1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
« »

posnet mobile hs ej biala

 

insert nexo

kasa posnet revo

terminale dotykowe warszawa

kasy online dla lekarzy

kasy online dla mechanikow

kasy online dla fryzjerow

4kasy online dla prawnikow

kasy online dla gastronomii

kasy online dla kosmetyczek

Kasy Fiskalne

Drukarki Fiskalne

Wdrożenia

Usługi księgowe

Terminale

Szkolenia

Aktualności

  • Zmiana stawek VAT od 1 kwietnia 2024 r.
    Zmiana stawek VAT od 1 kwietnia 2024 r. Już 1 kwietnia 2024 r. wejdą w życie przepisy dotyczące zmiany stawek VAT dla dwóch branż: spożywczej i Beauty. W pierwszym przypadku skończy się możliwość korzystania z preferencyjnej „zerowej” stawki. W drugim natomiast przedsiębiorcy będą mogli…
    Czytany 119 razy
  • KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy
    KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy    System KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 roku – taką informację podał w styczniu Minister Finansów Andrzej Domański. Przyczyną mają być krytyczne błędy systemu i konieczność przeprowadzenia zewnętrznego audytu. Na kiedy rząd przesunie obowiązkową fakturę…
    Czytany 207 razy
  • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!
    Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy…
    Czytany 255 razy
  • Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy!
    Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy! Zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 roku dalej będą obowiązywać. Nowe rozporządzenie zostało już zatwierdzone i tylko czeka na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Sprawdź, jak będą wyglądały zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 r. – zwolnienie…
    Czytany 5693 razy
  • KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy?
    KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy? KSeF dla nievatowców stanie się obowiązkowy dopiero od 1 stycznia 2025 r. Nie oznacza to, że przedsiębiorcy zwolnieni z VAT w pewnych okolicznościach nie będą musieli korzystać z rządowego systemu do wystawiania i odbierania faktur. Sprawdź,…
    Czytany 743 razy
  • Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać?
    Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać? Awaria, brak zasięgu czy utrudniony dostęp do sieci teleinformatycznej z innych przyczyn – taka sytuacja okazuje się wyjątkowo kłopotliwa dla właścicieli kas fiskalnych online. Czy mogą prowadzić sprzedaż? Czy zostaną ukarani mandatem za brak przesyłu danych…
    Czytany 948 razy
  • Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana
    Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana Wystawianie i przesyłanie e-faktur to dziś powszechna praktyka. Należy jednak odróżnić fakturę elektroniczną w formie znanej polskim przedsiębiorcom od lat, od faktury ustrukturyzowanej. Sprawdź, czym jest format xml e-faktury, jakie dane powinien zawierać taki dokument oraz…
    Czytany 384 razy

​Poradnik​​

  • Ewidencje korekt paragonów fiskalnych
    Ewidencje korekt paragonów fiskalnych Użytkowanie urządzenia fiskalnego wiąże się z przestrzeganiem wielu wytycznych, które zostały zapisane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących. Każda osoba, która prowadzi sprzedaż z zastosowaniem kasy fiskalnej, ma…
    Czytany 95107 razy
  • Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik
    Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik Ustawa o VAT oraz szczegółowe rozporządzenia nakładają na przedsiębiorców szereg obowiązków związanych ze stosowaniem kas fiskalnych online. Przepisy w 2021 r. uległy ważnym zmianom. Sprawdź, kto obecnie może korzystać ze zwolnień z kas, na kogo nałożono…
    Czytany 16272 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik Usunięcie trzech pozycji z katalogu zwolnień przedmiotowych z kasy fiskalnej, dodanie jednej – zupełnie nowej. Dłuższy termin na wprowadzenie kasy dla podatników, którzy w wyniku zmian utracili prawo do zwolnienia. Dowiedz się, kto i na jakich…
    Czytany 38797 razy
  • VAT w 2019 r. – Poradnik
    VAT w 2019 r. – Poradnik Nowe zasady rozliczania VAT od usług elektronicznych; nowe definicje i sposób opodatkowania bonów; skorzystanie z ulgi na złe długi w krótszym terminie; likwidacja kolejnych zwolnień z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – to tylko niektóre z wielu…
    Czytany 155542 razy
  • Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy?
    Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy? Zapowiadana od miesięcy modernizacja systemu kasowego w Polsce przybrała realny kształt. E-paragony, transmisja online danych z kas fiskalnych do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów, możliwość archiwizowania kopii dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie cyfrowej i określenie standardu komunikacji…
    Czytany 32372 razy
  • Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca
    Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca Przepisy dotyczące obowiązku przekazywania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego wejdą w życie 1 lipca 2016 r. Ustawodawca przewidział jednak okres przygotowawczy na wdrożenie JPK dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mikroprzedsiębiorców. Comiesięczny obowiązek tworzenia i…
    Czytany 74005 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik Rozszerzenie katalogu czynności obowiązkowo ewidencjonowanych na kasie – bez względu na obrót podatnika; wydłużenie okresu dostosowawczego na wprowadzenie kasy dla niektórych usług; zmiana w załączniku do rozporządzenia – od 1 stycznia 2018 r. przepisy dotyczące zwolnień…
    Czytany 23870 razy
piątek, 13 czerwiec 2014 00:00

Zwrot nadpłaty podatku z zeznania - możesz sprawdzić stan realizacji!

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

Czekasz na zwrot nadpłaty podatku dochodowego z PIT za 2013 rok? Nie jesteś skazany na niepewność - izby skarbowe w całej Polsce uruchomiły elektroniczny system do weryfikacji stanu realizacji zwrotu. Na stronie www izby wystarczy wybrać odpowiedni urząd, podać swój numer PESEL oraz kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu za 2013 r. Ministerstwo Finansów zachęca zarówno do korzystania z tych systemów, jak i do składania zeznań rocznych przez e-Deklaracje.

Termin na złożenie zeznań podatkowych za 2013 rok dawno minął. Teraz podatnicy, których wartość pobranych lub zapłaconych zaliczek okazała się wyższa niż wartość należnego podatku, z niecierpliwością oczekują na zwrot nadpłaty podatku dochodowego. Urząd skarbowy ma obowiązek dokonać zwrotu w ciągu 3 miesięcy od dnia złożenia zeznania. To podatnik decyduje, w jakiej formie otrzyma pieniądze - przelewem na rachunek bankowy lub rachunek w SKOK czy gotówką odebraną w kasie bądź wysłaną przekazem pocztowym. Jeśli jednak wybierze zwrot nadpłaty przelewem, musi pamiętać o złożeniu w urzędzie odpowiedniej informacji.

 

Zeznania roczne PIT za 2013 r. - dowiedz się więcej

 

Uwaga - Nowość! Sprawdź zwrot przez internet

Nowością w 2014 roku jest możliwość sprawdzenia stanu zwrotu za rok 2013 podatku przez internet. Aby dowiedzieć się, na jakim etapie jest realizacja naszego zwrotu, należy wejść na stronę internetową izby skarbowej właściwej według urzędu, do którego składaliśmy PIT. Następnie należy kliknąć w zakładkę „Stan realizacji zwrotów z zeznań rocznych”, „Sprawdź stan realizacji zwrotu podatku wynikającego z zeznania za rok 2013” lub o podobnym brzmieniu. Z listy należy wybrać urząd skarbowy i podać swoje dane: numer PESEL oraz kwotę przychodu, którą wykazaliśmy w zeznaniu PIT. Dowiemy się, czy pieniądze już zostały do nas wysłane, czy jeszcze musimy poczekać. W systemie sprawdzimy też, czy złożone przez nas zeznanie roczne w ogóle dotarło do urzędu i czy zostało zweryfikowane pozytywnie.

 

Jeśli Twój wynik po sprawdzeniu wygląda tak, oznacza, że powinieneś już zwrot otrzymać lub lada chwila to nastąpi:

zwrot z podatku 2014

 

 

Ministerstwo Finansów zachęca do składania zeznań przez internet

Spora liczba podatników, którzy złożyli zeznanie roczne PIT przez internet, za pośrednictwem systemu e-Deklaracje, potwierdza, że oczekiwany zwrot dostali szybciej niż inni. Z pewnością nie jest to regułą, jednak do składania zeznań przez internet zachęca samo Ministerstwo Finansów. Przed 30 kwietnia 2014 r. resort oczekiwał, że w tym roku liczba zeznań przekroczy 5 milionów, i nawoływał, aby dokumenty te wysyłać przez e-Deklaracje. Wynik potwierdził, że Polacy coraz bardziej ufają elektronicznemu systemowi i coraz chętniej z niego korzystają - liczba deklaracji złożonych przez internet do 30 kwietnia wyniosła 5 mln 193 tys. 246. To rekordowa liczba elektronicznych PIT-ów - ponad 1.6 miliona więcej niż w roku 2013.

Statystyki potwierdzają, że z systemu e-Deklaracje korzystają podatnicy z różnych grup wiekowych. Największy odsetek to osoby w wieku 31-40 lat, jednak z wysyłaniem zeznań rocznych PIT świetnie radzą sobie także grupy wiekowe 41-50 oraz 51-60 lat - stanowią aż 35% ogółu podatników rozliczających się przez internet. W roku 2014 urzędy skarbowe otrzymały aż kilkadziesiąt tysięcy elektronicznych PIT-ów od podatników po 80. roku życia.

 

Kliknij po aktualne druki zeznań podatkowych PIT do pobrania

 

Łatwiej, taniej i szybciej

Złożenie zeznania podatkowego PIT przez internetowy system e-Deklaracje to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Nie trzeba stać w kolejce na poczcie i płacić za znaczek, nie trzeba też jeździć do urzędu skarbowego i stać w kolejce do osobistego złożenia zeznania. Rozliczanie PIT bez wychodzenia z domu - szybko i bez opłat - zachęca coraz większe grono podatników.

Wysłanie zeznania rocznego przez system e-Deklaracje od 2009 roku nie wymaga użycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego. System weryfikuje tożsamość użytkownika przez polecenie podania danych z poprzedniego zeznania - wystarczy tylko mieć jego kopię.

Polacy przekonali się też, że ich obawy o problem z dostarczeniem PIT-ów przez internet były bezpodstawne. Przeciwnie - wysłanie zeznania przez e-Deklaracje daje sto procent gwarancji dostarczenia dokumentu, czym nie zawsze może pochwalić się na przykład poczta. Internetowy system umożliwia podatnikowi pobranie potwierdzenia dostarczenia dokumentu do urzędu, dzięki czemu można spać spokojnie i już tylko oczekiwać na zwrot.

 

czy na pewno złożyłeś zeznanie roczne zA 2013 rok?

Jeśli nie to skontaktuj się z nami, zrobimy to za Ciebie 
 

 

 

Czytany 23047 razy Ostatnio zmieniany sobota, 14 czerwiec 2014 14:19

Artykuły powiązane

  • Zwrot towaru bez paragonu. Jak rozliczyć VAT? Zwrot towaru bez paragonu. Jak rozliczyć VAT?

    Zwrot towaru bez paragonu to sytuacja, która wzbudza wątpliwości interpretacyjne. Przepisy wskazują bowiem na konieczność dołączenia do ewidencji „dokumentu potwierdzającego dokonanie sprzedaży”. Czy zatem można przyjąć zwrot, jeśli klient zgubił lub wyrzucił paragon? Jak w takim przypadku rozliczyć VAT? Sprawdzamy, co na to prawo podatkowe.

  • Jak skorygować błędne dane na paragonie? Jak skorygować błędne dane na paragonie?

    Pomyłki w ewidencjonowaniu sprzedaży mogą zdarzyć się każdemu użytkownikowi kasy fiskalnej. O ile jednak w trakcie wystawianie paragonu dane można skorygować na kasie, o tyle po dokonaniu wydruku – już nie. Urządzenia fiskalne nie dają takiej technicznej możliwości. Oczywiście nie pozbawia to sprzedawcy prawa do skorygowania sprzedaży. W tym celu musi prowadzić dwie dodatkowe ewidencje.

  • Zwrot towaru bez paragonu - czy sprzedawca może go przyjąć? Zwrot towaru bez paragonu - czy sprzedawca może go przyjąć?

    Aktualne przepisy umożliwiają klientom zwrócenie lub zareklamowanie towaru. Konieczne jest okazanie dowodu zakupu danego produktu – zwykle jest to paragon fiskalny. A czy sprzedawca może przyjąć zwrot towaru bez paragonu?

  • Zeznanie roczne PIT za 2018 r. – jak i do kiedy złożyć Zeznanie roczne PIT za 2018 r. – jak i do kiedy złożyć

    W 2019 r. wielu podatników nie musi składać zeznań rocznych. Administracja skarbowa już je sporządziła, a gdy nie zostaną odrzucone lub złożone samodzielnie przez podatnika – zostaną automatycznie zaakceptowane. Sprawdź, kto może skorzystać z usługi Twój e-PIT, jak w praktyce wygląda rozlicznie na nowych zasadach i jakie modyfikacje można wprowadzić w przygotowanych przez KAS rozliczeniach. Poznaj też terminy składania zeznań rocznych, wersje formularzy, a jeśli wolisz rozliczyć się samodzielnie - pobierz aktualne druki PIT za 2018 r.

  • Kalendarium zmian w VAT 2019 Kalendarium zmian w VAT 2019

    Początek 2019 r. przyniósł podatnikom szereg zmian dotyczących rozliczania podatku VAT, rejestracji podmiotów w rejestrze VAT czy chociażby stosowania kas fiskalnych. Wiele innych planowano wprowadzić już od 1 stycznia, jednak na ich wejście w życie będzie trzeba jeszcze poczekać. Podobnie jak w latach poprzednich, wprowadzone modyfikacje mają na celu m.in. ograniczenie nadużyć, wspieranie uczciwych przedsiębiorców i eliminowanie podmiotów dopuszczających się oszustw podatkowych.

rozwiązania insert

partner inser1tpartner serwisowy inser1tpartner serwisowy inser1t