1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
« »

posnet mobile hs ej biala

 

insert nexo

kasa posnet revo

terminale dotykowe warszawa

kasy online dla lekarzy

kasy online dla mechanikow

kasy online dla fryzjerow

4kasy online dla prawnikow

kasy online dla gastronomii

kasy online dla kosmetyczek

Kasy Fiskalne

Drukarki Fiskalne

Wdrożenia

Usługi księgowe

Terminale

Szkolenia

Aktualności

  • Zmiana stawek VAT od 1 kwietnia 2024 r.
    Zmiana stawek VAT od 1 kwietnia 2024 r. Już 1 kwietnia 2024 r. wejdą w życie przepisy dotyczące zmiany stawek VAT dla dwóch branż: spożywczej i Beauty. W pierwszym przypadku skończy się możliwość korzystania z preferencyjnej „zerowej” stawki. W drugim natomiast przedsiębiorcy będą mogli…
    Czytany 119 razy
  • KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy
    KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy    System KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 roku – taką informację podał w styczniu Minister Finansów Andrzej Domański. Przyczyną mają być krytyczne błędy systemu i konieczność przeprowadzenia zewnętrznego audytu. Na kiedy rząd przesunie obowiązkową fakturę…
    Czytany 207 razy
  • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!
    Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy…
    Czytany 255 razy
  • Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy!
    Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy! Zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 roku dalej będą obowiązywać. Nowe rozporządzenie zostało już zatwierdzone i tylko czeka na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Sprawdź, jak będą wyglądały zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 r. – zwolnienie…
    Czytany 5693 razy
  • KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy?
    KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy? KSeF dla nievatowców stanie się obowiązkowy dopiero od 1 stycznia 2025 r. Nie oznacza to, że przedsiębiorcy zwolnieni z VAT w pewnych okolicznościach nie będą musieli korzystać z rządowego systemu do wystawiania i odbierania faktur. Sprawdź,…
    Czytany 743 razy
  • Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać?
    Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać? Awaria, brak zasięgu czy utrudniony dostęp do sieci teleinformatycznej z innych przyczyn – taka sytuacja okazuje się wyjątkowo kłopotliwa dla właścicieli kas fiskalnych online. Czy mogą prowadzić sprzedaż? Czy zostaną ukarani mandatem za brak przesyłu danych…
    Czytany 948 razy
  • Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana
    Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana Wystawianie i przesyłanie e-faktur to dziś powszechna praktyka. Należy jednak odróżnić fakturę elektroniczną w formie znanej polskim przedsiębiorcom od lat, od faktury ustrukturyzowanej. Sprawdź, czym jest format xml e-faktury, jakie dane powinien zawierać taki dokument oraz…
    Czytany 384 razy

​Poradnik​​

  • Ewidencje korekt paragonów fiskalnych
    Ewidencje korekt paragonów fiskalnych Użytkowanie urządzenia fiskalnego wiąże się z przestrzeganiem wielu wytycznych, które zostały zapisane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących. Każda osoba, która prowadzi sprzedaż z zastosowaniem kasy fiskalnej, ma…
    Czytany 95106 razy
  • Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik
    Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik Ustawa o VAT oraz szczegółowe rozporządzenia nakładają na przedsiębiorców szereg obowiązków związanych ze stosowaniem kas fiskalnych online. Przepisy w 2021 r. uległy ważnym zmianom. Sprawdź, kto obecnie może korzystać ze zwolnień z kas, na kogo nałożono…
    Czytany 16272 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik Usunięcie trzech pozycji z katalogu zwolnień przedmiotowych z kasy fiskalnej, dodanie jednej – zupełnie nowej. Dłuższy termin na wprowadzenie kasy dla podatników, którzy w wyniku zmian utracili prawo do zwolnienia. Dowiedz się, kto i na jakich…
    Czytany 38797 razy
  • VAT w 2019 r. – Poradnik
    VAT w 2019 r. – Poradnik Nowe zasady rozliczania VAT od usług elektronicznych; nowe definicje i sposób opodatkowania bonów; skorzystanie z ulgi na złe długi w krótszym terminie; likwidacja kolejnych zwolnień z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – to tylko niektóre z wielu…
    Czytany 155539 razy
  • Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy?
    Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy? Zapowiadana od miesięcy modernizacja systemu kasowego w Polsce przybrała realny kształt. E-paragony, transmisja online danych z kas fiskalnych do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów, możliwość archiwizowania kopii dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie cyfrowej i określenie standardu komunikacji…
    Czytany 32372 razy
  • Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca
    Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca Przepisy dotyczące obowiązku przekazywania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego wejdą w życie 1 lipca 2016 r. Ustawodawca przewidział jednak okres przygotowawczy na wdrożenie JPK dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mikroprzedsiębiorców. Comiesięczny obowiązek tworzenia i…
    Czytany 74005 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik Rozszerzenie katalogu czynności obowiązkowo ewidencjonowanych na kasie – bez względu na obrót podatnika; wydłużenie okresu dostosowawczego na wprowadzenie kasy dla niektórych usług; zmiana w załączniku do rozporządzenia – od 1 stycznia 2018 r. przepisy dotyczące zwolnień…
    Czytany 23870 razy
sobota, 24 październik 2015 18:13

Zmiana czasu w urządzeniach fiskalnych 25 października 2015

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Czy pamiętasz o zmianie czasu w Twojej kasie fiskalnej z soboty na niedzielę 25 października 2015 r.? Czy przygotowałeś kasjerów pracujących na nocną zmianę na nieprzewidziane problemy, czy wiedzą jakie czynności będą musieli wykonać? Dowiedz się, jak przestawić zegar w kasie czy drukarce fiskalnej. Do przestawienia czasu wymagane są odpowiednie procedury, a niekiedy kończy się nawet interwencją serwisanta. 

W nocy z soboty 24 października na niedzielę 25 października 2015 r. zmieniamy czas z letniego na zimowy. Zegarki przestawiamy z godziny 3.00 na godzinę 2.00. Jesienna zmiana czasu jest zdecydowanie bardziej lubiana niż wiosenna - większość z nas śpi wtedy godzinę dłużej.

Jednak zmiana czasu na zimowy nie zawsze wymaga wyłącznie przestawienia tradycyjnego zegarka. Wiedzą o tym obsługujący kasy pracujący na nocne zmiany, którzy nie zawsze pamiętali o przestawieniu zegarów w kasach fiskalnych, a także zniecierpliwieni klienci, którym zdarzyło się czekać przed nieczynną kasą.

 

Zmień czas w swojej kasie i drukarce fiskalnej

Kasa fiskalna to nie laptop czy smartfon z dostępem do internetu - godzina sama się nie przestawi. Cofnięcie zegara urządzenia fiskalnego należy wykonać według ścisłych procedur. Każda instrukcja obsługi kasy i drukarki fiskalnej zawiera opis czynności, które należy wykonać. Zasada jest jedna dla wszystkich urządzeń: Zmiany godziny można dokonać wyłącznie po wydrukowaniu raportu dobowego, a przed zarejestrowaniem pierwszej sprzedaży w następnym dniu. Zegar kasy czy drukarki fiskalnej można przestawić maksymalnie 59 minut w jedną lub w drugą stronę.

Jak konkretnie zmienić czas na kasie fiskalnej? Należy w menu urządzenia wybrać funkcję zmiany czasu, wprowadzić odpowiednie dane i zatwierdzić zmiany. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku niektórych modeli urządzeń fiskalnych do zmiany czasu uprawniony jest wyłącznie serwis fiskalny. Wtedy należy zawiadomić serwis odpowiednio wcześniej i umówić się na spotkanie.

 

Przerwa dla kasy

O ile w przypadku sklepów i punktów usługowych pracujących tylko w ciągu dnia zmiana czasu w kasach fiskalnych wymaga jedynie dobrej pamięci i skrupulatności użytkownika, o tyle w punktach otwartych całą noc może być nieco bardziej problematyczna. Najprostsze rozwiązanie to wprowadzenie przerwy w sprzedaży - np. zamknięcie sklepu czy punktu usługowego na jakiś czas. Warto nawet kilka dni wcześniej zadbać o poinformowanie klientów, aby ci nie byli zdziwieni nieoczekiwanym zamknięciem. Pozwoli to osobom obsługującym urządzenia uniknąć problemów technicznych związanych z nieprzestawieniem zegarów kas lub próbami przestawienia ich w nieodpowiednim momencie, przy oczekujących klientach.

 

Masz problem z kasą? Zadzwoń do Serwisu.

 

Czytany 7306 razy Ostatnio zmieniany sobota, 24 październik 2015 18:40

Artykuły powiązane

  • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

    Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

  • Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego

    Lekarze i stomatolodzy już od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w takiej działalności? Wielu lekarzy przekonało się, iż praktycznym rozwiązaniem jest kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego.

  • Kasy online dla prawników – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla prawników – od kiedy w 2021 r.?

    Kolejna grupa podatników zobowiązanych do wymiany kas fiskalnych kupuje nowe urządzenia. Wymóg ustawodawcy objął m.in. kancelarie prawne. Sprawdź, od kiedy kasy fiskalne online dla prawników staną się obowiązkowe i dlaczego wiele firm postanowiło zrobić to wcześniej, mimo że termin mija dopiero za kilka miesięcy!

  • Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla kosmetyczek – od kiedy w 2021 r.?

    Zbliża się trzeci termin obowiązkowej wymiany kas fiskalnych przez określoną grupę podatników. Wśród firm, które muszą zakupić urządzenia nowej generacji, znalazły się m.in. salony kosmetyczne i kosmetologiczne. Sprawdź, od kiedy kasy online dla kosmetyczek będą obowiązkowe w 2021 r. i dlaczego wiele z nich już teraz poszukuje modelu najlepiej trafiającego w specyfikę ich działalności.

  • Kasy online dla lekarzy – od kiedy w 2021 r.? Kasy online dla lekarzy – od kiedy w 2021 r.?

    Coraz więcej polskich firm rejestruje sprzedaż za pomocą kas fiskalnych online. Od początku roku obowiązkowo robią to hotele, lokale gastronomiczne i składy opału. Wkrótce przyjdzie czas na trzecią, najszerszą grupę podatników zobowiązanych do wymiany obecnych kas na urządzenia online’owe. Sprawdź, od kiedy kasy online dla lekarzy będą obowiązkowe w 2021 r.

rozwiązania insert

partner inser1tpartner serwisowy inser1tpartner serwisowy inser1t