1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
  5. 4
« »

posnet mobile hs ej biala

 

insert nexo

kasa posnet revo

terminale dotykowe warszawa

kasy online dla lekarzy

kasy online dla mechanikow

kasy online dla fryzjerow

4kasy online dla prawnikow

kasy online dla gastronomii

kasy online dla kosmetyczek

Kasy Fiskalne

Drukarki Fiskalne

Wdrożenia

Usługi księgowe

Terminale

Szkolenia

Aktualności

  • KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy
    KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy    System KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 roku – taką informację podał w styczniu Minister Finansów Andrzej Domański. Przyczyną mają być krytyczne błędy systemu i konieczność przeprowadzenia zewnętrznego audytu. Na kiedy rząd przesunie obowiązkową fakturę…
    Czytany 161 razy
  • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!
    Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy…
    Czytany 216 razy
  • Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy!
    Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy! Zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 roku dalej będą obowiązywać. Nowe rozporządzenie zostało już zatwierdzone i tylko czeka na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Sprawdź, jak będą wyglądały zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 r. – zwolnienie…
    Czytany 5314 razy
  • KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy?
    KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy? KSeF dla nievatowców stanie się obowiązkowy dopiero od 1 stycznia 2025 r. Nie oznacza to, że przedsiębiorcy zwolnieni z VAT w pewnych okolicznościach nie będą musieli korzystać z rządowego systemu do wystawiania i odbierania faktur. Sprawdź,…
    Czytany 685 razy
  • Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać?
    Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać? Awaria, brak zasięgu czy utrudniony dostęp do sieci teleinformatycznej z innych przyczyn – taka sytuacja okazuje się wyjątkowo kłopotliwa dla właścicieli kas fiskalnych online. Czy mogą prowadzić sprzedaż? Czy zostaną ukarani mandatem za brak przesyłu danych…
    Czytany 797 razy
  • Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana
    Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana Wystawianie i przesyłanie e-faktur to dziś powszechna praktyka. Należy jednak odróżnić fakturę elektroniczną w formie znanej polskim przedsiębiorcom od lat, od faktury ustrukturyzowanej. Sprawdź, czym jest format xml e-faktury, jakie dane powinien zawierać taki dokument oraz…
    Czytany 349 razy
  • Jak nadać uprawnienia do KSeF pracownikowi biura rachunkowego?
    Jak nadać uprawnienia do KSeF pracownikowi biura rachunkowego? Podatnicy, którzy wystawianie faktur zlecają zewnętrznym podmiotom, będą mogli zachować tę praktykę także po wprowadzeniu obowiązkowej faktury ustrukturyzowanej. Do Krajowego Systemu e-Faktur dostęp może mieć np. biuro rachunkowe, które zajmuje się Twoimi rozliczeniami. Sprawdź, jak nadać…
    Czytany 673 razy

​Poradnik​​

  • Ewidencje korekt paragonów fiskalnych
    Ewidencje korekt paragonów fiskalnych Użytkowanie urządzenia fiskalnego wiąże się z przestrzeganiem wielu wytycznych, które zostały zapisane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących. Każda osoba, która prowadzi sprzedaż z zastosowaniem kasy fiskalnej, ma…
    Czytany 94806 razy
  • Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik
    Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik Ustawa o VAT oraz szczegółowe rozporządzenia nakładają na przedsiębiorców szereg obowiązków związanych ze stosowaniem kas fiskalnych online. Przepisy w 2021 r. uległy ważnym zmianom. Sprawdź, kto obecnie może korzystać ze zwolnień z kas, na kogo nałożono…
    Czytany 16223 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik Usunięcie trzech pozycji z katalogu zwolnień przedmiotowych z kasy fiskalnej, dodanie jednej – zupełnie nowej. Dłuższy termin na wprowadzenie kasy dla podatników, którzy w wyniku zmian utracili prawo do zwolnienia. Dowiedz się, kto i na jakich…
    Czytany 38731 razy
  • VAT w 2019 r. – Poradnik
    VAT w 2019 r. – Poradnik Nowe zasady rozliczania VAT od usług elektronicznych; nowe definicje i sposób opodatkowania bonów; skorzystanie z ulgi na złe długi w krótszym terminie; likwidacja kolejnych zwolnień z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – to tylko niektóre z wielu…
    Czytany 154816 razy
  • Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy?
    Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy? Zapowiadana od miesięcy modernizacja systemu kasowego w Polsce przybrała realny kształt. E-paragony, transmisja online danych z kas fiskalnych do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów, możliwość archiwizowania kopii dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie cyfrowej i określenie standardu komunikacji…
    Czytany 32286 razy
  • Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca
    Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca Przepisy dotyczące obowiązku przekazywania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego wejdą w życie 1 lipca 2016 r. Ustawodawca przewidział jednak okres przygotowawczy na wdrożenie JPK dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mikroprzedsiębiorców. Comiesięczny obowiązek tworzenia i…
    Czytany 73949 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik Rozszerzenie katalogu czynności obowiązkowo ewidencjonowanych na kasie – bez względu na obrót podatnika; wydłużenie okresu dostosowawczego na wprowadzenie kasy dla niektórych usług; zmiana w załączniku do rozporządzenia – od 1 stycznia 2018 r. przepisy dotyczące zwolnień…
    Czytany 23830 razy
czwartek, 28 kwiecień 2016 20:29

Jak dopasować kasę fiskalną do specyfiki firmy?

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Wybrać kasę czy drukarkę fiskalną? Urządzenie mobilne czy stacjonarne? Jakie parametry techniczne wziąć pod uwagę? – te i inne pytania zadają sobie przedsiębiorcy rozpoczynający pracę z urządzeniem rejestrującym. Sprawdź, jakie czynniki uwzględnić przy wyborze kasy odpowiedniej dla konkretnej działalności i poznaj najpopularniejsze modele urządzeń.

 

Jednym z pierwszych kroków podatnika rozpoczynającego sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych powinno być wybranie odpowiedniej kasy fiskalnej. Obowiązek posiadania urządzenia fiskalnego przy tego typu sprzedaży wynika z art. 111 ust. 1 ustawy o VAT. Ze zwolnień z obowiązku ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej, o których mowa w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 4.11.2014 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Dz. U. z 2014 r. poz. 1544), może korzystać już tylko nieliczna grupa przedsiębiorców. Wielu z nich traci prawo do zwolnienia w ciągu roku podatkowego, np. ze względu na przekroczenie limitu obrotów.

 

Wybór odpowiedniej kasy fiskalnej jest bardzo ważny. Urządzenie i jego parametry powinny odpowiadać specyfice działalności podatnika. Inna kasa fiskalna okaże się odpowiednia dla sklepu, inna dla punktu usługowego, a jeszcze inna dla lekarza odwiedzającego pacjentów w ich domach czy mobilnego punktu gastronomicznego.

W wyborze kasy lub drukarki fiskalnej nieocenionym wsparciem okaże się doświadczony serwisant – specjalista dobrze zna potrzeby firm z różnych branż i potrafi dopasować kasę odpowiednią dla konkretnej działalności.

 

Kasa fiskalna – jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Wybierając urządzenie fiskalne, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim należy zdecydować, czy bardziej funkcjonalna w danej działalności okaże się kasa fiskalna, czy drukarka fiskalna. Oba te urządzenia spełniają tę samą funkcję – ewidencjonują obrót i kwotę podatku. Różnią się sposobem pracy: kasa fiskalna działa autonomicznie i zasadniczo nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń. Natomiast drukarkę fiskalną obsługuje się z poziomu aplikacji sprzedażowej zainstalowanej na komputerze lub urządzeniu mobilnym. Drukarka fiskalna daje sprzedawcy sporo dodatkowych możliwości, m.in. wykonywanie różnego rodzaju raportów i analiz.

 

Kolejnym ważnym czynnikiem jest mobilność urządzenia fiskalnego. Kasa wykorzystywana w stacjonarnym sklepie, nigdzie nie przenoszona nie musi posiadać wytrzymałego akumulatora ani cechować się lekkością i wytrzymałością konstrukcji. Jednak urządzenie wykorzystywane np. przez lekarza odwiedzającego pacjentów w domach, prawnika przemieszczającego się między kancelarią, sądem, miejscem przebywania klienta itd., osoby prowadzącej przenośny punkt gastronomiczny itp. musi mieć te wszystkie cechy. Trudno wyobrazić sobie np. kosmetyczkę podnajmującą stanowiska w różnych lokalach, która wozi ze sobą dużą, ciężką, typowo sklepową kasę fiskalną. Ergonomia pracy jest bardzo ważna i koniecznie należy ją uwzględnić.

 

Po określeniu ogólnych cech urządzenia fiskalnego odpowiedniego dla specyfiki firmy, należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne. Jednym z najważniejszych  czynników jest wielkość bazy PLU, czyli bazy nazw towarów i usług do zaprogramowania w pamięci kasy. Różnice w tym względzie są ogromne – jedne urządzenia mają zaledwie 2.000 PLU, inne nawet 250.000! Przedsiębiorca powinien przeanalizować, jak wiele pozycji będzie musiał wprowadzić do pamięci kasy. Jeśli planuje rozszerzenie asortymentu, musi liczyć się z koniecznością zaprogramowania dodatkowych nazw w przyszłości.

 

Kolejna bardzo ważna cecha kasy fiskalnej to możliwości komunikacyjne. Decydują one o tym, jak wiele różnego rodzaju urządzeń będzie można podłączyć do kasy. W niektórych małych sklepach i punktach usługowych nie ma potrzeby podłączać dodatkowych urządzeń, takich jak np. waga elektroniczna czy czytnik kodów. Jednak w wielu z nich taki sprzęt jest wręcz niezbędny. Każda kasa fiskalna ma możliwość podłączenia innych urządzeń za pomocą np. portu RS232 czy USB – dzięki nim kasa współpracuje np. z szufladą czy terminalem płatniczym. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne nowoczesne rozwiązania, takie jak Ethernet, Bluetooth czy Wi-Fi. Dzięki nim stanowisko kasowe będzie naprawdę dobrze wyposażone, a praca kasjera sprawna i bezbłędna.

 

Wybierając kasę lub drukarkę fiskalną warto zwrócić uwagę również na inne jej cechy, takie jak elektroniczna kopia paragonu, możliwość wydruku numeru NIP nabywcy w części fiskalnej tego dokumentu, systemy przypomnień m.in. o raportach dobowych i przeglądach technicznych, opcję umieszczenia grafiki na paragonie itp. Obecnie na rynku dostępne są także rozwiązania dedykowane konkretnej branży, np. drukarka fiskalna Posnet TEMO Bileterka dla przewoźników czy Posnet REVO, która dzięki dedykowanej szalce wagi świetnie sprawdza się w punktach gastronomicznych czymałych sklepach.

 

Zobacz naszą ofertę specjalną kas fiskalnych Warszawa

 

Poniżej prezentujemy dwa przykłady dopasowania urządzenia fiskalnego do specyfiki konkretnej działalności:

Jaką kasę fiskalną wybrać – branża gastronomiczna

Pan Janusz wynajął niewielki lokal w centrum Łeby – planuje sprzedawać w nim hot-dogi, kiełbaski z grilla, hamburgery i frytki. Liczy na to, że w ciągu kilku miesięcy biznes się rozkręci i na otwarcie sezonu letniego będzie mógł zatrudnić pracownika. Chciałby też rozszerzyć ofertę o inne przekąski, a z czasem gotowe dania. Docelowo marzeniem pana Janusza jest wynajęcie większego lokalu i otwarcie restauracji.

 

Serwisant Piotr zaproponował panu Januszowi kasę fiskalną ERGO – nowość w ofercie wiodącego producenta urządzeń rejestrujących, firmy Posnet. ERGO to kasa fiskalna, której parametry można dopasować do potrzeb rozwijającego się przedsiębiorstwa. Na początek pan Janusz wybierze wariant podstawowy urządzenia, który z czasem będzie rozbudowywał np. o dodatkowe kody PLU, moduły komunikacyjne czy dedykowaną szalkę wagową.

Kasa fiskalna Posnet ERGO to urządzenie lekkie, poręczne i bardzo wygodne w obsłudze – z intuicyjnym menu z pewnością poradzi sobie nawet początkujący sprzedawca. Dzięki wzmocnionej konstrukcji opartej na solidnym chassis oraz ogromnej precyzji w montażu Posnet ERGO sprawdzi się w trudnych warunkach pracy. Odporność na zachlapania, wstrząsy czy zapylenie to cechy, które okażą się wyjątkowo przydatne w lokalu gastronomicznym.

 

Więcej o Posnet ERGO

 

Jaką kasę fiskalną wybrać – branża transportowa

Spółka XYZ planuje wymianę urządzeń fiskalnych we wszystkich posiadanych busach, które wożą pasażerów z podwarszawskich miejscowości. Przestarzałe, ciężkie kasy spółka chce wymienić na urządzenia małe, lekkie i nowoczesne, zależy jej również na wzmocnieniu wizerunku firmy.

 

Serwisant Piotr zaproponował spółce XYZ wymianę kas na nowoczesne drukarki fiskalne dedykowane branży transportowej – Posnet TEMO HS Bileterka. Te najmniejsze na rynku urządzenia fiskalne kierowcy będą obsługiwać z poziomu aplikacji zainstalowanych na smartfonach. Mobilne urządzenia będą łączyć się z drukarkami fiskalnymi bezprzewodowo – za pomocą Bluetooth.

Dzięki możliwości dowolnego rozwijania aplikacji sprzedażowej TEMO HS Bileterka wydrukuje nie tylko bilet jednorazowy, ale też miesięczny czy okresowy. Spółka XYZ przewiduje ogromne oszczędności dzięki temu rozwiązaniu. Pasażerowie będą mogli kupić bilet miesięczny w autobusach, a przewoźnik będzie mógł zlikwidować kilka stacjonarnych punktów sprzedaży biletów – obecnie na wynajem lokali musi przeznaczać ponad 6.000 zł miesięcznie.

Oprócz urządzeń fiskalnych serwisant Piotr zaproponował też spółce nowoczesne oprogramowanie rekomendowane przez producenta drukarki – aplikację e-Bileterka. Ten wyjątkowo intuicyjny, prosty w obsłudze, a zarazem niezwykle funkcjonalny program ułatwi pracę kierowcy i uprości wiele procesów w firmie.

 

Więcej o Posnet TEMO HS Bileterce

 

Zobacz też: Kasa fiskalna. Przepisy aktualne w 2016 r.

Czytany 4532 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 05 maj 2016 07:35

Artykuły powiązane

  • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

    Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

  • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

    E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

  • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

    Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

  • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

    Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

  • Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać? Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

    Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.

rozwiązania insert

partner inser1tpartner serwisowy inser1tpartner serwisowy inser1t