1. 0
  2. 1
  3. 2
  4. 3
« »

posnet mobile hs ej biala

 

insert nexo

kasa posnet revo

terminale dotykowe warszawa

kasy online dla lekarzy

kasy online dla mechanikow

kasy online dla fryzjerow

4kasy online dla prawnikow

kasy online dla gastronomii

kasy online dla kosmetyczek

Kasy Fiskalne

Drukarki Fiskalne

Wdrożenia

Usługi księgowe

Terminale

Szkolenia

Aktualności

  • Zmiana stawek VAT od 1 kwietnia 2024 r.
    Zmiana stawek VAT od 1 kwietnia 2024 r. Już 1 kwietnia 2024 r. wejdą w życie przepisy dotyczące zmiany stawek VAT dla dwóch branż: spożywczej i Beauty. W pierwszym przypadku skończy się możliwość korzystania z preferencyjnej „zerowej” stawki. W drugim natomiast przedsiębiorcy będą mogli…
    Czytany 90 razy
  • KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy
    KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 r. Rząd przesuwa terminy    System KSeF nie będzie obowiązkowy w 2024 roku – taką informację podał w styczniu Minister Finansów Andrzej Domański. Przyczyną mają być krytyczne błędy systemu i konieczność przeprowadzenia zewnętrznego audytu. Na kiedy rząd przesunie obowiązkową fakturę…
    Czytany 199 razy
  • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!
    Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy…
    Czytany 248 razy
  • Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy!
    Zwolnienia z kasy fiskalnej 2024 – Nowe przepisy! Zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 roku dalej będą obowiązywać. Nowe rozporządzenie zostało już zatwierdzone i tylko czeka na ogłoszenie w Dzienniku Ustaw. Sprawdź, jak będą wyglądały zwolnienia z kasy fiskalnej w 2024 r. – zwolnienie…
    Czytany 5615 razy
  • KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy?
    KSeF dla nievatowców – od kiedy obowiązkowy? KSeF dla nievatowców stanie się obowiązkowy dopiero od 1 stycznia 2025 r. Nie oznacza to, że przedsiębiorcy zwolnieni z VAT w pewnych okolicznościach nie będą musieli korzystać z rządowego systemu do wystawiania i odbierania faktur. Sprawdź,…
    Czytany 734 razy
  • Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać?
    Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać? Awaria, brak zasięgu czy utrudniony dostęp do sieci teleinformatycznej z innych przyczyn – taka sytuacja okazuje się wyjątkowo kłopotliwa dla właścicieli kas fiskalnych online. Czy mogą prowadzić sprzedaż? Czy zostaną ukarani mandatem za brak przesyłu danych…
    Czytany 910 razy
  • Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana
    Kto musi wystawiać e-faktury? E-faktura a faktura ustrukturyzowana Wystawianie i przesyłanie e-faktur to dziś powszechna praktyka. Należy jednak odróżnić fakturę elektroniczną w formie znanej polskim przedsiębiorcom od lat, od faktury ustrukturyzowanej. Sprawdź, czym jest format xml e-faktury, jakie dane powinien zawierać taki dokument oraz…
    Czytany 375 razy

​Poradnik​​

  • Ewidencje korekt paragonów fiskalnych
    Ewidencje korekt paragonów fiskalnych Użytkowanie urządzenia fiskalnego wiąże się z przestrzeganiem wielu wytycznych, które zostały zapisane w rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 roku w sprawie kas rejestrujących. Każda osoba, która prowadzi sprzedaż z zastosowaniem kasy fiskalnej, ma…
    Czytany 95031 razy
  • Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik
    Kasy fiskalne online w 2021 roku - Poradnik Ustawa o VAT oraz szczegółowe rozporządzenia nakładają na przedsiębiorców szereg obowiązków związanych ze stosowaniem kas fiskalnych online. Przepisy w 2021 r. uległy ważnym zmianom. Sprawdź, kto obecnie może korzystać ze zwolnień z kas, na kogo nałożono…
    Czytany 16261 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2019, 2020, 2021 r. – poradnik Usunięcie trzech pozycji z katalogu zwolnień przedmiotowych z kasy fiskalnej, dodanie jednej – zupełnie nowej. Dłuższy termin na wprowadzenie kasy dla podatników, którzy w wyniku zmian utracili prawo do zwolnienia. Dowiedz się, kto i na jakich…
    Czytany 38780 razy
  • VAT w 2019 r. – Poradnik
    VAT w 2019 r. – Poradnik Nowe zasady rozliczania VAT od usług elektronicznych; nowe definicje i sposób opodatkowania bonów; skorzystanie z ulgi na złe długi w krótszym terminie; likwidacja kolejnych zwolnień z obowiązku stosowania kasy fiskalnej – to tylko niektóre z wielu…
    Czytany 155293 razy
  • Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy?
    Kasy fiskalne online 2018: Jakie będą nowe przepisy? Zapowiadana od miesięcy modernizacja systemu kasowego w Polsce przybrała realny kształt. E-paragony, transmisja online danych z kas fiskalnych do centralnego repozytorium Ministerstwa Finansów, możliwość archiwizowania kopii dokumentów fiskalnych wyłącznie w formie cyfrowej i określenie standardu komunikacji…
    Czytany 32349 razy
  • Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca
    Jednolity Plik Kontrolny – JPK; definicje: duży, średni, mały i mikroprzedsiębiorca Przepisy dotyczące obowiązku przekazywania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego wejdą w życie 1 lipca 2016 r. Ustawodawca przewidział jednak okres przygotowawczy na wdrożenie JPK dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mikroprzedsiębiorców. Comiesięczny obowiązek tworzenia i…
    Czytany 73995 razy
  • Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik
    Zwolnienia z kas fiskalnych w 2018 r. – poradnik Rozszerzenie katalogu czynności obowiązkowo ewidencjonowanych na kasie – bez względu na obrót podatnika; wydłużenie okresu dostosowawczego na wprowadzenie kasy dla niektórych usług; zmiana w załączniku do rozporządzenia – od 1 stycznia 2018 r. przepisy dotyczące zwolnień…
    Czytany 23861 razy
piątek, 24 czerwiec 2016 13:31

Programy InsERT gotowe na Jednolity Plik Kontrolny – JPK

Oceń ten artykuł
(14 głosów)

Do wejścia w życie nowych przepisów pozostało już tylko kilka dni – firma InsERT oficjalnie ogłosiła wydanie nowych wersji programów Subiekt, Rachmistrz i Rewizor - nexo i GT - dostosowanych do wymogu przekazywania danych w postaci plików JPK. W systemach pojawią się nowe moduły: e-Kontrole i e-Sprawozdawczość. Sprawdź, dlaczego już dziś warto wprowadzić JPK w działalności.

 

Intensywne prace nad aktualizacją oprogramowania trwały już od kilku miesięcy – gdy tylko specjaliści firmy InsERT usłyszeli o planowanym wprowadzeniu obowiązku przekazywania danych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), rozpoczęli pracę nad zmianami w systemach. Choć do wejścia w życie nowych przepisów zostało jeszcze kilka dni, InsERT już poinformował o ulepszeniu programów Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, SubiektGT, RachmistrzGT, RewizorGT pod kątem regulacji, które wejdą w życie 1 lipca 2016 r.

 

Obowiązek przekazywania danych do e-kontroli w formie plików JPK oraz ewidencji VAT każdego miesiąca stopniowo obejmie kolejne grupy podatników. Od 1 lipca 2016 r. dane w formie plików JPK będą musiały przekazywać największe podmioty. Dla podatników mających status mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców oraz podmiotów niebędących przedsiębiorcami w rozumieniu ustawy o swobodzie działalności gospodarczej, które spełniają warunki określone dla zachowania takiego statusu, ustawodawca przewidział okres przejściowy na wdrożenie JPK. Rejestry VAT każdego miesiąca mali i średni przedsiębiorcy będą musieli przesyłać począwszy od 1 stycznia 2017 r., a mikroprzedsiębiorcy – od 1 stycznia 2018 r. Natomiast dane do e-kontroli na wezwanie organu podatkowego lub organu kontroli skarbowej zarówno mali i średni przedsiębiorcy, jak i mikroprzedsiębiorcy, będą musieli przesyłać od 1 lipca 2018 r.

Ministerstwo Finansów deklaruje, iż podatników, którzy zdecydują się na ułatwienie kontroli przekazując pliki w formie JPK, będzie traktować bardziej przychylnie. Warto więc już teraz pomyśleć o dostosowaniu procedur w firmie do nowych wymogów.

 

Więcej: Jednolity Plik Kontrolny (JPK) – dla kogo od 1 lipca 2016?

 

Wersja 11 systemu InsERT nexo i wersja 1.44 systemu InsERT GT pozwalają na tworzenie i wysyłanie informacji w formie plików JPK zgodnie ze wszystkimi wymogami obowiązującymi od 1 lipca 2016 r. Zaktualizowane programy umożliwiają tworzenie plików JPK zawierających dane ze wszystkich siedmiu wymaganych obszarów: faktur VAT, dokumentów magazynowych, wyciągów bankowych, ksiąg rachunkowych, ewidencji zakupu i sprzedaży VAT, księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji przychodów.

 

W nowych wersjach aplikacji pojawiły się dwa dodatkowe moduły: e-Kontrole i e-Sprawozdawczość. Moduł e-Kontrole umożliwia zbieranie, podgląd, weryfikację i wysyłanie danych w formie plików JPK – to wygodne i kompletne narzędzie, całkowicie dostosowane do obowiązujących wymogów. Firma InsERT zapewnia, iż w razie zmodyfikowania przez Ministerstwo Finansów obecnych pozycji lub wprowadzenia kolejnych, dostosuje programy do nowych przepisów. A zmian można się spodziewać – resort planuje bowiem rozszerzenie listy struktur JPK m.in. o raporty z kas rejestrujących, paragony oraz księgi i dowody dotyczące rozliczania akcyzy.

Z kolei moduł e-Sprawozdawczość został stworzony jako narzędzie do comiesięcznego, obowiązkowego raportowania ewidencji VAT.

 

Wdrożenie Jednolitego Pliku Kontrolnego w firmie nawet pomimo czasowego braku takiego obowiązku przyniesie firmom wiele korzyści. Dzięki temu podmioty będą lepiej przygotowane na zmiany, które obejmą je już obowiązkowo. Ponadto przekazanie pliku JPK w ramach czynności sprawdzających w wielu przypadkach pozwoli uniknąć wizyty urzędników i kontroli w firmie.

 


BUCHCOM Oprogramowanie dla firm Warszawa jest autoryzowanym partnerem i punktem serwisowym InsERT. Oferujemy nie tylko sprzedaż programów takich jak m.in. Subiekt nexo, Rachmistrz nexo, Rewizor nexo, Gestor nexo, Biuro nexo, Gratyfikant nexo oraz ich wersji GT, ale także kompleksowe wdrożenia systemów, szkolenia z ich obsługi, a także profesjonalną opiekę posprzedażową, w tym serwisowanie. Świadczymy też usługi księgowe na najwyższym poziomie, dlatego jesteśmy zawsze na bieżąco ze zmieniającymi się przepisami prawa podatkowego. Oferujemy kompleksowe wyposażenie stanowiska sprzedażowego: od kas fiskalnych i drukarek fiskalnych, przez urządzenia takie jak czytniki kodów kreskowych, wagi sklepowe, ekrany dotykowe, szuflady kasowe, kolektory danych, aż po terminale płatnicze, a także serwery i stacje robocze. Współpracujemy z wiodącymi producentami kas: firmami Posnet, Elzab, Novitus, Innova czy Emar, a także producentami innych urządzeń: DIGI, DIBAL, ELO, Motorola czy Honeywell. Od 2001 roku naszą misją jest zapewnianie wsparcia przedsiębiorcom w efektywnym rozwijaniu biznesu – dostarczamy kompleksowych rozwiązań i dbamy o to, aby nasi Klienci mnożyli zyski. W odpowiedzi na rosnące potrzeby lokalnego rynku, w kwietniu 2016 r. otworzyliśmy salon sprzedaży kas fiskalnych, urządzeń sklepowych i programów w Pruszkowie.

 

Systemy InsERT gotowe na JPK i inne programy – zobacz naszą ofertę!

Czytany 6952 razy Ostatnio zmieniany piątek, 24 czerwiec 2016 14:07

Artykuły powiązane

  • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!

    Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy Subiekt 123? Sprawdź, jak będzie wyglądać faktura ustrukturyzowana w programach InsERT!

  • Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46 Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46

    Firma InsERT – wiodący producent oprogramowania dla firm – na bieżąco wprowadza uaktualnienia do swoich systemów. Zmiany mają na celu dostosowanie funkcjonalności programów do nowych przepisów i regulacji ustawodawcy, ale też stanowią odpowiedź na bieżące potrzeby użytkowników. Sprawdź, jakie zmiany w programach InsERT nexo prowadza wersja 46.

  • Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award! Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award!

    Oprogramowania dla firm InsERT cieszy się niesłabnącą popularnością. Znany i ceniony producent od lat jest też doceniany przez ekspertów z branży. Dowodzi tego chociażby zakwalifikowanie do finału HRA Star Award – prestiżowego konkursu organizowanego w ramach konferencji Strategie HR. Sprawdź, czym wyróżnił się InsERT!

  • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

    Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

  • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

    Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

rozwiązania insert

partner inser1tpartner serwisowy inser1tpartner serwisowy inser1t