Aktualności

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Rozszerzenie katalogu towarów objętych mechanizmem odwrotnego obciążenia, wprowadzenie nowej informacji VAT-27 oraz nowych wersji druków VAT-7, VAT-7D i VAT-7K to tylko niektóre zmiany od 1 lipca 2015 r. Firma InsERT wyszła naprzeciw potrzebom użytkowników programów Rachmistrz nexo i Rewizor nexo oraz Rachmistrz GT i Rewizor GT - są już dostępne nowe wersje systemów dostosowane do najnowszych zmian w VAT.

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

15 czerwca 2015 odbyła się premiera kolejnej odsłony programu Subiekt Sprint. Najnowszy system do szybkiej sprzedaży detalicznej Subiekt Sprint 2 jest już w ofercie Buchcom! Chcesz, aby w Twoim punkcie handlowym sprzedaż przebiegała sprawniej, a pracownicy byli bardziej skupieni na kliencie? Zobacz, jak może Ci w tym pomóc Subiekt Sprint 2.

 

Subiekt Sprint 2 – jeszcze prościej, jeszcze szybciej, jeszcze lepiej!

 

Dobra obsługa to nie tylko sprawna sprzedaż towarów czy usług. To także poświęcenie klientowi należytej uwagi. Twoich pracowników rozprasza skomplikowany system sprzedażowy? Twórcy Subiekt Sprint 2 postawili sobie za cel, by maksymalnie uprościć pracę z programem. Dlatego zyskał on przejrzysty, intuicyjny interfejs. Jednocześnie wzbogacono go o nowe możliwości, które pomagają w szybszej obsłudze detalicznej klienta.

 

Subiekt Sprint 2 - dobra współpraca

 

Subiekt Sprint 2 współpracuje z systemami handlowymi InsERT Subiekt nexo lub Subiekt GT. Poza tym aplikacja wspiera obsługę wielu urządzeń zewnętrznych. Sprzedaż z pomocą wag elektronicznych, czytników kodów kreskowych czy dodatkowych wyświetlaczy jest szybsza i łatwiejsza. A ekran dotykowy to niezbędny element profesjonalnego systemu kasowego .

 

Subiekt Sprint 2 - lepsze zarządzanie, lepsza sprzedaż, większe zyski    

 

System Subiekt Sprint 2 składa się z dwóch głównych aplikacji: Sprzedaży oraz Zarządzania. Pierwsza umożliwia wystawianie odpowiednich dokumentów handlowych i ich duplikatów na stanowiskach sprzedaży. Druga usprawnia administrowanie sklepem. Uproszczona aplikacja typu back office to jeszcze bardziej przejrzysty interfejs, uporządkowane parametry sklepu i optymalizacja pracy. Prościej nie znaczy gorzej. Prościej oznacza szybciej i lepiej. Sprawne konfigurowanie zindywidualizowanych stanowisk (włącznie z urządzeniami zewnętrznymi), rozliczanie sprzedawców, kontrolę stanów magazynowych czy wymianę określonych danych z system handlowym.

ZOPTYMALIZUJ I PRZYŚPIESZ PRACĘ W SWOIM SKLEPIE.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O MOŻLIWOŚCIACH NOWEGO SYSTEMU SUBIEKT SPRINT 2. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Chcesz zaistnieć z biznesem w Internecie? Skorzystaj z nowej aplikacji InsERT dedykowanej użytkownikom systemu GT. Nazywa się vendero i pozwala samodzielnie stworzyć firmowy serwis WWW, witrynę z ofertą lub sklep internetowy. Nie musisz znać się na programowaniu czy tworzeniu stron WWW. Kreator vendero przeprowadzi Cię krok po kroku przez poszczególne etapy tworzenia wybranego rodzaju serwisu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Średnie i duże sklepy spożywcze, hipermarkety, punkty usługowe czy sieci sklepowe potrzebują wydajnego urządzenia fiskalnego do ewidencji sprzedaży. Posnet wyszedł naprzeciw tej potrzebie i stworzył sprzęt do zadań specjalnych. Terminal fiskalny Posnet Thermal HD łączy w sobie zalety wytrzymałej drukarki fiskalnej i możliwości wydajnego komputera PC.

Dzięki temu połączeniu Posnet Thermal HD sprawdzi się nawet przy dużym natężeniu ruchu i intensywnej eksploatacji. Z tym terminalem Posnet zyskasz więcej miejsca na stanowisku kasjerskim, nie rezygnując z bogatej funkcjonalności.

poniedziałek, 20 kwiecień 2015 00:00

Do kiedy w 2015 roku musisz złożyć PITy za 2014 rok

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już tylko 10 dni zostało podatnikom na złożenie zeznania podatkowego PIT za 2014 rok. Czy już to zrobiłeś? Jeśli nie – pośpiesz się. Masz czas dokładnie do czwartku 30 kwietnia 2015 roku.

Dopełnienie wszystkich formalności w terminie pozwoli Ci uniknąć płacenia odsetek i kar za złożenie zeznania po terminie. Jaki formularz PIT powinieneś złożyć w swoim przypadku, by zrobić to prawidłowo? Sprawdź to!

piątek, 03 kwiecień 2015 00:00

Rewolucyjna kasa fiskalna Revo firmy Posnet

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już jest w naszej ofercie handlowej Kasa Fiskalna Revo to unikatowe urządzenie łączy w sobie funkcje kaso-wagi z ergonomią. Jest to pierwsze na rynku takie połączenie wagi elektronicznej z kasą fiskalną. Obsługa wagi poprzez funkcje takie jak tarowanie i zerowanie szalki ważącej wykonywane są z klawiatury kasy, a wskazania wagi pojawiają się bezpośrednio na wyświetlaczu operatora i klienta w kasie fiskalnej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Składasz zeznanie roczne PIT za 2014 rok, korzystasz z ulg podatkowych, rozliczasz dochody z zagranicy, a może masz obowiązek do własnych dochodów doliczyć dochody małoletniego dziecka? Sprawdź, jakie załączniki masz obowiązek dołączyć do zeznania rocznego i pobierz aktualne wersje druków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wydaje się, że pierwsza duża fala zakupów kas fiskalnych jest już za nami. Dziesiątki tysięcy podatników musiało wprowadzić urządzenia fiskalne w swoich firmach do 1 marca 2015 roku. Obowiązek ten dotyczył zwłaszcza kilku grup usługodawców, w tym m.in.: fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy, prawników, księgowych, mechaników czy doradców podatkowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Składasz zeznanie roczne PIT za 2014 rok i chcesz skorzystać z ulg i odliczeń? Dowiedz się, jakie zasady obowiązują w rozliczeniu za rok 2014, kto jeszcze może skorzystać z ulgi internetowej, komu przysługuje ulga rehabilitacyjna i odsetkowa, a także jakie zasady odliczania ulgi na dzieci obowiązują od 1 stycznia 2015 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Myślisz, że w 2015 r. wciąż możesz korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej? Czy na pewno znasz dobrze przepisy, które weszły w życie 1 stycznia 2015 r.? Zobowiązały one około 70 tys. podatników do instalacji kasy fiskalnej najpóźniej 1 marca.  Sprawdź, czy znalazłeś się w tym gronie. Konsekwencje za brak kasy mogą być bardzo dotkliwe - wprowadź to urządzenie w działalności jak najszybciej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Płatnikom podatku dochodowego i innym podmiotom zobowiązanym do sporządzenia i przekazania do urzędu skarbowego informacji, deklaracji oraz rocznego obliczenia podatku na drukach PIT pozostało już niewiele czasu na dopełnienie formalności. Sprawdź, jakie formularze zgodnie z nowymi przepisami musisz złożyć wyłącznie drogą elektroniczną i do kiedy masz na to czas.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeszcze nie kupiłeś kasy fiskalnej, a musisz ją mieć od 1 marca 2015 r.? Przyjdź jak najszybciej do naszego serwisu! Nawet teraz dopasujemy jeszcze kasę trafiającą w potrzeby Twojej działalności. Z nami zdążysz na czas, bo gwarantujemy ekspresową instalację. Jednak śpiesz się - pozostało już tylko 5 dni na dopełnienie formalności.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Nowe towary objęte mechanizmem odwrotnego obciążenia, podniesienie wysokości kaucji gwarancyjnej, zmniejszenie asymetrii w stosowaniu ulgi na złe długi - to tylko niektóre ze zmian, które mają być wprowadzone w ustawie o VAT dnia 1 kwietnia 2015 r. Dowiedz się, co w praktyce oznacza wejście w życie nowych przepisów.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Wiesz, że musisz mieć kasę fiskalną 1 marca 2015 r., lecz nawet jeszcze nie kupiłeś odpowiedniego urządzenia? Śpiesz się! Jeśli chcesz otrzymać ulgę, pozostało Ci zaledwie 14 dni na zgłoszenie kasy w urzędzie skarbowym. Obowiązek instalacji kasy fiskalnej najpóźniej 1 marca 2015 r. obejmuje nie tylko usługodawców - lekarzy, fryzjerów, mechaników, prawników, kosmetyczki, doradców podatkowych itp. Sprawdź, czy nie znajdujesz się w gronie pozostałych podatników, którym na wprowadzenie kasy pozostało zaledwie 2 tygodnie. Z każdym dniem przedsiębiorcy wykupują kasy z serwisów fiskalnych - nie czekaj, aż zabraknie urządzeń!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jesteś podatnikiem CIT i zmieniasz sposób opłacania zaliczek na podatek dochodowy w 2015 r.? Sprawdź, czy przysługuje Ci prawo do zaliczek kwartalnych lub w formie uproszczonej. Pamiętaj też o złożeniu zawiadomienia do urzędu skarbowego - masz na to czas tylko do 20. dnia drugiego miesiąca roku podatkowego.

środa, 11 luty 2015 00:00

Kasa fiskalna w gastronomii w 2015 r.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prowadzisz kawiarnię, bar, pizzerię, a może Twoja firma świadczy usługi kateringowe? Jeśli do tej pory korzystałeś ze zwolnienia z kasy fiskalnej, możesz pożegnać się z tym przywilejem. Sprawdź, które firmy świadczące usługi związane z wyżywieniem muszą mieć kasy fiskalne w 2015 r., a które nadal mogą korzystać ze zwolnienia. Śpiesz się! Na instalację kasy pozostało już bardzo niewiele czasu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz płatnicy składek na ubezpieczenie społeczne mają obowiązek do końca lutego złożyć do odpowiednich organów i przekazać podatnikom różnego rodzaju informacje oraz roczne obliczenie podatku. Sprawdź, czy w 2015 r. objął Cię obowiązek przekazania do urzędu skarbowego dokumentów w formie elektronicznej. Dowiedz się też, kiedy mija termin na ich złożenie oraz z jakiej wersji druku skorzystać.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W 2015 roku kolejna ogromna grupa przedsiębiorców traci prawo do zwolnień z kas fiskalnych. Wśród nich znaleźli się podatnicy świadczący usługi doradztwa podatkowego i usługi prawnicze. Dowiedz się, kogo dokładnie objęło wyłączenie ze zwolnień, dlaczego również księgowy musi mieć kasę fiskalną i z jakich przyczyn już teraz powinieneś zacząć szukać urządzenia dla siebie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na początku każdego roku podatnik może zmienić formę opłacania zaliczek na podatek dochodowy. Należy przy tym pamiętać, że prawo do opłacania zaliczek za okresy kwartalne lub w formie uproszczonej wymaga spełnienia wymogów określonych w przepisach. Chcesz w 2015 r. zmienić sposób opłacania zaliczek na PIT? Śpiesz się! Na złożenie oświadczenia do urzędu skarbowego pozostało już niewiele czasu.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Świadczysz usługi naprawy pojazdów silnikowych? Usługi wulkanizacyjne? A może przeprowadzasz badania i przeglądy techniczne tych pojazdów? Jeśli jeszcze nie masz kasy fiskalnej, będziesz musiał ją zakupić w 2015 r. Sprawdź, kiedy mija termin na wprowadzenie kasy, jak skorzystać z ulgi na zakup urządzenia i dlaczego najlepiej już teraz wybrać się do serwisu fiskalnego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prawo do korzystania z ulgi internetowej zachowało już niewielu podatników. W 2013 roku weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi odliczenia tego można dokonać jedynie w zeznaniach rocznych za dwa następujące po sobie lata podatkowe. Sprawdź, czy znalazłeś się w nielicznym gronie podatników, którzy mogą skorzystać z ulgi internetowej w PIT za 2014 rok.

Strona 1 z 14

Bądź na bieżąco

Kasy fiskalne w 2015
Nazwy towarów i usług
Ewidencje na kasie fskalnej
Największe zmiany w VAT od 20 lat