Aktualności

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zwolnienia elektroniczne będą dużym udogodnieniem zarówno dla płatników składek, jak i osób ubezpieczonych. Zniknie m.in. konieczność przekazywania zwolnień przez pracodawcę do ZUS oraz termin 7 dni na dostarczenie dokumentu przez pracownika. Przepisy, które wejdą w życie 1 stycznia 2016 r., nałożą jednak na przedsiębiorców nowe obowiązki - sprawdź, jakie!

wtorek, 24 listopad 2015 08:06

Vendero - sukces Twojego e-biznesu

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Sklep internetowy, witryna z ofertą, firmowy serwis www - stworzysz je dosłownie w kilka minut za pomocą aplikacji vendero. A jakiej strony potrzebuje Twoja firma, aby zaistnieć w sieci i zdobyć klientów? Sprawdź, dlaczego warto wybrać vendero i co zrobić, aby wykorzystać 100% możliwości tego systemu.

czwartek, 19 listopad 2015 21:10

Tydzień Przedsiębiorcy „ZUS dla biznesu”

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Seminaria, konsultacje, porady ekspertów - wszystko to bezpłatnie w ramach cyklu spotkań organizowanych przez jednostki ZUS w całej Polsce. Zakład zaprasza zarówno obecnych, jak i przyszłych przedsiębiorców. Na spotkaniach będzie można m.in. poznać bliżej Program Interaktywny Płatnik ZUS oraz elektroniczne zwolnienia lekarskie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Najpierw były wiadomości rzekomo od Poczty Polskiej i firm kurierskich, teraz hakerzy podszywają się pod ZUS. Rozsyłane wiadomości zdają się informować o niezapłaconych składkach na ubezpieczenie społeczne - w rzeczywistości zawierają szkodliwe oprogramowanie. ZUS apeluje o nieotwieranie zawirusowanych załączników.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Znamy już numery trzech zwycięskich zgłoszeń z pierwszego losowania w Narodowej Loterii Paragonowej 2015. Szczęśliwcy cieszą się z Opla Astry i dwóch iPadów Air 2. Podajemy numery zwycięskich zgłoszeń - sprawdź, czy jest wśród nich Twój paragon! Dowiedz się też, jak wziąć udział w losowaniu i kiedy można stracić szansę na nagrodę.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Zasady wystawiania, przekazywania i przechowywania zwolnień lekarskich będą prostsze od 1 stycznia 2016 r. Zaczną wtedy funkcjonować e-zwolnienia, które ułatwią wypełnianie obowiązków lekarzom, pracodawcom i pracownikom. Sprawdź, kto obowiązkowo musi założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych do końca 2015 r. i dlaczego warto to zrobić nawet jeśli nie masz takiego obowiązku.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Stworzony dla tych, którzy cenią sobie dobry kontakt i trwałe relacje z klientami oraz poszukują rozwiązań, dzięki którym zarządzenie firmą staje się jeszcze bardziej efektywne - Gestor nexo to zmodyfikowana i ulepszona wersja znanego i cenionego programu Gestor GT marki InsERT. Sprawdź, dlaczego warto wybrać linię nexo, dla kogo przeznaczona jest aplikacja Gestor nexo PRO i co zrobić, aby system został wdrożony w firmie naprawdę skutecznie.

środa, 04 listopad 2015 20:21

Kasa fiskalna nie działa - co robić?

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Awaria, usterka, brak prądu - kasa fiskalna, nawet ta najlepsza, może przestać działać z różnych przyczyn. Czy w takiej sytuacji prawidłowe będzie dokumentowanie sprzedaży fakturami lub prowadzenie dodatkowej ewidencji? Sprawdź, co robić, gdy kasa fiskalna nie działa, i dlaczego warto mieć kasę rezerwową.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już jest - długo oczekiwana nowa wersja znanego programu kadrowo-płacowego firmy InsERT - Gratyfikant nexo. Wzbogacony o wiele dodatkowych modułów i funkcjonalności, system ten jeszcze lepiej wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa oraz biura rachunkowe. Sprawdź, co zyskasz z Gratyfikantem nexo i dlaczego warto skorzystać z profesjonalnego szkolenia z obsługi tego programu.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Wzbudzające wiele kontrowersji przepisy zobowiązujące podatników do korygowania kosztów uzyskania przychodów o wartość niezapłaconych zobowiązań zostaną uchylone z dniem 1 stycznia 2016 r. Sprawdź, jakie przepisy przejściowe przewidziano dla podatników, którzy dokonają korekty kosztów jeszcze przed tym terminem.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Czy pamiętasz o zmianie czasu w Twojej kasie fiskalnej z soboty na niedzielę 25 października 2015 r.? Czy przygotowałeś kasjerów pracujących na nocną zmianę na nieprzewidziane problemy, czy wiedzą jakie czynności będą musieli wykonać? Dowiedz się, jak przestawić zegar w kasie czy drukarce fiskalnej. Do przestawienia czasu wymagane są odpowiednie procedury, a niekiedy kończy się nawet interwencją serwisanta. 

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Długo oczekiwane nowe programy linii nexo to jeszcze lepsze wsparcie dla firm - większa funkcjonalność i bardziej przejrzysty interfejs. Jednym z nowych systemów jest Biuro nexo dedykowane biurom rachunkowym i doradcom podatkowym. Sprawdź, dlaczego warto wybrać ten program i jak skutecznie wdrożyć go w firmie.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Zgodnie z ogólną zasadą unijną limit do zwolnienia podmiotowego z VAT wynosi 10.000 euro w przeliczeniu na walutę krajową. Polska do końca 2015 r. ma upoważnienie do stosowania środka specjalnego podwyższającego ten limit do 150.000 zł. Wiemy już, czy Komisja Europejska wydała zgodę na derogację. Sprawdź, czy nie stracisz prawa do zwolnienia z VAT w 2016 roku!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nowa kampania resortu finansów jest kontynuacją akcji „Weź paragon” prowadzonych od 2002 roku. Od lipca 2015 r. Ministerstwo zachęca nie tylko do brania paragonów i upominania się o nie, ale także do sprawdzania otrzymanych wydruków. Nieuczciwe praktyki są bardzo rozpowszechnione m.in. w branży gastronomicznej. Sprawdź, jak nie dać się oszukać i szybko rozpoznać prawidłowy paragon fiskalny.

wtorek, 13 październik 2015 18:34

Kto w 2016 roku musi prowadzić księgi rachunkowe

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Limit obrotów, którego przekroczenie zobowiązuje do prowadzenia ksiąg rachunkowych, jest o prawie 82 tys. zł wyższy niż w zeszłym roku. Sprawdź, jaki średni kurs euro na dzień 1 października 2015 r. ogłosiło NBP, dlaczego nie bierzemy pod uwagę kursu z 30 września 2015 r. i kto od 1 stycznia 2016 r. ma obowiązek przejść z księgi przychodów i rozchodów na księgi rachunkowe.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Już są! Długo wyczekiwane programy Gratyfikant nexo, Gestor nexo i Biuro nexo są już dostępne dla użytkowników. W związku z ogromnym zainteresowaniem nowymi wersjami popularnych systemów, firma InsERT organizuje Road Show, podczas którego będzie można bliżej poznać funkcjonalności programów i przetestować je „na żywo”. Start już 12 października 2015 r.! Zapisz się już dziś, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Przez najbliższy rok organizator Narodowej Loterii Paragonowej będzie otrzymywał informacje o paragonach fiskalnych wydawanych konsumentom. Tylko właściciele prawidłowo wystawionych dokumentów mają szansę na nagrodę. Sprawdź, jak według obecnych przepisów powinien wyglądać paragon fiskalny i jakie kary grożą za zaniedbania w tym względzie.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Do godziny 12.00 zarejestrowano aż 3 tys. paragonów - podaje rzeczniczka Ministerstwa Finansów Wiesława Dróżdż - tak wielką popularnością cieszy się uruchomiona 1 października 2015 r. Narodowa Loteria Paragonowa. Wygrać może każdy, kto ma ukończone 18 lat i posiada paragon fiskalny na kwotę minimum 10 zł. Sprawdź, jak wygrać Opla Astrę, notebooka lub tablet. Dowiedz się też, z jakiej branży musisz mieć paragon, aby zgarnąć auto Opel Insignia.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Każdego roku kontrolerzy skarbowi wystawiają tysiące mandatów za brak paragonu fiskalnego. Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego skarbowego niewydanie paragonu może zostać uznane za przestępstwo skarbowe, za które grozi kara nawet do 35 tys. zł! Sprawdź, jakie kary grożą w 2015 r. za dokonanie sprzedaży z pominięciem kasy fiskalnej i jak uniknąć tych przykrych konsekwencji.

wtorek, 29 wrzesień 2015 21:46

InsERT nexo R2 już wkrótce!

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Długo oczekiwane nowe programy linii InsERT nexo - Gratyfikant nexo, Gestor nexo i Biuro nexo - już niedługo usprawnią pracę wielu polskich firm, w tym biur rachunkowych. Nowe systemy wraz z wersjami PRO będą miały premierę już w październiku 2015 r. Wszystko, co zostało docenione przez użytkowników Subiekta nexo, Rachmistrza nexo i Rewizora nexo, znajdzie się także w trzech nowych programach InsERT!

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Około 9 mln zł - tyle Ministerstwo Finansów przeznaczy na organizację Narodowej Loterii Paragonowej. Co miesiąc każdy pełnoletni właściciel paragonu fiskalnego na kwotę minimum 10 zł będzie mógł wygrać tablet, notebooka, a nawet Opla Astrę. Co kwartał nagrodą główną będzie Opel Insignia. Rejestracja paragonów zostanie otwarta już 1 października 2015 r.

Strona 1 z 16

Bądź na bieżąco

Kasy fiskalne w 2015
Nazwy towarów i usług
Ewidencje na kasie fskalnej
Największe zmiany w VAT od 20 lat