Aktualności

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jednym z warunków korzystania ze zwolnienia z kasy fiskalnej dla sprzedaży wysyłkowej lub usług jest otrzymanie zapłaty w całości na rachunek podatnika w banku lub w SKOK. W dobie powszechności szybkich płatności on-line, takich jak PayPal czy PayU, przedsiębiorcy nieraz zastanawiają się, czy dokonanie zapłaty w ten sposób pozwala im zachować prawo do zwolnienia z kasy. A jak traktować płatność kartą debetową lub kredytową? Sprawdź!

piątek, 21 październik 2016 07:20

Subiekt 123 – nowy program do fakturowania online

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już jest – można go testować bezpłatnie aż do końca stycznia 2017 roku! Program do obsługi sprzedaży Subiekt 123 to odpowiedź firmy InsERT na bieżące potrzeby polskich przedsiębiorców. Prosty, intuicyjny i pracujący online, program Subiekt 123 pozwala na modułową rozbudowę, dzięki czemu rośnie wraz z rozwojem biznesu.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wprowadzenie obowiązku przesyłania rejestrów VAT w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego wymagało dokonania zmian w przepisach ustawy o VAT. Już od 1 stycznia 2017 r. podatnicy będą musieli prowadzić ewidencję VAT zgodnie z nowymi wytycznymi – zmieni się m.in. zakres uwzględnianych w niej danych. Dowiedz się, jakie nowości zostaną wprowadzone w przepisach w 2017 i 2018 roku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ministerstwo Finansów wybrało nową branżę premiowaną w Narodowej Loterii Paragonowej. Tym razem nagroda specjalna – Opel Insignia – zostanie wylosowana spośród paragonów fiskalnych dokumentujących działalność taksówek osobowych. Sprawdź, jak zyskać szansę na wygraną i dlaczego warto brać paragony.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Średni kurs euro ogłoszony przez NBP na pierwszy dzień roboczy października decyduje o limitach m.in. dla ryczałtu ewidencjonowanego, zachowania statusu małego podatnika czy prowadzenia ksiąg rachunkowych. Znamy już limity na 2017 rok. Sprawdź, z jakich preferencyjnych rozwiązań będziesz mógł korzystać od 1 stycznia 2017 r. Dowiedz się też, jakie zmiany w przepisach dotyczących limitów przygotował ustawodawca.  

czwartek, 13 październik 2016 12:42

Nowy certyfikat ZUS do pobrania w Płatniku 10.01.001

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W celu przekazywania dokumentów ZUS elektronicznie, użytkownicy programu Płatnik muszą korzystać z ważnego certyfikatu. Obecny traci swoją ważność 22 października 2016 r. Dowiedz się, w jaki sposób zaktualizować certyfikat ZUS w Płatniku i co zrobić, jeśli korzystasz z innego oprogramowania.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Prawo do zwolnienia z kasy fiskalnej przysługuje m.in. podatnikom, których obrót w poprzednim roku nie przekroczył 20.000 zł. Każdego miesiąca jednak wielu przedsiębiorców przestaje spełniać warunki do zachowania tego zwolnienia i musi kupić kasę. Sprawdź, ile masz czasu na wprowadzenie tego urządzenia w działalności po przekroczeniu limitu i dlaczego nie warto z tym zwlekać do ostatniej chwili.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Program do obsługi pełnej księgowości Rewizor nexo został Turbiną Polskiej Gospodarki – wyróżnienie przyznawane przez Gazetę Finansową zdobywają jedynie najlepsze produkty i usługi, które przyczyniają się do rozwoju polskiego biznesu. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia nagroda przyznana produktom InsERT. Wiodący producent oprogramowania wciąż udoskonala swoje systemy – przygotował je m.in. do Jednolitego Pliku Kontrolnego.

piątek, 07 październik 2016 15:26

Jaki limit do zwolnienia z VAT w 2017 r.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podatnicy zwolnieni podmiotowo z VAT korzystają z licznych preferencji – nie muszą składać deklaracji VAT, dokonywać rejestracji na potrzeby tego podatku czy prowadzić szczegółowych ewidencji. W związku z projektem ustawy nowelizacyjnej pojawiła się szansa, iż limit do zwolnienia z VAT ulegnie zwiększeniu od 1 stycznia 2017 r. Sprawdź, kogo obejmie podwyższony limit i jaka jest szansa na faktyczne wejście w życie nowych przepisów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiemy już, jakie nowości przygotowało Ministerstwo Finansów w związku z nowym rozporządzeniem w sprawie zwolnień z kas. Projekt z 21 września 2016 r. rewolucji nie wprowadza, a większość przepisów ma powielić dotychczasowe regulacje. Szykują się jednak bardzo istotne zmiany – będą one dotyczyły m.in. podatników korzystających ze zwolnienia dla sprzedaży wysyłkowej lub zwolnienia dla usług, za które zapłata następuje na rachunek bankowy sprzedawcy  oraz świadczących usługi wymienione w katalogu wyłączeń ze zwolnień z kas. Sprawdź, jakie zmiany w zwolnieniach z kas mają zostać wprowadzone w 2017 r.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Nawet w razie nie określenia kwoty wynagrodzenia w umowie zlecenia lub umowie o świadczenie usług, zatrudniony będzie miał zagwarantowaną minimalną stawkę godzinową już od 1 stycznia 2017 r. Sprawdź, jakie nowe obowiązki wprowadza ustawa nowelizacyjna, jak długo trzeba będzie przechowywać dokumenty związane z umową i kogo nie obejmą nowe regulacje.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, a minister finansów wciąż nie ogłasza wieści związanych z nowym rozporządzeniem. Czy 2016 rok będzie ostatnim rokiem zwolnień z kas fiskalnych? Sprawdź, z jakich preferencji wciąż można korzystać, kto już dziś nie ma prawa do zwolnień z kas i jaki cel w związku ze zwolnieniami postawił sobie resort finansów.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Blisko 107 mln paragonów fiskalnych – tyle dokumentów zgłosili Polacy w ramach Narodowej Loterii Paragonowej do końca sierpnia 2016 r. Resort finansów chciał zmienić postawy konsumentów oraz zwiększyć wpływy do budżetu państwa i osiągnął swój cel. Dzięki temu uczestnicy Loterii mają jeszcze szanse na wygranie cennych nagród – akcja została przedłużona aż o 6 miesięcy! Ponadto w grudniu odbędzie się dodatkowe losowanie – wezmą w nim udział nagrody, które z różnych przyczyn nie zostały wydane przez czas trwania Loterii.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej została opublikowana w dniu 29 sierpnia 2016 r. informacja dotycząca korzystania przez pracowników z urlopów związanych z rodzicielstwem. W związku z wejściem w życie w dniu 02.01.2016 r. nowego przepisu w kodeksie pracy; artykułu 1751 zmianie uległa m.in. definicja pracownika. Sprawdź jakie dokumenty przygotować w związku z ubieganiem się o urlopy rodzicielskie, kiedy je złożyć i kto ma prawo do tych urlopów.

poniedziałek, 12 wrzesień 2016 11:47

Paragony elektroniczne z kasy fiskalnej już od 2018 r.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Wiadomo już, jakie zmiany szykuje Ministerstwo Rozwoju w związku z pojawieniem się projektu nowego rozporządzenia. Wiążą się one m.in. z obowiązkiem przesyłania danych z paragonów fiskalnych do systemu teleinformatycznego wprowadzeniem e-paragonów oraz wycofaniem z użytku kas z papierową kopią paragonu. Sprawdź, jak bardzo zmieni się rzeczywistość użytkownika kasy fiskalnej od 2018 roku.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Ukrócenie praktyki zatrudniania pracowników „na czarno” i wzrost legalnego zatrudnienia – taki cel mają nowe przepisy Kodeksu pracy. Od 1 września 2016 r. pracodawcy będą musieli przekazać pracownikowi umowę o pracę lub pisemne potwierdzenie warunków umowy – jeszcze przed dopuszczeniem go do pracy. Sprawdź, co zmieniło się w przepisach i jakie kary grożą za niedopełnienie tego obowiązku.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Ani ustawa o VAT, ani szczegółowe rozporządzenia związane z kasami fiskalnymi nie przewidują żadnych odrębnych zwolnień z obowiązku stosowania kas dla nievatowców. Podatnicy zwolnieni z VAT muszą mieć kasy fiskalne, podobnie jak podatnicy VAT czynni. Obie grupy przedsiębiorców mają te same obowiązki, ale też te same prawa – m.in. prawo do ulgi nawet 700 zł za każdą kasę zgłoszoną przy rozpoczęciu ewidencjonowania. Sprawdź, jak podatnik zwolniony z VAT uzyska ulgę na kasę w 2016 r. i w jakich okolicznościach będzie musiał ją zwrócić do urzędu skarbowego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W związku ze zmianami dotyczącymi zasad rozliczania podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych, zaszła konieczność zmodyfikowania wzorów deklaracji VAT. Sprawdź, od kiedy obowiązują nowe formularze, kto może jeszcze korzystać ze „starych” wzorów i pobierz aktualne druki.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Największym podmiotom pozostało już bardzo niewiele czasu na wysłanie pierwszej ewidencji VAT w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. Wywiązanie się z tego obowiązku jest sprawą bardzo istotną – spóźnienie w tym zakresie może skutkować dotkliwymi sankcjami karno-skarbowymi. Sprawdź, co grozi za nieprzekazanie JPK w terminie i dlaczego użytkownicy programów InsERT nie muszą obawiać się ciągłych zmian w przepisach.

wtorek, 16 sierpień 2016 19:46

Kasa fiskalna do sklepu – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Odpowiednie dopasowanie kasy lub drukarki fiskalnej do potrzeb i specyfiki sklepu to bardzo ważny krok przy zakładaniu tego typu działalności. W wyborze urządzenia nieocenione okaże się wsparcie doświadczonego serwisanta. Dowiedz się, na jakie czynniki zwrócić uwagę i poznaj konkretne modele urządzeń fiskalnych dla sklepów.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kasy fiskalne REVO i ERGO oraz drukarka fiskalna TEMO HS Bileterska – to najnowsze z innowacyjnych produktów Posnet, które błyskawicznie zyskały uznanie polskich przedsiębiorców. Klienci już po raz dziewiąty nagrodzili najwyższą jakość urządzeń Posnet Złotym Laurem Klienta. Firma otrzymała także tytuł Top Marka 2016 r.

Strona 1 z 21

Bądź na bieżąco

kasy fiskalne 2016

towary uslugi2016

vat2016zmiany