Aktualności

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kasy fiskalne dla fryzjerów, kosmetyczek i kosmetologów są obowiązkowe w 2015 r., nawet jeśli podatnik do końca 2014 r. korzystał ze zwolnienia z kasy. Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia, w którym znalazł się rozszerzony katalog czynności wyłączonych ze zwolnień z kas. Sprawdź, kiedy musisz wprowadzić to urządzenie w działalności i dlaczego najlepiej kupić kasę już teraz.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeśli w 2014 roku uzyskiwałeś przychody opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym, masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe PIT-28. Na dopełnienie tej formalności i wpłatę ryczałtu do urzędu skarbowego pozostało już zaledwie kilka dni. Należy zwrócić szczególną uwagę na dochowanie terminu oraz prawidłowość wersji druku, z jakiego korzystamy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 stycznia 2015 roku usługi prawnicze znajdują się w katalogu czynności, które nie mogą korzystać z żadnych zwolnień z kas fiskalnych. Sprawdź, od kiedy kasa fiskalna u prawnika jest obowiązkowa, poznaj nieliczne wyjątki od wyłączeń ze zwolnień oraz dowiedz się, dlaczego lepiej kupić kasę teraz niż pod koniec lutego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jak co roku rozpoczął się sezon na składanie zeznań podatkowych PIT-28, PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Podatnicy, którzy zdecydują się przesłać rozliczenie PIT-37 drogą elektroniczną, w 2015 r. będą mieli jeszcze bardziej ułatwione zadanie - wszystko dzięki usłudze wstępnie wypełnionych zeznań. Dowiedz się, do kiedy złożyć zeznanie podatkowe za 2014 r., z jakich wersji druków skorzystać oraz jak rozliczyć ulgę na dzieci na nowych zasadach.

poniedziałek, 26 styczeń 2015 00:00

Kto musi mieć kasę fiskalną od 1 stycznia 2015 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Większość podatników, którzy w 2015 roku tracą prawo do zwolnienia z kasy fiskalnej, musi wprowadzić to urządzenie w działalności najpóźniej 1 marca 2015 r. Jednak dla wielu z nich obowiązek stosowania kasy powstał dużo wcześniej - już 1 stycznia 2015 r. Sprawdź, czy i Ty powinieneś mieć kasę fiskalną już od początku roku i co zrobić, jeśli spóźniłeś się z dopełnieniem tego obowiązku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Członkowie rad nadzorczych pobierający wynagrodzenie z tytułu pełnionej funkcji od 1 stycznia 2015 roku podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu emerytalno-rentowemu. Dowiedz się, kto jest płatnikiem tych składek, jak należy ustalić podstawę ich wymiaru, w jakim terminie należy zgłosić daną osobę do ubezpieczenia oraz jakie kody tytułu ubezpieczenia dla członków rad nadzorczych obowiązują od 1 stycznia 2015 r.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kasy fiskalne dla lekarzy świadczących usługi opieki medycznej będą obowiązkowe od 1 marca 2015 roku. Sprawdź, czy również z Twoim gabinecie będzie musiało znaleźć się to urządzenie. Dowiedz się też, jak traktować usługi świadczone w ramach kontraktu z NFZ i dlaczego z zakupem kasy nie warto czekać na ostatnią chwilę. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W 2014 roku pobierałeś zryczałtowany podatek dochodowy od należności lub świadczeń wypłacanych na rzecz osób fizycznych? Na złożenie deklaracji PIT-8AR masz czas tylko do poniedziałku 2 lutego 2015 r.! Pamiętaj, że od nowego roku zmieniły się przepisy - możesz być zobowiązany do złożenia formularza PIT-8AR drogą elektroniczną. Sprawdź, czy dotyczy Cię ten obowiązek i z jakiej wersji druku skorzystać.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Świadczysz usługi naprawy pojazdów silnikowych, usługi fryzjerskie, usługi związane z wyżywieniem, jakieś inne usługi? A może do końca 2014 roku korzystałeś ze zwolnienia z kasy fiskalnej ze względu na niewielką liczbę usług lub przekroczyłeś limit obrotu w grudniu 2014 r.? Sprawdź, czy i Ciebie dotyczy obowiązek ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy fiskalnej od 1 marca 2015 roku! Dziesiątki tysięcy polskich przedsiębiorców musi wprowadzić kasę w tym terminie.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Informację ZUS IWA mają obowiązek złożyć płatnicy składek na ubezpieczenie wypadkowe, którzy przez cały poprzedni rok nieprzerwanie opłacali te składki dla średnio 10 ubezpieczonych miesięcznie oraz spełnili dodatkowe warunki określone w przepisach. Na złożenie druku ZUS IWA pozostało już niewiele czasu. Sprawdź, czy musisz złożyć tę informację za rok 2014 i co grozi za niedopełnienie tego obowiązku.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Tracisz prawo do zwolnienia za kasy fiskalnej i musisz wprowadzić to urządzenie w działalności najpóźniej 1 marca 2015 roku? Nie spóźnij się z dopełnieniem tego obowiązku! Jako nowy użytkownik masz prawo do ulgi nawet 700 zł na zakup każdej kasy fiskalnej zgłoszonej przy rozpoczęciu ewidencjonowania. Jednak aby to prawo zachować, musisz spełnić warunki określone w przepisach. Sprawdź, dlaczego tak ważna jest terminowa instalacja kasy i co zrobić, aby nie stracić prawa do ulgi także po jej otrzymaniu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Składasz deklarację PIT-4R za 2014 rok? Sprawdź, czy od 1 stycznia 2015 roku nie musisz tego zrobić wyłącznie drogą elektroniczną. Na złożenie deklaracji masz czas tylko do końca stycznia. Pamiętaj też, że od 1 stycznia 2015 roku obowiązują nowy druk formularza PIT4R.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zatrudniasz mniej niż 20 pracowników? W 2015 roku możesz sam zdecydować, czy wypłacać im świadczenia urlopowe, czy zrezygnować z tego obowiązku. Pamiętaj jednak, że decyzja o niewypłacaniu świadczeń wymaga poinformowania o tym wszystkich pracowników - masz na to czas tylko do soboty 31 stycznia 2015 roku! Sprawdź, jak to zrobić.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Prowadzisz ewidencję za pomocą kasy fiskalnej i często przyjmujesz od klientów zaliczki lub inne formy przedpłaty? Od 1 stycznia 2015 roku możesz w prostszy sposób rozliczać je w podatku dochodowym. Aby jednak skorzystać z tej możliwości, koniecznie złóż zawiadomienie do urzędu skarbowego. Śpiesz się! Masz czas tylko do wtorku 20 stycznia 2015 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Prowadzisz sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych lub dopiero zamierzasz ją rozpocząć? Sprawdź, czy nie musisz mieć kasy fiskalnej już od pierwszej wykonanej czynności. Od 1 stycznia 2015 roku katalog takich czynności został zmieniony i rozszerzony. Dowiedz się, czy i od kiedy musisz mieć kasę fiskalną w 2015 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W 2014 roku przychody z twojej działalności nie przekroczyły ustawowego limitu, więc zdecydowałeś się na przejście z ksiąg handlowych na podatkową księgę przychodów i rozchodów od 1 stycznia 2015 r.? Sprawdź, jakich formalności musisz dopełnić w związku z tą zmianą. Śpiesz się - na złożenie zawiadomienia do naczelnika urzędu skarbowego pozostało już niewiele czasu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Opłacasz ryczałt od przychodów ewidencjonowanych i składasz zeznanie roczne PIT-28? Sprawdź, czy w 2015 roku możesz zmienić sposób jego płacenia z miesięcznego na kwartalny. Na dopełnienie formalności związanych z wyborem opłacania ryczałtu za okresy kwartalne lub rezygnację z takiego sposobu pozostało już niewiele czasu - pisemne zawiadomienie należy złożyć do urzędu skarbowego najpóźniej we wtorek 20 stycznia 2015 roku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy wygląd ma znaczenie? Z pewnością tak. Wiedzą o tym specjaliści z firmy Posnet - lidera na rynku urządzeń fiskalnych. Wychodząc naprzeciw estetycznym upodobaniom użytkowników Posnet wypuszcza na rynek odmienioną kasę fiskalną Mobile HS EJ. Urządzenie w eleganckiej, białej obudowie z pewnością przypadnie do gustu lekarzom, fryzjerom, kosmetyczkom i innym przedsiębiorcom.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Pełnomocnikiem do podpisywania deklaracji przekazywanych drogą elektroniczną może zostać osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych. Powołanie takiego pełnomocnika wymaga złożenia w urzędzie skarbowym wypełnionego formularza UPL-1. Od 1 stycznia 2015 roku obowiązują nowe druki UPL-1 oraz OPL-1. Należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowość wzoru, z którego korzystamy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Małżonkowie osiągający przychody z najmu składnika majątkowego stanowiącego ich wspólność majątkową mogą zdecydować, że podatek od tych przychodów będzie opłacało w całości tylko jedno z nich. W takim przypadku konieczne jest złożenie stosownego oświadczenia do urzędu skarbowego. Od 1 stycznia 2015 roku już nie będzie trzeba ponawiać oświadczenia co roku. Ale uwaga! Małżonkowie chcący skorzystać z tej możliwości muszą złożyć ten dokument do urzędu najpóźniej we wtorek 20 stycznia 2015 r. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jeśli spełniasz odpowiednie warunki, możesz zmienić formę opodatkowania na bardziej korzystną - prawo takie przysługuje podatnikom na początku każdego roku. Na złożenie wniosku, oświadczenia lub zawiadomienia do urzędu skarbowego pozostało już niewiele czasu - jeśli chcesz zmienić formę opodatkowania dochodów w 2015 roku, musisz dopełnić tej formalności do wtorku 20 stycznia 2015 roku.

Strona 1 z 13

Bądź na bieżąco

Kasy po 1 pażdziernika
Nazwy towarów i usług
Ewidencje na kasie fskalnej
Największe zmiany w VAT od 20 lat