Aktualności

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Najnowsza wersja programów linii InsERT nexo jest nie tylko w pełni przystosowana do JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego) – posiada też nową funkcję, która przypadnie do gustu firmom kontaktującym się z klientami telefonicznie. Już od dziś użytkownicy 11. wersji programów nexo mogą wysyłać klientom i innym osobom sms-y bezpośrednio z systemu! Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać nową funkcję oferowaną przez InsERT.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znaczne podwyższenie limitów do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów oraz opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego. Skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych, zmniejszenie liczby kontroli, a także zreformowanie procedur administracyjnych, tak aby stałe się one mniej uciążliwe. Te i wiele innych zmian przygotowało Ministerstwo Rozwoju w ramach pierwszego pakietu proprzedsiębiorczego. Sprawdź, jakie korzyści przewidziano i kogo one obejmą.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Paragon z pizzerii, lodziarni czy fast-foodu – weź go, a zyskasz szansę na wygraną Opla Insigni! Ministerstwo Finansów jako czwartą branżę premiowaną wybrało „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów". Dowiedz się, jak zdobyć nagrodę specjalną i w jakim okresie zarejestrować paragon.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przedsiębiorcy jeszcze nie nacieszyli się zniesieniem obowiązku korekty kosztów w przypadku braku zapłaty, a ustawodawca już wprowadza zmiany i nowe sankcje. Od nowego roku zmniejszony zostanie limit dla transakcji gotówkowych dokonywanych między przedsiębiorcami – ponad 4-krotnie! Sprawdź, jakie sankcje grożą za niezastosowanie się do nowych przepisów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 1 lipca 2016 r. weszły w życie przepisy nakładające na podatników obowiązek przekazywania danych do e-kontroli w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). To spora rewolucja dla większości przedsiębiorstw – nowe regulacje wymagają zaktualizowania użytkowanych systemów finansowo-księgowych, zmiany procedur w firmie oraz przeszkolenia pracowników. W przypadku podmiotów korzystających z programów różnych producentów lub wykorzystujących niestandardowe rozwiązania często konieczne okazuje się wykonanie audytu systemów, a nieraz całej działalności. Wszystkie te czynności wymagają nakładu czasu – nieraz nawet kilku miesięcy pracy – i środków. Ustawodawca wprowadził więc okres przygotowawczy na wprowadzenie JPK dla niektórych podmiotów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zmiany w kwestii ustanawiania pełnomocnictw mają przynieść podatnikom wiele korzyści – ma być prościej i szybciej. Od 1 lipca 2016 r. można ustanawiać pełnomocnika ogólnego, a Ministerstwo Finansów przygotowało już wzory odpowiednich druków. Sprawdź, jak prawidłowo wypełnić formularz PPO-1.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Do wejścia w życie nowych przepisów pozostało już tylko kilka dni – firma InsERT oficjalnie ogłosiła wydanie nowych wersji programów Subiekt, Rachmistrz i Rewizor - nexo i GT - dostosowanych do wymogu przekazywania danych w postaci plików JPK. W systemach pojawią się nowe moduły: e-Kontrole i e-Sprawozdawczość. Sprawdź, dlaczego już dziś warto wprowadzić JPK w działalności.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wiadomo już, czy podmioty niebędące przedsiębiorcami mają prawo stosować okresy przejściowe dla wprowadzenie JPK, przewidziane dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mikroprzedsiębiorców. W interpretacji ogólnej Minister Finansów rozwiał też wątpliwości, czy obowiązek przekazywania plików JPK dot. ksiąg do e-kontroli dotyczy wszystkich podatników, czy tylko podatników VAT. Sprawdź, jakie zasady obowiązują zgodnie z nowymi wytycznymi resortu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podmioty prowadzące księgi rachunkowe sporządzają i przekazują do rejestru sądowego oraz do urzędu skarbowego roczne sprawozdanie finansowe. Dowiedz się, w jakich terminach należy je składać i jakie dokumenty załączyć. Sprawdź też, jaki dodatkowy obowiązek od 2015 roku ciąży na spółkach jawnych osób fizycznych i spółkach partnerskich, które nie sporządzają sprawozdania.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Nowe przepisy zobligują podatników do przesyłania organom podatkowym danych w postaci jednolitego pliku kontrolnego – rejestry VAT każdego miesiąca, a pozostałe dowody księgowe tylko na wezwanie. Wiadomo, że od 1 lipca 2016 r. bezwzględny obowiązek tworzenia i przekazywania JPK obejmie tzw. dużych przedsiębiorców. A co z podmiotami niebędącymi przedsiębiorcami? Dowiedz się, kogo nie dotyczy okres przygotowawczy na wprowadzenie JPK i dlaczego nawet mikroprzedsiębiorcy oraz mali i średni przedsiębiorcy powinni już teraz wdrożyć w firmie odpowiednie zmiany.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Kolejni oszuści próbują wyłudzić od podatników pieniądze podszywając się pod pracowników administracji publicznej. Wysyłają maile o rzekomej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, po czym oferują odpłatne szkolenia i fałszywe certyfikaty. PIP nawołuje: takie sytuacje należy zgłaszać organom ścigania. Sprawdź, czego należy się spodziewać podczas prawdziwej kontroli inspektora pracy.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Godło „Konsumencki Lider Jakości” i wyróżnienie w kategorii DEBIUT ROKU 2016 – takimi nagrodami został odznaczony innowacyjny produkt firmy Posnet – drukarka fiskalna Temo HS Bileterka. Urządzenie dedykowane branży transportowej podbiło polski rynek i w krótkim czasie zyskało uznanie przedsiębiorców. Sprawdź, co wyróżnia Temo HS Bileterkę wśród innych urządzeń fiskalnych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Z okazji Dnia Księgowego zespół specjalistów BUCHCOM wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzy dużo cierpliwości i wytrwałości, jasnych i stabilnych przepisów podatkowych, świadomych klientów, wyrozumiałych pracowników kontroli, elastycznych terminów i bezbłędnych rozliczeń! Niech każdy dzień w roku niesie Państwu nowe, pozytywne wyzwania i satysfakcję z pracy!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już samo wprowadzenie jednolitego pliku kontrolnego to dla przedsiębiorców spora rewolucja. Ustawodawca poszedł jednak o krok dalej – skrócił okres przygotowawczy na dostosowanie działalności do obowiązku przesyłania w formie JPK rejestrów VAT i wprowadził zmiany, które zobligują wszystkich podatników VAT do prowadzenia ewidencji elektronicznie! Sprawdź, jakie zmiany nas czekają i kiedy należy się ich spodziewać.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Nabywca może żądać wystawienia faktury do transakcji udokumentowanej paragonem fiskalnym, a sprzedawca ma obowiązek takie żądanie spełnić. Kwestię tę regulują przepisy ustawy o VAT. Sprawdź, jak prawidłowo wystawić taką fakturę, czy należy ją ujmować w ewidencji VAT i jak postąpić w specyficznych sytuacjach, np. gdy klient życzy sobie wystawienia jednej faktury do kilku paragonów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Półtora roku – o tyle skróci się okres przygotowawczy na wprowadzenie JPK dla małych i średnich przedsiębiorstw. Co więcej, dane z zakresu ewidencji zakupu i sprzedaży VAT będzie trzeba przesyłać bez wezwania organu podatkowego – do 25. dnia każdego miesiąca! Sprawdź, co zmieniło się w przepisach dotyczących przesyłania jednolitego pliku kontrolnego, które zaczną obowiązywać od 1 lipca 2016 r.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Z myślą o przedsiębiorcach, którym bliżej do Pruszkowa niż na Ursynów, otworzyliśmy nowy sklep z kasami fiskalnymi i innymi urządzeniami sklepowymi. W nowo otwartym punkcie sprzedaży znajdziesz kasy i drukarki rejestrujące, wagi sklepowe, czytniki kodów kreskowych, ekrany dotykowe, terminale płatnicze i inne urządzenia, a także oprogramowanie dla firm. Oferujemy też wdrożenia, szkolenia oraz – oczywiście – najwyższej jakości usługi księgowe.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zaczęło się od Subiekta – jednego z pierwszych w wolnorynkowej Polsce programów do zarządzania sprzedażą, stworzonego w 1991 r. przez Jarosława Szwalisa, obecnego prezesa InsERT-u. W maju ten wiodący producent oprogramowania pobił rekord – aż 600 tys. sprzedanych licencji! Liczby mówią same za siebie – systemy InsERT od lat wspierają pracę i rozwój setek tysięcy polskich firm.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Nowe przepisy zrównują prawa podatników rozpoczynających i kontynuujących działalność w zakresie zgłaszania wyboru formy opodatkowania. Co więcej, w świetle nowych regulacji oświadczenie na formularzu CEIDG-1 można składać nie tylko w urzędzie skarbowym, ale też w urzędzie miasta czy gminy. Sprawdź, jak od 19 maja 2016 r. zmienić formę opodatkowania i dlaczego w praktyce będzie można to zrobić dopiero w 2017 r.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wprowadzenie nowej ulgi na działalność badawczo-rozwojową, uchylenie przepisów o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym w ustawie o PIT oraz postulaty zgłaszane przez podatników wymagały od ustawodawcy znowelizowania przepisów dotyczących prowadzenia PKPiR. Sprawdź, jak w świetle regulacji obowiązujących od 8 kwietnia 2016 r. prowadzić księgę podatkową.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Od 2 stycznia 2016 r. zmienił się zakres danych przechowywanych w części B akt osobowych. Rozporządzenie nowelizacyjne zmieniło też wzór umowy o pracę. Sprawdź, jak w 2016 r. prowadzić akta osobowe zgodnie z przepisami, czy trzeba usuwać dane pozyskiwane w przeszłości oraz kto może żądać udostępnienia akt osobowych pracownika.

Strona 1 z 20

Bądź na bieżąco

kasy fiskalne 2016

towary uslugi2016

vat2016zmiany