Aktualności

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Składasz zeznanie roczne PIT za 2014 rok, korzystasz z ulg podatkowych, rozliczasz dochody z zagranicy, a może masz obowiązek do własnych dochodów doliczyć dochody małoletniego dziecka? Sprawdź, jakie załączniki masz obowiązek dołączyć do zeznania rocznego i pobierz aktualne wersje druków.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wydaje się, że pierwsza duża fala zakupów kas fiskalnych jest już za nami. Dziesiątki tysięcy podatników musiało wprowadzić urządzenia fiskalne w swoich firmach do 1 marca 2015 roku. Obowiązek ten dotyczył zwłaszcza kilku grup usługodawców, w tym m.in.: fryzjerów, kosmetyczek, lekarzy, prawników, księgowych, mechaników czy doradców podatkowych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Składasz zeznanie roczne PIT za 2014 rok i chcesz skorzystać z ulg i odliczeń? Dowiedz się, jakie zasady obowiązują w rozliczeniu za rok 2014, kto jeszcze może skorzystać z ulgi internetowej, komu przysługuje ulga rehabilitacyjna i odsetkowa, a także jakie zasady odliczania ulgi na dzieci obowiązują od 1 stycznia 2015 r.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Myślisz, że w 2015 r. wciąż możesz korzystać ze zwolnienia z kasy fiskalnej? Czy na pewno znasz dobrze przepisy, które weszły w życie 1 stycznia 2015 r.? Zobowiązały one około 70 tys. podatników do instalacji kasy fiskalnej najpóźniej 1 marca.  Sprawdź, czy znalazłeś się w tym gronie. Konsekwencje za brak kasy mogą być bardzo dotkliwe - wprowadź to urządzenie w działalności jak najszybciej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Płatnikom podatku dochodowego i innym podmiotom zobowiązanym do sporządzenia i przekazania do urzędu skarbowego informacji, deklaracji oraz rocznego obliczenia podatku na drukach PIT pozostało już niewiele czasu na dopełnienie formalności. Sprawdź, jakie formularze zgodnie z nowymi przepisami musisz złożyć wyłącznie drogą elektroniczną i do kiedy masz na to czas.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeszcze nie kupiłeś kasy fiskalnej, a musisz ją mieć od 1 marca 2015 r.? Przyjdź jak najszybciej do naszego serwisu! Nawet teraz dopasujemy jeszcze kasę trafiającą w potrzeby Twojej działalności. Z nami zdążysz na czas, bo gwarantujemy ekspresową instalację. Jednak śpiesz się - pozostało już tylko 5 dni na dopełnienie formalności.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Nowe towary objęte mechanizmem odwrotnego obciążenia, podniesienie wysokości kaucji gwarancyjnej, zmniejszenie asymetrii w stosowaniu ulgi na złe długi - to tylko niektóre ze zmian, które mają być wprowadzone w ustawie o VAT dnia 1 kwietnia 2015 r. Dowiedz się, co w praktyce oznacza wejście w życie nowych przepisów.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Wiesz, że musisz mieć kasę fiskalną 1 marca 2015 r., lecz nawet jeszcze nie kupiłeś odpowiedniego urządzenia? Śpiesz się! Jeśli chcesz otrzymać ulgę, pozostało Ci zaledwie 14 dni na zgłoszenie kasy w urzędzie skarbowym. Obowiązek instalacji kasy fiskalnej najpóźniej 1 marca 2015 r. obejmuje nie tylko usługodawców - lekarzy, fryzjerów, mechaników, prawników, kosmetyczki, doradców podatkowych itp. Sprawdź, czy nie znajdujesz się w gronie pozostałych podatników, którym na wprowadzenie kasy pozostało zaledwie 2 tygodnie. Z każdym dniem przedsiębiorcy wykupują kasy z serwisów fiskalnych - nie czekaj, aż zabraknie urządzeń!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Jesteś podatnikiem CIT i zmieniasz sposób opłacania zaliczek na podatek dochodowy w 2015 r.? Sprawdź, czy przysługuje Ci prawo do zaliczek kwartalnych lub w formie uproszczonej. Pamiętaj też o złożeniu zawiadomienia do urzędu skarbowego - masz na to czas tylko do 20. dnia drugiego miesiąca roku podatkowego.

środa, 11 luty 2015 00:00

Kasa fiskalna w gastronomii w 2015 r.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prowadzisz kawiarnię, bar, pizzerię, a może Twoja firma świadczy usługi kateringowe? Jeśli do tej pory korzystałeś ze zwolnienia z kasy fiskalnej, możesz pożegnać się z tym przywilejem. Sprawdź, które firmy świadczące usługi związane z wyżywieniem muszą mieć kasy fiskalne w 2015 r., a które nadal mogą korzystać ze zwolnienia. Śpiesz się! Na instalację kasy pozostało już bardzo niewiele czasu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Płatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych oraz płatnicy składek na ubezpieczenie społeczne mają obowiązek do końca lutego złożyć do odpowiednich organów i przekazać podatnikom różnego rodzaju informacje oraz roczne obliczenie podatku. Sprawdź, czy w 2015 r. objął Cię obowiązek przekazania do urzędu skarbowego dokumentów w formie elektronicznej. Dowiedz się też, kiedy mija termin na ich złożenie oraz z jakiej wersji druku skorzystać.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

W 2015 roku kolejna ogromna grupa przedsiębiorców traci prawo do zwolnień z kas fiskalnych. Wśród nich znaleźli się podatnicy świadczący usługi doradztwa podatkowego i usługi prawnicze. Dowiedz się, kogo dokładnie objęło wyłączenie ze zwolnień, dlaczego również księgowy musi mieć kasę fiskalną i z jakich przyczyn już teraz powinieneś zacząć szukać urządzenia dla siebie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na początku każdego roku podatnik może zmienić formę opłacania zaliczek na podatek dochodowy. Należy przy tym pamiętać, że prawo do opłacania zaliczek za okresy kwartalne lub w formie uproszczonej wymaga spełnienia wymogów określonych w przepisach. Chcesz w 2015 r. zmienić sposób opłacania zaliczek na PIT? Śpiesz się! Na złożenie oświadczenia do urzędu skarbowego pozostało już niewiele czasu.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Świadczysz usługi naprawy pojazdów silnikowych? Usługi wulkanizacyjne? A może przeprowadzasz badania i przeglądy techniczne tych pojazdów? Jeśli jeszcze nie masz kasy fiskalnej, będziesz musiał ją zakupić w 2015 r. Sprawdź, kiedy mija termin na wprowadzenie kasy, jak skorzystać z ulgi na zakup urządzenia i dlaczego najlepiej już teraz wybrać się do serwisu fiskalnego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Prawo do korzystania z ulgi internetowej zachowało już niewielu podatników. W 2013 roku weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi odliczenia tego można dokonać jedynie w zeznaniach rocznych za dwa następujące po sobie lata podatkowe. Sprawdź, czy znalazłeś się w nielicznym gronie podatników, którzy mogą skorzystać z ulgi internetowej w PIT za 2014 rok.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Na żądanie nabywcy podatnik ewidencjonujący sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej ma obowiązek wystawić fakturę do transakcji udokumentowanej paragonem fiskalnym. Od tej zasady istnieją jednak pewne wyjątki - sprawdź, jakie!  Dowiedz się też, co zrobić, gdy wystawisz fakturę, ale zapomnisz wydrukować paragon.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowe przepisy dają jednostkom mikro prawo do sporządzenia uproszczonego sprawozdania finansowego już za rok 2014. Konieczne jest jednak spełnienie warunków określonych w znowelizowanej ustawie o rachunkowości. Także podmioty niebędące jednostkami mikro mogą w pewnych przypadkach skorzystać z możliwości sporządzenia uproszczonego sprawozdania. Sprawdź, jakie ułatwienia wprowadzono i kto może sporządzić uproszczone sprawozdanie finansowe za 2014 rok.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kasy fiskalne dla fryzjerów, kosmetyczek i kosmetologów są obowiązkowe w 2015 r., nawet jeśli podatnik do końca 2014 r. korzystał ze zwolnienia z kasy. Wszystko za sprawą nowego rozporządzenia, w którym znalazł się rozszerzony katalog czynności wyłączonych ze zwolnień z kas. Sprawdź, kiedy musisz wprowadzić to urządzenie w działalności i dlaczego najlepiej kupić kasę już teraz.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jeśli w 2014 roku uzyskiwałeś przychody opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym, masz obowiązek złożyć zeznanie podatkowe PIT-28. Na dopełnienie tej formalności i wpłatę ryczałtu do urzędu skarbowego pozostało już zaledwie kilka dni. Należy zwrócić szczególną uwagę na dochowanie terminu oraz prawidłowość wersji druku, z jakiego korzystamy.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 1 stycznia 2015 roku usługi prawnicze znajdują się w katalogu czynności, które nie mogą korzystać z żadnych zwolnień z kas fiskalnych. Sprawdź, od kiedy kasa fiskalna u prawnika jest obowiązkowa, poznaj nieliczne wyjątki od wyłączeń ze zwolnień oraz dowiedz się, dlaczego lepiej kupić kasę teraz niż pod koniec lutego.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jak co roku rozpoczął się sezon na składanie zeznań podatkowych PIT-28, PIT-37, PIT-36, PIT-36L, PIT-38 oraz PIT-39. Podatnicy, którzy zdecydują się przesłać rozliczenie PIT-37 drogą elektroniczną, w 2015 r. będą mieli jeszcze bardziej ułatwione zadanie - wszystko dzięki usłudze wstępnie wypełnionych zeznań. Dowiedz się, do kiedy złożyć zeznanie podatkowe za 2014 r., z jakich wersji druków skorzystać oraz jak rozliczyć ulgę na dzieci na nowych zasadach.

Strona 1 z 14

Bądź na bieżąco

Kasy fiskalne w 2015
Nazwy towarów i usług
Ewidencje na kasie fskalnej
Największe zmiany w VAT od 20 lat