Aktualności

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W związku ze zmianami dotyczącymi zasad rozliczania podatku od wewnątrzwspólnotowego nabycia paliw silnikowych, zaszła konieczność zmodyfikowania wzorów deklaracji VAT. Sprawdź, od kiedy obowiązują nowe formularze, kto może jeszcze korzystać ze „starych” wzorów i pobierz aktualne druki.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Największym podmiotom pozostało już bardzo niewiele czasu na wysłanie pierwszej ewidencji VAT w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego. Wywiązanie się z tego obowiązku jest sprawą bardzo istotną – spóźnienie w tym zakresie może skutkować dotkliwymi sankcjami karno-skarbowymi. Sprawdź, co grozi za nieprzekazanie JPK w terminie i dlaczego użytkownicy programów InsERT nie muszą obawiać się ciągłych zmian w przepisach.

wtorek, 16 sierpień 2016 19:46

Kasa fiskalna do sklepu – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Odpowiednie dopasowanie kasy lub drukarki fiskalnej do potrzeb i specyfiki sklepu to bardzo ważny krok przy zakładaniu tego typu działalności. W wyborze urządzenia nieocenione okaże się wsparcie doświadczonego serwisanta. Dowiedz się, na jakie czynniki zwrócić uwagę i poznaj konkretne modele urządzeń fiskalnych dla sklepów.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Kasy fiskalne REVO i ERGO oraz drukarka fiskalna TEMO HS Bileterska – to najnowsze z innowacyjnych produktów Posnet, które błyskawicznie zyskały uznanie polskich przedsiębiorców. Klienci już po raz dziewiąty nagrodzili najwyższą jakość urządzeń Posnet Złotym Laurem Klienta. Firma otrzymała także tytuł Top Marka 2016 r.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Najnowsza wersja programów linii InsERT nexo jest nie tylko w pełni przystosowana do JPK (Jednolitego Pliku Kontrolnego) – posiada też nową funkcję, która przypadnie do gustu firmom kontaktującym się z klientami telefonicznie. Już od dziś użytkownicy 11. wersji programów nexo mogą wysyłać klientom i innym osobom sms-y bezpośrednio z systemu! Dowiedz się, jak najlepiej wykorzystać nową funkcję oferowaną przez InsERT.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Znaczne podwyższenie limitów do prowadzenia księgi przychodów i rozchodów oraz opodatkowania w formie ryczałtu ewidencjonowanego. Skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych, zmniejszenie liczby kontroli, a także zreformowanie procedur administracyjnych, tak aby stałe się one mniej uciążliwe. Te i wiele innych zmian przygotowało Ministerstwo Rozwoju w ramach pierwszego pakietu proprzedsiębiorczego. Sprawdź, jakie korzyści przewidziano i kogo one obejmą.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Paragon z pizzerii, lodziarni czy fast-foodu – weź go, a zyskasz szansę na wygraną Opla Insigni! Ministerstwo Finansów jako czwartą branżę premiowaną wybrało „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów". Dowiedz się, jak zdobyć nagrodę specjalną i w jakim okresie zarejestrować paragon.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przedsiębiorcy jeszcze nie nacieszyli się zniesieniem obowiązku korekty kosztów w przypadku braku zapłaty, a ustawodawca już wprowadza zmiany i nowe sankcje. Od nowego roku zmniejszony zostanie limit dla transakcji gotówkowych dokonywanych między przedsiębiorcami – ponad 4-krotnie! Sprawdź, jakie sankcje grożą za niezastosowanie się do nowych przepisów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Dnia 1 lipca 2016 r. weszły w życie przepisy nakładające na podatników obowiązek przekazywania danych do e-kontroli w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). To spora rewolucja dla większości przedsiębiorstw – nowe regulacje wymagają zaktualizowania użytkowanych systemów finansowo-księgowych, zmiany procedur w firmie oraz przeszkolenia pracowników. W przypadku podmiotów korzystających z programów różnych producentów lub wykorzystujących niestandardowe rozwiązania często konieczne okazuje się wykonanie audytu systemów, a nieraz całej działalności. Wszystkie te czynności wymagają nakładu czasu – nieraz nawet kilku miesięcy pracy – i środków. Ustawodawca wprowadził więc okres przygotowawczy na wprowadzenie JPK dla niektórych podmiotów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zmiany w kwestii ustanawiania pełnomocnictw mają przynieść podatnikom wiele korzyści – ma być prościej i szybciej. Od 1 lipca 2016 r. można ustanawiać pełnomocnika ogólnego, a Ministerstwo Finansów przygotowało już wzory odpowiednich druków. Sprawdź, jak prawidłowo wypełnić formularz PPO-1.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Do wejścia w życie nowych przepisów pozostało już tylko kilka dni – firma InsERT oficjalnie ogłosiła wydanie nowych wersji programów Subiekt, Rachmistrz i Rewizor - nexo i GT - dostosowanych do wymogu przekazywania danych w postaci plików JPK. W systemach pojawią się nowe moduły: e-Kontrole i e-Sprawozdawczość. Sprawdź, dlaczego już dziś warto wprowadzić JPK w działalności.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wiadomo już, czy podmioty niebędące przedsiębiorcami mają prawo stosować okresy przejściowe dla wprowadzenie JPK, przewidziane dla małych i średnich przedsiębiorców oraz mikroprzedsiębiorców. W interpretacji ogólnej Minister Finansów rozwiał też wątpliwości, czy obowiązek przekazywania plików JPK dot. ksiąg do e-kontroli dotyczy wszystkich podatników, czy tylko podatników VAT. Sprawdź, jakie zasady obowiązują zgodnie z nowymi wytycznymi resortu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podmioty prowadzące księgi rachunkowe sporządzają i przekazują do rejestru sądowego oraz do urzędu skarbowego roczne sprawozdanie finansowe. Dowiedz się, w jakich terminach należy je składać i jakie dokumenty załączyć. Sprawdź też, jaki dodatkowy obowiązek od 2015 roku ciąży na spółkach jawnych osób fizycznych i spółkach partnerskich, które nie sporządzają sprawozdania.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Nowe przepisy zobligują podatników do przesyłania organom podatkowym danych w postaci jednolitego pliku kontrolnego – rejestry VAT każdego miesiąca, a pozostałe dowody księgowe tylko na wezwanie. Wiadomo, że od 1 lipca 2016 r. bezwzględny obowiązek tworzenia i przekazywania JPK obejmie tzw. dużych przedsiębiorców. A co z podmiotami niebędącymi przedsiębiorcami? Dowiedz się, kogo nie dotyczy okres przygotowawczy na wprowadzenie JPK i dlaczego nawet mikroprzedsiębiorcy oraz mali i średni przedsiębiorcy powinni już teraz wdrożyć w firmie odpowiednie zmiany.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Kolejni oszuści próbują wyłudzić od podatników pieniądze podszywając się pod pracowników administracji publicznej. Wysyłają maile o rzekomej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy, po czym oferują odpłatne szkolenia i fałszywe certyfikaty. PIP nawołuje: takie sytuacje należy zgłaszać organom ścigania. Sprawdź, czego należy się spodziewać podczas prawdziwej kontroli inspektora pracy.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Godło „Konsumencki Lider Jakości” i wyróżnienie w kategorii DEBIUT ROKU 2016 – takimi nagrodami został odznaczony innowacyjny produkt firmy Posnet – drukarka fiskalna Temo HS Bileterka. Urządzenie dedykowane branży transportowej podbiło polski rynek i w krótkim czasie zyskało uznanie przedsiębiorców. Sprawdź, co wyróżnia Temo HS Bileterkę wśród innych urządzeń fiskalnych.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Z okazji Dnia Księgowego zespół specjalistów BUCHCOM wszystkim kolegom i koleżankom z branży życzy dużo cierpliwości i wytrwałości, jasnych i stabilnych przepisów podatkowych, świadomych klientów, wyrozumiałych pracowników kontroli, elastycznych terminów i bezbłędnych rozliczeń! Niech każdy dzień w roku niesie Państwu nowe, pozytywne wyzwania i satysfakcję z pracy!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Już samo wprowadzenie jednolitego pliku kontrolnego to dla przedsiębiorców spora rewolucja. Ustawodawca poszedł jednak o krok dalej – skrócił okres przygotowawczy na dostosowanie działalności do obowiązku przesyłania w formie JPK rejestrów VAT i wprowadził zmiany, które zobligują wszystkich podatników VAT do prowadzenia ewidencji elektronicznie! Sprawdź, jakie zmiany nas czekają i kiedy należy się ich spodziewać.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Nabywca może żądać wystawienia faktury do transakcji udokumentowanej paragonem fiskalnym, a sprzedawca ma obowiązek takie żądanie spełnić. Kwestię tę regulują przepisy ustawy o VAT. Sprawdź, jak prawidłowo wystawić taką fakturę, czy należy ją ujmować w ewidencji VAT i jak postąpić w specyficznych sytuacjach, np. gdy klient życzy sobie wystawienia jednej faktury do kilku paragonów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Półtora roku – o tyle skróci się okres przygotowawczy na wprowadzenie JPK dla małych i średnich przedsiębiorstw. Co więcej, dane z zakresu ewidencji zakupu i sprzedaży VAT będzie trzeba przesyłać bez wezwania organu podatkowego – do 25. dnia każdego miesiąca! Sprawdź, co zmieniło się w przepisach dotyczących przesyłania jednolitego pliku kontrolnego, które zaczną obowiązywać od 1 lipca 2016 r.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Z myślą o przedsiębiorcach, którym bliżej do Pruszkowa niż na Ursynów, otworzyliśmy nowy sklep z kasami fiskalnymi i innymi urządzeniami sklepowymi. W nowo otwartym punkcie sprzedaży znajdziesz kasy i drukarki rejestrujące, wagi sklepowe, czytniki kodów kreskowych, ekrany dotykowe, terminale płatnicze i inne urządzenia, a także oprogramowanie dla firm. Oferujemy też wdrożenia, szkolenia oraz – oczywiście – najwyższej jakości usługi księgowe.

Strona 1 z 20

Bądź na bieżąco

kasy fiskalne 2016

towary uslugi2016

vat2016zmiany