Aktualności

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Z myślą o przedsiębiorcach, którym bliżej do Pruszkowa niż na Ursynów, otworzyliśmy nowy sklep z kasami fiskalnymi i innymi urządzeniami sklepowymi. W nowo otwartym punkcie sprzedaży znajdziesz kasy i drukarki rejestrujące, wagi sklepowe, czytniki kodów kreskowych, ekrany dotykowe, terminale płatnicze i inne urządzenia, a także oprogramowanie dla firm. Oferujemy też wdrożenia, szkolenia oraz – oczywiście – najwyższej jakości usługi księgowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zaczęło się od Subiekta – jednego z pierwszych w wolnorynkowej Polsce programów do zarządzania sprzedażą, stworzonego w 1991 r. przez Jarosława Szwalisa, obecnego prezesa InsERT-u. W maju ten wiodący producent oprogramowania pobił rekord – aż 600 tys. sprzedanych licencji! Liczby mówią same za siebie – systemy InsERT od lat wspierają pracę i rozwój setek tysięcy polskich firm.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Nowe przepisy zrównują prawa podatników rozpoczynających i kontynuujących działalność w zakresie zgłaszania wyboru formy opodatkowania. Co więcej, w świetle nowych regulacji oświadczenie na formularzu CEIDG-1 można składać nie tylko w urzędzie skarbowym, ale też w urzędzie miasta czy gminy. Sprawdź, jak od 19 maja 2016 r. zmienić formę opodatkowania i dlaczego w praktyce będzie można to zrobić dopiero w 2017 r.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wprowadzenie nowej ulgi na działalność badawczo-rozwojową, uchylenie przepisów o przeciwdziałaniu zatorom płatniczym w ustawie o PIT oraz postulaty zgłaszane przez podatników wymagały od ustawodawcy znowelizowania przepisów dotyczących prowadzenia PKPiR. Sprawdź, jak w świetle regulacji obowiązujących od 8 kwietnia 2016 r. prowadzić księgę podatkową.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Od 2 stycznia 2016 r. zmienił się zakres danych przechowywanych w części B akt osobowych. Rozporządzenie nowelizacyjne zmieniło też wzór umowy o pracę. Sprawdź, jak w 2016 r. prowadzić akta osobowe zgodnie z przepisami, czy trzeba usuwać dane pozyskiwane w przeszłości oraz kto może żądać udostępnienia akt osobowych pracownika.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wybrać kasę czy drukarkę fiskalną? Urządzenie mobilne czy stacjonarne? Jakie parametry techniczne wziąć pod uwagę? – te i inne pytania zadają sobie przedsiębiorcy rozpoczynający pracę z urządzeniem rejestrującym. Sprawdź, jakie czynniki uwzględnić przy wyborze kasy odpowiedniej dla konkretnej działalności i poznaj najpopularniejsze modele urządzeń.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przepisy, które weszły w życie 22 lutego 2016 r. zmieniły zasady obliczania wynagrodzenia za okres niewykonywania pracy w przypadku, gdy pracownik w okresie wypowiedzenia został zwolniony z obowiązku świadczenia pracy lub pracownica w ciąży bądź karmiąca dziecko piersią została zwolniona z tego obowiązku. Sprawdź, jak zgodnie z nowymi zasadami wyliczyć wynagrodzenie pracownika w takich sytuacjach.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wprowadzenie trzech nowych rodzajów pełnomocnictw - ogólnego, szczególnego oraz do doręczeń - to dla przedsiębiorców duża zmiana. Wielu z nich zastanawia się, jak sporządzić taki dokument zgodnie z zasadami obowiązującymi od 1 stycznia 2016 r. Sprawdź, jak w aktualnym stanie prawnym ustanowić pełnomocnika szczególnego, pełnomocnika do doręczeń oraz pełnomocnika do podpisywania deklaracji i pobierz druki UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, PPD-1, PPS-1, OPS-1 oraz OPD-1.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Już wkrótce przedsiębiorcy korzystający z systemów finansowo-księgowych dane do kontroli podatkowej będą musieli przekazywać w formie ujednoliconego pliku. Ministerstwo Finansów zaprezentowało już struktury logiczne postaci elektronicznej ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych. Sprawdź, na czym polega e-kontrola, czym jest ujednolicony plik kontrolny i dla kogo obowiązek przekazywania danych w takim formacie będzie obligatoryjny od 1 lipca 2016 r., a dla kogo przewidziano dwuletni okres przygotowawczy.

poniedziałek, 11 kwiecień 2016 07:37

Kodeks pracy: Jak sporządzić umowę o pracę w 2016 r.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Zmiany w Kodeksie pracy od 22 lutego 2016 r. dotyczą przede wszystkim zasad zawierania umów o pracę na czas określony. Pracodawcy powinni pamiętać, że zmienił się wzór umowy o pracę zawieranej z pracownikiem - pojawiła się w niej dodatkowa pozycja, uzupełniana w szczególnych okolicznościach. Dowiedz się, jak prawidłowo sporządzić umowę o pracę w 2016 r. i zobacz aktualny wzór takiego dokumentu.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Ministerstwo Finansów kolejną nagrodę specjalną wylosuje spośród paragonów dokumentujących usługę, której świadczenie wymaga od przedsiębiorcy stosowania kasy fiskalnej bez względu na obrót. Sprawdź, jaki paragon trzeba zarejestrować, aby zyskać szansę na wygranie Opla Insigni w lipcowym losowaniu. Dowiedz się też, dlaczego warto brać paragony i co zrobić, aby wygrać w Narodowej Loterii Paragonowej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Honorowi krwiodawcy, jak również osoby przekazujące darowizny na cele kultu religijnego oraz tzw. cele szlachetne mogą skorzystać z ulgi w zeznaniu rocznym PIT. Ustawodawca przewidział jednak szereg dodatkowych wymogów dokonania takiego odliczenia. Sprawdź, kto może odliczyć darowizny w PIT za 2015 r., jaki limit obowiązuje, jaką dokumentację należy posiadać oraz jakie okoliczności pozbawiają prawa do tej ulgi. Pobierz też aktualne druki zeznań rocznych PIT i załączników. 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Zmiany w przepisach od 1 stycznia 2016 r. wymagały wprowadzenia nowego druku ZUS DRA oraz nowych kodów ubezpieczeń i kodu świadczenia/przerwy. Zaktualizowana wersja programu Płatnik uwzględniająca wszystkie te nowości zostanie udostępniona już 2 kwietnia 2016 r. Ale uwaga! W związku z powyższym ZUS zapowiedział przerwę w dostępie do Płatnika i e-Płatnika! Sprawdź, kiedy nie będzie można wysłać dokumentów za pomocą tych programów i pobierz aktualny druk ZUS DRA.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Marzec i kwiecień to czas, w którym większość podatników składa zeznania roczne PIT. W tym czasie wielką popularnością wciąż cieszy się Narodowa Loteria Paragonowa. Niestety nie zabrakło też oszustów, którzy wykorzystują te okoliczności, by podejmować próby wyłudzenia pieniędzy od podatników. Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami o rzekomym zadłużeniu i sms-ami o wygranej w Loterii Paragonowej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Uzyskanie niektórych dochodów za granicą uprawnia podatnika do skorzystania z ulgi abolicyjnej w zeznaniu rocznym. Dotyczy to dochodów, do których zastosowanie ma metoda proporcjonalnego odliczenia. Sprawdź, kto i na jakich warunkach może skorzystać z ulgi abolicyjnej w PIT za 2015 r. Dowiedz się też, jakie są wyłączenia z tego odliczenia i pobierz aktualne druki PIT i załączników.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Zmiany w przepisach, które weszły w życie z początkiem roku, wymagały zmodyfikowania wielu druków - w tym także wzorów deklaracji dla podatku od towarów i usług. Sprawdź, jakie wersje formularzy VAT-7, VAT-7K, VAT-7D, VAT-10, VAT-11 i innych obowiązują od 1 stycznia 2016 r. Dowiedz się też, do kiedy można korzystać ze „starych” wersji i pobierz aktualne druki.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Już są! Innowacyjna kasa fiskalna Posnet ERGO oraz pierwsza na rynku dedykowana branży transportowej drukarka fiskalna Temo HS Bileterka. Pierwsza jest wyjątkowa ze względu na niezwykłą funkcjonalność i wygodę, a także możliwość modułowej rozbudowy - dostosowania kasy do rosnących potrzeb firmy! Druga uczyni z kabiny kierowcy innowacyjne stanowisko pracy - ze smartfonem lub tabletem, nowoczesnym oprogramowaniem oraz maleńkim urządzeniem fiskalnym. Dowiedz się, dlaczego warto kupić ERGO i Temo HS Bileterkę właśnie u nas!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wpłaty na indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego prowadzone przez uprawniony podmiot podlegają odliczeniu od dochodu w zeznaniu rocznym. Obowiązuje jednak limit wydatków, które można odliczyć w ramach tej ulgi. Sprawdź, kto i na jakich zasadach może skorzystać z ulgi dla oszczędzających na IKZE. Dowiedz się też, jaki limit wpłat obowiązuje na rok 2015 i pobierz aktualne druki PIT i załączników.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podatnik rozpoczynający pracę z kasą fiskalną musi złożyć we właściwym urzędzie skarbowym Zawiadomienie o rozpoczęciu ewidencjonowania oraz Zgłoszenie danych dotyczących kasy. Nowelizacja przepisów podatkowych od 1 stycznia 2016 r. zmieniła zasadę ustalania właściwości urzędu skarbowego dla VAT. Sprawdź, gdzie zgodnie z aktualnymi przepisami należy składać dokumenty dotyczące kas fiskalnych.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Podatnicy składający zeznania roczne PIT za 2015 r., którzy spełniają warunki określone w przepisach obowiązujących do końca 2006 r., mogą korzystać z ulgi odsetkowej. Sprawdź, kto może dokonać tego odliczenia, jaki limit kredytu obowiązuje dla inwestycji zakończonych w 2015 r. oraz czy wynajęcie lokalu pozbawia prawa do ulgi. Pobierz też aktualne druki zeznań rocznych i załączników.

czwartek, 17 marzec 2016 22:20

Jak liczyć odsetki podatkowe w 2016 r.?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Korzystne dla podatników, którzy korekty deklaracji dokonują z własnej inicjatywy, niekorzystne dla tych, którzy decydują się na to dopiero po interwencji organu podatkowego - zmiany od 1 stycznia 2016 r. wprowadziły nowe zasady obliczania odsetek za zwłokę. Sprawdź, jakie stawki odsetek obowiązują po nowelizacji przepisów prawa podatkowego.

Strona 1 z 19

Bądź na bieżąco

kasy fiskalne 2016

towary uslugi2016

vat2016zmiany