Wydrukuj tę stronę
sobota, 09 czerwiec 2018 05:11

Życzenia dla wszystkich księgowych z okazji Dnia Księgowego!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Z okazji Dnia Księgowego Biuro Rachunkowe BUCHCOM w Warszawie życzy wszystkim kolegom i koleżankom z branży przejrzystych i stabilnych przepisów podatkowych, elastycznych terminów, wyrozumiałych szefów i kontrolujących, ale przede wszystkim sukcesów w pracy zawodowej, wytrwałości, cierpliwości, a także więcej czasu dla siebie i bliskich. Wszystkiego najlepszego!

 

Dnia 9 czerwca 2018 r. polscy księgowi świętują Dzień Księgowego. Tradycja obchodzenia tego dnia sięga okresu międzywojennego – wtedy to ówczesny Związek Księgowych w Polsce, w celu podkreślenia rangi swojego zawodu, organizowało coroczne obchody – z wycieczkami, rodzinnymi piknikami, zabawami loteryjnymi i festynami. Dziś większość księgowych już nie obchodzi swojego dnia tak hucznie, niemniej  docenia fakt, iż wielu klientów i kolegów z branży pamięta o tym święcie.

 

Dzień Księgowego w 2018 roku

Rok 2018 r. jest rewolucyjny zarówno dla księgowych, jak i ich klientów. Najmniejsze podmioty objął obowiązek prowadzenia ewidencji zakupu i sprzedaży VAT w formie elektronicznej, elektronicznego przesyłania deklaracji VAT, comiesięcznej wysyłki plików JPK_VAT, a od 1 lipca 2018 r. – wysyłki pozostałych plików JPK na żądanie organów podatkowych. Wprowadzono zmiany w sprawozdaniach finansowych, a wkrótce wejdzie w życie podzielona płatność VAT. To tylko niektóre zmiany, które wprowadził ustawodawca w 2018 r. Dla księgowych to spore wyzwania – klienci ufają, iż wszystkie rozliczenia wykonywane będą rzetelnie i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Biura rachunkowe muszą być zawsze na bieżąco z aktualnymi regulacjami prawnymi. Wierzymy, iż polscy księgowi świetnie sobie radzą z nowymi obowiązkami!

 

BUCHCOM Biuro rachunkowe w Warszawie to zespół certyfikowanych, doświadczonych księgowych, którzy dostarczają kompleksowe rozwiązania z zakresu rachunkowości przede wszystkim dla małych i średnich przedsiębiorców. Wspieramy też inne biura rachunkowe poprzez m.in. sprzedaż i wdrożenie profesjonalnego oprogramowania księgowego. Wspieramy też księgowych i ich klientów w zakresie wiedzy merytorycznej – każdego tygodnia w naszym portalu informacyjnym pojawiają się nowe poradniki o zmianach w przepisach, nowych obowiązkach i aktualnych wytycznych ustawodawcy. Sprzedajemy też m.in. kasy i drukarki fiskalne dostosowane do potrzeb biur rachunkowych oraz inne urządzenia dla firm. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oraz Sygnatariuszem Kodeksu Etyki Zawodowej Księgowych. Naszym celem jest m.in. budowanie pozytywnego wizerunku księgowego w oczach polskich podatników.

 

 

Z okazji Dnia Księgowego tradycyjnie mamy dla Państwa nowe dowcipy o księgowych:

Dwóch księgowych weszło do baru. Zamówili po drinku, po czym wyciągnęli z teczek po kotlecie i zaczęli jeść. Natychmiast pojawił się przed nimi barman.
– Panowie, bez przesady, nie możecie tu jeść swoich kanapek.
Księgowi wzruszyli ramionami i zamienili się kanapkami.

 

Co robi księgowa u rzeźnika?
- Rachuje kości!

 

Dwie księgowe siedzą po pracy przy kawie.
- Grażka, a dzieci? Jak byś zaksięgowała?
- To proste! Wartości niematerialne i długoterminowe koszty finansowe.

Czytany 859 razy Ostatnio zmieniany sobota, 09 czerwiec 2018 05:26

Artykuły powiązane