Wydrukuj tę stronę
czwartek, 19 wrzesień 2019 21:04

Kasy fiskalne online dla mechaników – Warszawa

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Już wkrótce wszyscy mechanicy wymienią swoje kasy fiskalne na urządzenia online’owe. Sprawdź, na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy wyborze określonego modelu. Poznaj kilka propozycji kas fiskalnych online dla mechanika, które świetnie sprawdzą się w tego typu działalności.  

Obowiązek wymiany posiadanych urządzeń rejestrujących na kasy fiskalne online wkrótce obejmie pierwszą grupę podatników. Zgodnie w nowymi przepisami, od 1 stycznia 2020 r. kasy online’owe muszą mieć przedsiębiorcy świadczący usługi naprawy pojazdów silnikowych oraz motorowerów, w tym naprawy opon, ich zakładania, bieżnikowania, regenerowania, usługi w zakresie wymiany opon i kół dla pojazdów silnikowych i motorowerów, a także zajmujący się sprzedażą benzyny silnikowej, oleju napędowego, gazu do napędów silników spalinowych.

 

Kasy fiskalne online dla mechaników w Warszawie wkrótce staną się faktem. Podatnicy świadczący tego typu usługi muszą się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim wybrać urządzenie odpowiadające ich potrzebom.

 

Jakie kasy fiskalne online dla mechaników – Warszawa

Najważniejszym zadaniem kas online’owych – zaraz po rejestrowaniu sprzedaży i drukowaniu paragonów fiskalnych – jest przesyłanie danych do Centralnego Repozytorium Kas. Obowiązkiem mechanika będzie więc nie tylko zakup nowej kasy, ale też zapewnienie jej dostępu do sieci teleinformatycznej. To kwestia bardzo istotna z perspektywy wyboru konkretnego modelu. Kasy fiskalne online łączą się bowiem z Internetem na różne sposoby.

 

Najkorzystniejsze pod względem finansowym i praktycznym jest podłączenie kasy online’owej do Internetu, który już posiadamy w swojej działalności. Kasa fiskalna online dla mechanika w Warszawie i nie tylko może łączyć się z siecią przez łącze LAN (Ethernet). Takie rozwiązanie znajdziemy m.in. w kasach Posnet BINGO Online, FAWAG Lite Online, Novitus NANO Online czy MAŁA Online. Stacjonarna kasa online to propozycja dla mechaników dokonujących napraw wyłącznie na miejscu w swoim warsztacie.

 

Kolejna możliwość to kasa fiskalna online z modułem Wi-Fi lub modemem 3G. Dostępna jest m.in. w mobilnych kasach online’owych dla mechaników, np. Posnet ERGO Online, Elzab K10 Online czy Novitus NANO Online. Należy przy tym pamiętać, iż wyboru opcji dokonujemy przed zakupem urządzenia – musimy więc dobrze się zastanowić, z jakiego rodzaju dostępu do sieci będziemy korzystać.

 

Mechanicy wykorzystujący w swojej pracy oprogramowanie sprzedażowe odniosą najwięcej korzyści z zakupu drukarki fiskalnej online. Urządzenie takie obsługiwane jest za pośrednictwem programu, a nie tradycyjnie na klawiaturze kasy. Drukarka fiskalna online dla mechanika może łączyć się z Internetem poprzez LAN, Wi-Fi itp. W zależności od potrzeb działalności, sprawdzą się modele takie jak Posnet TRIO Online czy Novitus NANO Online.

 

Kliknij po najlepsze kasy fiskalne online dla mechaników w Warszawie

Czytany 318 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 wrzesień 2019 21:19

Artykuły powiązane