Wydrukuj tę stronę
czwartek, 25 czerwiec 2020 21:43

Odroczenie kas online dla klubów fitness!

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Wstęp do obiektów służących poprawie kondycji fizycznej wkrótce będzie musiał być rejestrowany za pomocą kasy online. Tarcza antykryzysowa przesunęła jednak obowiązujący wcześniej termin o pół roku. Sprawdź, do kiedy musisz kupić kasę online!

Dnia 19 czerwca 2020 r. weszło w życie rozporządzenie Ministra Finansów z dnia 10 czerwca 2020 r. w sprawie przedłużenia terminów prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii (Dz. U. z 2020 r. poz. 1059). Ten nowy akt prawny wyznacza przedłużone terminy na instalację kas fiskalnych online przez podatników działających w określonych branżach. Odroczenie kas online objęło m.in. obiekty służące poprawie kondycji fizycznej, w tym kluby fitness.

 

Kasy fiskalne online dla klubów fitness w nowych terminach

Harmonogram wymiany urządzeń z elektroniczną i papierową kopią paragonu na kasy fiskalne online został określony już w 2019 r. Pierwsza grupa przedsiębiorców, m.in. mechanicy i wulkanizatorzy, wymienili swoje kasy według pierwotnego terminarza. Potem przyszła epidemia i związane z nią rządowe obostrzenia, m.in. całkowite zamknięcie klubów fitness na niemal 3 miesiące. Ze względu na trudną sytuację, w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy, zdecydowano przesunąć kilka ważnych terminów. W ramach Tarczy antykryzysowej przesunięto terminy instalacji kas online’owych aż o 6 miesięcy.

 

Zgodnie z nowym harmonogramem, kasy fiskalne online trzeba zainstalować do:

1 stycznia 2021 r.:

usługi związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,
usług w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,
sprzedaż węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych;

1 lipca 2021 r. usługi:

fryzjerskie,
kosmetyczne i kosmetologiczne,
budowlane,
w zakresie opieki medycznej świadczonej przez lekarzy i lekarzy dentystów,
prawnicze,
związane z działalnością obiektów służących poprawie kondycji fizycznej – wyłącznie w zakresie wstępu.

 

Zobacz też: Kasy online: E-paragony można już wydawać nabywcom!

Czytany 887 razy Ostatnio zmieniany piątek, 26 czerwiec 2020 06:24