Wydrukuj tę stronę
piątek, 09 październik 2020 15:47

Kto musi mieć kasę fiskalną online od 1 stycznia 2021 r. Aktualna lista branż

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Niewiele czasu pozostało do wymiany urządzeń na kasy fiskalne online. Obiekty noclegowe, gastronomia i składy opału już teraz zaopatrują się w nowy sprzęt. Sprawdź, dlaczego zdecydowali się zrobić to tak szybko i gdzie kupić nowoczesne kasy fiskalne online w Warszawie!

Zmiany i obowiązki odroczone wcześniej przez rząd w związku z sytuacją gospodarczą po kolei wchodzą w życie. W październiku wprowadzony został nowy plik kontrolny JPK_V7 (połączenie JPK_VAT i deklaracji VAT-7/VAT-7K). Natomiast już po koniec 2020 r. druga grupa branż obowiązkowo wymieni swoje kasy fiskalne na urządzenia online’owe.

 

Kto musi mieć kasę fiskalną online od 1 stycznia 2021 r.?

Według aktualnego harmonogramu, termin 1 stycznia 2021 r. w zakresie wymiany kas dotyczy trzech branż: obiektów noclegowych, gastronomii oraz składów opału.

 

Do tej daty kasy online’owe muszą mieć podatnicy wykonujący poniższe czynności:

usługi:

-  związane z wyżywieniem wyłącznie świadczone przez stacjonarne placówki gastronomiczne, w tym również sezonowo,

- w zakresie krótkotrwałego zakwaterowania,

dostawa węgla, brykietu i podobnych paliw stałych wytwarzanych z węgla, węgla brunatnego, koksu i półkoksu przeznaczonych do celów opałowych.

 

Na zakup kasy fiskalnej online pozostało już zaledwie 2,5 miesiąca. Choć termin 1 stycznia 2021 r. może się wydawać dość odległy, wielu przedsiębiorców już teraz kupuje kasy online’owe. To dobrze przemyślana decyzja – szczególnie, gdy weźmiemy pod uwagę, iż w tym samym terminie niemal 100 tys. firm będzie wymieniać swoje urządzenia. Tyle bowiem szacunkowo działa w Polsce firm gastronomicznych, obiektów noclegowych oraz składów opału.

Co ciekawe, w ostatnich tygodniach rząd odnotował aż 19-procentowy wzrost liczby zakładanych nowych firm. Przeważają w nich właśnie obiekty noclegowe i lokale gastronomiczne. To zadziwiająca tendencja, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż m.in. właśnie te branże najbardziej odczuły i wciąż odczuwają skutki panującej pandemii.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – gdzie kupić

Każdy serwis i salon sprzedaży kas fiskalnych w Warszawie ma obecnie w sprzedaży zarówno kasy „starego” typu z elektroniczną kopią paragonu, jak i kasy online. Zarówno branży HoReCa, jak i składom opału nie opłaca się już kupować kas innych niż online’owe. Warto też pamiętać, iż przedstawiciele branż wymienionych w ustawie jako zobowiązane do wymiany kas mają prawo do skorzystania z ulgi do 700 zł na zakup kasy online’owej.

BUCHCOM Kasy fiskalne ONLINE Warszawa to zespół doświadczonych specjalistów-serwiantów. W ofercie mamy m.in. urządzenia online’owe dostosowane do potrzeb gastronomii, obiektów noclegowych oraz składów opału. Zapewniamy kompleksową obsługę małych i średnich oraz mikroprzedsiębiorstw – zarówno w zakresie urządzeń sklepowych, terminali płatniczych itp., jak też m.in. profesjonalnego oprogramowania dla gastronomii i nie tylko.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę

Czytany 8468 razy Ostatnio zmieniany piątek, 16 październik 2020 06:46

Artykuły powiązane