Wydrukuj tę stronę
środa, 12 maj 2021 23:15

Otwierasz ogródek gastronomiczny? Musisz mieć kasę online!

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Od 15 maja 2021 r. restauracje znów mogą zapraszać do siebie gości! Na początku na świeżym powietrzu – w ogórkach gastronomicznych. Wkrótce także w lokalu. Jeśli wznawiasz działalność po długiej przerwie lub korzystasz ze zbliżającego się boomu i otwierasz nowy lokal, pamiętaj o obowiązku stosowania kasy fiskalnej online!

Harmonogram wymiany urządzeń starego typu na kasy fiskalne online przewidywał wprowadzenie tego obowiązku dla gastronomii od 1 stycznia 2021 r. W tym czasie jednak wiele placówek w ogóle nie funkcjonowało lub działało w ograniczonym zakresie. Do tego dochodziły problemy finansowe, przez które nie wszystkie firmy gastronomiczne zaopatrzyły się w kasę online.

 

Kasa online w ogródku gastronomicznym

Obowiązek stosowania kas online od 1 stycznia 2021 r. objął podatników świadczących usługi związane z wyżywieniem w stacjonarnych placówkach gastronomicznych, w tym również sezonowo. Oznacza to, iż kasy powinni wymienić wszystkie punkty przygotowujące posiłki do bezpośredniego spożycia. Nie ma przy tym znaczenia, czy w placówce są stoliki, czy udostępniane są sztućce itp. Nawet piekarnia czy cukiernia posiadająca stoisko np. z hot-dogami na ciepło została objęta obowiązkiem stosowania kas online’owych.

Powyższe nie dotyczy natomiast sklepów z żywnością oraz gastronomii mobilnej. Warto też podkreślić, iż w przypadku posiadania większej liczby kas, obowiązek wymiany dotyczył wyłącznie tych urządzeń, za pomocą których rejestrowane są usługi związane z wyżywieniem.

 

Kup kasę online do ogródka gastronomicznego

Jeśli do tej pory nie zaopatrzyłeś się w kasę online do ogródka gastronomicznego, zrób to jak najszybciej! Pamiętaj, że zakup urządzenia to jeszcze nie wszystko – musi ono zostać zgłoszone w urzędzie skarbowym i poddane fiskalizacji. Czynność tę może wykonać wyłącznie uprawniony serwisant posiadający ważną legitymację.

Jaka kasa online w ogródku gastronomicznym sprawdzi się najlepiej? Jeśli w lokalu jest obsługa kelnerska i wykorzystywany system gastronomiczny, warto wybrać drukarkę fiskalną, np. Posnet TRIO Online. W mniejszych lokalach sprawdzi się wyjątkowe połączenie kasy, drukarki fiskalnej oraz terminala płatniczego POSPAY Online.

Najmniejsze punkty, np. budki z hot-dogami, goframi itp. nie potrzebują bardzo zaawansowanego urządzenia. W ich wypadku wystarczy mała kasa online, np. Posnet MOBILE Online czy Novitus NANO Online. Jeśli masz wątpliwości, jaka kasa online do ogródka gastronomicznego najlepiej trafi w potrzeby twojej działalności, zapytaj o to serwisanta kas online z Warszawy lub innej miejscowości. Nie zwlekaj jednak! Brak kasy online w gastronomii wiąże się z surowymi sankcjami skarbowymi. Lepiej dopełnić obowiązku jak najszybciej.

 

Kasy online do ogródków gastronomicznych i nie tylko – zobacz naszą ofertę!

 

Czytaj też: Wymiana kas fiskalnych na online 2021 – kiedy nie obowiązuje?

Czytany 534 razy

Artykuły powiązane