Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 07 czerwiec 2021 12:33

5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Obowiązkowa wymiana obecnych urządzeń rejestrujących na kasy fiskalne online to świetna okazja do wprowadzenia w salonie dodatkowych rozwiązań. Jednym z nich jest terminal płatniczy – przez wielu uznany za standard jakości obsługi klienta, przez innych odkładany jako inwestycja „na lepsze czasy”. Poznaj 5 ważnych powodów, dla których terminal płatniczy w salonie fryzjerskim warto wprowadzić już teraz!

Fryzjerom, kosmetyczkom i pozostałym przedstawicielom branży Beauty pozostało już bardzo niewiele czasu na wprowadzenie w swojej działalności kas fiskalnych online. Czym wcześniej zdecydujesz się na wizytę w salonie sprzedaży kas fiskalnych, tym lepiej. Pamiętaj bowiem, iż w tym samym terminie swoje kasy fiskalne wymienią także cztery inne duże grupy podatników: prawnicy, lekarze, właściciele firm budowlanych i klubów fitness.

 

Korzyści z terminala płatniczego w salonie fryzjerskim

Opcja płatności kartą wielu z nas kojarzy się przede wszystkim z korzyścią dla konsumenta – klienta sklepu, lokalu gastronomicznego czy punktu usługowego. Właśnie z tej przyczyny przez wiele lat część przedsiębiorców niechętnie inwestowała w terminal płatniczy. Obecnie jednak tendencja ta uległa znaczącej zmianie – i to nie tylko ze względu na pandemię i zachęty do płatności bezgotówkowych.

Poznaj 5 korzyści z posiadania terminala płatniczego w salonie fryzjerskim:

Więcej klientów, wyższe obroty

Według danych organizacji płatniczych, akceptowanie kart płatniczych przyczynia się do wzrostu obrotów firmy o 30%. Udowodniono wieloma badaniami, że klient z kartą w portfelu wyda więcej niż ten, kto ma w nim tylko gotówkę. Czy zasada ta odnosi się też do salonów fryzjerskich? Oczywiście! Przecież oferujesz w nim nie tylko strzyżenie i trwałą, ale zapewne też wiele zabiegów dodatkowych: regenerację, hennę brwi, depilację twarzy, sprzedajesz kosmetyki, może też oferujesz stylizację paznokci. Klientki i klienci, którzy wiedzą, że mogą zapłacić kartą, chętniej przyjdą do twojego salonu i skorzystają z usług dodatkowych.

 

Oszczędność czasu

Przyjęcie płatności gotówką trwa średnio 37 sekund. Tymczasem płatność kartą – zaledwie 27 sekund z wprowadzeniem PIN’u i 12 sekund zbliżeniowo! To może wydawać się niewiele, szczególnie gdy w ciągu dnia przyjmujemy zaledwie kilka-kilkanaście osób. Jednak dla śpieszącego się na spotkanie klienta ta różnica może okazać się kluczowa! Do tego odchodzi poszukiwanie drobnych i ewentualne rozmienianie gotówki w sąsiadującym lokalu. Oszczędność czasu to korzyść zarówno dla klienta, jak i dla salonu.

 

Ograniczenie ryzyka utraty gotówki

Zdarzyło ci się kiedyś pomylić w wydawaniu reszty? Błąd na korzyść klienta to strata dla salonu. Błąd na niekorzyść klienta to utrata jego zaufania! I tak źle, i tak niedobrze. Z terminalem płatniczym salon fryzjerski nie ma takich problemów.

To jeszcze nie wszystko. Wraz ze zwiększeniem ilości gotówki zwiększa się ryzyko przyjęcia fałszywych banknotów czy monet. Nie mówiąc już o ewentualnych włamaniach i kradzieżach. Pieniądze przyjęte elektronicznie są bezpieczne w banku. Te przechowywane w szufladzie po prostu można zabrać i ukraść.

 

Wygoda

Szybkość przyjmowania płatności to nie jedyna zaleta posiadania terminala w salonie fryzjerskim. Użycie urządzenia jest wygodne i w zasadzie likwiduje kłopotliwe sytuacje, gdy musimy wysłać klienta do pobliskiego (albo i nie) bankomatu po gotówkę, ponieważ nie wiedział, że nie może zapłacić kartą! To wygoda dla obu stron.

 

Pozytywny wizerunek

Nie oszukujmy się, każdy nowoczesny punkt usługowy musi dać klientom możliwość płatności kartą, jeśli chce zachować swój pozytywny wizerunek. Jeśli do tego wybierzesz atrakcyjne wizualnie, małe i proste w obsłudze urządzenie, zyskasz jeszcze więcej na renomie firmy!

 

Ile kosztuje terminal płatniczy w salonie fryzjerskim?

Jeśli to twój pierwszy terminal płatniczy w salonie fryzjerskim (lub przez ostatni rok nie miałeś podpisanej umowy z żadnym operatorem transakcji bezgotówkowych), możesz skorzystać z programu Polska Bezgotówkowa. W ramach tej akcji zyskasz nawet do trzech terminali płatniczych za 0 zł przez 12 miesięcy!

Nasza propozycja

 pospay fiskalny terminal platniczy 02POSPAY Online – połączenie idealne dla salonu fryzjerskiego! To kasa fiskalna online, drukarka fiskalna online oraz terminal płatniczy w jednym małym urządzeniu! Ten wybór pozwoli ci sprostać nowemu wymogowi ustawodawcy dot. kas fiskalnych online, a przy tym zyskać nowoczesny terminal płatniczy w atrakcyjnej cenie. Przy zakupie POSPAY Online możesz skorzystać jednocześnie z programu Polska Bezgotówkowa oraz z ulgi do 700 zł na wymianę kas dla wyznaczonych przez przepisy branż.

 

Nie czekaj! Sprawdź POSPAY Online już teraz lub zapytaj naszego serwisanta o najlepsze rozwiązanie dla Twojego salonu fryzjerskiego!

 

 

Więcej o POSPAY Online

 

Skontaktuj się z naszym serwisantem kas online w Warszawie!

Czytany 928 razy

Artykuły powiązane