Wydrukuj tę stronę
wtorek, 29 czerwiec 2021 22:16

Paragon z kasy online za zajęcia fitness – od kiedy?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od 1 lipca 2021 r. osoby, które skorzystały z usług w obiektach służących poprawie kondycji fizycznej, muszą otrzymać paragon z kasy online. To graniczny termin wymiany urządzeń fiskalnych dla branży fitness.

Kasy fiskalne online trafiły już do setek firm w Polsce. Wyznaczone przez ustawodawcę branże muszą wymienić dotychczas używane sprzęty na wersje online. Wśród kilku dużych grup przedsiębiorców zobowiązanych do wymiany znalazła się także branża fitness. Jeśli prowadzisz klub fitness, siłownię lub inny obiekt służący poprawie kondycji fizycznej, a jeszcze nie masz kasy nowej generacji, pośpiesz się! Po 1 lipca 2021 r. korzystanie z urządzeń starego typu będzie niezgodne z przepisami.

 

Paragon z kasy online za wejściówkę lub karnet

Z ustawy o VAT wyraźnie wynika, że kasy online dla siłowni i klubów fitness, czyli obiektów służących poprawie kondycji fizycznej, są obowiązkowe od 1 lipca 2021 r. Warto jednak nadmienić, że chodzi o usługi „wyłącznie w zakresie wstępu”. Jeżeli więc w obiekcie znajduje się miejsce, gdzie sprzedawane są np. suplementy diety, napoje, przekąski lub akcesoria sportowe i paragony drukowane są z kasy z kopią elektroniczną, to nie ma obowiązku wymiany tej kasy. Jeżeli jednak urządzenie starego typu jest obsługiwane przez pracownika recepcji, który ewidencjonuje wejściówki, karnety, opłaty startowe itp., to należy wymienić je na wersję online’ową.

 

Później nie będzie

Dla większości podatników z branży fitness przepisy te nie są zaskoczeniem. Harmonogram wymiany na online początkowo przewidywał wcześniejszy termin wprowadzenia kas, jednak ze względu na pandemię został przesunięty. 1 lipca 2021 r. jest jednak datą ostateczną. Od tego dnia osoby, które udają się na zajęcia fitness lub trening na siłowni i uiszczają opłatę za jednorazowe wejście lub abonament okresowy, muszą otrzymać paragon z kasy online. Jeżeli więc jeszcze nie wyposażyłeś obiektu w urządzenie online’owe, pozostało ci niewiele czasu. Z początkiem miesiąca kasa powinna być sprawna, zafiskalizowana, a personel przeszkolony w korzystaniu z nowego sprzętu. Należy też dopełnić wszelkich urzędowych formalności.

 

POSPAY online – sprzęt nie tylko nowy, ale też lepszy

Jeżeli stoisz przed wyborem kasy online dla branży fitness, pomyśl o rozwiązaniu, jakim jest POSPAY Online. Dzięki temu nie tylko wymienisz dotychczasowy sprzęt na dostosowany do aktualnych przepisów, ale też zyskasz dodatkowe funkcjonalności. Jakie? POSPAY Online to kasa, drukarka i terminal płatniczy w jednej obudowie. Sprzęt jest mały, lekki i posiada praktyczny ekran dotykowy. W funkcji drukarki połączysz kasę przez Bluetooth z system sprzedażowym w komputerze lub laptopie. Bez problemu wydrukujesz paragon fiskalny. Przyjmiesz też płatność elektroniczną, w taki sam sposób, jak odbywa się to w przypadku tradycyjnego terminala. Różnica jest taka, że masz jedno kompaktowe urządzenie i zarówno zakup kasy, jak i abonament za terminal, załatwisz jednocześnie u tego samego serwisanta.

 

Więcej o POSPAY Online

Czytany 789 razy

Artykuły powiązane