Wydrukuj tę stronę
piątek, 25 październik 2013 15:45

Zmiana czasu - uwaga na kasy fiskalne!

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

W nocy z soboty na niedzielę przestawiamy zegarki z godziny 3.00 na 2.00 - to dobra wiadomość dla śpiochów, ale nieco gorsza dla użytkowników kas  i drukarek fiskalnych. Pamiętajmy, że zmiana godziny w tych urządzeniach może być wykonana wyłącznie bezpośrednio po sporządzeniu raportu dobowego, a przed zarejestrowaniem pierwszej sprzedaży.

Zmiana czasu w nocy z 26 na 27 października to dodatkowa korzyść dla kasjerów pracujących w godzinach nocnych - za dodatkowy czas pracy przysługuje im bowiem wynagrodzenie lub wolna godzina do odebrania. Przestawienie zegarków z godziny 3.00 na 2.00 przysporzy jednak pewnych trudności użytkownikom kas fiskalnych, którzy planują prowadzić sprzedaż w nocy z soboty na niedzielę.

Przypominamy, iż przestawienie czasu w urządzeniach fiskalnych może być wykonane jedynie po sporządzeniu raportu dobowego, a przed zarejestrowaniem pierwszej sprzedaży. Ponadto w niektórych kasach uprawniony do zmiany godziny jest jedynie serwis fiskalny. Wielu właścicieli urządzeń rejestrujących bagatelizuje kwestię zmiany czasu, przez co narażają kasjerów na dodatkowe trudności techniczne.

Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych mają jeszcze trochę czasu, aby przemyśleć, jak technicznie zaplanować przestawienie zegarów urządzeń. W wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem okaże się wprowadzenie chwilowej przerwy w prowadzeniu sprzedaży - klienci świadomi konieczności przestawienia zegarków powinni okazać w związku z tym wyrozumiałość.

Czytany 10295 razy Ostatnio zmieniany piątek, 25 październik 2013 15:59

Artykuły powiązane