Wydrukuj tę stronę
wtorek, 11 październik 2016 07:02

Rewizor nexo jednym z najlepszych produktów dla małych i średnich firm

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Program do obsługi pełnej księgowości Rewizor nexo został Turbiną Polskiej Gospodarki – wyróżnienie przyznawane przez Gazetę Finansową zdobywają jedynie najlepsze produkty i usługi, które przyczyniają się do rozwoju polskiego biznesu. To nie pierwsza i zapewne nie ostatnia nagroda przyznana produktom InsERT. Wiodący producent oprogramowania wciąż udoskonala swoje systemy – przygotował je m.in. do Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Wiodący producent polskiego oprogramowania – firma InsERT – po raz kolejny otrzymał prestiżowe wyróżnienie. Tym razem tytuł Turbiny Polskiej Gospodarki otrzymał Rewizor nexo – znany i ceniony program do obsługi pełnej księgowości.

Dedykowany zarówno księgowym zatrudnionym w firmach, jak i biurom rachunkowym, Rewizor nexo to system o bogatej funkcjonalności, wyróżniający się przy tym intuicyjną obsługą. Program wspiera księgowego na każdym etapie pracy – umożliwia zarządzanie planami kont, dekretację i księgowanie, wystawianie deklaracji skarbowych, obsługę środków trwałych, prowadzenie ewidencji VAT, umów i pojazdów, rozliczanie rozrachunków, wykonywanie operacji kasowych czy operacji na rachunkach bankowych.

 

Wraz z pozostałymi programami tej linii Rewizor nexo tworzy zintegrowany system pracujący na jednej bazie i automatyzujący wiele czasochłonnych procesów. W skład systemu nexo wchodzą także: Subiekt nexo do zarządzania sprzedażą, Rachmistrz nexo do prowadzenia uproszczonej księgowości, Gratyfikant nexo do obsługi kadr i płac oraz Gestor nexo do zarządzania relacjami z klientami.

 

Najlepsi wspierają MŚP

Turbina Polskiej Gospodarki to wyróżnienie przyznawane przez Gazetę Finansową w dziesięciu kategoriach: bank, faktoring, ubezpieczenia, windykacja, leasing, opieka medyczna, oprogramowanie, karta paliwowa, transport oraz flota. Tytuł taki otrzymują najlepsze produkty i usługi, które przyczyniają się do rozwoju polskiego biznesu – szczególnie małych i średnich przedsiębiorstw. Rewizor nexo został Turbiną Polskiej Gospodarki ’2016 w kategorii oprogramowanie.

 

InsERT gotowy na JPK

Oprogramowanie dla firm InsERT od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród małych i średnich przedsiębiorstw w całej Polsce. Użytkownicy cenią sobie programy takie jak Rewizor nexo, Subiekt nexo, Rachmistrz nexo oraz ich wersję GT m.in. za funkcjonalność i prostotę obsługi. Jednak nie są to jedyne zalety systemów InsERT. Zespół specjalistów dba o bieżące aktualizowanie programów pod kątem zmieniających się przepisów i potrzeb użytkowników. Przykładem sprawnego działania firmy InsERT jest dostosowanie systemów do wymogu przekazywania danych w postaci Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK) od 1 lipca 2016 r.

Użytkownicy programów linii nexo i GT mogą tworzyć i wysyłać informacje w formie plików JPK – zgodnie ze wszystkimi aktualnymi wymogami ustawodawcy. InsERT dostosował swoje programy do nowych przepisów jeszcze przez wejściem w życie nowelizacji Ordynacji podatkowej, a nie było to proste, gdyż ustawodawca wprowadził nieoczekiwane zmiany niecałe 2 miesiące przed 1 lipca 2016 r. Przedsiębiorcy korzystający z programów InsERT mogli jednak spać spokojnie – wszystkie systemy zostały na czas zmodyfikowane.

 

Przypomnijmy: Od 1 lipca 2016 r. podatnicy prowadzący księgi podatkowe przy użyciu programów komputerowych mają obowiązek przekazywać organom podatkowym oraz organom kontroli skarbowej dane w formacie plików JPK, czyli plików o ujednoliconej strukturze i określonym formacie. Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej opublikowało siedem struktur JPK: dla ksiąg rachunkowych, wyciągów bankowych, magazynu, ewidencji zakupu i sprzedaży VAT, faktur VAT, podatkowej księgi przychodów i rozchodów oraz ewidencji przychodów.

W przypadku ewidencji VAT podatnicy mają obowiązek przesyłać pliki JPK bez wezwania organu podatkowego – w terminie do 25. dnia miesiąca następującego po każdym miesiącu. Pozostałe struktury przekazywane są wyłącznie na wezwanie organu podatkowego w ramach e-kontroli.

Mikroprzedsiębiorstwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa mogą korzystać z okresu przygotowawczego na wprowadzenie JPK. Termin 1 lipca 2016 r. dotyczy jedynie największych podmiotów. Jednak już od 1 stycznia 2017 r. obowiązek przesyłania rejestrów VAT do urzędów skarbowych obejmie małe i średnie przedsiębiorstwa.

 

Program ochroni przed karą

Podatnicy, którzy nie wywiążą się z obowiązku przekazywania danych w formie plików JPK, muszą liczyć się z karami. Urzędy skarbowe nie traktują i nie będą traktować ulgowo podmiotów, które nie dostosowały działalności do nowych wymagań z powodu braku odpowiedniego oprogramowania. Jedyną receptą na uniknięcie takich kar jest posiadanie odpowiednich programów. Użytkownicy systemów InsERT mają pewność, iż takie właśnie programy posiadają. Wersje od 11 w przypadku linii nexo i od 1.44 w przypadku linii GT zostały wyposażone w moduły e-Kontrole podatkowe oraz e-Sprawozdawczość VAT, które umożliwiają pełną obsługę plików JPK.

 

Więcej o Jednolitym Pliku Kontrolnym - JPK czytaj w Poradniku

 

Rewizor nexo i inne programy w naszej ofercie – sprawdź! 

Czytany 2255 razy Ostatnio zmieniany środa, 12 październik 2016 14:31

Artykuły powiązane