Posnet Thermal XL

Producent: Posnet
Cena: 2799 PLN (netto) 2519 PLN (netto)

Cena: 2899 PLN (netto) - wersja z wyświetlaczem wolnostojącym

Cena: 2899 PLN (netto) - wersja z wyświetlaczem wbudowanym w pokrywę

Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL łączy w sobie najlepsze cechy urządzeń do ewidencji sprzedaży: kompaktowe gabaryty i małą wagę, zachowując przy tym zarówno doskonałą jakość, jak i wydajność druku. To urządzenie fiskalne Posnet idealnie nadaje się dla każdego punktu handlowego, w którym liczą się małe wymiary drukarki, np. z powodu ograniczonej przestrzeni stanowiska kasowego, ale ważne są także dobre parametry techniczne i funkcje umożliwiające obsługę klienta na wysokim poziomie. W drukarce Posnet Thermal XL zaoferowano aż trzy warianty konstrukcyjne wyświetlacza klienta i operatora do wyboru.  Zastosowano też wydajny i wytrzymały mechanizm drukujący z systemem „drop in” – a więc gwarancją wymiany papieru szybko i w kilku prostych ruchach. Paragony fiskalne drukują się na rolce o szerokości 57mm i długości 100m, a w każdym wierszu zmieści się do 40 znaków. Ponadto zarówno na dokumentach fiskalnych, jak i niefiskalnych można z Posnet Thermal XL wydrukować dowolną czarno-białą grafikę oraz kody 2D. W bazie towarów PLU tej drukarki rejestrującej jest miejsce na zaprogramowanie aż 250 000 nazw towarów lub usług. Kopie paragonów zapisują się w formie elektronicznej, ponieważ drukarka fiskalna Thermal XL posiada moduł Informatycznego Nośnika Danych. Zamiast dodatkowej papierowej rolki informacje kasowe rejestrowane są na małej, ale pojemnej karcie pamięci SD. Solidna, wydajna, o doskonałym zapleczu funkcjonalnym, a przy tym najmniejsza na rynku wśród stacjonarnych drukarek fiskalnych – tak możnaby opisać Posnet Thermal XL. Z pewnością docenią jej zalety operatorzy w supermarketach i hipermarketach, sklepach drogeryjno-kosmetycznych, odzieżowych, obuwniczych, szpitalach i przychodniach, dużych kancelariach prawniczych, stacjach paliw, lokalach gastronomicznych czy hotelach. Tę drukarkę rejestrującą można też polecić dla salonów motoryzacyjnych, kin, teatrów, muzeów oraz obiektów i ośrodków rekreacyjno-sportowych (np. kompleksów basenowych czy SPA).

Drukarka fiskalna Posnet Thermal XL pozwala na sprawną obsługę klienta na wysokim poziomie, między innymi dzięki solidnemu i wydajnemu mechanizmowi drukującemu o żywotności aż 100km. Mechanizm ten pracuje z prędkością wydruku do 47 linii/s, na długiej, bo 100-metrowej rolce oryginału o szerokości 57mm, z miejscem na 40 znaków w linii drukowanego dokumentu. Zastosowanie w Posnet Thermal XL wrzutowego systemu „drop in” to gwarancja wymiany papieru błyskawicznie, gdy tylko jest taka konieczność, bez narażania klientów na długie oczekiwanie na kontynuację sprzedaży – wyjęcie zużytej rolki i zamontowanie nowej jest możliwe w czterech sprawnych ruchach, w kilka sekund. Obcinacz papieru, który jest w standardzie do dyspozycji operatora, można skonfigurować na trzy sposoby: Obcięcie pełne,  obcięcie częściowe lub też brak obcięcia. Przydatną opcją jest też wybranie dla obcinacza trybu oszczędzającego papier: wówczas odstępy między kolejnymi wydrukami paragonów są mniejsze, gdyż tuż po zakończeniu wydruku poprzedniego dokumentu, zostanie wydrukowany nagłówek następnego. 

Przy użyciu drukarki fiskalnej Posnet Thermal XL można w nagłówku lub stopce paragonu, faktury czy też wydruku niefiskalnego umieścić wybraną grafikę czarno-białą oraz kody 2D. Drukowanie reklamy albo logo sklepu nie jest problemem, ponieważ mechanizm Thermal XL pozwala na wygenerowania właściwie dowolnego obrazka w czerni i bieli. Z kolei popularne kody 2D drukowane w stopce dokumentu kasowego umożliwiają zapisanie dodatkowej informacji dla konsumenta (którą może odczytać np. za pomocą posiadanego smartfona) albo danych dla obsługi sklepu, które szybko zostaną wprowadzone do systemu. Drukarka fiskalna Thermal XL obsługuje standardy kodów 2D: Data Matrix, PDF 417, Aztec oraz QR Code. Ten model urządzenia rejestrującego Posnet pozwala również na drukowanie faktur VAT oraz rozmaitych wydruków niefiskalnych, które będą odpowiadać potrzebom klienta np.: Potwierdzeń płatności kartą, doładowań telefonicznych, bonów lojalnościowych czy kuponów rabatowych. W standardzie do dyspozycji użytkownika oddano szeroki wybór superformatek wydruków o zróżnicowanych czcionkach.

Inną zaletą tego modelu drukarki sklepowej Posnet są aż trzy warianty konstrukcyjne wyświetlacza wysokiej jakości do wyboru. Użytkownik może zakupić drukarkę Thermal XL z wyświetlaczem standardowym LCD 2x20 znaków, wolnostojącym LCD 2x20 znaków oraz kompaktowym OLED 4x20 znaków wbudowanym w obudowę urządzenia. W wariantach standardowym (wyświetlacz na chorągiewce) oraz wolnostojącym istnieje możliwość wydłużenia dodatkowo ramienia wyświetlacza tak, by był lepiej widoczny dla klienta.

Posnet Thermal XL posiada też system diod, które informują o aktualnym stanie drukarki fiskalnej oraz membranowy panel operatora, z którego pomocą można w prosty i intuicyjny sposób wykonać podstawowe operacje konfiguracyjne,  wygenerować raport czy wykonać potrzebne testy.

Komunikacja w tym urządzeniu fiskalnym Posnet jest możliwa dzięki wyposażeniu jej w porty 1 x  RS232 oraz 1 x USB. Pozytywna cecha, jaką posiada ta drukarka, to również to jej kompatybilność z większością szuflad dostępnych na rynku można do niej dopasować nawet starsze modele, ponieważ współpracuje z szufladami o różnych interfejsach napięciowych: 6V, 12V, 18V i 24V.

Wśród nowoczesnych i przydatnych funkcji można wymienić wielowalutowość tego urządzenia do ewidencji obrotów Posnet oraz zapis elektronicznej kopii paragonów fiskalnych. Zamiast dodatkowej papierowej rolki w drukarce fiskalnej Thermal XL znajduje się gniazdo karty SD – to właśnie na niej w postaci danych zapisywane są kopie paragonów. Zaletą takiego rozwiązania jest duża oszczędność wydatków na materiały eksploatacyjne, ale też kosztów związanych z przechowywaniem zadrukowanych rolek w odpowiednich warunkach przez kilka lat. Dostęp do danych zapisanych na karcie pamięci jest prosty, równie łatwe jest archiwizowanie kopii paragonów w takiej formie – służy do tego odpowiednia aplikacja komputerowa, dostarczana w standardzie razem z urządzeniem.

Eurofiskalizacja nie stanowi problemu dla Posnet Thermal XL. Operator z jej pomocą może ewidencjonować sprzedaż w dowolnej, zaprogramowanej walucie ewidencyjnej – dostępne jest do 400 modyfikacji waluty.

To co wyróżnia drukarkę fiskalną Posnet Thermal XL to jej kompaktowe wymiary – najmniejsze wśród stacjonarnych urządzeń rejestrujących tego typu. Thermal XL waży bowiem jedynie 2,6 kg (już razem z papierem) i zależnie od wybranego wariantu wyświetlacza ma: 125x171x137mm (szer. x wys. x dł.), 125x171x149mm (szer. x wys. x dł.) lub 158x232x242mm (szer. x wys. x dł.).

Najważniejsze cechy produktu:

 • 250 000 baza towarowa PLU
 • Elektroniczny zapis kopii na karcie SD/SDHC
 • Wielowalutowość - możliwość zaprogramowania dowolnej waluty ewidencyjnej
 • Porty komunikacyjne: 1 x RS232 oraz 1 x USB
 • Współpraca z większością modeli szuflad na pieniądze dostępnych na rynku
 • Wydajny i wytrzymały mechanizm drukujący (żywotność do 100km) o szybkości druku 47 linii/sekundę
 • System „drop in” umożliwiający szybką wymianę papieru
 • Trzy wersje wyświetlacza do wyboru: standardowy na chorągiewce, wolnostojący, kompaktowy
 • Diody sygnalizujące stan urządzenia np. konieczność wymiany papieru
 • Drukowanie grafiki czarno-białej i kodów 2D
 • Drukowanie faktur VAT
 • Szeroki wybór formatek druków niefiskalnych (potwierdzeń, doładowań GSM itp.)
 • Kompaktowewymiary i niska waga

Mechanizm drukujący:

Jednostacyjny mechanizm termiczny z systemem „drop in”

40 znaków w wierszu

Szerokość papieru: 57 mm

Długość rolki: 100 m

Szybkość wydruku: 47 linii na sekundę

Obcinacz

Wyświetlacz operatora/klienta (opcje do wyboru):

Alfanumeryczny LCD 2x20 zintegrowany z obudową drukarki (na chorągiewce)

Alfanumeryczny LCD 2x20 wolnostojący

Alfanumeryczny OLED 4x20 kompaktowy (wbudowany w pokrywę)

Komunikacja:

1 x RS232

1 x USB

Szuflada na pieniądze

Zasilanie i pobór mocy:

Wewnętrzny, wymienny akumulator zapewniający wydruk 6000 wierszy (bez podłączonego zewnętrznego zasilacza)

Zewnętrzny zasilacz 230V/ AC 24 V / DC

Pobór mocy z zasilaczamax. 120W

Wymiary:

125x171x137mm (szer. x wys. X dł.) bez wyświetlacza klienta

125x171x149mm (szer. x wys. x dł.) z wyświetlaczem kompaktowym

158x232x242mm (szer. x wys. x dł.) z wyświetlaczem standardowym

Waga:

ok. 2,6 kg (wraz z papierem)

Zakres temperatur prac:             

5 – 40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

Pamięć typu SD/SDHC

Urządzenie z wyświetlaczem standardowym (na chorągiewce)

Urządzenie z wyświetlaczem wolnostojącym

Urządzenie z wyświetlaczem kompaktowym (wbudowanych w pokrywę)

Akcesoria:

Szuflada kasowa Posnet SKL

Szuflada kasowa Flip-top

Szuflada kasowa duża i średnia

Co warto wiedzieć o drukarce fiskalnej?

 1. Która drukarka fiskalna?
 2. Fiskalizacja drukarki
 3. 700zł ulgi za drukarkę fiskalną
 4. Przegląd drukarki fiskalnej
 5. Likwidacja drukarki
 6. Zmiana serwisu
 7. Systemy sprzedaży

Szukasz dobrej i taniej drukarki fiskalnej? Przeczytaj nasz poradnik, w którym dowiesz się, która drukarka fiskalna będzie odpowiednia dla Twojej firmy.

Jak wybrać najlepszą drukarkę fiskalną?

Ty też nie lubisz wizyt pracowników urzędu skarbowego? Gdy będziesz miał pewność, że wszystko robisz zgodnie z przepisami, już nie będziesz musiał się ich obawiać. Jednym z wymogów określonych w przepisach jest dokonanie fiskalizacji drukarki rejestrującej. Brzmi tajemniczo? Na szczęście nie musisz znać tajników tej czynności, ponieważ dokonuje jej za Ciebie nasz uprawniony serwisant. W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja to uaktywnienie pamięci fiskalnej drukarki. Od tej pory pracuje ona w trybie fiskalnym i zapisuje wszystkie operacje, które wykonasz. Fiskalizacja musi być wykonana w terminie - dzięki temu masz pewność, że cały proces przebiega zgodnie z przepisami. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, masz też pewność, że otrzymasz ulgę 700 zł z urzędu skarbowego. To jeszcze mało? W takim razie fiskalizację dostaniesz u nas za darmo. Gwarantujemy również wykonywanie obowiązkowych przeglądów technicznych nie rzadziej niż co 2 lata.

Ty też lubisz oszczędzać? To świetnie, ponieważ mamy zamiar pomóc Ci oszczędzić aż 700 zł! Pieniądze te dostaniesz z urzędu skarbowego, jeśli tylko dopełnisz wymaganych formalności. Ale bez obaw - z nami dopełnisz ich bez problemu. Ulga 700 zł jest dostępna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z urządzeniem fiskalnym. Gdy wybierzesz już drukarkę odpowiadającą Twoim potrzebom, pomożemy Ci wypełnić zawiadomienie do urzędu, dokonamy fiskalizacji Twojego urządzenia i powiemy Ci, jak rozliczyć ulgę 700 zł lub otrzymać ją przelewem na konto. Będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z prawem i nie będziesz musiał tłumaczyć się przed fiskusem. Chcesz wiedzieć więcej? Zrobimy to za darmo. I jeszcze przeszkolimy Cię z obsługi Twojej drukarki.

Ty też nie lubisz, jak psują się urządzenia w Twojej firmie? Unikniesz tego problemu dzięki regularnym przeglądom technicznym drukarki fiskalnej. Dokonywanie przeglądów technicznych jest też konieczne, jeśli nie chcesz płacić kar nałożonych przez kontrole skarbowe. Zgodnie z przepisami regularne oddawanie drukarki fiskalnej do przeglądu technicznego to nie tylko przejaw rozsądku, ale też obowiązek. Obecnie należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Ale uwaga - przeglądu takiego nie zrobisz w zwykłym punkcie serwisu RTV - drukarkę musisz oddać do uprawnionego serwisu kas, który dokonał fiskalizacji Twojego urządzenia. Pomożemy Ci oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki naszej znajomości obowiązujących terminów nie będziesz musiał oddawać do urzędu ulgi 700 zł, jeśli z niej skorzystałeś. Dobrze działająca drukarka fiskalna to profesjonalna obsługa klienta. A profesjonalna obsługa klienta to większy zysk ze sprzedaży i stali, zadowoleni klienci.

Nowoczesne wyposażenie sklepu ma ogromny wpływ na jego renomę w oczach klientów. Czy Ty też chcesz, aby Twoi klienci polecali Cię innym? Aby to osiągnąć, czasem trzeba dokonać zmian. Jedną z nich może by wymiana drukarki fiskalnej. Jeśli nie chcesz mieć problemów w razie kontroli skarbowej pamiętaj, że starego urządzenia nie możesz tak po prostu wyrzucić. Konieczne jest dopełnienie formalności określonych w przepisach i dokonanie odczytu pamięci. Zgodnie z przepisami na odczycie muszą być trzy osoby - pracownik urzędu, serwisant i Ty. Prawidłowo wykonany odczyt to brak problemów z fiskusem. Oczywiście oprócz wymiany urządzenia mogą być inne powody likwidacji drukarki - na przykład zaprzestanie sprzedaży dla osób prywatnych czy całkowita likwidacja działalności. Ale uwaga! W różnych przypadkach procedura wygląda nieco inaczej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź u nas.

Nie podoba Ci się obsługa Twojego serwisu fiskalnego? A może uważasz, że zlecone czynności wykonują niedokładnie? Nie daj sobie wmówić, że serwisu Twojej drukarki fiskalnej nie możesz zmienić. Możesz to zrobić i to całkowicie zgodnie z prawem. W tym celu będziesz musiał złożyć wniosek do serwisu głównego, czyli producenta lub importera Twojej drukarki. Powiemy Ci dokładnie, jakich formalności trzeba dopełnić - dzięki temu przestaniesz się obawiać nieprzyjemności ze strony urzędników.  Wbrew pozorom zmiana serwisu fiskalnego nie jest tak trudna i kosztowna, jak może się wydawać. Na czym Ci najbardziej zależy? Na lepszej obsłudze? Większym profesjonalizmie? Dokładniejszych przeglądach? Sprawniejszej reakcji na wezwania w razie awarii? Pomożemy Ci uzyskać wszystkie te korzyści. Działamy na rynku już 12 lat, a naszą misją jest wspieranie drobnych przedsiębiorców, którym zależy na uczciwie osiągniętych większych zyskach ze sprzedaży. Sprawdź, jak blisko Ciebie jesteśmy!

Ty też lubisz, gdy klienci wracają do Ciebie i jeszcze przyprowadzają nowych? Tak się dzieje, gdy obsługa jest sprawna, szybka, profesjonalna i przede wszystkim bezbłędna. Dla przedsiębiorców, którzy troszczą się o swoich klientów,  zostały stworzone systemy sprzedażowe. W skrócie można powiedzieć, że jest to oprogramowanie handlowe zainstalowane na komputerze, za pośrednictwem którego zarządza się sprzedażą. Do komputera podłączona jest drukarka fiskalna, która drukuje paragony dla klientów. Aby praca w systemie była jeszcze bardziej efektywna, warto ją wspomóc innymi urządzeniami, takimi jak czytnik kodów kreskowych czy waga elektroniczna. Wprowadzając taki zestaw w swoim sklepie, zyskasz w oczach klientów. Twoja firma będzie postrzegana jako nowoczesna i prestiżowa. Ale to jeszcze nie wszystko - systemy sprzedaży oszczędzają czas pracowników. Dzięki temu oszczędzisz pieniądze, a Twoi kasjerzy będą pracować wydajniej. Sprawdź to sam - w naszym salonie sprzedaży udostępniliśmy dla Ciebie kompleksowe stanowisko sprzedażowe do testów.