Posnet Thermal HD

Producent: Posnet
Cena: 2999 PLN (netto) 2699 PLN (netto)

Posnet Thermal HD to drukarka fiskalna dedykowana szczególnie dla punktów handlowo-usługowych o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu oraz wysokiej intensywności sprzedaży. Wszędzie, gdzie urządzenie rejestrujące musi pracować niemalże bez przerwy i zagwarantować wydajną sprzedaż sprawdzi się ten model drukarki Posnet. Dlatego polecana jest szczególnie dla sieci handlowo-usługowych i przemysłowych (supermarketów i hipermarketów, sklepów drogeryjno-kosmetycznych, odzieżowych i obuwniczych, szpitali i przychodni lekarskich, kancelarii adwokackich, stacji paliw, hurtowni, hoteli, lokali gastronomicznych, fastfoodów, salonów motoryzacyjnych, ośrodków rekreacyjno-sportowych (baseny, SPA), a także dla kin, teatrów i muzeów. Efektywną i profesjonalną obsługę klienta drukarka ta zapewni operatorowi dzięki: szybkiemu wydrukowi, ekspresowej wymianie papieru, a także możliwości podłączenia wielu dodatkowych urządzeń (np. skanera kodów kreskowych). Niewątpliwą zaletą urządzenia fiskalnego Posnet Thermal HD jest opcja elektronicznego zapisu kopii dokumentów fiskalnych. Drukarka ta wyposażona została również w system diod informujących o aktualnym stanie urządzenia oraz nowoczesny, membranowy panel operatora, umożliwiający wykonanie podstawowych operacji kasowych w prosty sposób z użyciem intuicyjnego menu konfiguracji.  Z pewnością pozytywną cechą urządzenia fiskalnego Posnet Thermal HD jest zaprojektowanie kilku portów komunikacyjnych oraz możliwość komunikacji pomiędzy komputerem a drukarką przez Ethernetbezprzewodowo, bez przerywania pracy kasjera. Thermal HD gwarantuje miejsce na 250 000 precyzyjnych nazw towarów lub usług do zaprogramowania w pamięci!

 

Z myślą o potrzebach operatorów pracujących w miejscach sprzedaży o wysokiej intensywności użytkowania, zaprojektowano drukarkę fiskalną Posnet Thermal HD: Solidną, szybką, ale jednocześnie niezbyt dużą, tak aby umożliwić optymalne zaaranżowanie stanowiska pracy kasjera.

Wśród zalet tego urządzenia Posnet należałoby wymienić wytrzymały, jednostacyjny mechanizm drukujący wysokiej klasy o żywotności 150km, który zapewnia szybki wydruk i błyskawiczną wymianę papieru. Wydruk dokumentów odbywa się z prędkością do 47 linii na sekundę. Drukarka pracuje z wykorzystaniem papierowej rolki oryginału o długości 100metrów w dwóch wariantach szerokości do wyboru: 80mm lub 57mm. Można też wybrać w jakim wariancie (ilość znaków w wierszu) ma być drukowany tekst na paragonie: 56 znaków/ 80mm, 40 znaków/ 80mm, 40 znaków/ 57mm.

W standardzie Posnet Thermal HD wyposażono w ceramiczny obcinacz papieru – sposób jego działania może być skonfigurowany na trzy sposoby: obcięcie pełne, obcięcie częściowe, brak obcięcia. W tej drukarce fiskalnej Posnet umożliwiono również skorzystanie z opcji oszczędności papieru – pomiędzy kolejnymi wydrukami paragonów jest mniejszy odstęp, ponieważ po zakończeniu wydruku poprzedniego, drukuje się nagłówek kolejnego dokumentu.

System wrzutowy „drop in” pozwala na wymianę papieru niemalże błyskawicznie – w kilku sprawnych ruchach. Ten model drukarki Posnet posiada również czujnik bliskości końca papieru oraz system diod sygnalizujących aktualny stan urządzenia, na przykład dioda pomarańczowa zaświeci światłem ciągłym, jeśli zostanie wykryty brak papieru i w ten sposób poinformuje o konieczności wymiany rolki.

Alfanumeryczny wyświetlacz LCD 4 linie, w każdej 20 znaków stanowi jednoczneśnie wyświetlacz dla operatora oraz klienta. Wyświetlacz występuje w dwóch opcjach do wyboru: w wersji standardowej wbudowanej (zintegrowanej z obudową urządzenia) albo w wersji wolnostojącej. Wyświetlacz wolnostojący połączony jest z drukarką fiskalną kablem RS232. Zarówno w tej wersji, jak i w wypadku wyświetlacza wbudowanego istnieje możliwość wysunięcia tzw. chorągiewki i dodatkowego podwyższenia ekranu tak, aby był lepiej widoczny dla klienta ze stanowiska kasowego. Zastosowanie wyświetlacza optymalnego dla danego punktu handlowego: kasjera i stanowiska kasowego, przy którym pracuje, gwarantuje nie tylko komfort użytkowania operatora, ale wpływa też na efektywność obsługi  konsumenta, dla którego wyświetlane komunikaty są znakomicie widoczne.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HD posiada nowoczesne funkcje, dzięki którym można w nagłówku oraz w stopce paragonu fiskalnego, faktury, czy innego dokumentu niefiskalnego wydrukować czarno-białe obrazki. Nie stanowi problemu wygenerowanie na nich właściwie każdej grafiki w czerni i bieli, z opcją wyboru jakości na 4 poziomach intensywności zaciemnienia druku. Na wydrukach istnieje więc  możliwość zamieszczenia logo sklepu, komunikatu reklamowego, czy dowolnych okolicznościowych obrazków.

Oprócz tego, mechanizm zastosowany w drukarce fiskalnej Thermal HD wydrukuje również popularnekody 2D (standardy kodów: Data Matrix, PDF 417, Aztec oraz QR Code).Jest to nowoczesny sposób nazamieszczenie na przykład: wybranej informacji dla klienta, albo dodatkowych danych dla obsługi sklepu, do odczytania i wprowadzenia do systemu. Ten model urządzenia fiskalnego Posnet umożliwiazawarcie kodu 2D w stopce paragonu lub faktury albo w dowolnym miejscu na wydruku niefiskalnym.

Możliwość tworzenia i drukowania dokumentów niefiskalnych to niewątpliwie atut urządzenia Posnet Thermal HD. Taki niefiskalny wydruk może zawierać do 56 znaków w wierszu, z zastosowaniem czcionek o rozmaitym formacie. Operator może skorzystać z zaprogramowanych superformatek (duży wybór). Między innymi do jego dyspozcyji są wzory: potwierdzeń płatności kartą, różnych raportów, wydruków do systemów lojalnościowych, bonów rabatowych czy doładowań telefonicznych.

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HD to prawdziwe urządzenie do zadań specjalnych: Pozwala na równoczesną sprzedaż, odczyt kopii elektronicznej i komunikację z systemem wideomonitoringu. Jednoczesna praca jest możliwa dzięki bezprzewodowemu komunikowaniu się drukarki z komputerem przez Ethernet oraz obsłudze kilku usług na portach TCP. Natomiast funkcja tunelowania portów COM gwarantuje podłączenie do drukarki fiskalnej innych urządzeń: skanera kodów kreskowych lub dodatkowego wyświetlacza. W Posnet Thermal HD zaprojektowano  również 3 porty komunikacyjne: 2 porty RS232 i 1 port USB.

Inną zaletą Thermal HD jest współpraca z większością dostępnych na rynku szuflad na pieniądze – nawet ze starszymi modelami, o rozmaitych interfejsach napięciowych: 6V, 12V, 18V, oraz 24V.

Posnet Thermal HD to nowoczesna drukarka fiskalna, dlatego wyposażono ją w gniazdo Informatycznego Nośnika Danych. Dzięki temu kopie paragonów fiskalnych zapisują się w wersji elektronicznej na małej, lecz pojemnej karcie pamięci SD. Z zastosowaniem takiego rozwiązania technologicznego wiąże się dla operatora dużo korzyści. Przede wszystkim oszczędność wydatków na materiały eksploatacyjne (rolki kasowe), ale też ograniczenie kosztów związanych z przechowywaniem zadrukowanych rolek papieru przez kilka lat w odpowiednich warunkach. Zapis elektroniczny ułatwia archiwizację,  ale też zwiększa bezpieczeństwo przechowywania danych kasowych.

Eurofiskalizacja – z Posnet Thermal HD to nie problem. Przy użyciu tej drukarki fiskalnej można rejestrować sprzedaż w dowolnej, zaprogramowanej walucie ewidencyjnej. Domyślną walutą w systemie niefiskalnym jest PLN, ale można ją zmodyfikować (dostępnych jest 400 zmian waluty) po raporcie dobowym, a przed wydrukiem jakiegokolwiek innego dokumentu fiskalnego (paragonu).

Chociaż Posnet Thermal HD to solidna i wydajna drukarka stacjonarna, charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i małą wagą: Waży tylko 2,6 kg (już z papierem) i mieści się w wymiarach: 143x144x81 mm (szer. x wys. x dł.) bez wyświetlacza klienta lub 158x242x242 mm (szer. x wys. x dł.) z wyświetlaczem klienta.

 

Najważniejsze cechy produktu:

 • 250 000 baza towarów PLU
 • Elektroniczny zapis kopii na karcie SD/SDHC
 • Wielowalutowość - możliwość zaprogramowania dowolnej waluty ewidencyjnej
 • Wydajny mechanizm drukujący (żywotność do 150km), szybkość 47 linii na sekundę
 • Wybór szerokości papieru: 80 mm lub 57 mm, na rolce 100m
 • 3 opcje trybów wydruku: 56 znaków na papierze 80mm, 40 znaków na papierze 80mm, 40 znaków na papierze 57mm
 • System „drop in” umożliwiający szybką wymianę papieru
 • Obcinacz ceramiczny w standardzie
 • Sygnalizowanie konieczności wymiany papieru
 • Porty komunikacyjne: 2 x RS232 oraz 1 x USB
 • Komunikacja przez Ethernet i tunelowanie portów COM
 • Możliwość bezpośredniego podłączenia dodatkowych urządzeń, np.: dodatkowego wyświetlacza czy skanera kodów kreskowych
 • Dwie wersje wyświetlacza, każda z możliwością dodatkowego podwyższenia
 • Kompatybilność z większością modeli szuflad dostępnych na rynku

 

Mechanizm drukujący:

Jednostacyjny mechanizm termiczny z systemem wrzutowym „drop-in”

Ceramiczny obcinacz w standardzie

Liczba znaków w wierszu: dostępne 3 tryby wydruku - 56 znaków (papier 80mm), 40 znaków (papier 80mm), 40 znaków (papier 57mm)

Szerokość papieru: 57 mm lub 80 mm (do wyboru)

Długość rolki: 100 m

Szybkość wydruku: 47 linii na sekundę 

Wyświetlacz klienta/operatora :

Wspólny wyświetlacz klienta i operatora, z wysuwaną szyjką, do wyboru:

Alfanumeryczny LCD 4 linie po 20 znaków, zintegrowany z obudową drukarki

Alfanumeryczny LCD 4 linie po 20 znaków, wolnostojący

Komunikacja:

2 x USB

1 x COM1 (RS232) 

Ethernet

Sterowane szufladą: interfejs napięciowy 6V, 12V, 18V, 24V

Zasilanie i pobór mocy:

Wewnętrzny, wymienny akumulator zapewniający wydruk 6000 wierszy (bez podłączonego zewnętrznego zasilacza)

Zewnętrzny zasilacz 230V/ AC 24 V / DC

Pobór mocy z zasilacza: max. 120W

Wymiary:

Wymiary: 158x242x242 mm (szer. x wys. x dł.)

Waga: ok. 2,6 kg (wraz z papierem)

Zakres temperatur prac:             

0 – 40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

Karta pamięci SD/SDHC

 

Wersja z wyświetlaczem standardowym (wbudowanym)

Wersja z wyświetlaczem wolnostojącym

Akcesoria

Szuflada kasowa Posnet SKL

Szuflada kasowa Flip-top

Szuflada kasowa SKV

Co warto wiedzieć o drukarce fiskalnej?

 1. Która drukarka fiskalna?
 2. Fiskalizacja drukarki
 3. 700zł ulgi za drukarkę fiskalną
 4. Przegląd drukarki fiskalnej
 5. Likwidacja drukarki
 6. Zmiana serwisu
 7. Systemy sprzedaży

Szukasz dobrej i taniej drukarki fiskalnej? Przeczytaj nasz poradnik, w którym dowiesz się, która drukarka fiskalna będzie odpowiednia dla Twojej firmy.

Jak wybrać najlepszą drukarkę fiskalną?

Ty też nie lubisz wizyt pracowników urzędu skarbowego? Gdy będziesz miał pewność, że wszystko robisz zgodnie z przepisami, już nie będziesz musiał się ich obawiać. Jednym z wymogów określonych w przepisach jest dokonanie fiskalizacji drukarki rejestrującej. Brzmi tajemniczo? Na szczęście nie musisz znać tajników tej czynności, ponieważ dokonuje jej za Ciebie nasz uprawniony serwisant. W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja to uaktywnienie pamięci fiskalnej drukarki. Od tej pory pracuje ona w trybie fiskalnym i zapisuje wszystkie operacje, które wykonasz. Fiskalizacja musi być wykonana w terminie - dzięki temu masz pewność, że cały proces przebiega zgodnie z przepisami. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, masz też pewność, że otrzymasz ulgę 700 zł z urzędu skarbowego. To jeszcze mało? W takim razie fiskalizację dostaniesz u nas za darmo. Gwarantujemy również wykonywanie obowiązkowych przeglądów technicznych nie rzadziej niż co 2 lata.

Ty też lubisz oszczędzać? To świetnie, ponieważ mamy zamiar pomóc Ci oszczędzić aż 700 zł! Pieniądze te dostaniesz z urzędu skarbowego, jeśli tylko dopełnisz wymaganych formalności. Ale bez obaw - z nami dopełnisz ich bez problemu. Ulga 700 zł jest dostępna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z urządzeniem fiskalnym. Gdy wybierzesz już drukarkę odpowiadającą Twoim potrzebom, pomożemy Ci wypełnić zawiadomienie do urzędu, dokonamy fiskalizacji Twojego urządzenia i powiemy Ci, jak rozliczyć ulgę 700 zł lub otrzymać ją przelewem na konto. Będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z prawem i nie będziesz musiał tłumaczyć się przed fiskusem. Chcesz wiedzieć więcej? Zrobimy to za darmo. I jeszcze przeszkolimy Cię z obsługi Twojej drukarki.

Ty też nie lubisz, jak psują się urządzenia w Twojej firmie? Unikniesz tego problemu dzięki regularnym przeglądom technicznym drukarki fiskalnej. Dokonywanie przeglądów technicznych jest też konieczne, jeśli nie chcesz płacić kar nałożonych przez kontrole skarbowe. Zgodnie z przepisami regularne oddawanie drukarki fiskalnej do przeglądu technicznego to nie tylko przejaw rozsądku, ale też obowiązek. Obecnie należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Ale uwaga - przeglądu takiego nie zrobisz w zwykłym punkcie serwisu RTV - drukarkę musisz oddać do uprawnionego serwisu kas, który dokonał fiskalizacji Twojego urządzenia. Pomożemy Ci oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki naszej znajomości obowiązujących terminów nie będziesz musiał oddawać do urzędu ulgi 700 zł, jeśli z niej skorzystałeś. Dobrze działająca drukarka fiskalna to profesjonalna obsługa klienta. A profesjonalna obsługa klienta to większy zysk ze sprzedaży i stali, zadowoleni klienci.

Nowoczesne wyposażenie sklepu ma ogromny wpływ na jego renomę w oczach klientów. Czy Ty też chcesz, aby Twoi klienci polecali Cię innym? Aby to osiągnąć, czasem trzeba dokonać zmian. Jedną z nich może by wymiana drukarki fiskalnej. Jeśli nie chcesz mieć problemów w razie kontroli skarbowej pamiętaj, że starego urządzenia nie możesz tak po prostu wyrzucić. Konieczne jest dopełnienie formalności określonych w przepisach i dokonanie odczytu pamięci. Zgodnie z przepisami na odczycie muszą być trzy osoby - pracownik urzędu, serwisant i Ty. Prawidłowo wykonany odczyt to brak problemów z fiskusem. Oczywiście oprócz wymiany urządzenia mogą być inne powody likwidacji drukarki - na przykład zaprzestanie sprzedaży dla osób prywatnych czy całkowita likwidacja działalności. Ale uwaga! W różnych przypadkach procedura wygląda nieco inaczej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź u nas.

Nie podoba Ci się obsługa Twojego serwisu fiskalnego? A może uważasz, że zlecone czynności wykonują niedokładnie? Nie daj sobie wmówić, że serwisu Twojej drukarki fiskalnej nie możesz zmienić. Możesz to zrobić i to całkowicie zgodnie z prawem. W tym celu będziesz musiał złożyć wniosek do serwisu głównego, czyli producenta lub importera Twojej drukarki. Powiemy Ci dokładnie, jakich formalności trzeba dopełnić - dzięki temu przestaniesz się obawiać nieprzyjemności ze strony urzędników.  Wbrew pozorom zmiana serwisu fiskalnego nie jest tak trudna i kosztowna, jak może się wydawać. Na czym Ci najbardziej zależy? Na lepszej obsłudze? Większym profesjonalizmie? Dokładniejszych przeglądach? Sprawniejszej reakcji na wezwania w razie awarii? Pomożemy Ci uzyskać wszystkie te korzyści. Działamy na rynku już 12 lat, a naszą misją jest wspieranie drobnych przedsiębiorców, którym zależy na uczciwie osiągniętych większych zyskach ze sprzedaży. Sprawdź, jak blisko Ciebie jesteśmy!

Ty też lubisz, gdy klienci wracają do Ciebie i jeszcze przyprowadzają nowych? Tak się dzieje, gdy obsługa jest sprawna, szybka, profesjonalna i przede wszystkim bezbłędna. Dla przedsiębiorców, którzy troszczą się o swoich klientów,  zostały stworzone systemy sprzedażowe. W skrócie można powiedzieć, że jest to oprogramowanie handlowe zainstalowane na komputerze, za pośrednictwem którego zarządza się sprzedażą. Do komputera podłączona jest drukarka fiskalna, która drukuje paragony dla klientów. Aby praca w systemie była jeszcze bardziej efektywna, warto ją wspomóc innymi urządzeniami, takimi jak czytnik kodów kreskowych czy waga elektroniczna. Wprowadzając taki zestaw w swoim sklepie, zyskasz w oczach klientów. Twoja firma będzie postrzegana jako nowoczesna i prestiżowa. Ale to jeszcze nie wszystko - systemy sprzedaży oszczędzają czas pracowników. Dzięki temu oszczędzisz pieniądze, a Twoi kasjerzy będą pracować wydajniej. Sprawdź to sam - w naszym salonie sprzedaży udostępniliśmy dla Ciebie kompleksowe stanowisko sprzedażowe do testów.