Novitus Deon E

Producent: Novitus
Cena: 2290 PLN (netto)

Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E to mobilne urządzenie rejestrujące przeznaczone szczególnie do pracy w terenie z użyciem laptopa lub palmtopa. Bardzo często wybierają ją lekarze i prawnicy. Sprawdzi się też podczas sprzedaży stacjonarnej w placówkach handlowych wyposażonych w system komputerowy, w których nie ma miejsca na dużą drukarkę fiskalną, zajmującą przestrzeń lady sprzedażowej. Zaletą tego modelu urządzenia NOVITUS do ewidencji obrotów są jego niewielkie rozmiary i lekka konstrukcja. W kompaktowej i poręcznej obudowie NOVITUS DEON E kryją się jednak ogromne możliwości: nowoczesne funkcje i znakomite parametry techniczne. Warto wymienić chociażby wyposażenie tej drukarki w gniazdo karty SD i zapis elektroniczny kopii paragonów na tym nośniku, wysokiej jakości alfanumeryczne wyświetlacze LCD dla klienta i operatora czy miejsce na zamontowanie modułu Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji urządzenia fiskalnego z komputerem. Ponadto drukarka rejestrująca DEON E posiada istotne cechy urządzenia do pracy mobilnej: solidną obudowę oraz bardzo wydajny wewnętrzny akumulator litowo-jonowy gwarantujący wydruk nawet 2 500 paragonów fiskalnych – bez potrzeby podłączania zasilania zewnętrznego. Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E posiada miejsce na 150 000 nazw towarów lub usług w bazie towarów PLU i pozwala na zamieszczenie aż 40 znaków w nazwie towaru na paragonie fiskalnym oraz wykorzystanie 3 dodatkowych linii opisu towaru.

 Drukarkę fiskalną NOVITUS DEON E wyposażono w dwa doskonałej jakości wyświetlacze: alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków dla operatora oraz alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków dla klienta. Oba wyświetlacze są w kolorze niebieskim i oba są podświetlane. W pełni zrozumiałe dla operatora drukarki wyświetlane komunikaty tekstowe pozwalają mu na sprzedaż, programowanie kasy oraz wykonanie raportów. Natomiast klient jest dobrze poinformowany o przebiegu rejestrowanych zakupów dzięki czytelnie wyświetlanym nazwom artykułów, ich cenom jednostkowym oraz podsumowaniu i kwocie do zapłaty.

Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E posiada również pełną alfanumeryczną klawiaturę (23 klawisze), dzięki której użytkownik z łatwością zaprogramuje urządzenie, poda zakresy dat czy numerów wykonując raporty. Poza walorami estetycznymi, zaprojektowanie w tej drukarce NOVITUS kolorowych klawiszy ma uzasadnienie funkcjonalne. Klawisze mają naniesione przejrzyste opisy w języku polskim informujące o ich zastosowaniu – ale niektóre posiadają kilka funkcji, które opisano różnymi kolorami. Dzięki tej podświetlanej klawiaturze z klawiszami bezpośredniego dostępu do takich opcji, jak: raport dobowy, okresowy i miesięczny, zegar czy wydruk kopii paragonu, korzystanie z drukarki fiskalnej NOVITUS DEON E jest przyjemne i proste. Wierzchnią warstwę klawiatury wykonano z silikonu, dopasowanego precyzyjnie do obudowy urządzenia. Takie zabezpieczenie gwarantuje ochronę wewnętrznej elektroniki przed ewentualnymi zanieczyszczeniami podczas pracy na otwartej przestrzeni albo przypadkowym zalaniem.

NOVITUS DEON E wyposażono w wysokiej jakości mechanizm drukujący firmy Fujitsu. Ten termiczny, jednostacyjny mechanizm typu clamshell obsługuje papierową rolkę oryginału o szerokości 57mm i średnicy 49mm. Druk odbywa się z szybkością 14 linii tekstu na sekundę (5cm na sekundę). W wierszu paragonu mieści się 48 znaków, nazwa towaru natomiast może zawierać aż 40 znaków alfanumerycznych (plus dostępne są 3 dodatkowe linie opisu dla każdego towaru), a na jednym paragonie istnieje możliwość wydrukowania nawet 255 pozycji sprzedażowych! Poza paragonami fiskalnymi, użytkownik NOVITUS DEON E może wydrukować niezbędne raporty, faktury VAT i rozmaite wydruki niefiskalne do wyboru z szerokiej gamy potwierdzeń (np. przy płatnościach elektronicznych kartą), zestawień i innych dokumentów niezbędnych do funkcjonowania firmy i profesjonalnej obsługi klienta.

Warto dodać, że drukarka pracuje w trybie, który maksymalnie oszczędza papier – dzięki temuprzestrzeń na dokumentach jest wykorzystana optymalnie, bez pozostawiania niezadrukowanych powierzchni pomiędzy poszczególnymi wydrukami. Do zalet mechanizmu drukującego można jeszcze dodać fakt, że działa on w systemie clamshell – operacja wymiany rolki oryginału jest bardzo prosta, można to zrobić w kilku szybkich ruchach, co z pewnością doceni każdy użytkownik wykorzystujący drukarkę do pracy mobilnej.

Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E posiada nowoczesne rozwiązanie zapisu kopii paragonów fiskalnych - zamiast dodatkowej papierowej rolki znajduje się w niej bowiem gniazdo na Informatyczny Nośnik Danych – kartę SD. Kopie paragonów zapisują się w formie elektronicznej właśnie na tej malutkiej, ale pojemnej karcie pamięci z pominięciem zadrukowywania dodatkowej rolki papieru. Archiwizacja informacji na tym nośniku danych jest dużo prostsza, ale też tańsza. Dzięki zastosowaniu elektronicznej kopii paragonów, redukowane są wydatki firmy na materiały eksploatacyjne oraz działania logistyczne, związane z przechowywaniem tradycyjnych rolek przez kilka lat, tak żeby nie uległy one zniszczeniu. Użytkownik drukarki NOVITUS DEON E dostęp do danych zapisanych na karcie ma w każdym momencie – może je wydrukować bezpośrednio na drukarce, ale też odczytać z poziomu komputera czy stworzyć na ich podstawie potrzebne raporty. Ponadto ma możliwość w prosty sposób tworzyć rozmaite kopie informacji zawartych na karcie SD, zapisując je na innych nośnikach.  

Komunikacja z drukarką fiskalną NOVITU DEON E oraz z komputerem jest dostępna przez złącze USB albo złącze RS232.  Poza tym w spodzie drukarki zostało zaprojektowano specjalne miejsce z wewnętrznym złączem komunikacyjnym do zamontowania modułu Bluetooth. Dzięki niemu komunikacja z komputerem może odbywać się bezprzewodowo - zainstalowanie tego modułu gwarantuje połączenie się z komputerem, laptopem lub palmtopem bez dodatkowych przewodów, co stanowi duży plus podczas sprzedaży mobilnej w terenie.

Innym istotnym elementem przy wyborze fiskalnego urządzenia przenośnego jest jego zasilanie akumulatorowe.

W drukarce NOVITUS DEON E zostało zaprojektowane w taki sposób, aby bez konieczności podłączania zasilania zewnętrznego mogła wydrukować nawet 2 500 paragonów (każdy po  30 linii). Dobre parametry baterii w tej drukarce pozwalają nawet na kilkudniową pracę bez potrzeby doładowywania urządzenia! Zastosowany akumulator litowo-jonowowy o pojemności 2Ah gwarantuje wydrukowanie jeszcze 300 paragonów,  nawet po pojawieniu się komunikatu informującego o konieczności naładowania baterii. Akumulator drukarki NOVITUS DEON E jest wykonany w formie pakietu – można go odpiąć i ładować z zasilacza poza urządzeniem fiskalnym, pracując w tym czasie na zapasowym akumulatorze.

 Najważniejsze cechy produktu:

 • Baza towarowa 150000 PLU
 • Elektroniczny zapis kopii na karcie SD o dowolnej pojemności
 • W zestawie z drukarką program komputerowy do odczytu danych z karty SD, z funkcjami: raportowania, wyszukiwania oraz odczytu danych z pamięci fiskalnej z wykonaniem raportu okresowego i miesięcznego fiskalnego
 • Współpraca z większością programów sprzedaży dostępnych na rynku
 • Wydajny wewnętrzny akumulator litowo-jonowy
 • Mechanizm drukujący z systemem łatwej wymiany papieru clamshell
 • Obsługa rolki o szerokości papieru 57 mm
 • 48 znaków w linii paragonu
 • 40 znaków w nazwie towaru
 • 3 dodatkowe linie opisu do każdej pozycji na paragonie
 • Komunikacja on-line przez Bluetooth
 • Porty komunikacyjne: 1 x RS232 i 1 x USB
 • Podświetlany wyświetlacz LCD operatora 2x16 znaków
 • Podświetlany wyświetlacz LCD klienta 2x16 znaków
 • Kolorowa klawiatura programowalna z opisami funkcji, pokryta silikonową nakładką zabezpieczającą przez kurzem, pyłem czy zalaniem
 • Klawisze bezpośredniego dostępu - menu, raportów: dobowego, okresowego, miesięcznego
 • Wydruk faktur VAT
 • Szeroka gama wydruków niefiskalnych
 • Kompaktowe rozmiary i lekka konstrukcja
 • Solidna obudowa z plastiku odpornego na uderzenia
 • Praktyczne akcesoria dodatkowe: paski lub uchwyty na rękę, ramię lub do paska spodni

 Mechanizm drukujący:

Jednostacyjny mechanizm clamshell

48 znaków w wierszu

40 znaków nazwy towaru

Szerokość papieru: 57 mm

Szybkość wydruku: 14 linii na sekundę

Wyświetlacz operatora:

Podświetlany, niebieski, alfanumeryczny LCD  2 x 16 znaków

Wyświetlacz klienta:

Podświetlany, niebieski, alfanumeryczny LCD  2 x 16 znaków

Komunikacja:

Standard

1 x USB

1 x RS232

Bluetooth (po zamontowaniu odpowiedniego modułu)

Zasilanie i pobór mocy:

Zasilacz zewnętrzny: transformatorowy, niestabilizowany, wejście 230 V, 50 Hz wyjście: 12 V / 1A

Wtyk wyjścia zasilacza, typ walcowego prosty 3,5 mm

Wbudowany akumulator: Li-ON 7.4 V / 2Ah

Wymiary:

Wymiary: 94,5 x 227 x 57,5

Waga: ok. 0,65 kg

Zakres temperatur prac:    

5 – 40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

Karta SD/SDHC

 Akcesoria:

Paski lub uchwyty na rękę, ramię lub do paska spodni

Co warto wiedzieć o drukarce fiskalnej?

 1. Która drukarka fiskalna?
 2. Fiskalizacja drukarki
 3. 700zł ulgi za drukarkę fiskalną
 4. Przegląd drukarki fiskalnej
 5. Likwidacja drukarki
 6. Zmiana serwisu
 7. Systemy sprzedaży

Szukasz dobrej i taniej drukarki fiskalnej? Przeczytaj nasz poradnik, w którym dowiesz się, która drukarka fiskalna będzie odpowiednia dla Twojej firmy.

Jak wybrać najlepszą drukarkę fiskalną?

Ty też nie lubisz wizyt pracowników urzędu skarbowego? Gdy będziesz miał pewność, że wszystko robisz zgodnie z przepisami, już nie będziesz musiał się ich obawiać. Jednym z wymogów określonych w przepisach jest dokonanie fiskalizacji drukarki rejestrującej. Brzmi tajemniczo? Na szczęście nie musisz znać tajników tej czynności, ponieważ dokonuje jej za Ciebie nasz uprawniony serwisant. W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja to uaktywnienie pamięci fiskalnej drukarki. Od tej pory pracuje ona w trybie fiskalnym i zapisuje wszystkie operacje, które wykonasz. Fiskalizacja musi być wykonana w terminie - dzięki temu masz pewność, że cały proces przebiega zgodnie z przepisami. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, masz też pewność, że otrzymasz ulgę 700 zł z urzędu skarbowego. To jeszcze mało? W takim razie fiskalizację dostaniesz u nas za darmo. Gwarantujemy również wykonywanie obowiązkowych przeglądów technicznych nie rzadziej niż co 2 lata.

Ty też lubisz oszczędzać? To świetnie, ponieważ mamy zamiar pomóc Ci oszczędzić aż 700 zł! Pieniądze te dostaniesz z urzędu skarbowego, jeśli tylko dopełnisz wymaganych formalności. Ale bez obaw - z nami dopełnisz ich bez problemu. Ulga 700 zł jest dostępna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z urządzeniem fiskalnym. Gdy wybierzesz już drukarkę odpowiadającą Twoim potrzebom, pomożemy Ci wypełnić zawiadomienie do urzędu, dokonamy fiskalizacji Twojego urządzenia i powiemy Ci, jak rozliczyć ulgę 700 zł lub otrzymać ją przelewem na konto. Będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z prawem i nie będziesz musiał tłumaczyć się przed fiskusem. Chcesz wiedzieć więcej? Zrobimy to za darmo. I jeszcze przeszkolimy Cię z obsługi Twojej drukarki.

Ty też nie lubisz, jak psują się urządzenia w Twojej firmie? Unikniesz tego problemu dzięki regularnym przeglądom technicznym drukarki fiskalnej. Dokonywanie przeglądów technicznych jest też konieczne, jeśli nie chcesz płacić kar nałożonych przez kontrole skarbowe. Zgodnie z przepisami regularne oddawanie drukarki fiskalnej do przeglądu technicznego to nie tylko przejaw rozsądku, ale też obowiązek. Obecnie należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Ale uwaga - przeglądu takiego nie zrobisz w zwykłym punkcie serwisu RTV - drukarkę musisz oddać do uprawnionego serwisu kas, który dokonał fiskalizacji Twojego urządzenia. Pomożemy Ci oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki naszej znajomości obowiązujących terminów nie będziesz musiał oddawać do urzędu ulgi 700 zł, jeśli z niej skorzystałeś. Dobrze działająca drukarka fiskalna to profesjonalna obsługa klienta. A profesjonalna obsługa klienta to większy zysk ze sprzedaży i stali, zadowoleni klienci.

Nowoczesne wyposażenie sklepu ma ogromny wpływ na jego renomę w oczach klientów. Czy Ty też chcesz, aby Twoi klienci polecali Cię innym? Aby to osiągnąć, czasem trzeba dokonać zmian. Jedną z nich może by wymiana drukarki fiskalnej. Jeśli nie chcesz mieć problemów w razie kontroli skarbowej pamiętaj, że starego urządzenia nie możesz tak po prostu wyrzucić. Konieczne jest dopełnienie formalności określonych w przepisach i dokonanie odczytu pamięci. Zgodnie z przepisami na odczycie muszą być trzy osoby - pracownik urzędu, serwisant i Ty. Prawidłowo wykonany odczyt to brak problemów z fiskusem. Oczywiście oprócz wymiany urządzenia mogą być inne powody likwidacji drukarki - na przykład zaprzestanie sprzedaży dla osób prywatnych czy całkowita likwidacja działalności. Ale uwaga! W różnych przypadkach procedura wygląda nieco inaczej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź u nas.

Nie podoba Ci się obsługa Twojego serwisu fiskalnego? A może uważasz, że zlecone czynności wykonują niedokładnie? Nie daj sobie wmówić, że serwisu Twojej drukarki fiskalnej nie możesz zmienić. Możesz to zrobić i to całkowicie zgodnie z prawem. W tym celu będziesz musiał złożyć wniosek do serwisu głównego, czyli producenta lub importera Twojej drukarki. Powiemy Ci dokładnie, jakich formalności trzeba dopełnić - dzięki temu przestaniesz się obawiać nieprzyjemności ze strony urzędników.  Wbrew pozorom zmiana serwisu fiskalnego nie jest tak trudna i kosztowna, jak może się wydawać. Na czym Ci najbardziej zależy? Na lepszej obsłudze? Większym profesjonalizmie? Dokładniejszych przeglądach? Sprawniejszej reakcji na wezwania w razie awarii? Pomożemy Ci uzyskać wszystkie te korzyści. Działamy na rynku już 12 lat, a naszą misją jest wspieranie drobnych przedsiębiorców, którym zależy na uczciwie osiągniętych większych zyskach ze sprzedaży. Sprawdź, jak blisko Ciebie jesteśmy!

Ty też lubisz, gdy klienci wracają do Ciebie i jeszcze przyprowadzają nowych? Tak się dzieje, gdy obsługa jest sprawna, szybka, profesjonalna i przede wszystkim bezbłędna. Dla przedsiębiorców, którzy troszczą się o swoich klientów,  zostały stworzone systemy sprzedażowe. W skrócie można powiedzieć, że jest to oprogramowanie handlowe zainstalowane na komputerze, za pośrednictwem którego zarządza się sprzedażą. Do komputera podłączona jest drukarka fiskalna, która drukuje paragony dla klientów. Aby praca w systemie była jeszcze bardziej efektywna, warto ją wspomóc innymi urządzeniami, takimi jak czytnik kodów kreskowych czy waga elektroniczna. Wprowadzając taki zestaw w swoim sklepie, zyskasz w oczach klientów. Twoja firma będzie postrzegana jako nowoczesna i prestiżowa. Ale to jeszcze nie wszystko - systemy sprzedaży oszczędzają czas pracowników. Dzięki temu oszczędzisz pieniądze, a Twoi kasjerzy będą pracować wydajniej. Sprawdź to sam - w naszym salonie sprzedaży udostępniliśmy dla Ciebie kompleksowe stanowisko sprzedażowe do testów.