Posnet Thermal FV EJ

Producent: Posnet
Cena: 2599 PLN (netto)

Posnet Thermal FV EJ to wersja najpopularniejszej w Polsce drukarki fiskalnej, która została wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonów. Dedykowana jest do pracy w placówkach handlowych i usługowych o wyjątkowo dużej intensywności sprzedaży. Dlatego można ją polecić dużym sieciom handlowo-usługowym i przemysłowym - supermarketom i hipermarketom, sklepom drogeryjno-kosmetycznym, sklepom odzieżowym i obuwniczym, szpitalom i przychodniom lekarskim oraz dużym kancelariom adwokackim. Thermal FV EJ sprawdzi się również na stacjach paliw, w hurtowniach, hotelach, lokalach gastronomicznych, kinach, teatrach, muzeach oraz obiektach i ośrodkach rekreacyjno-sportowych. Drukarka fiskalna Posnet Thermal FV EJ jest urządzeniem wielowalutowym, gotowym na eurofiskalizację. Posiada również możliwość drukowania faktur VAT na rolce oryginału oraz ogromny wybór formatek wydruków niefiskalnych. Jej niewątpliwą zaletą jest możliwość komunikacji z komputerem on-line, bez przerywania pracy kasjera, dzięki zastosowanemu modułowi Bluetooth.

Drukarka Thermal FV EJ to solidne i niezawodne urządzenie fiskalne przeznaczone głównie do pracy w miejscach o dużym natężeniu ruchu i intensywności sprzedaży. Jej dużą zaletą jest zapis kopii paragonów fiskalnych na Informatycznym Nośniku Danych. Zapis kopii w postaci elektronicznej zamiast na dodatkowej rolce papieru, to przede wszystkim ogromna wygoda. Operator ma łatwy dostęp do danych kasowych zarówno z poziomu drukarki (z możliwością wydruku dokumentów na jej mechanizmie), jak i z poziomu komputera – z możliwością odczytu informacji, ich analizy, kopiowania czy tworzenia pożądanych raportów. Elektroniczna archiwizacja to także oszczędność pieniędzy firmy – karta pamięci SD, na której rejestrowane są kopie dokumentów fiskalnych, ma niewielkie wymiary, ale imponującą pojemność i nie wymaga wymiany nawet przez kilka lat eksploatacji. Ilość kupowanych rolek papierowych zmniejszona jest o połowę i nie istnieje właściwie problem z kwestią miejsca przeznaczanego na przechowywanie zapisanych taśm przez wiele lat w odpowiednich warunkach.             

Oryginały paragonów zapisywane są przy wykorzystaniu niezawodnego, termicznego mechanizmu drukującego wysokiej jakości. Cicho i szybko, bo z prędkością 20 linii na sekundę, umożliwia on wydruk na dłuższej, bo aż 100-metrowej rolce oryginału, o szerokości 57 mm. W wierszu paragonu mieści się 40 znaków, do dyspozycji jest też dodatkowa linia opisu dla każdej pozycji na paragonie. Thermal FV EJ pozwala na zaprogramowane w bazie PLU aż 250 000 precyzyjnych nazw towarów! W tym modelu drukarki Posnet operator ma możliwość wydrukowania na paragonach fiskalnych kodów kreskowych (numerów systemowych), a także faktur VAT bezpośrednio z mechanizmu drukującego urządzenia.

Atutem Posnet Thermal FV EJ jest także wyświetlacz wspólny dla operatora oraz klienta, obrotowy na wysięgniku.Zastosowany ekran LCD dwuliniowy wyświetla 20 znaków w każdej linii, jest podświetlany oraz posiada opcję regulacji kontrastu oraz jasności podświetlenia.

Drukarkę Thermal FV EJ wyposażono w dwa złącza szeregowe: 1 x RS232 oraz 1 x USB, do urządzenia umożliwiają one podłączenie np. komputera, można też zastosować dodatkowo moduł Bluetooth, wówczas komunikacja z komputerem będzie odbywać się on-line, bez zbędnych kabli połączeniowych i bez przerywania pracy kasjera. 

Posnet Thermal FV EJ to nie tylko wysokiej jakości zaplecze techniczne, ale również praktyczne funkcje kasjerskie. Drukarka posiada na przykład opcję obsługi dwóch płatności w obcej walucie (np. PLN i EURO) oraz możliwość zmiany waluty głównej (dowolna ilość razy), w której prowadzona jest sprzedaż – jest więc gotowa na eurofiskalizację. Domyślną walutą ewidencyjną w trybie niefiskalnym jest PLN – ale można to zmienić po raporcie dobowym, a przed wykonaniem kolejnego dokumentu fiskalnego. Każda modyfikacja rejestrowana jest w pamięci fiskalnej i potwierdzona następne odpowiednim wydrukiem. Urządzenie pozwala również, by w niefiskalnej części paragonu pojawił się  informacyjny wydruk  przelicznika wartości z waluty ewidencyjnej na inną. Zmiana waluty ewidencyjnej może zostać przeprowadzona automatycznie, we wcześniej zaprogramowanym przez użytkownika dniu i o ustalonej godzinie.

Do dyspozycji obsługi tego modelu drukarki Posnet są rozmaite raporty. Operator może wygenerować raporty fiskalne i niefiskalne, w tym między innymi: raport dobowy, miesięczny, okresowy (według numerów lub daty), raport serwisowy, kasy, konfiguracji sprzętu, raport sprzedaży, zmianowy, rozliczeniowy i inne. Urządzenie Posnet Thermal FV EJ pozwala też na obsługę opakowań zwrotnych oraz obsługę transakcji elektronicznych, potwierdzanych odpowiednimi wydrukami.

Funkcja monitora transakcji dostępna w tej drukarce firmy Posnet umożliwia integrację drukarki z systemami wideomonitoringu sklepowego.

Thermal FV EJ posiada też przydatną opcję przypominania o obowiązkowym, okresowym przeglądzie technicznych.

Obudowa drukarki dostępna jest do wyboru w dwóch wariantach kolorystycznych: jasna lub ciemna.

Najważniejsze cechy produktu:

 • Elektroniczny zapis kopii na karcie SD/SDHC
 • 250 000 baza towarów PLU
 • Wielowalutowość (gotowa na eurofiskalizację)
 • Możliwość zaprogramowania automatycznej zmiany waluty
 • Wytrzymała konstrukcja
 • Solidny i wydajny termiczny mechanizm drukujący
 • Szybkość wydruku 20 linii na sekundę
 • Obsługa rolki oryginału o szerokości papieru 57 mm i długości 100 m
 • Wydruk 40 znaków w wierszu i dodatkowa linia opisu dla każdej pozycji na paragonie
 • Szybka wymiana papieru
 • Porty komunikacyjne: 1xRS232 oraz 1xUSB
 • Komunikacja bezprzewodowa z komputerem - Bluetooth (w opcji po zastosowaniu modułu RSBT2).
 • Współpraca z szufladą na pieniądze
 • Alfanumeryczny wyświetlacz LCD operatora i klienta 2x20 znaków z podświetleniem i regulowanymi parametrami
 • Dwa standardy komunikacyjne Thermal i Posnet
 • Wydruk kodów kreskowych na paragonach
 • Wydruk faktur VAT bezpośrednio na rolce oryginału
 • Obsługa opakowań zwrotnych i transakcji elektronicznych
 • Bogaty wybór raportów fiskalnych i niefiskalnych
 • Współpraca z systemem monitoringu sklepowego
 • Przypomnienie o przeglądzie technicznym (raz na 24 miesiące)
 • Obudowa w wersji jasnej lub ciemnej
 • Akcesoria dodatkowe

Mechanizm drukujący:

Jeden mechanizm termiczny

40 znaków w wierszu

Szerokość papieru: 57 mm

Długość rolki: 100m

Szybkość wydruku: 20 linii na sekundę

Wyświetlacz klienta i operatora (wspólny):

Alfanumeryczny LCD 2 linie po 20 znaków z podświetleniem,

Regulacja kontrastu i podświetlenia

Komunikacja:

1 x RS232

1 x USB

Szuflada  (interfejs napięciowy 5V)

Bezprzewodowa Bluetooth po dołączeniu modułu RSBT2  (opcja)

Zasilanie i pobór mocy:

Zasilacz zewnętrzny 230V / 24V / 2A

Wbudowany akumulator (zapewnia wydruk min. 6000 linii)

Wymiary:

Wymiary: 196mm x 255mm x 279mm (szer. x wys. x dł.)

Waga: ok. 2,2 kg (wraz z papierem)

Zakres temperatur prac:    

5 – 40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

Pamięć flash typu SD/SDHC

Obudowa ciemna

Obudowa jasna

Akcesoria:

Moduł RSBT2 (komunikacja przez Bluetooth)

Szuflada SKV

Szuflada Posnet SKL

Kasetka flip-top

Osłona Thermal FV

Karta pamięci SD /SDHC

Co warto wiedzieć o drukarce fiskalnej?

 1. Która drukarka fiskalna?
 2. Fiskalizacja drukarki
 3. 700zł ulgi za drukarkę fiskalną
 4. Przegląd drukarki fiskalnej
 5. Likwidacja drukarki
 6. Zmiana serwisu
 7. Systemy sprzedaży

Szukasz dobrej i taniej drukarki fiskalnej? Przeczytaj nasz poradnik, w którym dowiesz się, która drukarka fiskalna będzie odpowiednia dla Twojej firmy.

Jak wybrać najlepszą drukarkę fiskalną?

Ty też nie lubisz wizyt pracowników urzędu skarbowego? Gdy będziesz miał pewność, że wszystko robisz zgodnie z przepisami, już nie będziesz musiał się ich obawiać. Jednym z wymogów określonych w przepisach jest dokonanie fiskalizacji drukarki rejestrującej. Brzmi tajemniczo? Na szczęście nie musisz znać tajników tej czynności, ponieważ dokonuje jej za Ciebie nasz uprawniony serwisant. W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja to uaktywnienie pamięci fiskalnej drukarki. Od tej pory pracuje ona w trybie fiskalnym i zapisuje wszystkie operacje, które wykonasz. Fiskalizacja musi być wykonana w terminie - dzięki temu masz pewność, że cały proces przebiega zgodnie z przepisami. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, masz też pewność, że otrzymasz ulgę 700 zł z urzędu skarbowego. To jeszcze mało? W takim razie fiskalizację dostaniesz u nas za darmo. Gwarantujemy również wykonywanie obowiązkowych przeglądów technicznych nie rzadziej niż co 2 lata.

Ty też lubisz oszczędzać? To świetnie, ponieważ mamy zamiar pomóc Ci oszczędzić aż 700 zł! Pieniądze te dostaniesz z urzędu skarbowego, jeśli tylko dopełnisz wymaganych formalności. Ale bez obaw - z nami dopełnisz ich bez problemu. Ulga 700 zł jest dostępna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z urządzeniem fiskalnym. Gdy wybierzesz już drukarkę odpowiadającą Twoim potrzebom, pomożemy Ci wypełnić zawiadomienie do urzędu, dokonamy fiskalizacji Twojego urządzenia i powiemy Ci, jak rozliczyć ulgę 700 zł lub otrzymać ją przelewem na konto. Będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z prawem i nie będziesz musiał tłumaczyć się przed fiskusem. Chcesz wiedzieć więcej? Zrobimy to za darmo. I jeszcze przeszkolimy Cię z obsługi Twojej drukarki.

Ty też nie lubisz, jak psują się urządzenia w Twojej firmie? Unikniesz tego problemu dzięki regularnym przeglądom technicznym drukarki fiskalnej. Dokonywanie przeglądów technicznych jest też konieczne, jeśli nie chcesz płacić kar nałożonych przez kontrole skarbowe. Zgodnie z przepisami regularne oddawanie drukarki fiskalnej do przeglądu technicznego to nie tylko przejaw rozsądku, ale też obowiązek. Obecnie należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Ale uwaga - przeglądu takiego nie zrobisz w zwykłym punkcie serwisu RTV - drukarkę musisz oddać do uprawnionego serwisu kas, który dokonał fiskalizacji Twojego urządzenia. Pomożemy Ci oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki naszej znajomości obowiązujących terminów nie będziesz musiał oddawać do urzędu ulgi 700 zł, jeśli z niej skorzystałeś. Dobrze działająca drukarka fiskalna to profesjonalna obsługa klienta. A profesjonalna obsługa klienta to większy zysk ze sprzedaży i stali, zadowoleni klienci.

Nowoczesne wyposażenie sklepu ma ogromny wpływ na jego renomę w oczach klientów. Czy Ty też chcesz, aby Twoi klienci polecali Cię innym? Aby to osiągnąć, czasem trzeba dokonać zmian. Jedną z nich może by wymiana drukarki fiskalnej. Jeśli nie chcesz mieć problemów w razie kontroli skarbowej pamiętaj, że starego urządzenia nie możesz tak po prostu wyrzucić. Konieczne jest dopełnienie formalności określonych w przepisach i dokonanie odczytu pamięci. Zgodnie z przepisami na odczycie muszą być trzy osoby - pracownik urzędu, serwisant i Ty. Prawidłowo wykonany odczyt to brak problemów z fiskusem. Oczywiście oprócz wymiany urządzenia mogą być inne powody likwidacji drukarki - na przykład zaprzestanie sprzedaży dla osób prywatnych czy całkowita likwidacja działalności. Ale uwaga! W różnych przypadkach procedura wygląda nieco inaczej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź u nas.

Nie podoba Ci się obsługa Twojego serwisu fiskalnego? A może uważasz, że zlecone czynności wykonują niedokładnie? Nie daj sobie wmówić, że serwisu Twojej drukarki fiskalnej nie możesz zmienić. Możesz to zrobić i to całkowicie zgodnie z prawem. W tym celu będziesz musiał złożyć wniosek do serwisu głównego, czyli producenta lub importera Twojej drukarki. Powiemy Ci dokładnie, jakich formalności trzeba dopełnić - dzięki temu przestaniesz się obawiać nieprzyjemności ze strony urzędników.  Wbrew pozorom zmiana serwisu fiskalnego nie jest tak trudna i kosztowna, jak może się wydawać. Na czym Ci najbardziej zależy? Na lepszej obsłudze? Większym profesjonalizmie? Dokładniejszych przeglądach? Sprawniejszej reakcji na wezwania w razie awarii? Pomożemy Ci uzyskać wszystkie te korzyści. Działamy na rynku już 12 lat, a naszą misją jest wspieranie drobnych przedsiębiorców, którym zależy na uczciwie osiągniętych większych zyskach ze sprzedaży. Sprawdź, jak blisko Ciebie jesteśmy!

Ty też lubisz, gdy klienci wracają do Ciebie i jeszcze przyprowadzają nowych? Tak się dzieje, gdy obsługa jest sprawna, szybka, profesjonalna i przede wszystkim bezbłędna. Dla przedsiębiorców, którzy troszczą się o swoich klientów,  zostały stworzone systemy sprzedażowe. W skrócie można powiedzieć, że jest to oprogramowanie handlowe zainstalowane na komputerze, za pośrednictwem którego zarządza się sprzedażą. Do komputera podłączona jest drukarka fiskalna, która drukuje paragony dla klientów. Aby praca w systemie była jeszcze bardziej efektywna, warto ją wspomóc innymi urządzeniami, takimi jak czytnik kodów kreskowych czy waga elektroniczna. Wprowadzając taki zestaw w swoim sklepie, zyskasz w oczach klientów. Twoja firma będzie postrzegana jako nowoczesna i prestiżowa. Ale to jeszcze nie wszystko - systemy sprzedaży oszczędzają czas pracowników. Dzięki temu oszczędzisz pieniądze, a Twoi kasjerzy będą pracować wydajniej. Sprawdź to sam - w naszym salonie sprzedaży udostępniliśmy dla Ciebie kompleksowe stanowisko sprzedażowe do testów.