Novitus Bono E

Producent: Novitus
Cena: 2490 PLN (netto)

Drukarka fiskalna BONO E firmy Novitus to nowoczesne urządzenie rejestrujące z elektroniczną kopią paragonów fiskalnych. Stworzona została z myślą o pracy w małych oraz średnich punktach handlowych, gdzie sprzedaż prowadzona jest z aplikacji komputerowej, a drukarka ma stanowić fiskalne uzupełnienie stanowiska kasowego. Mechanizm drukujący z system clamshell gwarantujący szybką wymianę papieru, możliwość wydruku faktur VAT bezpośrednio na drukarce, szeroka gama formatek wydruków niefiskalnych, wysokiej jakości wyświetlacze klienta i operatora czy miejsce na precyzyjną nazwę towaru na paragonie (40 znaków – liter i cyfr), to tylko kilka zalet, które posiada Novitus BONO E. Te i pozostałe parametry niezawodnej drukarki fiskalnej Novitus, czynią ją rozwiązaniem pożądanym w każdym przedsiębiorstwie.

Drukarka fiskalna Novitus BONO E to estetyczne i ergonomiczne urządzenie rejestrujące, stworzone z wykorzystaniem najnowszych technologii, między innymi z zastosowaniem gniazda Informatycznego Nośnika Danych. Pozwala on na zapis kopii paragonów fiskalnych w postaci elektronicznej. Drukarka nie wykorzystuje dodatkowej rolki papieru, ale rejestruje dane kasowe na karcie SD. Moduł elektronicznej kopii to nie tylko gwarancja wygody dla użytkownika, który ma dostęp do danych w każdym momencie z poziomu urządzenia lub z poziomu komputera (z możliwością odczytu, analizy, kopiowania czy wydruku wybranych informacji). To także duże oszczędności dla firmy – ograniczenie wydatków na materiały eksploatacyjne i zagospodarowanie miejsca na przechowywanie wykorzystanych rolek, w odpowiednich warunkach (tak, by nie uległy zniszczeniu). Zastąpienie tradycyjnej taśmy nowoczesną, małą kartą SD pozwala na zapisanie ogromnej ilości danych bez konieczności wymiany nośnika nawet przez kilka lat użytkowania: karta pamięci o pojemności 2GB może mieści około miliona paragonów!

Operator Novitus BONO E razem z drukarką otrzymuje aplikację komputerową do odczytu danych z karty SD (na płycie CD), która umożliwia korzystanie z funkcji raportowania, wyszukiwania oraz odczytywania informacji z pamięci fiskalnej z wykonaniem autoryzowanego raportu okresowego i fiskalnego miesięcznego.

Oryginały dokumentów kasowych drukowane są w Novitus BONO E z wykorzystaniem wysokiej jakości, termicznego mechanizmu drukującego japońskiej firmy Seiko. Cicho, szybko i ekonomicznie wydrukuje paragony, niezbędne raporty oraz faktury VAT. Pracuje z szybkością 14 linii tekstu na sekundę (co daje 5,6cm na sekundę), na rolce papieru o szerokości 57mm, w wierszu paragonu można wydrukować z jego pomocą 48 znaków, w nazwie towaru zmieści aż 40 znaków (liter i cyfr), a na jednym paragonie - nawet 255 pozycji sprzedażowych. Drukarka BONO E umożliwia także drukowanie opisów towarów lub usług na paragonie, wysłanych do urządzenia wraz z paragonem przez aplikację sprzedaży. Opis towaru może być wydrukowany w trzech liniach po 40 znaków w każdej.

Zastosowanie systemu „clamshell” działającego na zasadzie „wrzuć i pracuj” umożliwia błyskawiczną wymianę papieru, w kilku prostych ruchach. Ponadto program pracy drukarki potrafi inteligentnie zarządzać „zagęszczaniem” wszystkich wydruków – optymalnie wykorzystując przestrzenie pomiędzy poszczególnymi wydrukami i maksymalnie oszczędzając papier. Operator Novitus BONO E wydrukuje nie tylko paragony fiskalne, ale również: faktury VAT bezpośrednio na drukarce urządzenia, kody kreskowe towarów, numery systemowe oraz wydruki niefiskalne (do wyboru z szerokiego wachlarza formatek), a także rozmaite wydruki będące potwierdzeniem działania urządzenia, raporty, druki kontrolne. Ten model drukarki fiskalnej Novitus wspiera też akceptację kart płatniczych, obsługę systemów lojalnościowych i doładowań telefonów, można więc bez problemu wydrukować z jej użyciem potwierdzenia transakcji elektronicznych, lojalnościowych czy zakupu doładowań.

Drukarka fiskalna Novitus BONO E posiada dwa wysokiej jakości, czytelne wyświetlacze: osobny dla obsługi i osobny dla klienta. Dla operatora przewidziano graficzny wyświetlacz LCD, podświetlany, 132x32 piksele, do 4 linii po 24 znaki, a dla klienta podnoszony i obrotowy wyświetlacz klienta podświetlany LCD graficzny 132x64 piksele, do 8 linii po 24 znaki, z opcją  wyświetlania ruchomych grafik (klipów reklamowych) pomiędzy paragonami. Oba wyświetlacze podświetlane są w kolorze niebieskim i dają szerokie możliwości wyświetlania komunikatów, nazw i cyfr. Na ekranie klienta podczas sprzedaży w sposób wyraźny i zrozumiały wyświetlanie są nazwy sprzedawanych artykułów, ich ceny jednostkowe, komunikat podsumowania i kwota do zapłaty. Natomiast operator jest dobrze poinformowany nie tylko o przebiegu sprzedaży, ale też – dzięki licznym komunikatom odnośnie działania i obsługi drukarki czy menu - podczas programowania kasy lub generowania raportów. Jeśli drukarka nie jest w trybie sprzedaży lubwłączonego menu, na wyświetlaczu pojawia się aktualna data i godzina.

Urządzenie fiskalne Novitus BONO E zostało też wyposażone w precyzyjną klawiaturę membranową podświetlaną niebieskimi diodami. Klawiatura posiada 4 klawisze oraz klawisz nawigacyjny, który pomaga w łatwym i intuicyjnym poruszaniu się po rozbudowanym menu tej drukarki Novitus. Prawidłowe zastosowanie klawisza potwierdzane jest każdorazowo sygnałem dźwiękowym.

Zaletą drukarki fiskalnej Novitus BONO E jest z pewnością ilość zastosowanych złącz komunikacyjnych umieszczonych w specjalnej wnęce na spodzie drukarki. Do komunikacji drukarki z komputerem, z terminalem płatniczym oraz innymi urządzeniami komunikacji szeregowej służą dwa złącza typu RJ45 z opisem: COM1, COM2. Jedno złącze typu RJ6 z opisem DR służy do sterowania szufladą na pieniądze. Do dyspozycji użytkownika jest też złącze szybkiej komunikacji szeregowej USB. Po podłączeniu drukarki do komputera przez to złącze, system komputerowy będzie „widział” dwa wirtualne porty COM4 i COM5, przez które niezależnie i równocześnie aplikacje komputerowe będą mogły komunikować się z drukarką.

Najważniejsze cechy produktu:

 • 250 000 baza towarów PLU
 • Elektroniczny zapis kopii na karcie SD o dowolnej pojemności
 • Wydajny wewnętrzny akumulator (zasilanie awaryjne)
 • Szybki i cichy termiczny mechanizm drukujący
 • Systemem „clamshell” umożliwiający błyskawiczną wymianę papieru
 • Obsługa rolki oryginału o szerokości 57 mm
 • 48 znaków w linii paragonu
 • 40 znaków w nazwie towaru
 • Nawet do 255 pozycji sprzedaży na jednym paragonie
 • Drukowanie opisów towarów lub usług na paragonie, w trzech liniach po 40 znaków w każdej
 • W zestawie z kasą fiskalną płyta CD z aplikacją komputerową do odczytu danych z karty SD z opcjami: raportowania, wyszukiwania oraz odczytu danych z pamięci fiskalnej z wykonaniem raportu okresowego i miesięcznego fiskalnego
 • Dostęp do danych zapisanych na karcie SD z komputera z możliwością ich przeglądania, raportowania, kopiowania oraz archiwizowania
 • Dostęp do danych zapisanych na karcie SD z poziomu drukarki (z możliwością wydruku)
 • Zaawansowane zarządzanie energią
 • Porty komunikacyjne: 2 x RS232 i 1 x USB
 • Współpraca z szufladą na pieniądze
 • Podświetlany, niebieski wyświetlacz LCD graficzny operatora 132x32 piksele
 • Podświetlany, niebieski wyświetlacz LCD graficzny klienta 132x64 piksele, wysuwany i obrotowy
 • Wyświetlanie ruchomej grafiki (klipu reklamowego) na wyświetlaczu klienta
 • Precyzyjna, podświetlana klawiatura (8 klawiszy – 4 klawisze plus klawisz nawigacyjny)
 • Wydruk faktur VAT z mechanizmu drukującego
 • Wydruki niefiskalne do obsługi płatności elektronicznych i systemów lojalnościowych, doładowań telefonów
 • Wydruk kodów kreskowych towarów i numerów systemowych
 • Ergonomiczna konstrukcja z plastiku
 • Nowoczesne, eleganckie wzornictwo

Mechanizm drukujący:

Jednostacyjny mechanizm clamshell

48 znaków w wierszu

40 znaków nazwy towaru

Szerokość papieru: 57 mm

Szybkość wydruku: 14 linii na sekundę

Wyświetlacz operatora:

Podświetlany, niebieski LCD graficzny 132x32 piksele, do 4 linii po 24 znaki

Wyświetlacz klienta:

Podświetlany, niebieski LCD graficzny 132x64 piksele, do 8 linii po 24 znaki,

wysuwany i obrotowy                                                          

Komunikacja:

1 x USB

2 x RS232

Port szuflady na pieniądze

Zasilanie i pobór mocy:

Z sieci: Zasilacz sieciowy 230 / 24V - 1,25A

Awaryjne: Akumulator 6V, 3Ah

Wymiary:

Wymiary: 146mm / 145mm (190mm) / 215 mm

Waga: ok. 1,75 kg

Zakres temperatur prac:

Od 5⁰C do +40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

Karta SD/SDHC

Akcesoria:

Karta SD Novitus - elektroniczny nośnik danych

Szuflada duża

Szuflada typu Flip-Top

Co warto wiedzieć o drukarce fiskalnej?

 1. Która drukarka fiskalna?
 2. Fiskalizacja drukarki
 3. 700zł ulgi za drukarkę fiskalną
 4. Przegląd drukarki fiskalnej
 5. Likwidacja drukarki
 6. Zmiana serwisu
 7. Systemy sprzedaży

Szukasz dobrej i taniej drukarki fiskalnej? Przeczytaj nasz poradnik, w którym dowiesz się, która drukarka fiskalna będzie odpowiednia dla Twojej firmy.

Jak wybrać najlepszą drukarkę fiskalną?

Ty też nie lubisz wizyt pracowników urzędu skarbowego? Gdy będziesz miał pewność, że wszystko robisz zgodnie z przepisami, już nie będziesz musiał się ich obawiać. Jednym z wymogów określonych w przepisach jest dokonanie fiskalizacji drukarki rejestrującej. Brzmi tajemniczo? Na szczęście nie musisz znać tajników tej czynności, ponieważ dokonuje jej za Ciebie nasz uprawniony serwisant. W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja to uaktywnienie pamięci fiskalnej drukarki. Od tej pory pracuje ona w trybie fiskalnym i zapisuje wszystkie operacje, które wykonasz. Fiskalizacja musi być wykonana w terminie - dzięki temu masz pewność, że cały proces przebiega zgodnie z przepisami. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, masz też pewność, że otrzymasz ulgę 700 zł z urzędu skarbowego. To jeszcze mało? W takim razie fiskalizację dostaniesz u nas za darmo. Gwarantujemy również wykonywanie obowiązkowych przeglądów technicznych nie rzadziej niż co 2 lata.

Ty też lubisz oszczędzać? To świetnie, ponieważ mamy zamiar pomóc Ci oszczędzić aż 700 zł! Pieniądze te dostaniesz z urzędu skarbowego, jeśli tylko dopełnisz wymaganych formalności. Ale bez obaw - z nami dopełnisz ich bez problemu. Ulga 700 zł jest dostępna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z urządzeniem fiskalnym. Gdy wybierzesz już drukarkę odpowiadającą Twoim potrzebom, pomożemy Ci wypełnić zawiadomienie do urzędu, dokonamy fiskalizacji Twojego urządzenia i powiemy Ci, jak rozliczyć ulgę 700 zł lub otrzymać ją przelewem na konto. Będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z prawem i nie będziesz musiał tłumaczyć się przed fiskusem. Chcesz wiedzieć więcej? Zrobimy to za darmo. I jeszcze przeszkolimy Cię z obsługi Twojej drukarki.

Ty też nie lubisz, jak psują się urządzenia w Twojej firmie? Unikniesz tego problemu dzięki regularnym przeglądom technicznym drukarki fiskalnej. Dokonywanie przeglądów technicznych jest też konieczne, jeśli nie chcesz płacić kar nałożonych przez kontrole skarbowe. Zgodnie z przepisami regularne oddawanie drukarki fiskalnej do przeglądu technicznego to nie tylko przejaw rozsądku, ale też obowiązek. Obecnie należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Ale uwaga - przeglądu takiego nie zrobisz w zwykłym punkcie serwisu RTV - drukarkę musisz oddać do uprawnionego serwisu kas, który dokonał fiskalizacji Twojego urządzenia. Pomożemy Ci oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki naszej znajomości obowiązujących terminów nie będziesz musiał oddawać do urzędu ulgi 700 zł, jeśli z niej skorzystałeś. Dobrze działająca drukarka fiskalna to profesjonalna obsługa klienta. A profesjonalna obsługa klienta to większy zysk ze sprzedaży i stali, zadowoleni klienci.

Nowoczesne wyposażenie sklepu ma ogromny wpływ na jego renomę w oczach klientów. Czy Ty też chcesz, aby Twoi klienci polecali Cię innym? Aby to osiągnąć, czasem trzeba dokonać zmian. Jedną z nich może by wymiana drukarki fiskalnej. Jeśli nie chcesz mieć problemów w razie kontroli skarbowej pamiętaj, że starego urządzenia nie możesz tak po prostu wyrzucić. Konieczne jest dopełnienie formalności określonych w przepisach i dokonanie odczytu pamięci. Zgodnie z przepisami na odczycie muszą być trzy osoby - pracownik urzędu, serwisant i Ty. Prawidłowo wykonany odczyt to brak problemów z fiskusem. Oczywiście oprócz wymiany urządzenia mogą być inne powody likwidacji drukarki - na przykład zaprzestanie sprzedaży dla osób prywatnych czy całkowita likwidacja działalności. Ale uwaga! W różnych przypadkach procedura wygląda nieco inaczej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź u nas.

Nie podoba Ci się obsługa Twojego serwisu fiskalnego? A może uważasz, że zlecone czynności wykonują niedokładnie? Nie daj sobie wmówić, że serwisu Twojej drukarki fiskalnej nie możesz zmienić. Możesz to zrobić i to całkowicie zgodnie z prawem. W tym celu będziesz musiał złożyć wniosek do serwisu głównego, czyli producenta lub importera Twojej drukarki. Powiemy Ci dokładnie, jakich formalności trzeba dopełnić - dzięki temu przestaniesz się obawiać nieprzyjemności ze strony urzędników.  Wbrew pozorom zmiana serwisu fiskalnego nie jest tak trudna i kosztowna, jak może się wydawać. Na czym Ci najbardziej zależy? Na lepszej obsłudze? Większym profesjonalizmie? Dokładniejszych przeglądach? Sprawniejszej reakcji na wezwania w razie awarii? Pomożemy Ci uzyskać wszystkie te korzyści. Działamy na rynku już 12 lat, a naszą misją jest wspieranie drobnych przedsiębiorców, którym zależy na uczciwie osiągniętych większych zyskach ze sprzedaży. Sprawdź, jak blisko Ciebie jesteśmy!

Ty też lubisz, gdy klienci wracają do Ciebie i jeszcze przyprowadzają nowych? Tak się dzieje, gdy obsługa jest sprawna, szybka, profesjonalna i przede wszystkim bezbłędna. Dla przedsiębiorców, którzy troszczą się o swoich klientów,  zostały stworzone systemy sprzedażowe. W skrócie można powiedzieć, że jest to oprogramowanie handlowe zainstalowane na komputerze, za pośrednictwem którego zarządza się sprzedażą. Do komputera podłączona jest drukarka fiskalna, która drukuje paragony dla klientów. Aby praca w systemie była jeszcze bardziej efektywna, warto ją wspomóc innymi urządzeniami, takimi jak czytnik kodów kreskowych czy waga elektroniczna. Wprowadzając taki zestaw w swoim sklepie, zyskasz w oczach klientów. Twoja firma będzie postrzegana jako nowoczesna i prestiżowa. Ale to jeszcze nie wszystko - systemy sprzedaży oszczędzają czas pracowników. Dzięki temu oszczędzisz pieniądze, a Twoi kasjerzy będą pracować wydajniej. Sprawdź to sam - w naszym salonie sprzedaży udostępniliśmy dla Ciebie kompleksowe stanowisko sprzedażowe do testów.