Novitus Delio Prime

Producent: Novitus
Cena: 2890 PLN (netto)

Drukarka fiskalna DELIO PRIME to wysokiej klasy urządzenie w ofercie firmy Novitus łączące w sobie wszelkie pożądane przez wymagających użytkowników zalety: szybkość, niezawodność oraz funkcjonalność. Ci użytkownicy, którzy przywiązują dużą uwagę nie tylko do zastosowanych technologii, ale też do wyglądu drukarki, docenią jej przyjemne,nowoczesne wzornictwo. Novitus DELIO PRIME polecana jest do stosowania na każdym stanowisku, na którym sprzedaż prowadzona jest przy użyciu komputera. Szczególnie docenią ją jednak duże placówki, o szerokim wyborze asortymentu i bardzo wysokim obciążeniu punktu kasowego.

Mechanizm drukujący DELIO PRIME jest dostosowany  właśnie do dużych obciążeń, pracuje bardzo szybko, a jednocześnie jest niedrogi w eksploatacji. Ponadto szeroka gama wydruków niefiskalnych, czy opcja drukowania kodów kreskowych, czyni drukarkę fiskalną DELIO PRIME urządzeniem uniwersalnym, umożliwiającym wykonanie różnych operacji wspomagających sprzedaż.

Nowoczesny elegancki wygląd, solidne wykonanie i zalety funkcjonalne drukarek fiskalnych z serii DELIO zostały docenione i wyróżnione w XIX edycji konkursu Polskiego Godła Promocyjnego TERAZ POLSKA! Nic dziwnego, bo urządzenie to wykonano według najwyższych standardów, gwarantując użytkownikom spełnienie takich kryteriów, jak: szybkie i niezawodne działanie oraz funkcje kasjerskie pozwalające na profesjonalną obsługę sprzedaży.

Szybki i wydajny wydruk zapewnia w Novitus DELIO PRIME dwustacyjny termiczny mechanizm drukujący CITIZEN LT483. Pracuje z szybkością 26 linii tekstu na sekundę (11 cm na sekundę!) na papierowych rolkach o szerokości 49mm. W nazwie towaru drukowanej na paragonie fiskalnym mieści się 40 znaków (liter i cyfr), a w całym wierszu paragonu 44 znaki.

Oprócz paragonów na mechanizmie Novitus DELIO PRIME można wydrukować faktury VAT oraz kody kreskowe (standard EAN 128, długość, zależnie od rodzaju znaków 11 liter lub 22 cyfry). Opcja ta umożliwia dodatkową identyfikację sprzedawanych produktów ich unikatowym kodem –  jest szczególnie praktyczna w branżach, gdzie nawet nazwa produktu licząca 40 znaków nie stanowi pełnego wyróżnika produktu i wymagana jest jego precyzyjna identyfikacja. Paragony kasowe mogą zostać dodatkowo opatrzone własnym kodem kreskowym, co pozwala na jeszcze płynniejsze wystawianie dodatkowych faktur do paragonu. Do dyspozycji operatora jest w standardzie duży wybór wydruków niefiskalnych - dzięki nim kasjer wydrukuje niezbędne potwierdzenia sprzedaży, transakcji uznaniowej (pokwitowanie przyjęcia towaru), przedpłaty, wymiany środków płatniczych, transakcji elektronicznych, transakcji systemów lojalnościowych, potwierdzenia sprzedaży telekodu, parametrów schematu lojalności/karty klienta, wydania nagrody

operacji kasowych, rabatu dla pracownika, transakcji odłożonych, cennika i wielu innych.

DELIO PRIME umożliwia oczywiście generowanie rozmaitych raportów.   

Do zalet drukarki fiskalnej Novitus DELIO PRIME należy też czytelny, duży wyświetlacz wspólny dla obsługującego i klienta. Zastosowano obrotowy (a także opcjonalnie podwyższony), czteroliniowy wyświetlacz LCD w kolorze niebieskim (w każdej linii wyświetlający po 20 znaków), który w sposób przejrzysty i zrozumiały pokazuje informacje o sprzedawanych towarach, cenach, kwotach, sumie do zapłaty, a także innych operacjach wykonywanych na drukarce fiskalnej np. wykonywanych raportach lub podczas programowania urządzenia.

Operator ma też do dyspozycji precyzyjną switchową 4-klawiszową klawiaturę uzupełnioną klawiszem nawigacyjnym. Panel klawiatury pozwala na intuicyjne, a przez to przyjazne dla kasjera poruszanie się po rozbudowanym menu Novitus DELIO PRIME. Poprawne operowanie poszczególnymi przyciskami sygnalizowane jest krótkimi dźwiękami. Drukarka fiskalna Novitus DELIO PRIME posiada liczne złącza komunikacyjne, które umożliwiają podłączenie wielu urządzeń zewnętrznych. Komunikacja z nimi odbywa się przez 3 porty RS232 i przez jeden port USB (dwukanałowy). DELIO PRIME może współpracować z komputerem, z terminalem EFT, czytnikiem kart magnetycznych, skanerem kodów kreskowych czy modemem. Port szuflady pozwala również na współpracę z szufladą na pieniądze.

Wśród przydatnych funkcji drukarki DELIO PRIME znajdziemy również możliwość obsługi waluty EURO oraz opcję aktywowania przypomnienia o obowiązkowym przeglądzie technicznym.  Urządzenie toumożliwia też zaprogramowanie w bazie towarów aż 150 000 pozycji sprzedażowych i nieograniczoną ewidencję pracy kasjerów.Wspiera akceptację kart płatniczych i pozwala na wykorzystanie jej w obsłudze kart stałego klienta.

Najważniejsze cechy produktu:

 • 150 000 baza towarów PLU
 • Obsługa waluty EURO
 • Wydajny wewnętrzny akumulator
 • Szybki i cichy mechanizm drukujący (26 linii tekstu na sekundę - ok. 11 cm na sekundę)
 • Mechanizm dostosowany do wysokich obciążeń
 • Obsługa rolki oryginału i kopii o szerokościach 49 mm
 • 40 znaków w nazwie towaru
 • 44 znaki w wierszu paragonu
 • Porty komunikacyjne: 3 x RS232 i 1 x USB
 • Współpraca z szufladą na pieniądze
 • Współpraca z komputerem, pin-padem, terminalem płatniczym, skanerem kodów kreskowych, modemem, czytnikiem kart magnetycznych  
 • Podświetlany, niebieski, obrotowy wyświetlacz LCD operatora i klienta 4x20 znaków
 • Klawiatura switchowa (4 klawisze + klawisz nawigacyjny)
 • Wydruk faktur VAT z mechanizmu drukującego
 • Wydruk kodów kreskowych towarów
 • Wydruki niefiskalne do obsługi płatności elektronicznych i systemów lojalnościowych, doładowań telefonów
 • Przypomnienie o przeglądzie technicznym
 • Nieograniczona ewidencja kasjerów
 • Ciekawe, nowoczesne wzornictwo

Mechanizm drukujący:

Dwustacyjny mechanizm termiczny

40 znaków nazwy towaru

44 znaki wierszu paragonu

Szerokość papieru: 49 mm

Szybkość wydruku: 26 linii na sekundę (11 cm na sekundę)

Wyświetlacz operatora i klienta (wspólny)

Alfanumeryczny, obrotowy, podświetlany (niebieski) LCD, 4 x 20 znaków

Komunikacja:

1 x USB

3 x RS232

Port szuflady na pieniądze

Zasilanie i pobór mocy:

Z sieci: zasilacz sieciowy 230 V, zasilacz zewnętrzny

Awaryjne: wbudowany akumulator (2 x 12 V 0,8 Ah)

Wymiary:

Wymiary: 170 x 255 x 240 mm

Waga: ok 3,1 kg

Akcesoria:

Moduł komunikacji radiowej Bluetooth

Szuflada duża

Szuflada typu Flip-Top

Co warto wiedzieć o drukarce fiskalnej?

 1. Która drukarka fiskalna?
 2. Fiskalizacja drukarki
 3. 700zł ulgi za drukarkę fiskalną
 4. Przegląd drukarki fiskalnej
 5. Likwidacja drukarki
 6. Zmiana serwisu
 7. Systemy sprzedaży

Szukasz dobrej i taniej drukarki fiskalnej? Przeczytaj nasz poradnik, w którym dowiesz się, która drukarka fiskalna będzie odpowiednia dla Twojej firmy.

Jak wybrać najlepszą drukarkę fiskalną?

Ty też nie lubisz wizyt pracowników urzędu skarbowego? Gdy będziesz miał pewność, że wszystko robisz zgodnie z przepisami, już nie będziesz musiał się ich obawiać. Jednym z wymogów określonych w przepisach jest dokonanie fiskalizacji drukarki rejestrującej. Brzmi tajemniczo? Na szczęście nie musisz znać tajników tej czynności, ponieważ dokonuje jej za Ciebie nasz uprawniony serwisant. W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja to uaktywnienie pamięci fiskalnej drukarki. Od tej pory pracuje ona w trybie fiskalnym i zapisuje wszystkie operacje, które wykonasz. Fiskalizacja musi być wykonana w terminie - dzięki temu masz pewność, że cały proces przebiega zgodnie z przepisami. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, masz też pewność, że otrzymasz ulgę 700 zł z urzędu skarbowego. To jeszcze mało? W takim razie fiskalizację dostaniesz u nas za darmo. Gwarantujemy również wykonywanie obowiązkowych przeglądów technicznych nie rzadziej niż co 2 lata.

Ty też lubisz oszczędzać? To świetnie, ponieważ mamy zamiar pomóc Ci oszczędzić aż 700 zł! Pieniądze te dostaniesz z urzędu skarbowego, jeśli tylko dopełnisz wymaganych formalności. Ale bez obaw - z nami dopełnisz ich bez problemu. Ulga 700 zł jest dostępna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z urządzeniem fiskalnym. Gdy wybierzesz już drukarkę odpowiadającą Twoim potrzebom, pomożemy Ci wypełnić zawiadomienie do urzędu, dokonamy fiskalizacji Twojego urządzenia i powiemy Ci, jak rozliczyć ulgę 700 zł lub otrzymać ją przelewem na konto. Będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z prawem i nie będziesz musiał tłumaczyć się przed fiskusem. Chcesz wiedzieć więcej? Zrobimy to za darmo. I jeszcze przeszkolimy Cię z obsługi Twojej drukarki.

Ty też nie lubisz, jak psują się urządzenia w Twojej firmie? Unikniesz tego problemu dzięki regularnym przeglądom technicznym drukarki fiskalnej. Dokonywanie przeglądów technicznych jest też konieczne, jeśli nie chcesz płacić kar nałożonych przez kontrole skarbowe. Zgodnie z przepisami regularne oddawanie drukarki fiskalnej do przeglądu technicznego to nie tylko przejaw rozsądku, ale też obowiązek. Obecnie należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Ale uwaga - przeglądu takiego nie zrobisz w zwykłym punkcie serwisu RTV - drukarkę musisz oddać do uprawnionego serwisu kas, który dokonał fiskalizacji Twojego urządzenia. Pomożemy Ci oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki naszej znajomości obowiązujących terminów nie będziesz musiał oddawać do urzędu ulgi 700 zł, jeśli z niej skorzystałeś. Dobrze działająca drukarka fiskalna to profesjonalna obsługa klienta. A profesjonalna obsługa klienta to większy zysk ze sprzedaży i stali, zadowoleni klienci.

Nowoczesne wyposażenie sklepu ma ogromny wpływ na jego renomę w oczach klientów. Czy Ty też chcesz, aby Twoi klienci polecali Cię innym? Aby to osiągnąć, czasem trzeba dokonać zmian. Jedną z nich może by wymiana drukarki fiskalnej. Jeśli nie chcesz mieć problemów w razie kontroli skarbowej pamiętaj, że starego urządzenia nie możesz tak po prostu wyrzucić. Konieczne jest dopełnienie formalności określonych w przepisach i dokonanie odczytu pamięci. Zgodnie z przepisami na odczycie muszą być trzy osoby - pracownik urzędu, serwisant i Ty. Prawidłowo wykonany odczyt to brak problemów z fiskusem. Oczywiście oprócz wymiany urządzenia mogą być inne powody likwidacji drukarki - na przykład zaprzestanie sprzedaży dla osób prywatnych czy całkowita likwidacja działalności. Ale uwaga! W różnych przypadkach procedura wygląda nieco inaczej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź u nas.

Nie podoba Ci się obsługa Twojego serwisu fiskalnego? A może uważasz, że zlecone czynności wykonują niedokładnie? Nie daj sobie wmówić, że serwisu Twojej drukarki fiskalnej nie możesz zmienić. Możesz to zrobić i to całkowicie zgodnie z prawem. W tym celu będziesz musiał złożyć wniosek do serwisu głównego, czyli producenta lub importera Twojej drukarki. Powiemy Ci dokładnie, jakich formalności trzeba dopełnić - dzięki temu przestaniesz się obawiać nieprzyjemności ze strony urzędników.  Wbrew pozorom zmiana serwisu fiskalnego nie jest tak trudna i kosztowna, jak może się wydawać. Na czym Ci najbardziej zależy? Na lepszej obsłudze? Większym profesjonalizmie? Dokładniejszych przeglądach? Sprawniejszej reakcji na wezwania w razie awarii? Pomożemy Ci uzyskać wszystkie te korzyści. Działamy na rynku już 12 lat, a naszą misją jest wspieranie drobnych przedsiębiorców, którym zależy na uczciwie osiągniętych większych zyskach ze sprzedaży. Sprawdź, jak blisko Ciebie jesteśmy!

Ty też lubisz, gdy klienci wracają do Ciebie i jeszcze przyprowadzają nowych? Tak się dzieje, gdy obsługa jest sprawna, szybka, profesjonalna i przede wszystkim bezbłędna. Dla przedsiębiorców, którzy troszczą się o swoich klientów,  zostały stworzone systemy sprzedażowe. W skrócie można powiedzieć, że jest to oprogramowanie handlowe zainstalowane na komputerze, za pośrednictwem którego zarządza się sprzedażą. Do komputera podłączona jest drukarka fiskalna, która drukuje paragony dla klientów. Aby praca w systemie była jeszcze bardziej efektywna, warto ją wspomóc innymi urządzeniami, takimi jak czytnik kodów kreskowych czy waga elektroniczna. Wprowadzając taki zestaw w swoim sklepie, zyskasz w oczach klientów. Twoja firma będzie postrzegana jako nowoczesna i prestiżowa. Ale to jeszcze nie wszystko - systemy sprzedaży oszczędzają czas pracowników. Dzięki temu oszczędzisz pieniądze, a Twoi kasjerzy będą pracować wydajniej. Sprawdź to sam - w naszym salonie sprzedaży udostępniliśmy dla Ciebie kompleksowe stanowisko sprzedażowe do testów.