Posnet Temo HS EJ

Producent: Posnet
Cena: 2299 PLN (netto) 2069 PLN (netto)

Cena wersji z Bluetooth: 2399 PLN (netto)

Drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ to idealne urządzenie do pracy mobilnej oraz dla każdego użytkownika, dla którego liczą się nie tylko elegancka forma i nowoczesna technologia, ale też kompaktowe wymiary i mała waga. Wykonujesz usługi u klienta? Często przemieszczasz się między różnymi miejscami sprzedaży? Posiadasz niewielką placówkę handlową lub usługową i nie potrzebujesz dużego, stacjonarnego urządzenia fiskalnego? Drukarka Posnet Temo HS EJ to rozwiązanie dla Ciebie: Mieści się w teczce, torebce, a nawet w kieszeni! Małe gabaryty, wytrzymały akumulator wewnętrzny pozwalający na wydruk nawet 50000 wierszy paragonu, duży wyświetlacz i prosta obsługa – to tylko kilka z wielu zalet tego modelu przenośnego urządzenia fiskalnego firmy Posnet.

W połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem sprzedażowo‑magazynowym drukarka fiskalna Posnet Temo HS EJ tworzy doskonałe mobilne stanowisko pracy.

Drukarka występuje w dwóch wersjach: Wersji standard, w której komunikacja z komputerem odbywa się poprzez kabel USB, oraz w wersji Bluetooth, w której urządzenie łączy się z komputerem bezprzewodowo (przy zastosowaniu modułu bluetooth).

Posnet Temo HS EJ to urządzenie nowoczesne – wyposażone jest w Informatyczny Nośnik Danych i umożliwia tworzenie kopii elektronicznej. Kopie dokumentów fiskalnych zapisywane są nie na dodatkowej papierowej rolce, ale na małym nośniku danych – karcie microSD/microSDHC. Dla zabezpieczenia danych warto wykonać dodatkową kopię na innym nośniku – w zestawie z drukarką fiskalną udostępniany jest na płycie CD program Posnet Archiwizer, pomocny właśnie w archiwizacji elektronicznych kopii.

Opcja zapisu elektronicznego gwarantuje nie tylko oszczędność kosztów eksploatacyjnych i bezpieczeństwo w przechowywaniu danych firmy – ale wpływa też na niską wagę urządzenia: Posnet Temo HS EJ to to tylko 380 g (z papierem)! 

Ten model drukarki fiskalnej to nie tylko kompaktowe gabaryty – to wytrzymała bateria, która zapewnia wydruk do 50000 wierszy paragonu bez konieczności podłączania zewnętrznego zasilania. Wewnętrzny akumulator można doładować ładowarką samochodową 12V / 24V / 48V (dostępna w opcji jako wyposażenie dodatkowe) – dzięki temu nie ma potrzeby zabierania urządzenia do ładowania, można to zrobić w samochodzie, nie przerywając sprzedaży.

Szybki, termiczny mechanizm drukujący obsługuje papier o szerokości 57 mm  i rolkę o długości 14 metrów, natomiast szybkość wydruku to 22 linie na sekundę. Drukarka pozwala na zamieszczenie do 40 znaków w wierszu (dostępna też jest dodatkowa linia opisu dla każdej pozycji na paragonie)  iwprowadzenie do pamięci aż 100 000  precyzyjnych nazw towarów lub usług.

Drukarka wyposażona jest we wrzutowy system wymiany papieru – zmiana rolki możliwa jest więc w ciągu paru chwil.

Posnet Temo HS EJ zaprojektowano z myślą o drukowaniu nie tylko paragonów fiskalnych – urządzenie pozwala również na drukowanie faktur VAT oraz posiada wybór formatek do obsługi systemów lojalnościowych i rabatowych. System raportów i wydruków umożliwia też profesjonalną i bezproblemową obsługę płatności elektronicznych. Warto tez wspomnieć o  dostępnej opcji generowania kodów kreskowych (numerów systemowych) na paragonach.

Wysokiej jakości czytelny wyświetlacz operatora jest wspólny z wyświetlaczem klienta: W urządzeniu zastosowano alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków. Tuż pod wyświetlaczem znajduje się dotykowy panel operatora, umożliwiający w sposób intuicyjny wykonanie standardowych czynności konfiguracyjnych, testów czy raportów.  Drukarkę fiskalną Posnet Temo HS EJ wyposażono ponadto w cztery diody informujące o stanie urządzenia.

Opisywana drukarka Posnet jest urządzeniem gotowym na eurofiskalizację, ponieważ posiada funkcję zmiany waluty ewidencyjnej. Domyślną walutą w trybie niefiskalnym jest PLN, ale można ją zmienić: Modyfikacja waluty jest możliwa po raporcie dobowym – a przed wydrukiem jakiegokolwiek innego dokumentu fiskalnego. Zmiana ta zapisywana jest w pamięci fiskalnej i potwierdza ją każdorazowo odpowiedni wydruk.

Najważniejsze cechy produktu:

 • Elektroniczny zapis kopii na karcie microSD/microSDHC.
 • 1 port USB.
 • Komunikacja  bezprzewodowa przez Bluetooth (w opcji po zastosowaniu odpowiedniego modułu).
 • Wielowalutowość (gotowa na eurofiskalizację).   
 • Obsługa rolki o szerokości papieru 57 mm i  długości 14 m.
 • Wydruk 40 znaków w wierszu i dodatkowa liniu opisu dla każdej pozycji na paragonie.
 • Wrzutowy system wymiany papieru.
 • Wytrzymały akumulator – wydruk do 50000 wierszy paragonu.
 • Wydruk faktur VAT.
 • Wydruk kodów kreskowych na paragonach.
 • Alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków z możliwością regulacji kontrastu.
 • Dotykowy panel operatora.
 • 4 diody informujące o stanie urządzenia.
 • 100 000 nazw towarów do zaprogramowania w pamięci urządzenia.
 • Przypomnienie o przeglądzie technicznym (raz na 24 miesiące).
 • Obsługa systemów lojalnościowych rabatów i płatności elektronicznych.
 • Zestaw formatek do obsługi transakcji elektronicznych.
 • Kompaktowe gabaryty i niewielka waga (tylko 380g!).

Mechanizm drukujący:

 • jeden mechanizm termiczny, easy load
 • 40 znaków w wierszu
 • szerokość papieru: 57 mm
 • długość rolki: 14 m
 • szybkość wydruku: 22 linie na sekundę        

Wyświetlacz klienta/operatora :

 •  alfanumeryczny LCD 2 linie po 16 znaków
 •  regulacja kontrastu

Komunikacja z PC:

 • 1 x USB
 • Komunikacja Bluetooth - opcjonalnie

Zasilanie i pobór mocy:

 • Zasilacz zewnętrzny 230V AC/ 10-15V DC/ 1A
 • Wbudowany akumulator (zapewniający wydruk min. 6000 linii)

Wymiary:

 • Wymiary: 86x46x128 mm (szer. x wys. x dł.)
 • Waga: ok. 380g (wraz z papierem)

Zakres temperatur prac:     

 • 5 – 40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

 • Pamięć flash  typu microSD/ microSDHC

Bluetooth

Akcesoria:

Ładowarka samochodowa 12V/24V

Pokrowiec

Co warto wiedzieć o drukarce fiskalnej?

 1. Która drukarka fiskalna?
 2. Fiskalizacja drukarki
 3. 700zł ulgi za drukarkę fiskalną
 4. Przegląd drukarki fiskalnej
 5. Likwidacja drukarki
 6. Zmiana serwisu
 7. Systemy sprzedaży

Szukasz dobrej i taniej drukarki fiskalnej? Przeczytaj nasz poradnik, w którym dowiesz się, która drukarka fiskalna będzie odpowiednia dla Twojej firmy.

Jak wybrać najlepszą drukarkę fiskalną?

Ty też nie lubisz wizyt pracowników urzędu skarbowego? Gdy będziesz miał pewność, że wszystko robisz zgodnie z przepisami, już nie będziesz musiał się ich obawiać. Jednym z wymogów określonych w przepisach jest dokonanie fiskalizacji drukarki rejestrującej. Brzmi tajemniczo? Na szczęście nie musisz znać tajników tej czynności, ponieważ dokonuje jej za Ciebie nasz uprawniony serwisant. W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja to uaktywnienie pamięci fiskalnej drukarki. Od tej pory pracuje ona w trybie fiskalnym i zapisuje wszystkie operacje, które wykonasz. Fiskalizacja musi być wykonana w terminie - dzięki temu masz pewność, że cały proces przebiega zgodnie z przepisami. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem, masz też pewność, że otrzymasz ulgę 700 zł z urzędu skarbowego. To jeszcze mało? W takim razie fiskalizację dostaniesz u nas za darmo. Gwarantujemy również wykonywanie obowiązkowych przeglądów technicznych nie rzadziej niż co 2 lata.

Ty też lubisz oszczędzać? To świetnie, ponieważ mamy zamiar pomóc Ci oszczędzić aż 700 zł! Pieniądze te dostaniesz z urzędu skarbowego, jeśli tylko dopełnisz wymaganych formalności. Ale bez obaw - z nami dopełnisz ich bez problemu. Ulga 700 zł jest dostępna dla tych, którzy dopiero rozpoczynają pracę z urządzeniem fiskalnym. Gdy wybierzesz już drukarkę odpowiadającą Twoim potrzebom, pomożemy Ci wypełnić zawiadomienie do urzędu, dokonamy fiskalizacji Twojego urządzenia i powiemy Ci, jak rozliczyć ulgę 700 zł lub otrzymać ją przelewem na konto. Będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z prawem i nie będziesz musiał tłumaczyć się przed fiskusem. Chcesz wiedzieć więcej? Zrobimy to za darmo. I jeszcze przeszkolimy Cię z obsługi Twojej drukarki.

Ty też nie lubisz, jak psują się urządzenia w Twojej firmie? Unikniesz tego problemu dzięki regularnym przeglądom technicznym drukarki fiskalnej. Dokonywanie przeglądów technicznych jest też konieczne, jeśli nie chcesz płacić kar nałożonych przez kontrole skarbowe. Zgodnie z przepisami regularne oddawanie drukarki fiskalnej do przeglądu technicznego to nie tylko przejaw rozsądku, ale też obowiązek. Obecnie należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Ale uwaga - przeglądu takiego nie zrobisz w zwykłym punkcie serwisu RTV - drukarkę musisz oddać do uprawnionego serwisu kas, który dokonał fiskalizacji Twojego urządzenia. Pomożemy Ci oszczędzić czas i pieniądze. Dzięki naszej znajomości obowiązujących terminów nie będziesz musiał oddawać do urzędu ulgi 700 zł, jeśli z niej skorzystałeś. Dobrze działająca drukarka fiskalna to profesjonalna obsługa klienta. A profesjonalna obsługa klienta to większy zysk ze sprzedaży i stali, zadowoleni klienci.

Nowoczesne wyposażenie sklepu ma ogromny wpływ na jego renomę w oczach klientów. Czy Ty też chcesz, aby Twoi klienci polecali Cię innym? Aby to osiągnąć, czasem trzeba dokonać zmian. Jedną z nich może by wymiana drukarki fiskalnej. Jeśli nie chcesz mieć problemów w razie kontroli skarbowej pamiętaj, że starego urządzenia nie możesz tak po prostu wyrzucić. Konieczne jest dopełnienie formalności określonych w przepisach i dokonanie odczytu pamięci. Zgodnie z przepisami na odczycie muszą być trzy osoby - pracownik urzędu, serwisant i Ty. Prawidłowo wykonany odczyt to brak problemów z fiskusem. Oczywiście oprócz wymiany urządzenia mogą być inne powody likwidacji drukarki - na przykład zaprzestanie sprzedaży dla osób prywatnych czy całkowita likwidacja działalności. Ale uwaga! W różnych przypadkach procedura wygląda nieco inaczej. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, sprawdź u nas.

Nie podoba Ci się obsługa Twojego serwisu fiskalnego? A może uważasz, że zlecone czynności wykonują niedokładnie? Nie daj sobie wmówić, że serwisu Twojej drukarki fiskalnej nie możesz zmienić. Możesz to zrobić i to całkowicie zgodnie z prawem. W tym celu będziesz musiał złożyć wniosek do serwisu głównego, czyli producenta lub importera Twojej drukarki. Powiemy Ci dokładnie, jakich formalności trzeba dopełnić - dzięki temu przestaniesz się obawiać nieprzyjemności ze strony urzędników.  Wbrew pozorom zmiana serwisu fiskalnego nie jest tak trudna i kosztowna, jak może się wydawać. Na czym Ci najbardziej zależy? Na lepszej obsłudze? Większym profesjonalizmie? Dokładniejszych przeglądach? Sprawniejszej reakcji na wezwania w razie awarii? Pomożemy Ci uzyskać wszystkie te korzyści. Działamy na rynku już 12 lat, a naszą misją jest wspieranie drobnych przedsiębiorców, którym zależy na uczciwie osiągniętych większych zyskach ze sprzedaży. Sprawdź, jak blisko Ciebie jesteśmy!

Ty też lubisz, gdy klienci wracają do Ciebie i jeszcze przyprowadzają nowych? Tak się dzieje, gdy obsługa jest sprawna, szybka, profesjonalna i przede wszystkim bezbłędna. Dla przedsiębiorców, którzy troszczą się o swoich klientów,  zostały stworzone systemy sprzedażowe. W skrócie można powiedzieć, że jest to oprogramowanie handlowe zainstalowane na komputerze, za pośrednictwem którego zarządza się sprzedażą. Do komputera podłączona jest drukarka fiskalna, która drukuje paragony dla klientów. Aby praca w systemie była jeszcze bardziej efektywna, warto ją wspomóc innymi urządzeniami, takimi jak czytnik kodów kreskowych czy waga elektroniczna. Wprowadzając taki zestaw w swoim sklepie, zyskasz w oczach klientów. Twoja firma będzie postrzegana jako nowoczesna i prestiżowa. Ale to jeszcze nie wszystko - systemy sprzedaży oszczędzają czas pracowników. Dzięki temu oszczędzisz pieniądze, a Twoi kasjerzy będą pracować wydajniej. Sprawdź to sam - w naszym salonie sprzedaży udostępniliśmy dla Ciebie kompleksowe stanowisko sprzedażowe do testów.