Posnet Neo XL EJ Plus

Producent: Posnet
Cena: 2339 PLN (netto)

Cena: 2877,09 PLN (brutto)

Kasa fiskalna NEO XL EJ Plus to jeden z najbardziej nowoczesnych produktów firmy Posnet. Urządzenie to zostało przeznaczone przede wszystkim do pracy systemowej w punktach handlowych o dużym lub średnim natężeniu ruchu. Dzięki wyjątkowo praktycznym funkcjom oraz wysokim parametrom technicznym kasa ta znajduje zastosowanie w dużych sklepach i supermarketach wielobranżowych, punktach mięsno-wędliniarskich, drogeryjno-kosmetycznych  czy monopolowych, a także w piekarniach czy cukierniach. Świetnie sprawdza się również w różnych punktach usługowych, lokalach gastronomicznych czy fast-foodach. Kasa fiskalna Posnet NEO XL EJ Plus ma takie same parametry techniczne i taki sam design jak wersja Standard, została jednak wyposażona w dwa razy większą bazę towarową PLU.  Użytkownik tego urządzenia może zaprogramować aż 60 000 pozycji sprzedażowych, czyli nazw towarów lub usług w pamięci kasy. Dzięki temu kasa Posnet NEO XL EJ Plus znakomicie sprawdzi się w punktach handlowych o szerokim asortymencie lub dużej rotacji towarów bądź usług. Kasa fiskalna Posnet NEO XL EJ Plus została zaprojektowana z myślą o wygodzie kasjera, efektywności pracy oraz oszczędności. Wśród najbardziej praktycznych cech tego urządzenia fiskalnego należy wymienić elektroniczną kopię paragonu, która pozwala zaoszczędzić czas, miejsce i pieniądze na materiały eksploatacyjne. Ogromnym udogodnieniem pozwalającym na zwiększenie efektywności pracy jest port Ethernet - pozwala on na bezprzewodową komunikację kasy fiskalnej z aplikacją magazynową, systemem monitoringu oraz jednoczesny odczyt kopii elektronicznej. Nowoczesna kasa fiskalna NEO XL EJ Plus ma wszystkie cechy niezbędne do wydajnej i szybkiej pracy w warunkach intensywnego użytkowania - pojemną bazę towarową, wysokie parametry techniczne, wytrzymałość, wysoki standard wykonania, jak również nowoczesny, elegancki wygląd.

 

Najważniejszą zaletą kasy fiskalnej Posnet NEO XL EJ Plus jest jej bardzo duża baza towarowa. 60 000 PLU zaspokoi potrzeby nawet dużych sklepów z szerokim asortymentem. W ciągu minuty można zaprogramować nawet 6 900 PLU, dzięki czemu wyprowadzanie pozycji i aktualizacja odbywają się szybko i sprawnie. Programowanie odbywa się z poziomu komputera, co znacznie ułatwia i usprawnia pracę.

Na uwagę zasługują dwa czytelne i nowoczesne wyświetlacze - wyświetlacz klienta i wyświetlacz operatora. Wyświetlacz klienta do alfanumeryczny LCD dwuliniowy, który w każdej linii wyświetla po 16 znaków. Podstawowymi informacjami pojawiającymi się na wyświetlaczu klienta kasy fiskalnej Posnet NEO XL EJ Plus jest nazwa towaru, opakowania bądź zestawu, informacja na temat wpłaty i kwota reszty do wydania. W dolnej linii wyświetlacza widnieje suma do zapłaty. Dodatkową możliwością jest wyświetlanie reklam oraz różnych informacji dla klienta - na przykład powiadomień o promocjach. Skorzystanie z tej opcji wymaga wcześniejszego odpowiedniego skonfigurowania kasy. Wyświetlacz klienta można wysunąć i obrócić chorągiewkę tak, aby informacje były jak najlepiej widoczne dla kupującego. Natomiast operator ma do dyspozycji wbudowany w urządzenie czteroliniowy wyświetlacz graficzny - w każdej linii można zaprogramować do 24 znaków. Rozdzielczość wyświetlacza to 192x64. Istotną cechą obu wyświetlaczy - klienta i operatora - jest możliwość dopasowania parametrów do warunków panujących przy stanowisku kasjerskim - przede wszystkim oświetlenia. Regulacji podlega kontrast, podświetlenie, jasność podświetlenia oraz czas automatycznego wyłączenia podświetlenia.

Nazwa towaru lub usługi zaprogramowana w pamięci kasy fiskalnej Posnet NEO XL EJ Plus może mieć nawet 40 znaków. Na uwagę zasługuje także jednostacyjny termiczny mechanizm drukujący wyposażony w regulowaną moc grzewczą linijek termicznych. Ten szybki mechanizm drukuje 20 linii paragonu na sekundę, co znacznie usprawnia obsługę klienta przy dużym natężeniu  ruchu. W jednej linii wydruku mieści się 40 znaków. W tej nowoczesnej kasie fiskalnej Posnet zastosowano także szeroką rolkę papieru - ma ona szerokość 57 mm i długość 100 m. Dzięki temu rolkę oryginału paragonów uzupełnia się rzadziej, co pozwala na oszczędność czasu i materiałów.

Kasa fiskalna Posnet NEO XL EJ Plus została wyposażona w dużą, programowalną klawiaturę z 56 klawiszami. Wśród nich 25 może posłużyć za klawisze skrótu na 3 poziomach, co daje możliwość zaprogramowania aż 75 skrótów. Podczas projektowania urządzenia fiskalnego Posnet NEO XL EJ Plus uwzględniono także potrzebę ochronienia klawiatury przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak zanieczyszczenia czy wilgoć - wokół klawiatury znajduje się ramka, w której można zamontować silikonową nakładkę ochronną. Rozwiązanie to jest estetyczne i proste w zastosowaniu. Istnieje także możliwość wymiany opisów przez delikatne odchylenie transparentnej nakładki, włożenie karteczki z opisem i zatrzaśnięcie nakładki.

NEO XL EJ Plus to urządzenie gotowe na eurofiskalizację. W module pamięci można zaprogramować dowolną walutę i zmieniać ją wielokrotnie. Zmiana waluty możliwa jest po wykonaniu raportu dobowego, a przed wydrukowaniem dokumentu fiskalnego. Jeśli użytkownik wcześniej odpowiednio zaprogramuje kasę, czynność zmiany waluty może się odbyć automatycznie - wyznaczonego dnia o wyznaczonej godzinie. Rozwiązanie to jest bardzo praktyczne i pozwala zaoszczędzić czas pracy kasjera.

Kolejną bardzo ważną zaletą kasy Posnet NEO XL EJ Plus jest elektroniczna kopia paragonu fiskalnego. Urządzenie to ma tylko jedną rolkę papieru kasowego, na której drukowane są oryginały paragonów. Kopie tych dokumentów fiskalnych zapisywane są nie na drugiej rolce, lecz na Informatycznym Nośniku Danych - fizycznie niewielkiej, choć bardzo pojemnej karcie SD. Rozwiązanie to pozwala uniknąć kosztów oraz oszczędza właścicielowi kasy problemów logistycznych związanych z przechowywaniem przez 5 lat wielu papierowych rolek. Archiwizacja kopii paragonów na nośniku danych jest także bezpieczniejsza - użytkownik kasy może wykonywać dowolną ilość kopii zapasowych i ma do nich szybki dostęp z poziomu komputera.

Kasa NEO XL EJ Plus ma także rozbudowane zaplecze funkcji kasjerskich. Wśród nich można wymienić: deklarację i weryfikację utargu, tryb sprzedaży z widoczną nazwą towaru tzn. definiowaniem ceny, ilości, numeru PLU oraz rabatu, jak również ustalenie maksymalnej wartości dla produktu czy paragonu. Ta nowoczesna kasa fiskalna pozwala nie tylko na realizację płatności gotówką i transakcji elektronicznych kartą kredytową, ale również na obsługę bonów rabatowych i kart lojalnościowych. Obsługa taka odbywa się bezpośrednio na kasie lub po autoryzacji systemu. Istnieje możliwość sprawdzenia cen towarów bądź usług na kasie lub przez podłączone weryfikatory cen. Kasa ta została wyposażona w funkcję wagi kalkulacyjnej i możliwość obsługi towarów ważonych, magazynu oraz receptur dla zestawów towarów. W kasie Posnet NEO XL EJ Plus dodatkowo zastosowano moduł pozwalający na generowanie zamówień oraz inwentaryzację. Bardzo przydatne okazuje się również przypomnienie o niewykonanym raporcie dobowym oraz zbliżającym się terminie dokonywania obowiązkowego przeglądu technicznego.

Zastosowanie złącza Ethernet to niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia komunikację z komputerem on-line bez konieczności przerywania pracy kasjera. Ethernet powala na pełną obsługę kasy w trybie fiskalnym z poziomu aplikacji komputerowej. Dzięki temu możliwy jest szybki dostęp do bazy danych oraz konfiguracja. Możliwość zdalnego administrowania zasobami kasy i zarządzania procesem sprzedaży jest bardzo przydatna - pozwala na wprowadzanie optymalnych rozwiązań w placówce sprzedażowej. Oprócz portu Ethernet kasa fiskalna NEO XL EJ Plus ma 4 złącza szeregowe RS232 oraz gniazdo szuflady na pieniądze. Ilość złączy komunikacyjnych można także powiększyć przez zastosowanie Multipleksera - podłącza się go do portu COM1-COM4, co daje dwa dodatkowe gniazda RS232 - do których podłączyć można wagę oraz czytnik kodów kreskowych - oraz jedno gniazdo PS2 - dla czytnika kodów kreskowych. Dzięki zastosowaniu tych rozwiązań kasa fiskalna NEO XL EJ Plus może współpracować z wieloma peryferiami, takimi jak komputer, waga, skaner, szuflada na pieniądze, modem, pinpad, weryfikator cen czy drukarka paragonowa. Wszystkie te rozwiązania pozwalają na sprawną i profesjonalną obsługę klienta przy dużym natężeniu ruchu.

Najważniejsze cechy produktu:

 • 60 000 baza towarów PLU (szybkie programowanie i aktualizacja z poziomu komputera)
 • Elektroniczny zapis kopii na karcie SD/SDHC
 • Wielowalutowość
 • Obsługa rolki o szerokości papieru 57 mm i  długości 100 m
 • 40 znaków w linii paragonu
 • 40 znaków w nazwie towaru
 • Komunikacja on-line przez Ethernet
 • 4 porty szeregowe RS232
 • Multiplekser  (dostępny dodatkowo) zwiększający ilość złączy komunikacyjnych
 • Możliwość podłączenia: Komputera, skanera, modemu, wagi, pinpada, drukarki paragonowej, weryfikatora cen oraz szuflady na pieniądze
 • Regulowany wyświetlacz graficzny operatora 4x24 znaki
 • Regulowany, obrotowy wyświetlacz klienta LCD 2x16 znaków
 • Klawiatura programowalna z klawiszami o trzech poziomach skrótu (3x25)
 • Zdalna edycja baz danych i konfiguracja kasy (nagłówek, stawki VAT) z poziomu aplikacji sprzedażowej
 • Obsługa systemów lojalnościowych, kart rabatowych i płatności elektronicznych
 • Rozbudowany system funkcji kasjerskich
 • Funkcja wagi kalkulacyjnej i obsługa kodów ważonych
 • Obsługa receptur dla zestawów towarów oraz obsługa magazynu
 • Możliwość tworzenia zamówień i inwentaryzacji
 • Współpraca z systemem wideomonitoringu sklepowego
 • Współpraca z szufladami na pieniądze o różnym interfejsie napięciowym
 • Silikonowa, ochronna osłonka na klawiaturę (dostępna dodatkowo)
 • Przypomnienie o przeglądzie technicznym i niewykonanym raporcie dobowym 

 Mechanizm drukujący:

Jednostacyjny mechanizm termiczny

40 znaków w wierszu

Szerokość papieru: 57 mm

Długość rolki: 100 m

Szybkość wydruku: 20 linie na sekundę

Wyświetlacz operatora:

Graficzny, rozdzielczość 192x64,  4x24 znaki

Regulacja kontrastu, podświetlenia, jasności podświetlenia, czasu automatycznego wyłączenia podświetlenia

Wyświetlacz klienta:

Alfanumeryczny LCD  2 x 16 znaków

Regulacja kontrastu, podświetlenia, jasności podświetlenia, czasu automatycznego wyłączenia podświetlenia

Komunikacja:

Standard

Ethernet

4 x RS232

Szuflada na pieniądze

Dodatkowo

2 x RS232 i 1 x PS2 (po zastosowaniu Multipleksera)

Zasilanie i pobór mocy:

Zasilacz zewnętrzny stabilizowany: 230V/19V/min 15 W

Wbudowany akumulator: (zapewniający wydruk min. 6000 linii)

Pobór mocy:  Max 15 W

Wymiary:

Wymiary: 314 x 147 x 368 mm (szer. x wys. x dł.)

Waga: ok. 4,4 kg

Zakres temperatur prac:    

5 – 40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

Pamięć typu SD/SDHC

Akcesoria:

Silikonowa nakładka ochronna na klawiaturę

Szuflada kasowa Posnet SKL

Kasetka flip-top

Szuflada SKV

Multiplekser

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

 1. Którą kasę fiskalną wybrać?
 2. Fiskalizacja kasy
 3. Jak odebrać ulgę 700 zł
 4. Przeglądy okresowe
 5. Likwidacja kasy
 6. Kasa w systemach sprzedaży
 7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.