Elzab Jota E

Producent: Elzab
Cena: 1450 PLN (netto)

 

Poszukujesz niewielkiego, funkcjonalnego urządzenia do swojego małego sklepu lub punktu usługowego? Spójrz na tę kasę fiskalną: To Elzab Jota E - urządzenie, które w zgrabnej obudowie posiada wszystko, czego potrzebujesz! Znakomicie sprawdza się małych sklepach spożywczych, warzywniakach, sklepach mięsno-wędliniarskich, cukierniach, piekarniach, butikach, na targowiskach i straganach ulicznych. Chwalą ją sobie także właściciele małych gastronomii oraz punktów usługowych - szkół jazdy, myjni, warsztatów samochodowych, zakładów fryzjerskich itp.

Jak na tak małą kasę, Jota E ma całkiem sporą bazę towarową - w jej pamięci zaprogramujesz do 4095 nazw towarów i usług. To wystarczająco praktycznie dla każdego punktu usługowego, a i w niewielkim sklepie często taka baza jak najbardziej się sprawdza. Praca z kasą fiskalną okazuje się prosta i przyjemna nie tylko dzięki intuicyjnemu menu, ale także dzięki dwom czytelnym wyświetlaczom graficznym.

Kasa fiskalna Elzab Jota E współpracuje z komputerem - można ją użytkować zarówno za jego pośrednictwem, jak i w trybie ECR. Podłączysz do niej również wiele innych urządzeń peryferyjnych, które znacznie usprawniają pracę kasjera i podnoszą jakość obsługi klienta. Na przykład w połączeniu z wagą kalkulacyjną Prima K kasa fiskalna działa jeszcze sprawniej i efektywniej. Waga pobiera bowiem dane o towarach z pamięci kasy - nie ma potrzeby programować ich w pamięci wagi. Taka praca jest szybka, przyjemna i nie zajmuje dodatkowego czasu.

Elektroniczna kopia paragonu, łatwa wymiana papieru, funkcje eliminujące błędy kasjera - te i inne zalety przyjdą do Twojej pracy wraz z kasą fiskalną Elzab Jota E!

Prosta, funkcjonalna, oszczędna i w atrakcyjnej cenie - taka jest kasa fiskalna Jota E - wybierz ją już dziś!

 

Kasa fiskalna Elzab Jota E to proste i funkcjonalne urządzenie o niewielkich gabarytach, przeznaczone przede wszystkim do małych sklepów i różnego rodzaju punktów usługowych. Bardzo dobrze sprawdza się w małej gastronomii. Chwalą ją sobie właściciele warzywniaków, stoisk na targowiskach, butików, osiedlowych sklepów spożywczych, barów, pizzerii, małych fast-foodów, a także usługodawcy: mechanicy, fryzjerzy, lekarze, prawnicy, instruktorzy nauki jazdy, pracownicy myjni itd.

Pomyślmy najpierw o tych punktach handlowo-usługowych, w których kasa fiskalna bywa narażona na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, np. zachlapania, brud, pył itp. Szczególnie często dzieje się tak w małych gastronomiach. Nowoczesna kasa fiskalna Jota E została wyposażona w specjalną silikonową osłonkę na klawiaturę - chroni ona wnętrze urządzenia przede wszystkim przed pyłem, ale także przed innymi szkodliwymi czynnikami.

Jota E została wyposażona w moduł elektronicznej kopii paragonu. To niezwykle praktyczne rozwiązanie pozwala oszczędzić aż 50% kosztów papieru kasowego. Kopie paragonów fiskalnych zapisują się na maleńkiej karcie SD/SDHC. W formacie cyfrowym są bezpieczne - zapomnij o obawach, że nadruk wyblaknie lub ulegnie zniszczeniu. Należy pamiętać, że obecnie kopie paragonów fiskalnych należy przechowywać przez 5 lat od zakończenia roku, w którym upłynął termin płatności podatku z danej sprzedaży. Dzięki elektronicznej kopii paragonu archiwizowanie tych dokumentów jeszcze nigdy nie było tak proste.

Jak na tak małą kasę, Elzab Jota E ma całkiem spore możliwości komunikacyjne. Podłączysz ją zarówno do komputera, jak i do innych urządzeń peryferyjnych. Kasa fiskalna Jota E współpracuje z aplikacjami komputerowymi, np. programem PC Market czy Subiekt GT. To ogromna wygoda dla każdego sprzedawcy. Ponadto dzięki innym łączom komunikacyjnym do kasy fiskalnej podłączysz na przykład funkcjonalny czytnik kodów kreskowych - zastosowanie tego urządzenia ogromnie usprawnia pracę kasjera i przyczynia się do wzrostu jakości obsługi klienta. Kolejnym urządzeniem, z którym współpracuje Elzab Jota E, jest terminal płatniczy - obecnie już standard we wszystkich nowoczesnych punktach handlowo-usługowych. Na uwagę zasługuje także sposób, w jaki Jota E współpracuje z wagą kalkulacyjną. Jeśli podłączysz do niej wagę Prima K, urządzenie to pobierze dane o towarach z kasy fiskalnej - nie musisz ich ponownie wprowadzać do pamięci wagi. Pomyśl tylko, ile czasu dzięki temu oszczędzisz. Oczywiście do kasy Elzab Jota E podłączysz także szufladę na pieniądze oraz inne urządzenia. Wszystkie złącza ukryte są od spodu kasy, dzięki czemu liczne kable nie przeszkadzają w pracy kasjera.

Dodatkowym bonusem zarówno dla przedsiębiorcy, jak i dla jego klientów, jest możliwość podłączenia terminala kart płatniczych z funkcją Cashback, czyli wypłatą gotówki dla klienta. To innowacyjne rozwiązanie okazuje się dla sprzedawcy bardzo korzystne - klient musi zrobić zakupy, aby wypłacić gotówkę. Dzięki temu zyski firmy rosną, a klienci są zadowoleni z praktycznej usługi.

Obsługa kasy fiskalnej Elzab Jota E okazuje się wyjątkowo przyjemna dzięki intuicyjnemu menu, możliwości zdefiniowania aż 71 klawiszy lub kombinacji klawiszy, a także dwom czytelnym wyświetlaczom graficznym. Na uwagę zasługują również funkcje eliminujące błędy kasjera: wielopoziomowe ograniczenia poziomu rabatów, maksymalna kwota paragonu, dokładność podawanej ilości, maksymalna ilość gotówki w szufladzie itp.

Baza towarowa Joty E pomieści aż 4095 nazw towarów i usług. Taka baza okazuje się zupełnie wystarczająca w małych sklepach oraz większości punktów usługowych. Do każdego towaru można przypisać dodatkowe kody kreskowe.

Wielu sprzedawców ceni sobie nie tylko funkcjonalność, ale też atrakcyjny wygląd urządzenia fiskalnego. Kasa Elzab Jota E przyciąga nowoczesnym wzornictwem - pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i nowoczesnych. To ładna i zgrabna kasa, która znakomicie wpasuje się praktycznie w każde stanowisko kasjerskie.

To tylko niektóre z wielu zalet kasy fiskalnej Elzab Jota E. Dopiero przy użytkowaniu tego urządzenia operatorzy przekonują się, jak bardzo jest praktyczne. Na uwagę zasługuje także wyjątkowo atrakcyjna cena urządzenia.

Wybierz kasę Jota E już dziś i ciesz się funkcjonalnym urządzeniem fiskalnym w Twoim sklepie czy punkcie usługowym!

 

Najważniejsze cechy produktu:

 • Baza towarowa: 4095 PLU
 • Elektroniczna kopia paragonu
 • Duże możliwości komunikacyjne
 • Silikonowa nakładka na klawiaturę chroniąca przed pyłem
 • Atrakcyjny design
 • Intuicyjna obsługa
 • Możliwość podłączenia terminala płatniczego z funkcją Cashback
 • Elastyczny system uprawnień kasjerów
 • Funkcje eliminujące błędy kasjera
 • Funkcja podglądu na paragonu
 • Gotowość na eurofiskalizację

 

Parametry kasy:

 • Baza towarowa: 4095 PLU
 • Nazwa towaru: 18 znaków

Mechanizm drukujący:

 • termiczny typu „easy load - wrzuć, zamknij, drukuj”
 • 40 znaków w linii
 • szerokość rolki: 57 mm
 • długość rolki: 80 m
 • szybkość wydruku: 15 linii na sekundę

Wyświetlacz klienta/operatora:

 • operatora: graficzny alfanumeryczny LCD, podświetlany, 4 x 24 znaki
 • klienta: graficzny, 1 linia cyfrowa, 1 linia alfanumeryczna LCD podświetlany

Klawiatura:

 • 34 klawisze
 • 71 zdefiniowanych klawiszy lub kombinacji klawiszy

Komunikacja:

 • złącze do komunikacji z komputerem, modemem, multiplekserami (RJ-45)
 • złącze wagi (RJ-12)
 • złącze do podłączenia terminala kart płatniczych (RJ-45)
 • złącze szuflady na pieniądze (RJ-12)
 • złącze USB do komunikacji z komputerem
 • złącze rozszerzeń EXT (RJ12) - do podłączenia modułu rozszerzeń, dzięki któremu możliwa jest współpraca z drukarką zamówień lub rejestratorem (monitoring)
 • złącze czytnika kodów kreskowych (PS/2); z zastosowaniem rozgałęźnika do kasy ELZAB Jota (kod wyrobu A1000000) możliwa jest współpraca z czytnikiem szeregowym

Zasilanie i pobór mocy:

 • Zasilacz zewnętrzny 12V/ 1A, możliwe zasilanie bezpośrednio z instalacji samochodowej 12/ 24V
 • Wbudowany akumulator: 6V/ 4,5Ah

Wymiary:

 • Wymiary: 240 x 240 x 115 mm (dł. x szer. x wys.)
 • Waga: ok. 2,1 kg (bez papieru)
 • Zakres temperatur prac: 5 – 35oC

Inne:

Dodatkowe kody kreskowe: 4680

Ilość opakowań zwrotnych: 64

Kasjerzy: 30

Ilość towarów wiązanych: 256

Ilość pozycji paragonowych w buforze: 15 104

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

 1. Którą kasę fiskalną wybrać?
 2. Fiskalizacja kasy
 3. Jak odebrać ulgę 700 zł
 4. Przeglądy okresowe
 5. Likwidacja kasy
 6. Kasa w systemach sprzedaży
 7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.