Posnet Bingo HS EJ

Producent: Posnet
Cena: 1169 PLN (netto)

Cena: 1437,99 PLN (brutto)

Posnet Bingo HS EJ to unowocześniona wersja jednej z najpopularniejszych kas fiskalnych kupowanych przez przedsiębiorców w Polsce. Ceniona jest przede wszystkim za niewielkie rozmiary oraz intuicyjną obsługę przyjaznego dla operatora oprogramowania. Zastosowane rozwiązania techniczne oraz wysokiej jakości podzespoły gwarantują niezawodną pracę przez wiele lat. Do głównych zalet kasy Bingo HS EJ należą: Wyposażenie jej w moduł elektronicznego zapisu kopii paragonów fiskalnych, funkcja zmiany waluty ewidencyjnej (na przykład na EURO), solidny i wydajny mechanizm drukujący, czy też możliwość wprowadzenia aż 24 znaków w nazwie towaru.

Polubią ją z pewnością użytkownicy w niewielkiech punktach handlowo-usługowych. To urzadzenie fiskalne Posnet sprawdzi się więc doskonale w sezonowych punktach sprzedaży, sklepach pamiątkarskich czy też kioskach i punktach prasowych. Szczególnie polecane jest do zastosowań w gabinetach lekarskich, kancelariach adwokackich oraz salonach fryzjerskich. 

Kasa fiskalna Posnet Bingo HS EJ to nowoczesne urządzenie, które wychodzi na przeciw oczekiwaniom klientów. To na ich życzenie zastosowano moduł Informatycznego Nośnika Danych.

Pozwala on na zapisywanie elektronicznej kopii paragonów fiskalnych. Oryginał paragonu  generowany jest w tradycyjny sposób, na papierowej rolce, natomiast jego kopia zapisuje się postaci danych na umieszczonym w kasie nośniku - karcie SD/SDHC. Karta SD o pojemności 2GB dostarczana jest w standarcie razem z kasą fiskalną, gniazdo karty zabiezpieczone jest klapką, pod pokrywą komory papieru urządzenia.

Opisywane rozwiązanie, to nie tylko modny dodatek – zapis dokumentów fiskalnych na karcie pozwala znacznie obniżyć koszty związane z uzupełnianiem materiałów eksploatacyjnych oraz logistyką wieloletniego przechowywania zadrukowanych rolek kopii paragonów. Malutka karta SD o pojemności 2GB, zawiera dane mieszczące się na ok.3330 standardowych rolkach papieru! 

Dodatkowo umożliwia prostą archiwizację danych przez port komunikacyjny, a potem szybki i łatwy dostęp do zarchiwizowanych treści. Dane przechowywane na tym uniwersalnym elektronicznym nośniku są bezpeczniejsze, mniej narażone na utratę i zniszczenie z powodu czynników zewnętrznych. Ponadto dla zagwarantowania ich bezpieczeństwa istnieje możliwość tworzenia wielu dodatkowych kopii na innych nośnikach.

Innym atutem kasy fiskalnej Posnet Bingo HS EJ jest jej przygotowanie na eurofiskalizację, przez udostępnienie opcji zmiany waluty ewidencyjnej – waluty,  w której rejestrowane są obroty w pamięci fiskalnej. Walutę można zmodyfikować po wykonaniu   raportu   dobowego, a przed wydrukowaniem paragonu fiskalnego. Operator urządzenia w dowolnym momencie ma możliwość sprawdzić na wyświetlaczu, w jakiej walucie aktualnie prowadzona jest sprzedaż, poprzez odszukanie i zaakceptowane w menu konfiguracji właściwej opcji. Ponadto widoczny jest napis, informujący o walucie ewidencyjnej urządzenia - na raportach dobowych i okresowych w odpowiedniej sekcji.

Bingo HS EJ pozwala również ustawić automatyczną zmianę waluty.  W takim wypadku operator musiokreślić dokładny termin zmiany waluty – datę i godzinę w przyszłości. Może on również dysponować funkcją przelicznika waluty. Aktywowanie tej opcji oraz ustawienie parametrów przeliczania, powoduje (po paragonie) wydruk informacji o kursie przeliczeniowym waluty   ewidencyjnej na inną,  dowolnie zaprogramowaną oraz wartości do zapłacenia z paragonu w tej walucie. 

Kasa fiskalna Posnet Bingo HS EJ została wyposażona w wydajny termiczny, jednostacyjny mechanizm drukujący „easy load”. Zaprojektowano go tak, abymógł pracować na szerszej, bo 57 milimetrowej rolce papieru, o długości 30 metrów. Urządzenie drukuje z szybkością 16 linii na sekundę (50 mm na sekundę). W każdej linii drukowanego oryginałuparagonu fiskalnego (kopie zapisywane są w postaci elektronicznej) może zmieścić się nawet do 40 znaków, w tym aż 24 znaki nazwy towaru.

System „easy load” gwarantuje też szybką wymianę rolki papieru – w kilka sekund, bez narażania operatora i klienta na przerwanie ciągłości pracy i płynności obsługi.

Wydajna praca i optymalne wykorzystanie materiałów eksploatacyjnych są możliwe dzięki takim opcjom Bingo HS EJ, jak regulacja czułości papieru oraz „oszczędne drukowanie”. Pierwsza funkcja   pozwala na  dostosowanie   pracy   mechanizmu   drukującego  do   papieru  termicznego o różnych poziomach czułości (regulowany jest wówczas stopień zaczernienia wydruku). Druga funkcja gwarantuje ustawienie trybu wydruku, optymalnie wykorzystującego przestrzeń na paragonie fiskalnym. Nagłówek następnego  paragonu drukowany jest zaraz  po zakończeniu   poprzedniego   wydruku -  wypełnione jest wówczas miejsce  między mechanizmem drukującym, a ząbkami do urywania papieru. Kasa fiskalna  Posnet   Bingo  HS  EJ umożliwia   zdefiniowanie    tekstu   reklamowego, jest on drukowany w stopce paragonu i może zająć na tym dokumencie   3 linie po 20 znaków.

Operator urządzenia rejestrującego Posnet Bingo HS EJ ma do dyspozycji estetyczną, czytelną klawiaturę o 24 klawiszach. Dodatkowo istnieje możliwość zaprogramowania w sumie 15 pozycji dzięki opcji klawiszy szybkich (skrótu) – dzięki tej funkcji można przyporządkować do odpowiednich klawiszy towary, rabaty, czy np. raporty i szybko wywołać je z menu urządzenia. Pomiedzy klawiaturą, a komorą papieru znajduje się pasek karteczki z opisami, ułatwiający przypomnienie zaprogramowanych klawiszy skrótu podczas pracy kasjera. Do pracy w ciężkich warunkach, między innymi na otwartej przestrzeni, polecana jest silikowana osłonka klawiatury dedykowana jako wyposażenie dodatkowe (opcjonalnie) do tego modelu kasy fiskalnej Posnet. Osłonkę instaluje się pod ramką dociskową klawiatury – montaż jest więc bardzo prosty, a stanowi cenne zabezpieczenie przed zalaniem, pyłem i innymi zanieczyszczeniami.  

Komfort użytkowania zapewniają dwa wysokiej jakości wyświetlacze: Wyświetlacz operatora alfanumeryczny LCD z podświetleniem - 2 linie po 16 znaków i wyświetlacz klienta numeryczny LED - 8 cyfroraz wydajny akumulator 6V pozwalający na długotrwałą pracę bez konieczności podłączania zewnętrzenego zasilania, gwarantujący wydruk 6000 wierszy. Użytkowanie kasy fiskalnej Posnet Bingo HS EJ  również w terenie umożliwia nie tylko wytrzymała bateria, ale też możliwość ładowania jej w samochodzie, ponieważ w skład dedykowanego, dodatkowego wyposażaenia wchodzi ładowarka samochodowa 12V lub 24V.

Niewątpliwą zaletą kasy rejestrującej Posnet Bingo HS EJ jest możliwość komunikacji z komputerem w trybie on-line. Bezprzewodowe połączenie pozwala na dostęp do pamięci urządzenia w każdym momencie, bez przerywania pracy kasjera

Ponadto do urządzenia fiskalnego Posnet Bingo HS EJ można podłączyć liczne peryfieria – wagę, skaner, modem, komputer czy szufladę na pieniądze (interfejs 6V). Jest możliwe dzięki rozmaitym portom komunikacyjnym. W standardzie do dyspozycji użytkownika zaoferowano dwa złącza szeregowe RS232 oraz jeden port szuflady. Jednak po zastosowaniu odpowiednich modułów (dostępnych opcjonalnie, jako wyposażenie dodatkowe), możliwa jest konwersja na złącze DB9 – do skanera kodów kreskowych lub też na złącze USB. Nie ma też problemu z powiększeniem ilości portów, ponieważ dostępny jest w ofercie opcjonalnej multiplekser.

Jakie jeszcze zalety posiada kasa fiskalna Posnet Bingo HS EJ? Rozmaite funkcje umożliwiające profesjonalną obsługę klienta i jednocześnie wygodne użytkowanie przez operatora. W standardzie udostępnione jest oprogramowanie do zarządzania wszystkimi czynnościami kasy – korzystanie z niego przebiega w spoób przyjazny i intuicyjny. Rozróżnia się dwa typy użytkowników: Kierownik oraz Kasjer – każdy z ich z indywidualnymi, odpowiednio zaprogramowanymi uprawnieniami. Kierownik posiada oczywiście szersze uprawnienia i dostęp do praktycznie wszystkich funkcji kasy. Kasjer ma do dyspozycji takie funkcje, które udostępni mu Kierownik.

Operator ma rownież możliwość zaprogramowania maksymalnej ceny sprzedawanych  towarów oraz ilości całkowitej. Może też zdefiniowaniać towary ważone, dla których masa podawana jest wyłącznie z wagi. Urządzenie posiada oczywiście funkcje do obsługi rabatów i narzutów – w trakcie sprzedaży „z ręki” lub też „z bazy”. Zapisane wcześniej rabaty mogą być udzielane automatycznie.

Podczas pracy z pomocą kasy rejestrującej Bingo HS EJ można przyjmować rozmaite formy płatności: płatność gotówką, kartą, bonem czy czekiem. Dostępna jest też płatność typu kredyt oraz waluta (opis formy płatności do 24 znaków). Bingo HS EJ to również szeroki wybór raportów: raport sprzedaży, kasjerów, grup towarowych, opakowań, form płatności, rabatów. Operator może wykonać  raport kasy, raport serwisowy, raporty baz czy raport klawiszy.

Kasa fiskalna Posnet Bingo HS EJ zasygnalizuje ponadto konieczność wykonania raportu dobowego oraz przypomni o obowiązkowym okresowym przeglądzie technicznym.

Najważniejsze cechy produktu:

 • baza towarowa 3 000 PLU o 24 znakach do zaprogramowania w pamięci urządzenia
  • 4 000 PLU - opcja
 • Wielowalutowość (gotowa na eurofiskalizację)
 • Kopia elektroniczna paragonów fiskalnych na karcie SD/SDHC
 • Komunikacja on-line z komputerem przez
 • 2 porty RS232 w standardzie
 • Możliwość konwersji na port USB oraz port DB9 dla skanera kodów kreskowych (w opcji)
 • Możliwość zwiększena ilości portów przez zastosowanie multipleksera (w opcji)
 • Obsługa rolki o szerokości papieru 57 mm i  długości 30 m
 • Wydruk 40 znaków w linii
 • Termiczny, jednostacyjny mechanizm drukujący „easy load”
 • Szybkość wydruku:  50mm na sekundę
 • Wytrzymały akumulator (wydruk do 6000 linii bez konieczności doładowywania baterii)
 • Wyświetlacz operatora alfanumeryczny LCD 2x16 znaków z podświetleniem
 • Wyświetlacz klienta numeryczny LED 8 cyfr
 • 24-klawiszowa klawiatura z klawiszami programowalnymi
 • Przypomnienie o przeglądzie technicznym i wykonaniu raportu dobowego
 • Obsługa różnych form płatności, narzutów oraz rabatów (również zaprogramowanych, udzielanych automatycznie)
 • Rozbudowany system raportowania
 • W opcji pokrowiec, ładowarka samochodowa oraz estetyczna silikonowa osłonka chroniąca przed zalaniem  
 • Możliwość podłączenia czytnika kodów kreskowych, wagi, skanera lub modemu

Mechanizm drukujący:

 • Jednostacyjny mechanizm termiczny z systemem „easy load”
 • 40 znaków w linii
 • szerokość papieru: 57 mm
 • długość rolki: 30 m
 • szybkość wydruku: 16 linii na sekundę (50mm na sekundę)           

Wyświetlacz klienta/operatora :

 • klienta: numeryczny LED 8 cyfr
 • operatora: alfanumeryczny LCD dwuliniowy, po 16 znaków w linii z podświetleniem

Klawiatura :

 • 24 klawiszy, w tym programowalne klawisze skrótu (łącznie 15 pozycji na wszystkich poziomach)

Komunikacja :

 • 2 x RS232 (w standardzie)
 • 1 x USB, 1 x DB9 (w opcji, po zastosowaniu odpowiednich modułów)
 • On-line z komputerem

Zasilanie i pobór mocy:

 • Zasilacz zewnętrzny 230V 50 Hz/ 12-18V/ 0,4-1,67A
 • Wbudowany akumulator 6V (zapewniający wydruk min. 6000 linii)
 • Ładowarka samochodowa 12 V lub 24V (w opcji)

Wymiary:

 • Wymiary: 287 x 220 x 105 mm  (szer. x wys. x dł.)
 • Waga: ok. 1,9 kg
 • Zakres temperatur prac:      
 • 0 – 40⁰C

Akcesoria:

Ładowarka samochodowa

Pokrowiec

Multiplekser

Konwerter RS232 / USB

Konwerter RS232 / DB9

Szuflada (interfejs 6V, 12V, 18V, 24V)

Silikonowa osłonka na klawiaturę

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

 1. Którą kasę fiskalną wybrać?
 2. Fiskalizacja kasy
 3. Jak odebrać ulgę 700 zł
 4. Przeglądy okresowe
 5. Likwidacja kasy
 6. Kasa w systemach sprzedaży
 7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.