Novitus Sento online

Producent: Novitus
Cena: 1750 PLN (netto)

Poszukujesz średniej kasy online’owej o możliwościach i rozwiązaniach znanych z zaawansowanych kas systemowych? Poznaj Novitus SENTO Online – znaną i cenioną kasę fiskalną dedykowaną małym i średnim punktom handlowo-usługowym, teraz w wersji komunikującej się z Centralnym Repozytorium Kas. Nowa SENTO Online to nie tylko spełnienie wymogów ustawodawcy, to też zupełnie nowa technologia.

W eleganckiej, poręcznej obudowie znajdziesz wszystko, czego oczekujesz od nowoczesnej kasy online’owej. Bardzo duża baza towarowa, ogromne możliwości komunikacyjne, system Linux gwarantujący stabilną pracę, niezawodne i szybkie mechanizmy, wysokiej jakości podzespoły, intuicyjne menu oraz szerokie spektrum opcji dla konkretnych branż, m.in. raporty akcyzowe. Nowoczesna kasa fiskalna Novitus SENTO Online do sprawdzone rozwiązanie dla każdej działalności!

 

sento mozliwosci

Stabilne połączenie z CRK

Kasa fiskalna online Novitus SENTO spełnia wszystkie wymogi ustawodawcy obowiązujące od 1 maja 2019 r. Wysyła dane do Centralnego Repozytorium Kas (CRK) w formie plików JPK. Połączenie to jest praktyczne bezobsługowe – od użytkownika wymaga wyłącznie zapewniania kasie dostępu do sieci teleinformatycznej. Wykorzystaj sieć, którą już masz – połącz kasę online z Internetem poprzez złącze LAN, RS232 lub moduł Wi-Fi bądź GSM dołączony do portu USB. Zapomnij o kupowaniu dodatkowych usług – jeśli masz Internet, korzystaj z niego. Jeśli nie masz, wybierz jedno z naszych praktycznych rozwiązań.

Z kasą fiskalną Novitus SENTO Online wydrukujesz numer NIP nabywcy na paragonie, zaprogramujesz jednoznaczne nazwy towarów i usług, wydrukujesz dowolną grafikę, tekst reklamowy lub kod QR. SENTO spełni nawet nietypowe wymogi – to kasa doskonale przemyślana, o wyjątkowych możliwościach.

 

 


Novitus Online Power

Nowa linia kas fiskalnych Novitus Online Power to nie tylko komunikacja z CRK – to też zupełnie nowe możliwości. W urządzeniach zastosowano 32 bitowe procesory o taktowaniu nawet do 524 MHz, ogromną pamięć wewnętrzną i 256 MB pamięci operacyjnej. Moduł szyfrujący TPM i dwustronna autentykacja to gwarancja bezpieczeństwa danych. SENTO Online to zapas mocy na wiele lat – nawet jeśli wymogi Twojej działalności się zwiększą, kasa fiskalna wciąż będzie niezawodna i szybka.

Zaprogramuj dokładne nazwy towarów i usług – masz na to aż 50 tys. kodów PLU! Kopie wydruków zapisywane są elektronicznie w wewnętrznej pamięci chronionej. Zyskujesz do nich łatwy dostęp dzięki dedykowanej aplikacji, możesz je też wydrukować. Bez względu na branżę i rodzaj działalności, kasa online’owa SENTO dostosuje się do Twojej firmy i spełni nawet najbardziej wyśrubowane wymogi.

 


sento klawiaturaDoskonała obsługa klienta

Stwórz nowoczesny, funkcjonalny system sprzedaży. Podłącz do kasy terminal i zyskaj klientów płacących kartą – szybko i bezpiecznie. SENTO Online współpracuje z terminalami płatniczymi za pomocą protokołu ECR-EFT – to nowy wymóg ministerstwa finansów. To jeszcze nie wszystko. Kasa fiskalna SENTO Online współpracuje też z wykorzystaniem protokołu EFT-POS. Swobodnie łączy się również z terminalami przenośnymi typu MPos.

Podłącz do kasy czytnik kodów kreskowych, wagę elektroniczną, komputer, kamery monitoringu, szufladę kasową i inne urządzenia wchodzące w skład praktycznego systemu kasowego. Wszystko dzięki szerokim możliwościom komunikacyjnym. Ta nowoczesna kasa fiskalna online Novitusa daje ci do dyspozycji połączenie LAN Ethernet, 3 porty USB i port USB Device, a także 3 porty RS232. Dzięki nim oprócz wszystkich wymienionych urządzeń podłączysz do kasy np. klawiaturę komputerową, która znacznie ułatwia obsługę klienta.

 


Wydruk na miarę Online

Uczyń z paragonu fiskalnego narzędzie reklamowe. Drukuj logo graficzne w nagłówku oraz grafikę w stopce paragonu. Na każdym z nich umieść nie tylko dane kontaktowe, ale też np. adres sklepu internetowego. Kasa fiskalna online Novitus SENTO to też szeroka gama wydruków niefiskalnych – kuponów rabatowych, informacjach o obniżkach cen i promocjach, biletów, potwierdzeniach na opakowania zwrotne oraz każdego dowolnego dokumentu.

Wszystko to zapewnia superszybki mechanizm drukujący japońskiej technologii. Wymiana rolki następuje tak szybko, że klienci nawet się nie orientują – wszystko dzięki systemowi Wrzuć i Pracuj. Praca z kasą fiskalną jeszcze nigdy nie była tak szybka i prosta!

 


SENTO Online – kasa dla każdego

Producent kas fiskalnych online – firma Novitus – projektując SENTO pomyślał także o specyficznych branżach. Kasa SENTO Online sprawdza się m.in. w rejestracji usług BUS-owych, wypożyczalniach, parkingach i innych usługach czasowych. Drukowane w takich branżach dokumenty niefiskalne mogą być dołączane do paragonu lub stanowić oddzielny wydruk.

SENTO Online doskonale sprawdzi się także w sklepach prowadzących sprzedaż towarów akcyzowych, czyli przede wszystkim alkoholu i papierosów. Urządzenie drukuje raporty sumujące sprzedaż tego typu towarów w dowolnym zakresie czasowym – za miesiąc, rok itp. Dokumenty te drukowane są niezależnie od zmian dokonanych w bazie towarowej. To bardzo ważne dla firm ubiegających się o przedłużenie koncesji na sprzedaż alkoholu.

 

 

Elegancka i wygodna, ale przede wszystkim wyjątkowo funkcjonalna kasa fiskalna Novitus SENTO Online to doskonały wybór dla małych i średnich punktów handlowo-usługowych. Sprawdzi się przede wszystkim w sklepach, marketach, butikach, cukierniach i piekarniach, sklepach monopolowych, ale też mniejszych lokalach gastronomicznych, warsztatach samochodowych, w wypożyczalniach, firmach transportowych, na parkingach i w wielu innych miejscach. Zapewni tym działalnościom niezawodną pracę na wiele lat.

 

supermarket z sento onlineKasa SENTO Online w sklepie i markecie

Wyposażona w superszybki mechanizm drukujący, potężny procesor, ogromną pamięć fiskalną oraz bazę towarową pozwalają na pomieszczenie aż 50 tys. kodów PLU, kasa fiskalna SENTO Online doskonale sprawdzi się w sklepie – małym, średnim, a nawet dużym. Dzięki mnogości portów i złącz podłączysz do niej terminal płatniczy oraz wszystkie urządzenia peryferyjne – czytnik kodów, wagę, system monitoringu, szufladę i inne. Płynna i niezawodna komunikacja z CRK nie wymaga od użytkownika żadnych dodatkowych działań – wystarczy podłączyć kasę do sieci teleinformatycznej.

Kasa fiskalna online SENTO została wyposażona w specjalne funkcje dedykowane sklepom prowadzącym sprzedaż towarów akcyzowych. Zapamiętuje obrót towarów takich jak alkohol czy papierosy, a następnie drukuje raporty akcyzowe za dowolny okres – miesiąc, rok itp. To funkcja szczególnie przydatna firmom, które ubiegają się o przedłużenie koncesji. To oczywiście tylko niektóre z możliwości tej nowoczesnej kasy online’owej.

 


cukiernia i piekarnia

Kasa SENTO Online w piekarni i cukierni

Każdego dnia w Twojej piekarni czy cukierni ustawia się kolejka klientów spragnionych świeżych, pachnących produktów? Zapewnij im doskonałą obsługę z kasą fiskalną SENTO Online! Doskonale szybki mechanizm drukujący, system błyskawicznej wymiany papieru Wrzuć i Pracuj, niezawodny, potężny procesor, pamięć pozwalająca za zaprogramowanie aż 50 tys. kodów PLU – wszystko to pozwoli Twoim kasjerom obsługiwać klientów sprawnie i na najwyższym poziomie.

Połącz kasę online z CRK i zapomnij, że cokolwiek wysyła – komunikacja z systemem nie wymaga praktycznie żadnych działań ze strony użytkownika. Kasa SENTO Online wyposażona została w mnogość łączy i portów – podłącz do niej terminal płatniczy, wagę sklepową, czytnik kodów kreskowych, komputer, a nawet system monitoringu. Dzięki temu wzniesiesz na najwyższy poziom jakość obsługi klienta w Twojej piekarni czy cukierni. Pomyśl też o wygodnej klawiaturze i intuicyjnym menu. SENTO Online to doskonała kasa fiskalna online dla piekarni i cukierni!

 


barKasa SENTO Online w barze i w lodziarni

Prowadzisz niewielki lokal gastronomiczny, ale wymagania masz duże? Wybierz SENTO Online – kasę fiskalną stworzoną m.in. z myślą o lodziarniach, kawiarniach, barach, pizzeriach, fast-foodach i innych małych gastronomiach. Stylowa i wygodna, wyposażona została w praktyczną klawiaturę z funkcjonalnymi klawiszami skrótu, intuicyjne menu i czytelny wyświetlacz. Pracuje szybko i niezawodnie, nawet gdy w kolejce do Twojego baru czy lodziarni ustawia się długa kolejka gości.

Myślisz o rozwoju swojej firmy? Kasa fiskalna online’owa Novitus SENTO zapewni ci moc i pamięć na wieloletnią pracę. W bazie PLU zaprogramujesz aż 50 tys. kodów – to świetne rozwiązanie, jeśli planujesz rozszerzyć działalność. Urządzenie zostało wyposażone we wszystkie funkcjonalności nowoczesnej kasy online’owej, takie jak np. wydruk numeru NIP nabywcy na paragonie, drukowanie grafiki, kodów QR czy innych informacji na dokumentach fiskalnych. Kasa pozwala też na tworzenie dowolnych wydruków niefiskalnych.

 


parking dla psaKasa SENTO Online w wypożyczalni i na parkingu

Poszukujesz urządzenia fiskalnego online wyposażonego w nietypowe funkcje? Kasa SENTO Online została stworzona m.in. z myślą o wypożyczalniach i parkingach. Wydrukujesz za jej pomocą dokumenty związane z obsługą usług czasowych – dowolne wydruki niefiskalne. Kasa może je drukować jako dołączone do paragonu lub zupełnie oddzielnie.

Novitus SENTO Online posiada także funkcje potrzebne w obsłudze usług BUS-owych. Producent tego nowoczesnego urządzenia pomyślał praktycznie o każdej możliwej branży, która wymaga specjalnych rozwiązań. Wersja online’owa tego cenionego urządzenia już od początku znalazła sobie uznanie szerokiego grona użytkowników.

 

 

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

  1. Którą kasę fiskalną wybrać?
  2. Fiskalizacja kasy
  3. Jak odebrać ulgę 700 zł
  4. Przeglądy okresowe
  5. Likwidacja kasy
  6. Kasa w systemach sprzedaży
  7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.