ELZAB Mini E

Producent: Elzab
Cena: 1290 PLN (netto)

Prowadzisz niewielki punkt handlowy lub usługowy? Często wystawiasz paragony o podobnej treści? Spójrz na kasę fiskalną stworzoną dla Ciebie: To Elzab Mini E - prosta, niewielka i w atrakcyjnej cenie. Szczególnie cenią ją przedstawiciele kancelarii adwokackich, lekarze oraz przedsiębiorcy prowadzący niewielkie punkty usługowe: myjnie, salony fryzjerskie i kosmetyczne, szkoły jazdy, warsztaty samochodowe itp.

Z kolei wszelkie funkcje stacjonarnej kasy fiskalnej i całkiem spora baza towarowa czynią z Mini E urządzenie idealne również do niewielkich sklepów, na stoiska, targowiska oraz wszelkie inne małe punkty handlowe.

Jeśli nie lubisz, jak psują się sprzęty w firmie, kasa fiskalna Elzab Mini E to urządzenie dla Ciebie! Użytkownicy niezwykle sobie ją cenią za bezawaryjność. A jeśli problem z prowadzeniem sprzedaży nie jest zależny od nikogo? Np. gdy nastąpi przerwa w dostawie energii elektrycznej? Kasa Elzab Mini E ma na to rozwiązanie: Niezwykle wydajny akumulator Li-Ion, dzięki któremu może pracować aż 10 godzin bez podłączania do źródła zasilania! Nie będziesz zmuszony przerwać sprzedaży - możesz sprzedawać cały długi dzień od rana do nocy, a Twoja kasa fiskalna na pewno się nie rozładuje.

Prowadzisz sprzedaży stacjonarną czy mobilną? Niewielka waga i małe gabaryty kasy Elzab Mini E sprawiają, że sprawdzi się ona zarówno jako mała kasa stacjonarna, jak i urządzenie przenośne. Kasa ta może być zasilana nawet z instalacji samochodowej.

Łatwa w obsłudze i odporna na negatywny wpływ czynników zewnętrznych - taka jest kasa fiskalna Elzab Mini E. Dzięki pokryciu folią o bardzo wysokiej wytrzymałości 30 wielofunkcyjnych klawiszy jest odpornych na zachlapania, brud i kurz. Pyłoszczelna klawiatura pozwala utrzymać urządzenie w dobrym stanie technicznym przez wiele lat.

Twoi klienci lubią być sprawnie i szybko obsługiwani? Mechanizm szybkiej wymiany papieru easy load pozwala na błyskawiczne załadowanie nowej rolki jeszcze zanim klient zdąży się zniecierpliwić. Zyskuj zaufanie coraz większej rzeszy zadowolonych klientów, ponieważ to znacząco przyczyni się do wzrostu zysków Twojej firmy.

To nie jedyne zalety kasy fiskalnej Elzab Mini E, dzięki którym Twoja firma zacznie zarabiać więcej i więcej. Zobacz, jakie jeszcze funkcjonalności sprawią, że kasa fiskalna zacznie drukować coraz więcej paragonów na coraz wyższe kwoty.

 


 

ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ OD DZIŚ - ELEKTRONICZNA KOPIA PARAGONU

 

Zdradzimy Ci sekret: Wiemy coś o Tobie. Wiemy, że nie lubisz przepłacać. Kup kasę fiskalną Elzab Mini E w atrakcyjnej cenie i oszczędzaj 50% wydatków za każdym razem, gdy idziesz do serwisu fiskalnego po papier kasowy! Wszystko dzięki elektronicznej kopii paragonu, która nie tylko wygeneruje oszczędności w Twojej firmie, ale też zaoszczędzi Ci dodatkowej pracy związanej z magazynowaniem zadrukowanych rolek kopii w odpowiednich warunkach. Pamiętaj, że kopie paragonów fiskalnych należy przechowywać aż przez 5 lat od końca roku, w którym upłynął termin płatności podatku z danej sprzedaży. Nie zasypuj swoich magazynów rolkami papierowych kopii - przechowuj dane z miliona paragonów na niewielkiej karcie SD. Dane zapisane w formacie elektronicznym są bezpieczne - jeśli masz co do tego wątpliwości, wykonuj kopie zapasowe - możesz ich zrobić tyle, ile chcesz.

 

 

KTÓRA KASA DO CIEBIE PASUJE?

 

Spójrz na kasę fiskalną Elzab Mini E w dwóch wariantach kolorystycznych: grafitowym i jasnoszarym. Która wersja najlepiej wkomponuje się wystrój Twojej firmy? Dzięki nowoczesnemu, prostemu designowi kasy fiskalnej Elzab Mini E dopasujesz ją praktycznie do każdego wnętrza. Poza tym  wyróżniają ją niewielkie gabaryty i mała waga. Elzab Mini E zmieści się na każdej ladzie i na każdym biurku!

double mini copy

 

 

DOPASUJ SIĘ DO NOWYCH PRZEPISÓW - NUMER NIP NABYWCY NA PARAGONIE

 

Pamiętasz, jak 1 kwietnia 2013 r. przepis obligujący do umieszczania na paragonie numeru NIP nabywcy na jego żądanie wywołał panikę wśród właścicieli kas fiskalnych? Na szczęście resort finansów potraktował  łagodnie tych, którzy użytkują kasy niemające takiej technicznej możliwości. Wszystko jednak do czasu. Przygotuj się na dzień, w którym wymóg ten zacznie obowiązywać wszystkich bez wyjątku: Kup kasę Elzab Mini E, która drukuje numer NIP nabywcy na paragonach fiskalnych. Kasa fiskalna Mini E uzyskała homologację 18 grudnia 2013 r., a więc ponad pół roku po wejściu w życie nowych przepisów. Została do nich w 100% dostosowana.

Dzięki możliwości umieszczania numeru NIP nabywcy na paragonie nie tylko przygotujesz się na zmiany w wytycznych Ministerstwa Finansów - zyskasz też więcej klientów. Jak to możliwe? To proste: Pozyskasz klientów biznesowych, którzy paragon fiskalny z numerem NIP nabywcy będą mogli wykorzystać jako fakturę uproszczoną i wydatek wrzucić w koszty. Szybko rozejdzie się wieść o tym, że w Twoim sklepie bądź punkcie usługowym można otrzymać paragon z numerem NIP nabywcy. Wybierz kasę fiskalną Elzab Mini E, zdobądź zaufanie klientów będących przedsiębiorcami i patrz, jak Twoje zyski rosną!

 

 

PODŁĄCZ KASĘ DO CZEGO CHCESZ

 

Choć maleńka, kasa fiskalna Elzab Mini E ma duże możliwości komunikacyjne. Podłączysz ją do komputera, wagi sklepowej, czytnika kodów kreskowych czy na przykład szuflady na pieniądze. Dzięki temu praca z kasą okazuje się jeszcze prostsza i przyjemniejsza!

Nie czekaj - już dziś kup kasę fiskalną Elzab Mini E w atrakcyjnej cenie! Ciesz się prostotą obsługi, oszczędzaj na dodatkowych, niepotrzebnych wydatkach takich jak zakup rolek kopii papieru kasowego, zyskuj zaufanie starych i nowych klientów i obserwuj, jak Twoje zyski rosną!

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

  1. Którą kasę fiskalną wybrać?
  2. Fiskalizacja kasy
  3. Jak odebrać ulgę 700 zł
  4. Przeglądy okresowe
  5. Likwidacja kasy
  6. Kasa w systemach sprzedaży
  7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.