Posnet ERGO

Producent: Posnet
Cena: 1249 PLN (netto)

Cena: 1536 PLN (brutto)

Z modułem rozszerzenia 1: 2 x RS232, port szuflady:  1720,77 PLN

 Wyobraź sobie kasę fiskalną, która dostosowuje swoje funkcje do potrzeb Twojej działalności. Kasę jednocześnie wygodną i wytrzymałą, prostą w obsłudze i zaawansowaną technologicznie. To właśnie ERGO - urządzenie stworzone przez lidera kas fiskalnych na rynku, firmę Posnet. Dedykowana małym sklepom i punktom usługowym, świetnie sprawdzi się także w sprzedaży mobilnej.

Dzięki możliwości modułowej rozbudowy dopasujesz parametry kasy fiskalnej do potrzeb swojej działalności. Dopiero zaczynasz działalność? Świetnie! Wybierz podstawowy wariant urządzenia, które będziesz uzupełniać o dodatkowe możliwości: zwiększysz bazę PLU, dodasz moduły komunikacyjne czy szalkę ważącą. Jeśli masz większe potrzeby, wybierz od razu wariant rozbudowany - zgodnie z Twoimi potrzebami! Posnet ERGO to pod tym względem wyjątkowa kasa fiskalna - jeszcze nigdy wcześniej nie było tak konfigurowalnego urządzenia!

Z Posnet ERGO stworzysz wyjątkowo funkcjonalny system sprzedaży. Wszystko dzięki dużym możliwościom komunikacyjnym (które jeszcze możesz powiększyć!). Kasa ERGO świetnie współpracuje m.in. z terminalem płatniczym - dane o kwocie do zapłaty przesyłane są automatycznie między urządzeniami, co ogromnie usprawnia pracę kasjera. Z kolei funkcja kasowagi zapewnia błyskawiczną obsługę klientów kupujących towary ważone - zintegrowana szalka ważąca obsługiwana jest bezpośrednio na kasie.

Kasa fiskalna Posnet ERGO lubi trudne warunki pracy - wszystko dzięki wytrzymałej konstrukcji, silikonowej klawiaturze odpornej na zachlapania i zabrudzenia oraz dobrze podświetlonym klawiszom, które znacznie ułatwiają pracę przy słabym oświetleniu. Jak wszystkie nowoczesne kasy Posnet, ERGO jest też wygodna, poręczna i wyjątkowo łatwa w obsłudze.

Niech możliwości kasy rosną razem z Twoim biznesem - już dziś wybierz Posnet ERGO!

kasa fiskalna ergo z wagą

 

 

Kasa fiskalna Posnet ERGO została stworzona z myślą o modułowej rozbudowie, dzięki której przedsiębiorca dostosuje funkcjonalność urządzenia do własnych potrzeb. Wariant podstawowy kusi atrakcyjną ceną i okazuje się całkowicie wystarczający dla wielu sprzedawców. W miarę rozwoju biznesu możliwości kasy można rozszerzać: bazę PLU powiększyć o 2000 lub 4000 kodów, dodać szalkę ważącą, a także moduły komunikacyjne: 2 x RS232 i szufladę wielopoziomową w jednej opcji, a w drugiej opcji dodatkowo także Bluetooth i Wi-Fi. Oczywiście przedsiębiorca może zdecydować się od razu na wariant z rozszerzeniami - kasa fiskalna Posnet ERGO świetnie sprawdzi się nie tylko w przypadku początkujących firm, ale także tych, które działają na rynku już dłuższy czas.

 

 


 

Dzięki niewielkim gabarytom i niskiej wadze ERGO znakomicie sprawdza się w sprzedaży mobilnej i wszędzie tam, gdzie pracuje w trudnych warunkach (np. na targowiskach, w przenośnych punktach gastronomicznych itp.). Wszystko dzięki wyjątkowo wytrzymałej konstrukcji opartej na solidnym chassis, która zapewnia kasie niezmienną wytrzymałość i estetyczny wygląd. Bardzo precyzyjny montaż zapewnia kasie odporność na wstrząsy czy zachlapania. Wygodna, silikonowa klawiatura to dodatkowe zabezpieczenie przed wilgocią i zapyleniem.

ERGO została wyposażona w wyjątkowo wytrzymały akumulator, który gwarantuje wielogodzinną pracę bez konieczności podłączania urządzenia do źródła zasilania. Kasa wydrukuje aż 80000 linii, czyli nawet 8000 paragonów! To zupełnie wystarczająco na całodzienną pracę nawet przy bardzo intensywnej sprzedaży.

 


ergo z szalką

 

 

 

Funkcja kasowagi okazuje się niezwykle przydatna w tych punktach handlowych, które zajmują się sprzedażą towarów ważonych. Innowacyjne połączenie kasy fiskalnej i wagi elektronicznej generuje ogromną oszczędność czasu kasjera i przyczynia się do zminimalizowania liczby popełnianych błędów. Jak to działa? Obsługa szalki ważącej odbywa się bezpośrednio z poziomu kasy fiskalnej. Zarówno obsługa transakcji, jak i ważenia odbywa się na kasie. Szalka o optymalnych wymiarach nie wymaga dodatkowego źródła zasilania - pobiera prąd z urządzenia fiskalnego. Z klawiatury kasy wybierane są także funkcje tarowania i zerowania wskazań wagi - automatycznie pojawiają się na wyświetlaczach operatora i klienta.

 

 

 


 

Standardowo kasa fiskalna Posnet ERGO została wyposażona w port USB. Dzięki temu uniwersalnemu i praktycznemu łączu użytkownik z łatwością przeprowadzi np. archiwizację danych z elektronicznej kopii paragonów na pamięć zewnętrzną. Port USB umożliwia też automatyczną obsługę skanera kodów kreskowych, co ogromnie usprawnia i przyspiesza pracę kasjera. ERGO obsługuje też inne urządzenia, np. czytnik kart magnetycznych do logowania i autoryzacji operatorów oraz obsługi systemów lojalnościowych i rabatowych. Przez podłączony hub USB kasa fiskalna ERGO obsługuje do 5 urządzeń jednocześnie!

Gdy wzrosną potrzeby firmy, możliwości komunikacyjne kasy ERGO również można powiększyć! Dodatkowe moduły - Wi-Fi i Bluetooth lub modem 3G - pozwalają na wygodną, bezprzewodową komunikację kasy z komputerem, wygodną archiwizację danych sprzedaży czy zdalną komunikację z programem magazynowym. Dla rozwijającej się firmy takie usprawnienie jest wręcz nieocenione - pozwala oszczędzić mnóstwo czasu, zautomatyzować wiele procesów i ułatwić pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków.

Na uwagę zasługuje również sposób, w jaki kasa fiskalna Posnet ERGO komunikuje się z terminalem płatniczym. Przesył danych odbywa się automatycznie - kasjer nie musi wprowadzać kwoty zapłaty do terminala, ponieważ zostaje ona wysłana bezpośrednio z kasy fiskalnej. To ogromne udogodnienie dla sprzedawcy, który oszczędza czas - swój i klienta. Dzięki temu rozwiązaniu ryzyko popełnienia błędu przy wprowadzaniu kwoty zapłaty zostaje praktycznie wyeliminowane. Tak rzetelna i szybka obsługa wzbudza w klientach zaufanie i podnosi renomę sklepu czy punktu usługowego.

ergo komunikacja

 


wymiana papieru

Kasa fiskalna Posnet ERGO została wyposażona w wiele praktycznych funkcji, które zwiększają komfort pracy sprzedawcy. Łatwa wymiana papieru (drop-in: wrzuć i drukuj) gwarantuje niezawodną pracę oraz wyjątkowo szybką i sprawną obsługę klienta. Wyczerpana rolka raz na zawsze przestała być problemem! Twoi klienci nawet nie zauważą, że kasjer wymieniał papier.

 

Wydruk paragonu może odbywać się w trybie standardowym „pozycja po pozycji” lub blokowym. W tej drugiej opcji cały dokument drukuje się dopiero po jego zatwierdzeniu przez kasjera. Kasa umożliwia podgląd i edycję poszczególnych pozycji na wyświetlaczu - jeszcze przed jego zatwierdzeniem! Takie rozwiązanie pozwala zachować elastyczność w różnego rodzaju sytuacjach - tak aby klient sklepu czy punktu usługowego zawsze wychodził z niego usatysfakcjonowany i z przyjemnością wracał!

 

 


 

Dwa czytelne, graficzne wyświetlacze poprawiają komfort pracy kasjera i wzbudzają w kliencie zaufanie - może on na bieżąco kontrolować informacje o skanowanych produktach, ich cenach i ilości. Sprzedawca pracuje z intuicyjnym menu: wydzielono w nim pole na wskazania wagi, pojawiają się też informacje o statusie kopii elektronicznej, działających usługach (Ethernet, Wi-Fi, modem 3G) czy chociażby konieczności wykonania raportu miesięcznego.

Skoro już jesteśmy przy raportach, warto wspomnieć o wyjątkowo elastycznej funkcji programowania przypomnień. ERGO przypomina nie tylko o zbliżającym się terminie obowiązkowego przeglądu technicznego, niewydrukowanym raporcie miesięcznym itp. ERGO przypomni wszystko, co zaprogramujesz! Poinformuje Cię o terminie płatności podatku, konieczności wysłania okazjonalnej korespondencji lub o czymkolwiek, co jest ważne dla Ciebie i Twojej firmy!

 


 

ERGO została wyposażona we wszelkie funkcjonalności nowoczesnego urządzenia fiskalnego. Drukuje numer NIP nabywcy w części fiskalnej, własną grafikę (np. reklamę czy informację o promocji) na paragonie, zapisuje kopie tych dokumentów w formacie elektroniczny, jest gotowa na fiskalizację i wiele, wiele innych. To wyjątkowo innowacyjne rozwiązanie sprawdzi się w małych punktach handlowych i usługowych, butikach, piekarniach, cukierniach, salonach fryzjerskich i kosmetycznych, małych punktach gastronomicznych, fast-foodach, warzywniakach, wyspach marketowych, mobilnych punktach handlowych i usługowych itp. Zapytaj serwisanta, czy ERGO jest kasą idealną dla Twoich potrzeb!

 

Zadbaj o rozwój swojego biznesu - przyjdź do nas po Posnet ERGO!

 

Modułowość - łatwość rozbudowy

Zwiększona wytrzymałość konstrukcji

Beztroskie użytkowanie - funkcjonalna klawiatura z 27 klawiszami skrótu

Wydajny akumulator

Komunikacja bezprzewodowa (Wi-Fi i Bluetooth lub modem 3G)

Funkcja kasowagi

Port USB

Łatwa wymiana papieru „wrzuć i drukuj”

Możliwość wydruku paragonu w trybie „blokowym”

Graficzne wyświetlacze

Automatyczne przesyłanie danych do terminala płatniczego

Własna grafika na paragonie

Wydruk numeru NIP nabywcy w części fiskalnej paragonu

Programowanie dowolnych przypomnień

 

 

 

Elektroniczna kopia paragonu: Tak

Gotowa na eurofiskalizację: Tak

 

Mechanizm drukujący:

 • termiczny typu „drop in – wrzuć i drukuj”
 • 40 znaków w linii
 • szerokość papieru: 57 mm
 • długość rolki: 30 m
 • szybkość wydruku: 20 linii na sekund

 

Wyświetlacz klienta/operatora:

 • operatora: graficzny (192 x 64 pikseli)
 • klienta: graficzny (192 x 64 pikseli)

 

Klawiatura:

 • liczba klawiszy: 29
 • klawisze skrótu: 27

 

Komunikacja:

 

Standard:

 • 1 x USB
 • obsługa szuflady kasowej 5 V

 

Opcja:

 • Moduł rozszerzenia I: 2 x RS232 szuflada wielonapięciowa
  Moduł rozszerzenia II: WiFi, Bluetooth, 2 x RS232, szuflada wielonapięciowa
  Moduł rozszerzenia III: modem 3G, 2 x RS232, szuflada wielonapięciowa

 • Szuflada: 6V, 12V, 18V, 24V

 

Obsługiwane urządzenia: Komputer, skaner (USB/RS/PS2), waga, szuflada, weryfikator cen, drukarka paragonowa, multiplekser, modem 3G, waga zintegrowana, czytnik magnetyczny, pendrive, terminal płatniczy, hub USB, tunelowanie portów COM, monitoring

 

Zasilanie i pobór mocy:

 • zasilacz zewnętrzny
 • wbudowany akumulator: li-ion 7,2V / 2150 mAh

 

Wymiary:

 • wymiary: 94 x 62 x 230 mm (szer. x wys. x dł.)
 • waga: 0,6 kg

 

Inne:

Nazwa towaru: 40 znaków

Baza towarowa: 2 000 PLU (Standard); 6 000 lub 8 000 (Opcja)

Dodatkowe kody kreskowe 1 000

Max. ilość kodów do PLU: 10

Zestawy / wielopaki: 1 000

Bufor pozycji paragonowych: 5 000

Notatnik: 500

Jednostki miary: 5

Kasjerzy: 16

Opakowania: 65

Formy płatności: 16 (w tym 8 walut)

Rabaty/narzuty: 16

Rabaty czasowe: 8

Opisy towarów: 30

Obsługa błędów: 20

Grupy towarowe: 32

Formaty kodów ważonych: 10

Opisy wpłat / wypłat: 10

MULTIPLEKSER

SZALKA WAGI

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

 1. Którą kasę fiskalną wybrać?
 2. Fiskalizacja kasy
 3. Jak odebrać ulgę 700 zł
 4. Przeglądy okresowe
 5. Likwidacja kasy
 6. Kasa w systemach sprzedaży
 7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.