Novitus Soleo Plus E

Producent: Novitus
Cena: 1790 PLN (netto)

Kasa fiskalna Novitus SOLEO PLUS E to rozbudowany wariant kasy SOLEO E z możliwością zapisu kopii paragonów w formie elektronicznej. Posiada wszystkie zalety wymagane od profesjonalnych urządzeń fiskalnych. Wysokiej jakości wyświetlacze, szybki mechanizm drukujący, dużą bazę towarową, możliwość zmiany waluty (np. na EURO), programowalną klawiaturę oraz możliwość podłączenia licznych urządzeń peryferyjnych (czytnika kodów kreskowych, wagi, modemu itd.). Można ją z pewnością polecić bardzo wymagającym punktom handlowo-usługowym małej, średniej i dużej wielkości. Zarówno początkujący użytkownik urządzeń fiskalnych, jak i ten z dłuższym stażem znajdzie w SOLEO PLUS E wszystkie cechy wymagane od kas fiskalnych do obsługi sprzedaży na najwyższym poziomie.

Kasa fiskalna Novitus SOLEO PLUS E to rozbudowana wersja kasy SOLEO E, wykonano ją z wykorzystaniem najnowszych technologii, między innymi została wyposażona w moduł do rejestrowania kopii paragonu na elektronicznym nośniku danych.

Kopie wydruków, zamiast na papierowej rolce zapisują się w formie elektronicznej na karcie SD, której czytnik znajduje się pod pokrywą mechanizmu drukującego. Karta pamięci jest dostępna dla użytkownika - dane z niej mogą w całości albo wybiórczo zostać wydrukowane na mechanizmie drukującym kasy fiskalnej. Można też przeglądać je i analizować z poziomu komputera. Czytnik kart SD zasłonięto specjalną nakładką, którą można trwale przykręcić do obudowy drukarki lub założyć własną plombę w celu zabezpieczenia przed kradzieżą czy niepożądanym wyjęciem przez kasjera. W komplecie z kasą SOLEO PLUS E znajduje się karta pamięci o pojemności 2GB. Na tym małym nośniku można zarchiwizować ogromną ilość informacji: około miliona paragonów 30- liniowych. Elektroniczna kopia paragonów to więc nie tylko bezpieczeństwo i wygoda, ale tez kolosalna oszczędność dla firmy na materiałach eksploatacyjnych i archiwizacja bez obawy zniszczenia dokumentów kasowych (które trzeba przechowywać przez 5 lat, w odpowiednich warunkach.

Oryginały paragonów drukują się w Novitus SOLEO PLUS E z pomocą wysokiej jakości jednostacyjnego mechanizmu drukującego, który pracuje z szybkością 14 linii tekstu na sekundę i można do niego zastosować rolkę papieru termicznego o szerokości 57mm i średnicy 50mm. Szybka i prosta wymiana papieru jest możliwa dzięki zastosowanemu systemowi działającemu na zasadzie "wrzuć i pracuj". Ponadto w linii paragonu fiskalnego można umieścić 48 znaków, a w nazwie towaru zmieści się 18 znaków (liter i cyfr). Istnieje też możliwość drukowania pod paragonem tekstu komercyjnego o treści wybranejzpropozycji zawartych w programie kasy.

Novitus SOLEO PLUS E posiada intuicyjną i przyjazną dla użytkownika 24 klawiszową-klawiaturę z praktycznymi opisami informującymi o zastosowaniu poszczególnych klawiszy. Operator ma do dyspozycji także dodatkową klawiaturę alfanumeryczną (funkcyjna, szybkiej sprzedaży) z 27 klawiszami, do programowania nazw produktów, opisów, kasjerów itd. Można je zaprogramować do sprzedaży towarów bezpośrednich. Tak duża liczba klawiszy szybkiej sprzedaży (w sumie 108 - 27 na czterech poziomach ) oraz funkcyjnych do oprogramowania, pozwala na indywidualne skonfigurowanie kasy Novitus SOLEO PLUS E, zgodnie z preferencjami użytkownika.

W Novitus SOLEO PLUS E zaprojektowano również dwa czytelne wyświetlacze: jeden dla obsługi, drugi dla klienta. Operator dysponuje graficznym wyświetlaczem LCD 132x64 piksele (do 8 linii tekstu), natomiast klient śledzi przebieg sprzedaży na ekranie LCD 132x32 piksele (do 4 linii tekstu), zamontowanym dodatkowo na wysuwanym i obrotowym wysięgniku, dzięki któremu można optymalnie ustawić wyświetlacz. Ekrany podświetlają się na niebiesko, a informacje na nich pokazywane są czytelne i przejrzyste dla klienta, informowanego o transakcji i dla operatora obsługującego urządzenie: wykonującego raporty lub programującego kasę.

Ogromną zaletą Novitus SOLEO PLUS E są liczne złącza komunikacyjne. Użytkownikowi udostępniono w sumie 5 portów RS232 oraz dwukanałowy port USB do komunikacji z komputerem. Kasa posiada też złącze szuflady na pieniądze. Tak zaprojektowane złącza pozwalają na jednoczesną pracę wielu urządzeń peryferyjnych (można korzystać nawet z 6 naraz). SOLEO PLUS E współpracuje z komputerem (również w trybie on-line), terminalem płatniczym, pin padem, wagą elektroniczną, skanerem, monitorem wydruku i drukarką zamówień. Ponadto kasa pozwala na łączność sieciową poprzez modem i protokoły PPP i TCP/IP. Obsługa komunikacji FTP może odbywać się automatycznie, zgodnie z ustalonym harmonogramem bez wymagania interakcji z użytkownikiem.

Wsparcie akceptacji płatności elektronicznych z wykorzystaniem komunikacji z terminalem płatniczym czy pin padem stanowi obecnie najtańszy sposób akceptacji płatności kartą. Wydruki potwierdzeń tych transakcji generują się bowiem na mechanizmie drukującym kasy fiskalnej. Novitus SOLEO PLUS E pozwala też na obsługę kart rabatowych z kodem kreskowym i prowadzenie stanów magazynowych.

Urządzenie Novitus SOLEO PLUS E może pochwalić się bardzo pojemną bazą towarową PLU, bo umożliwiającą zaprogramowanie 12 000 pozycji raz 1000 kodów dowiązanych. Bufor on-line pozycji sprzedaży to natomiast 10 000, a więc taki,jak w najlepszych kasach systemowych. W SOLEO PLUS E istnieje opcja identyfikacji 20 kasjerów i do dyspozycji jest baza 15 sprzedawców, którzy ustalają sprzedaż z klientem. Dostępnych jest również 8 form płatności (gotówka, gotówka w EURO, karta płatnicza, kredyt, czek, talon/bon, przelew, konto klienta)., stosowanie rabatów i narzutów kwotowych i procentowych, które zostały zaprogramowane, wpisywanych dowolnie z klawiatury, wybieranych z programowalnej listy, na wybraną pojedynczą pozycję albo na cały paragon. SOLEO PLUS E to również urządzenie wielowalutowe, które pozwala na obsługę EURO. Umożliwia ustawienie głównej waluty ewidencyjnej oraz jej zmianę (np. na EURO). Zmiana waluty może zostać zaprogramowana wcześniej - odbywa się wtedy automatycznie w terminie określonym z wyprzedzeniem. Dodatkowo istnieje możliwość aktywowania informacyjnego wydruku przeliczenia wartości paragonu z waluty głównej na inną, wybraną walutę – pod paragonem fiskalnym, z przelicznikiem i wydaną resztą. Wśród cennych funkcji kasy Novitus SOLEO PLUS E znajdziemy również wybór wydruków niefiskalnych dla aplikacji PC2, terminali/pinpadów płatniczych, zamówień na zaplecze; możliwość obsługi kart rabatowych z kodem kreskowym, funkcję sprawdzarki ceny, inwentaryzacji oraz przeceny towarów.

Najważniejsze cechy produktu:

 • Moduł elektronicznej kopii paragonów fiskalnych
 • 12 000 baza towarów PLU
 • 1 000 kodów dowiązanych
 • Wielowalutowość
 • Bufor on-line 10 000pozycji sprzedaży
 • Wydajny akumulator wewnętrzny
 • Możliwość ustawienia automatycznej zmiany waluty
 • Obsługa płatności w EURO
 • Jednostacyjny mechanizm drukujący oryginałów z systemem szybkiej wymiany papieru
 • Obsługa rolki papieru oryginału o szerokości 57 mm
 • Szybki wydruk (14 linii tekstu na sekundę)
 • 18 znaków w nazwie towaru
 • 48 znaków w wierszu paragonu
 • Liczne porty komunikacyjne: 5 x RS232, 1x USB (dwukanałowe)
 • Podświetlany, niebieski wyświetlacz LCD operatora (do 8 linii tekstu)
 • Podświetlany, niebieski wyświetlacz LCD klienta (do 4 linii tekstu), na wysuwanym, obrotowym wysięgniku
 • Dwie klawiatury: klawiatura podstawowa 24 klawisze, klawiatura dodatkowa 27 klawiszy
 • 108 programowalnych klawiszy kodów lub funkcji (27 klawiszy x 4 poziomy)  
 • Możliwość współpracy z szufladą na pieniądze
 • Identyfikacja 20 kasjerów i baza 15 sprzedawców, którzy ustalają sprzedaż z klientem
 • 8 wbudowanych form płatności oraz 4 dodatkowe, w pełni definiowalne
 • Wyszukiwanie towaru po nazwie i możliwość wyboru towaru z listy
 • Obsługa opakowań zwrotnych
 • Obsługa kart rabatowych z kodem kreskowym
 • Funkcje: sprawdzarki ceny, inwentaryzacji, przeceny towarów

Mechanizm drukujący:

Jednostacyjny mechanizm termiczny

48 znaków w wierszu

18 znaków nazwy towaru

Szerokość papieru: 57 mm

Szybkość wydruku: 14 linii na sekundę

Wyświetlacz operatora:

Podświetlany, niebieski, alfanumeryczny LCD 132x64 piksele (do 8 linii tekstu)

Wyświetlacz klienta:

Podświetlany, niebieski, alfanumeryczny LCD 132x32 piksele (do 4 linii tekstu)

na wysuwanym i obrotowym wysięgniku

Komunikacja:

5 x RS232

1x USB

Szuflada (12V)

Zasilanie i pobór mocy:

Z sieci: 230 V, zasilacz zewnętrzny 15V, 1A

Awaryjne: wbudowany akumulator 12V, 2,1 Ah

Wymiary:

Wymiary: 300mm x 120mm x 300 mm

Waga: ok. 2,75 kg

Zakres temperatur prac:

5 do 40⁰C

Akcesoria:

Adapter akumulatorowy

Gumowa nakładka klawiatury

Karta SD Novitus - elektroniczny nośnik danych

Konwerter USRS-1/232

Konwerter USRS-1/422

Moduł komunikacji radiowej BT RJ45 8/8

Optoizolator urządzeń fiskalnych OPTI-RS

Szuflada duża

Co warto wiedzieć o kasie fiskalnej?

 1. Którą kasę fiskalną wybrać?
 2. Fiskalizacja kasy
 3. Jak odebrać ulgę 700 zł
 4. Przeglądy okresowe
 5. Likwidacja kasy
 6. Kasa w systemach sprzedaży
 7. Zmiana serwisu fiskalnego

Zastanawiasz się jaką kasę wybrać? Przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jaka kasa fiskalna będzie odpowiednia dla Twojego biznesu. Dowiedz się: Jak wybrać kasy fiskalne dla lekarzy, prawników

Jak wybrać pierwszą kasę fiskalną?

W skrócie można powiedzieć, że fiskalizacja jest to wprowadzenie numeru NIP do pamięci fiskalnej kasy. Od tego momentu urządzenie przechodzi w trybie fiskalny, a wszystkie wprowadzone dane zapisują się w jego pamięci. Fiskalizacji dokonuje się raz i jest to czynność nieodwracalna. Właśnie dlatego warto wybrać dobry serwis - osoba, która dokona fiskalizacji, będzie serwisantem naszej kasy już do końca jej użytkowania. Zanim serwisant zafiskalizuje kasę, będziesz miał możliwość pobawienia się urządzeniem przez pewien czas w trybie testowym, aby zapoznać się z jego funkcjami i sposobem użytkowania. 

Co jeszcze muszę wiedzieć o fiskalizacji kasy?

Tobie też zakup kasy kojarzy się z dużym wydatkiem? Nie oszukujmy się, ponad 1000 zł jednorazowo to spora suma dla wielu przedsiębiorców. Na szczęście państwo zwraca nawet do 700 zł za każde takie urządzenie - wtedy koszt nie jest już tak odczuwalny. Ale uwaga - ulgę uzyskamy tylko przy rozpoczęciu ewidencjonowania, czyli przy zakupie pierwszej kasy lub drukarki fiskalnej. Oczywiście możemy wtedy kupić dwie albo trzy kasy, albo nawet więcej, i za każdą uzyskamy zwrot.

To naprawdę takie proste? Tak, jednak koniecznie musisz pamiętać o dopełnieniu formalności. Niezbędne jest złożenie zawiadomienia do urzędu skarbowego przed rozpoczęciem ewidencjonowania.

Nie przegap terminów! Jakich terminów? Dowiedz się więcej tutaj.

Jeśli masz kasę fiskalną, musisz dokonywać okresowych przeglądów technicznych. Obecnie zgodnie z przepisami należy to robić nie rzadziej niż co dwa lata. Przegląd techniczny wykonuje uprawniony serwisant. Sprawdza on m.in. nienaruszalność plomb, prawidłowość pracy kas fiskalnej, czytelność wydruku paragonu fiskalnego, stan pamięci technicznej, akumulatorów itd. Po takim przeglądzie sporządza odpowiedni zapis w książce kasy. Dlaczego dokonanie okresowego przeglądu technicznego w terminie jest tak ważne? Przede wszystkim ze względu na przepisy. Jeśli spóźnisz się z przeglądem w ciągu 3 lat od skorzystania z ulgi do 700 zł, będziesz musiał ją oddać. Jeśli kontrola wykryje brak przeglądu, może być na Ciebie nałożona kara. Poza tym prawidłowa praca Twojej kasy to dobra i sprawna obsługa klienta, a przecież na tym Ci zależy, prawda?

Przegląd kasy - o czym musisz pamiętać?

Kasa fiskalna, jak każde urządzenie, z czasem musi zakończyć swój żywot. Przyczyny są różne: wymieniamy kasę na nowszą, rezygnujemy ze sprzedaży detalicznej, a czasem też zamykamy działalność. Pamiętaj, że starej kasy czy drukarki fiskalnej nie można od tak oddać do elektrośmieci. Trzeba dopełnić formalności określonych w przepisach.
Konieczne jest dokonanie odczytu pamięci fiskalnej. Oczywiście nie musisz robić tego sam - czynności tej dokonuje uprawniony serwisant. Na odczycie musi być obecny również pracownik urzędu skarbowego, którego trzeba wcześniej powiadomić. Spisuje on odpowiedni protokół, do którego dołącza się raport rozliczeniowy z całego okresu pracy kasy.
Aby nie było zbyt prosto, procedura jest nieco inna w przypadku likwidacji pracy kasy, a inna w przypadku wymiany samego modułu fiskalnego. Chcesz wiedzieć więcej?

Jak zakończyć użytkowanie kasy - przeczytaj to koniecznie!

Systemy sprzedażowe to rozwiązanie dla tych, którzy chcą poprawić jakość obsługi klienta i usprawnić pracę kasjera. Taki system składa się z kasy lub drukarki fiskalnej oraz innych urządzeń, takich jak waga elektroniczna, czytnik kodów kreskowych, ekran dotykowy, komputer z oprogramowaniem sprzedażowym itp. Wszystkie te urządzenia współpracują ze sobą, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele łatwiejsza i szybsza. Kluczem do sukcesu jest takie dobranie każdego z urządzeń, aby wszystkie razem stworzyły najlepsze możliwe połączenie. Inny system sprzedażowy będzie optymalny dla hotelu, inny dla marketu, jeszcze inny dla punktu gastronomicznego czy usługowego. Zaraz po kasie fiskalnej najważniejszym elementem jest oprogramowanie - czy będzie proste i funkcjonalne, czy rozbudowane, z wieloma możliwościami?
Na szczęście nie jesteś zdany tylko na siebie - o wybór najlepszego systemu sprzedażowego dla Ciebie najlepiej zapytaj specjalistę.

Więcej o systemach sprzedaży

Jak zmienić serwis fiskalny? Czy to możliwe? Tak - serwis fiskalny można zmienić, mimo iż z zasady przysługuje nam on od fiskalizacji po likwidację kasy. Jeśli chcesz zmienić serwis fiskalny, musisz złożyć wniosek do producenta lub importera swojego urządzenia i uiścić opłatę. We wniosku należy podać przyczynę zmiany. Pamiętaj, że producent czy importer (zwany w przepisach serwisem głównym) nie może odmówić zgody na zmianę serwisu, jeśli warunki cenowe i miejsce świadczenia usług serwisowych nowego serwisu są dla Ciebie jako użytkownika korzystniejsze. Jeśli więc znalazłeś tańszy i lepszy serwis fiskalny - możesz zrezygnować z usług swojego „starego” serwisu. O zmianie będziesz też musiał poinformować urząd skarbowy.

Zaufany serwis fiskalny - gdzie go szukać? Czytaj tutaj.