G Data AntiVirus Enterprise

Producent: GDATA

G Data AntiVirus Enterprise to oprogramowanie, które może być używane wewnątrz firmowej sieci komputerowej oraz poza nią – przy czym ilość użytkowników w sieci nie ma znaczenia. Do zalet tego programu należą z pewnością łatwa instalacja i centralne zarządzanie. AntiVirus Enterprise działa w tle, zapewniając ochronę przed znanymi, ale też nieznanymi jeszcze zagrożeniami (wykorzystując inteligentną heurystykę i kontrolę behawioralną) – nie wpływając jednocześnie na zmniejszenia wydajności sprzętu PC. Wszystkie procesy, takie jak: instalacja, skanowanie, aktualizacje czy zmiany ustawień kontrolowane są zdalnie przez ManagementServer - niewidoczne dla użytkowników stacji roboczych. Poza tym zastosowanie technologii G Data BankGuard pozwala na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa transakcji elektronicznych. G Data AntiVirus Enterprise to przede wszystkim gwarancja: redukcji kosztów i czasu traconego na naprawy, wysokie bezpieczeństwo systemów i przechowywanych na dyskach danych, większa wydajność i komfort pracy, dzięki filtrowaniu spamu oraz płynny i szybki, niezakłócony awariami sieci, przekaz korespondencji mailowej. To również zapewnienie pełnej funkcjonalności na przenośnych komputerach po odłączeniu od sieci. Atut stanowi też niski jednostkowy koszt zakupu i wdrożenia systemu chroniącego sieć firmy oraz elastyczny model licencjonowania (instalacja serwerów w ramach licencji).

G Data AntiVirus Enterprise przeznaczony jest dla dowolnej wielkości sieci firmowej. Zbadaj profesjonalne rozwiązanie najwyższej klasy dla ochrony przed wirusami w Twoim przedsiębiorstwie.

Podstawowe cechy G Data AntiVirus Enterprise:  

  • Unikatowa technologia DoubleScan: dwa skanery antywirusowe
  • AntiSpam: nagradzana wielokrotnie ochrona przed spamem w czasie rzeczywistym
  • BankGuard: technologia zapewniająca ochronę bankowości internetowej i transakcji on-line; ochrona pieniędzy przed cyberprzestępcami (dodatek do przeglądarek Internet Explorer i Firefox)
  • ReportManager: zaawansowany moduł raportów pozwala na szczegółowe analizy i raporty sytuacji w administrowanej sieci, które przesyłane są na wcześniej zdefiniowane adresy mailowe
  • MobileDevice Manager: odpowiedzialny za zarządzanie wszystkimi w przedsiębiorstwie urządzeniami mobilnymi z Androidem (raporty o statusie ochrony i wykrytych wirusach)
  • MailSecurity: oprogramowanie umożliwia ochronę antywirusową i antyspamową, pełniąc funkcje bramy poczty elektronicznej
  • PatchManagement: dodatek, który można dołączyć do każdego rozwiązania sieciowego G Data. Pozwala na zdalne przeglądanie, instalowanie i deinstalowanie poprawek Windows, Firefox, Chrome, Oracle, Adobe i innych.
  • Backup: zarządzanie centralne tworzeniem kopii zapasowych folderów na stacjach roboczych.

Wymagania sprzętowe:

ManagementServer: Windows 7/8/Vista (32/64-bit), XP (32-bit), Server 2003/2008/2012, min. 1 GB RAM

Klient: Windows 7/8/Vista (32/64-bit), XP (32-bit), Server 2003/2008/2012, min. 1 GB RAM