Posnet Thermal HS EJ

Producent: Posnet
Cena: 2699 PLN (netto)

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ jestprzeznaczona szczególnie dla dużych i średnich placówek handlowo-usługowych - a więc takich miejsc, w których liczy się wydajna, długotrwała i intensywna praca urządzenia fiskalnego. Będą z niej zadowoleni operatorzy ewidencjonujący sprzedaż w sieciach handlowych, hotelach, średnich gastronomiach, przychodniach zdrowia, a także na stacjach benzynowych. Ten model drukarki Posnet ma do zaoferowania miejsce na 250 000 pozycji do wpisania w bazę towarową!

Posnet Thermal HS EJ to połączenie ciekawego, eleganckiego wzornictwa oraz nowoczesnych technologii – między innymi wykorzystano w niej konstrukcje z zastosowaniem najnowszych procesorów Hitachi. Mechanizm drukujący cechuje się wyjątkową wytrzymałością, a wysokiej klasy duży i czytelny wyświetlacz LCD pozwala na profesjonalną obsługę klienta. Zaletą drukarki fiskalnej Thermal HS EJ jest możliwość rejestrowania obrotów w wybranej przez użytkownika, dowolnej walucie ewidencyjnej oraz nowoczesna opcja zapisu kopii paragonów fiskalnych w postaci elektronicznej, zamiast tradycyjnego drukowania ich na dodatkowej rolce papieru. Dla urządzenia rejestrującego Posnet Thermal HS EJ nie stanowi problemu wydrukowanie faktury VAT na rolce oryginału oraz generowanie różnorodnych wydruków niefiskalnych związanych między innymi z obsługą płatności kartą.

Eleganckie wzornictwo oraz wyselekcjonowane komponenty

Drukarka fiskalna Posnet Thermal HS EJ posiada elegancką i nieco futurystyczną formę. Składa się jednak z komponentów nie tylko wizualnie ciekawych, lecz co najważniejsze praktycznych, gwarantujących komfort użytkowania oraz obsługę klienta na wysokim poziomie.

Do elementów, które zasługują na uwagę, należy z pewnością zastosowany w tym urządzeniu fiskalnym Posnet alfanumeryczny wyświetlacz LCD (4 linie po 20 znaków każda) -wspólny dla operatora i klienta.Ten duży, czytelny, 4-liniowy wyświetlacz ma regulowany stopień kontrastu i jasności podświetlenia. Z jego pomocą prezentowane są tak szczegółowe dane, jak: nazwa, cena i ilość towarów, suma do zapłaty, reszta oraz wysokość zastosowanych rabatów. Szyjka wyświetlacza jest obrotowa (350⁰C), co gwarantuje jego optymalne ustawienie tak, by wyświetlane informacje były doskonale widoczne z punktu kasowego dla konsumenta oraz operatora.

Użytkownicy drukarki fiskalnej Posnet Thermal HS EJ docenią na pewno panel obsługowy operatora wraz zzastosowaną w nim podświetlaną dotykową klawiaturą. Nowoczesny dotykowy panel pozwala na wykonanie w sposób prosty standardowych operacji, na przykład: konfiguracji urządzenia, testów czy raportów. Ponadto, zastosowane w tym urządzeniu rejestrującym dwie kolorowe diody sygnalizują jego aktualny stan, między innymi brak papieru i konieczność założenia nowej rolki. Niewątpliwą zaletą Posnet Thermal HS EJ jest możliwość wymiany baterii bez konieczności rozkręcania drukarki. Cenną funkcję stanowi też przypominanie o okresowym, obowiązkowym przeglądzie technicznym urządzenia.

Interesujący jest fakt, że drukarki fiskalne Posnet Thermal HS EJ wyróżniono za wysmakowane wzornictwo i dbałość o każdy szczegół wykonania w konkursie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego Dobry Wzór.

Nowoczesne i praktyczne funkcje

Posnet Thermal HS EJ to urządzenie wielowalutowe, przygotowane na eurofiskalizację. Moduł fiskalny tej drukarki pozwala na ewidencjonowanie sprzedażyw dowolnej, wybranej przez operatora walucie. Domyślną walutą ewidencyjną w systemie fiskalnym jest PLN, można ją jednak zmienić - po raporcie dobowym, a przed wydrukiem jakiegokolwiek innego dokumentu fiskalnego (modyfikację można przeprowadzić tyle razy, ile dostępnych jest raportów dobowych).  Praktyczną opcją może okazać się generowanie wydruku przelicznika wartości z waluty ewidencyjnej na inną walutę (informacja widoczna w niefiskalnej części paragonu).

Zaletę tego modelu drukarki Posnet stanowi z pewnością moduł elektronicznej kopii paragonu fiskalnego (Electronic Journal). Dzięki niemu drukowane na papierze są jedynie oryginały paragonów fiskalnych przeznaczone dla klienta. Kopie tych dokumentów kasowych zapisują się natomiast w postaci elektronicznej na Informatycznym Nośniku Danych – w wypadku tego modelu urządzenia Posnet na standardowej karcie SD. Zastosowanie takiego rozwiązania to wygoda, ale przede wszystkim ogromna oszczędność kosztów eksploatacyjnych dla firmy, a także oszczędność przestrzeni, którą w przypadku tradycyjnych papierowych kopii zajmują liczne, archiwizowane przez kilka lat rolki kasowe.

Jednostacyjny termiczny mechanizm drukujący z obcinaczem (w opcji) gwarantuje wysoką jakość oraz szybkie tempo wydruku. Pozwala on na drukowanie z prędkością 47 linii na sekundę (150 mm na sekundę). W liniiparagonu mieści się 40 znaków, ale dostępny jest jeszcze dodatkowy wiersz opisu dla każdej pozycji na paragonie. W drukarce fiskalnej Posnet Thermal HS EJ stosuje się papier o szerokości 57 mm i 100-metrową rolkę oryginału. Praca kasjera dzięki takim parametrom jest efektywniejsza – dzięki zminimalizowaniu częstotliwości wymiany papieru w urządzeniu.

Mechanizm urządzenia fiskalnego Thermal HS EJ umożliwia drukowanie nie tylko paragonów fiskalnych. Z jego pomocą można również wydrukować faktury VAT na rolce kasowej oryginału oraz kody kreskowe na paragonach. W drukowaniu dokumentów niefiskalnych pomagają dostępne w systemie 42 superformatki umożliwiające chociażby obsługę płatności elektronicznych, czy doładowań GSM.

Istotną opcją jest z pewnością monitor transakcji,którydaje możliwość zintegrowania urządzenia fiskalnego Posnet z systemami sklepowego wideomonitoringu. Innym nowoczesnym rozwiązaniem jest opcja zastosowania modułu, pozwalającego na komunikację z komputerem bezprzewodowo przez Bluetooth (moduł RSBT2 dostępny dodatkowo). Poza połączeniem on-line, z peryferiami można się łączyć przy użyciu portów USB i RS232.

Najważniejsze cechy produktu:

 • Baza towarowa 250000 PLU
 • Zapis elektroniczny kopii paragonów na karcie SD/SDHC.
 • 2xRS232 oraz 1xUSB.
 • Bluetooth (po zastosowaniu modułu RSBT2, dostępny dodatkowo).
 • Współpraca z szufladami na pieniądze o interfejsie 6V.
 • Możliwość sprzedaży w dowolnej walucie ewidencyjnej.   
 • Cichy i wydajny mechanizm drukujący z obcinaczem (opcjonalnie) - szybkość wydruku 47 linii/s (150mm/s).
 • Rolka oryginału o szer. papieru 57 mm i dł. 100m.
 • 40 znaków w wierszu oraz dodatkowa linia opisu dla każdej pozycji na paragonie.
 • 4-liniowy wyświetlacz LCD operatora i klienta, z obrotową szyjką.
 • Nowoczesny panel operatora z klawiaturą dotykową.
 • Diody sygnalizujące stan urządzenia.
 • Wydruk faktur VAT na rolce oryginału.
 • Wydruk kodów kreskowych na paragonach.
 • 42 formatki dla wydruków niefiskalnych.
 • Możliwość wymiany baterii bez rozkręcania urządzenia.
 • Przypomnienie o obowiązkowym przeglądzie technicznym.
 • Monitor transakcji (integracja drukarki z systemem wideomonitoringu).

Mechanizm drukujący:

Jednostacyjny mechanizm termiczny

40 znaków w wierszu

Szerokość papieru: 57 mm

Długość rolki: 100m

Szybkość wydruku: 47 linii/s

Wyświetlacz klienta/ operatora:

Alfanumeryczny LCD 4 x 20 znaków

Regulowany kontrast i podświetlenie

Komunikacja:

2 x port RS232

1 x port USB

Komunikacja Bluetooth po dołączeniu modułu RSBT2 (moduł dostępny dodatkowo)

Szuflada na pieniądze (interfejs napięciowy 6V)

Zasilanie i pobór mocy:

Zasilacz zewnętrzny 230V / 24V / 2A

Wbudowana bateria (zapewnia wydruk min. 6000 linii)

Wymiary:

Wymiary: 162x295x272 mm (szer. x wys. x dł.)

Waga: ok. 3,3 kg

Zakres temperatur prac:     

5 – 40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

Karta pamięci SD/SDHC

Formy płatności:

- gotówka

- karta

- czek

- bon

- kredyt

- waluta

Raporty fiskalne:

- raport dobowy

- raport okresowy

- raport okresowy miesięczny

- raport okresowy rozliczeniowy

Raporty niefiskalne:

- raportzmianowy

- raport wpłaty i wypłaty do kasy

- raport stanu kasy

- raport kasy

- podsumowanie sprzedaży

- miesięczne podsumowanie sprzedaży

- raport bazy towarowej

- raport towarów zablokowanych

- raport serwisowy

- raport zmiany czasu

- raportkasjera

Rabaty:

- rabat kwotowy do pozycji paragonu

- rabat procentowy do pozycji paragonu

- rabat kwotowy do całego paragonu

- rabat procentowy do całego paragonu

- opcja drukowania definiowanej nazwy rabatu

Wersja z obcinaczem papieru

Wersja bez obcinacza papieru

Akcesoria:

Szuflada na pieniądze Posnet SKL

Szuflada na pieniądze flip-top

Osłona przeciwzalaniowa drukarki

Moduł RSBT2 (komunikacja przez Bluetooth)