Novitus Deon E

Producent: Novitus
Cena: 2290 PLN (netto)

Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E to mobilne urządzenie rejestrujące przeznaczone szczególnie do pracy w terenie z użyciem laptopa lub palmtopa. Bardzo często wybierają ją lekarze i prawnicy. Sprawdzi się też podczas sprzedaży stacjonarnej w placówkach handlowych wyposażonych w system komputerowy, w których nie ma miejsca na dużą drukarkę fiskalną, zajmującą przestrzeń lady sprzedażowej. Zaletą tego modelu urządzenia NOVITUS do ewidencji obrotów są jego niewielkie rozmiary i lekka konstrukcja. W kompaktowej i poręcznej obudowie NOVITUS DEON E kryją się jednak ogromne możliwości: nowoczesne funkcje i znakomite parametry techniczne. Warto wymienić chociażby wyposażenie tej drukarki w gniazdo karty SD i zapis elektroniczny kopii paragonów na tym nośniku, wysokiej jakości alfanumeryczne wyświetlacze LCD dla klienta i operatora czy miejsce na zamontowanie modułu Bluetooth do bezprzewodowej komunikacji urządzenia fiskalnego z komputerem. Ponadto drukarka rejestrująca DEON E posiada istotne cechy urządzenia do pracy mobilnej: solidną obudowę oraz bardzo wydajny wewnętrzny akumulator litowo-jonowy gwarantujący wydruk nawet 2 500 paragonów fiskalnych – bez potrzeby podłączania zasilania zewnętrznego. Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E posiada miejsce na 150 000 nazw towarów lub usług w bazie towarów PLU i pozwala na zamieszczenie aż 40 znaków w nazwie towaru na paragonie fiskalnym oraz wykorzystanie 3 dodatkowych linii opisu towaru.

 Drukarkę fiskalną NOVITUS DEON E wyposażono w dwa doskonałej jakości wyświetlacze: alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków dla operatora oraz alfanumeryczny wyświetlacz LCD 2x16 znaków dla klienta. Oba wyświetlacze są w kolorze niebieskim i oba są podświetlane. W pełni zrozumiałe dla operatora drukarki wyświetlane komunikaty tekstowe pozwalają mu na sprzedaż, programowanie kasy oraz wykonanie raportów. Natomiast klient jest dobrze poinformowany o przebiegu rejestrowanych zakupów dzięki czytelnie wyświetlanym nazwom artykułów, ich cenom jednostkowym oraz podsumowaniu i kwocie do zapłaty.

Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E posiada również pełną alfanumeryczną klawiaturę (23 klawisze), dzięki której użytkownik z łatwością zaprogramuje urządzenie, poda zakresy dat czy numerów wykonując raporty. Poza walorami estetycznymi, zaprojektowanie w tej drukarce NOVITUS kolorowych klawiszy ma uzasadnienie funkcjonalne. Klawisze mają naniesione przejrzyste opisy w języku polskim informujące o ich zastosowaniu – ale niektóre posiadają kilka funkcji, które opisano różnymi kolorami. Dzięki tej podświetlanej klawiaturze z klawiszami bezpośredniego dostępu do takich opcji, jak: raport dobowy, okresowy i miesięczny, zegar czy wydruk kopii paragonu, korzystanie z drukarki fiskalnej NOVITUS DEON E jest przyjemne i proste. Wierzchnią warstwę klawiatury wykonano z silikonu, dopasowanego precyzyjnie do obudowy urządzenia. Takie zabezpieczenie gwarantuje ochronę wewnętrznej elektroniki przed ewentualnymi zanieczyszczeniami podczas pracy na otwartej przestrzeni albo przypadkowym zalaniem.

NOVITUS DEON E wyposażono w wysokiej jakości mechanizm drukujący firmy Fujitsu. Ten termiczny, jednostacyjny mechanizm typu clamshell obsługuje papierową rolkę oryginału o szerokości 57mm i średnicy 49mm. Druk odbywa się z szybkością 14 linii tekstu na sekundę (5cm na sekundę). W wierszu paragonu mieści się 48 znaków, nazwa towaru natomiast może zawierać aż 40 znaków alfanumerycznych (plus dostępne są 3 dodatkowe linie opisu dla każdego towaru), a na jednym paragonie istnieje możliwość wydrukowania nawet 255 pozycji sprzedażowych! Poza paragonami fiskalnymi, użytkownik NOVITUS DEON E może wydrukować niezbędne raporty, faktury VAT i rozmaite wydruki niefiskalne do wyboru z szerokiej gamy potwierdzeń (np. przy płatnościach elektronicznych kartą), zestawień i innych dokumentów niezbędnych do funkcjonowania firmy i profesjonalnej obsługi klienta.

Warto dodać, że drukarka pracuje w trybie, który maksymalnie oszczędza papier – dzięki temuprzestrzeń na dokumentach jest wykorzystana optymalnie, bez pozostawiania niezadrukowanych powierzchni pomiędzy poszczególnymi wydrukami. Do zalet mechanizmu drukującego można jeszcze dodać fakt, że działa on w systemie clamshell – operacja wymiany rolki oryginału jest bardzo prosta, można to zrobić w kilku szybkich ruchach, co z pewnością doceni każdy użytkownik wykorzystujący drukarkę do pracy mobilnej.

Drukarka fiskalna NOVITUS DEON E posiada nowoczesne rozwiązanie zapisu kopii paragonów fiskalnych - zamiast dodatkowej papierowej rolki znajduje się w niej bowiem gniazdo na Informatyczny Nośnik Danych – kartę SD. Kopie paragonów zapisują się w formie elektronicznej właśnie na tej malutkiej, ale pojemnej karcie pamięci z pominięciem zadrukowywania dodatkowej rolki papieru. Archiwizacja informacji na tym nośniku danych jest dużo prostsza, ale też tańsza. Dzięki zastosowaniu elektronicznej kopii paragonów, redukowane są wydatki firmy na materiały eksploatacyjne oraz działania logistyczne, związane z przechowywaniem tradycyjnych rolek przez kilka lat, tak żeby nie uległy one zniszczeniu. Użytkownik drukarki NOVITUS DEON E dostęp do danych zapisanych na karcie ma w każdym momencie – może je wydrukować bezpośrednio na drukarce, ale też odczytać z poziomu komputera czy stworzyć na ich podstawie potrzebne raporty. Ponadto ma możliwość w prosty sposób tworzyć rozmaite kopie informacji zawartych na karcie SD, zapisując je na innych nośnikach.  

Komunikacja z drukarką fiskalną NOVITU DEON E oraz z komputerem jest dostępna przez złącze USB albo złącze RS232.  Poza tym w spodzie drukarki zostało zaprojektowano specjalne miejsce z wewnętrznym złączem komunikacyjnym do zamontowania modułu Bluetooth. Dzięki niemu komunikacja z komputerem może odbywać się bezprzewodowo - zainstalowanie tego modułu gwarantuje połączenie się z komputerem, laptopem lub palmtopem bez dodatkowych przewodów, co stanowi duży plus podczas sprzedaży mobilnej w terenie.

Innym istotnym elementem przy wyborze fiskalnego urządzenia przenośnego jest jego zasilanie akumulatorowe.

W drukarce NOVITUS DEON E zostało zaprojektowane w taki sposób, aby bez konieczności podłączania zasilania zewnętrznego mogła wydrukować nawet 2 500 paragonów (każdy po  30 linii). Dobre parametry baterii w tej drukarce pozwalają nawet na kilkudniową pracę bez potrzeby doładowywania urządzenia! Zastosowany akumulator litowo-jonowowy o pojemności 2Ah gwarantuje wydrukowanie jeszcze 300 paragonów,  nawet po pojawieniu się komunikatu informującego o konieczności naładowania baterii. Akumulator drukarki NOVITUS DEON E jest wykonany w formie pakietu – można go odpiąć i ładować z zasilacza poza urządzeniem fiskalnym, pracując w tym czasie na zapasowym akumulatorze.

 Najważniejsze cechy produktu:

 • Baza towarowa 150000 PLU
 • Elektroniczny zapis kopii na karcie SD o dowolnej pojemności
 • W zestawie z drukarką program komputerowy do odczytu danych z karty SD, z funkcjami: raportowania, wyszukiwania oraz odczytu danych z pamięci fiskalnej z wykonaniem raportu okresowego i miesięcznego fiskalnego
 • Współpraca z większością programów sprzedaży dostępnych na rynku
 • Wydajny wewnętrzny akumulator litowo-jonowy
 • Mechanizm drukujący z systemem łatwej wymiany papieru clamshell
 • Obsługa rolki o szerokości papieru 57 mm
 • 48 znaków w linii paragonu
 • 40 znaków w nazwie towaru
 • 3 dodatkowe linie opisu do każdej pozycji na paragonie
 • Komunikacja on-line przez Bluetooth
 • Porty komunikacyjne: 1 x RS232 i 1 x USB
 • Podświetlany wyświetlacz LCD operatora 2x16 znaków
 • Podświetlany wyświetlacz LCD klienta 2x16 znaków
 • Kolorowa klawiatura programowalna z opisami funkcji, pokryta silikonową nakładką zabezpieczającą przez kurzem, pyłem czy zalaniem
 • Klawisze bezpośredniego dostępu - menu, raportów: dobowego, okresowego, miesięcznego
 • Wydruk faktur VAT
 • Szeroka gama wydruków niefiskalnych
 • Kompaktowe rozmiary i lekka konstrukcja
 • Solidna obudowa z plastiku odpornego na uderzenia
 • Praktyczne akcesoria dodatkowe: paski lub uchwyty na rękę, ramię lub do paska spodni

 Mechanizm drukujący:

Jednostacyjny mechanizm clamshell

48 znaków w wierszu

40 znaków nazwy towaru

Szerokość papieru: 57 mm

Szybkość wydruku: 14 linii na sekundę

Wyświetlacz operatora:

Podświetlany, niebieski, alfanumeryczny LCD  2 x 16 znaków

Wyświetlacz klienta:

Podświetlany, niebieski, alfanumeryczny LCD  2 x 16 znaków

Komunikacja:

Standard

1 x USB

1 x RS232

Bluetooth (po zamontowaniu odpowiedniego modułu)

Zasilanie i pobór mocy:

Zasilacz zewnętrzny: transformatorowy, niestabilizowany, wejście 230 V, 50 Hz wyjście: 12 V / 1A

Wtyk wyjścia zasilacza, typ walcowego prosty 3,5 mm

Wbudowany akumulator: Li-ON 7.4 V / 2Ah

Wymiary:

Wymiary: 94,5 x 227 x 57,5

Waga: ok. 0,65 kg

Zakres temperatur prac:    

5 – 40⁰C

Kopia elektroniczna (Informatyczny Nośnik Danych):

Karta SD/SDHC

 Akcesoria:

Paski lub uchwyty na rękę, ramię lub do paska spodni