G Data AntiVirus Business

Producent: GDATA

Stanowi najwyższej klasy, profesjonalne rozwiązanie przeznaczone do ochrony przed wirusami dla sieci firmowej dowolnej wielkości. Łatwa instalacja i centralne zarządzanie – to podstawowe zalety tego oprogramowania. G Data AntiVirus Business działa w tle i gwarantuje ochronę nie tylko przed znanymi, ale też przed jeszcze nieznanymi zagrożeniami (pozwala na to inteligentna heurystyka i kontrola behawioralna), nie powodując przy tym zmniejszania wydajności sprzętu PC. Programu można używać wewnątrz firmowej sieci komputerowej oraz poza nią, bez względu na ilość użytkowników w sieci. Wszystkie procesy, a więc instalacja, skanowanie, zmiany ustawień czy aktualizacje kontrolowane są zdalnie przez ManagementServer i w sposób niewidoczny dla użytkownika stacji roboczej. Ponadto technologia G Data BankGuard zapewnia w maksymalnym stopniu bezpieczeństwo bankowości elektronicznej. Jakie korzyści wynikają z zastosowania G Data AntiVirus Business? Przede wszystkim wysokie bezpieczeństwo systemów i danych przechowywanych na dyskach oraz redukcja kosztów i czasu traconego na naprawy, które wpływają na efektywną realizację zadań działów firmy i poszczególnych pracowników. Jednostkowy koszt zakupu oprogramowania i wdrożenia systemu chroniącego sieć firmy jest niski, a dostęp do panelu administracyjnego przez stronę internetową – natychmiastowy. Ponadto G Data AntiVirus Business zapewnia pełną funkcjonalność również na komputerach przenośnych po odłączeniu od sieci. Atutem jest również elastyczny model licencjonowania (z instalacją serwerów w ramach licencji)

Podstawowe cechy G Data AntiVirus Business:  

  • DoubleScan: unikatowa technologia dwóch skanerów antywirusowych.
  • BankGuard:zapewnia ochronę bankowości internetowej oraz transakcji on-line. Ta technologia ochroni Twoje pieniądze przed przestępcami w cyberprzestrzeni! (dodatek do przeglądarek Firefox i Internet Explorer)
  • ReportManager: stanowi zaawansowany moduł raportów. Pozwoli na wygenerowanie szczegółowych analiz i raportów sytuacji w administrowanej sieci, przesyłanych na wcześniej zdefiniowane adresy e-mail.
  • MobileDevice Manager: pozwala na zarządzanie wszystkim urządzeniami mobilnymi w przedsiębiorstwie z Androidem z raportowaniem o wykrytych wirusach i statusu ochrony.
  • PatchManagement jest dodatkiem, który można dołączyć do każdego sieciowego rozwiązania G Data. Umożliwia zdalne instalowanie i deinstalowanie oraz przeglądanie poprawek Windows, Adobe, Firefox, Chrome, Oracle itp.

Wymagania sprzętowe:

ManagementServer: Windows 7/8/Vista (32/64-bit), XP (32-bit), Server 2003/2008/2012, min. 1 GB RAM

Klient: Windows 7/8/Vista (32/64-bit), XP (32-bit), Server 2003/2008/2012, min. 1 GB RAM