Waga DS-788P

Producent: Digi

Nowoczesna, funkcjonalna i ergonomiczna waga kalkulacyjna DS-788P znanej marki DIGI znakomicie sprawdza się w niewielkich punktach handlowych - małych sklepach oraz na targowiskach. Wyposażona w praktyczny wysięgnik, przyciąga nie tylko atrakcyjnym designem, ale też atrakcyjną ceną. Wysokie parametry techniczne współgrają z łatwością obsługi i wszystkimi tymi cechami, które powinna mieć nowoczesna waga kalkulacyjna.

Łatwość i szybkość obsługi waga ta zawdzięcza między innymi wyposażeniu w 8 klawiszy szybkiego dostępu. Każdemu klawiszowi można przyporządkować określoną cenę jednostkową - zazwyczaj tę, która jest najczęściej stosowana. Zaprogramowanie klawiszy skrótu jest bardzo proste - wymaga tylko kilku czynności, które zostały opisane w instrukcji od producenta.

Waga kalkulacyjna DIGI DS-788P z wysięgnikiem jest dostępna w dwóch opcjach - wersja standardowa nie posiada możliwości podłączenia do kasy fiskalnej, natomiast wersja DS-788P RS - tak, ponieważ została wyposażona w port RS232C, dzięki któremu waga może łączyć się z urządzeniem fiskalnym. Modele te nieco różnią się ceną, jednak dla osób ewidencjonujących sprzedaż za pomocą kas fiskalnych wersja z portem RS okaże się o wiele bardziej praktyczna.

Użytkowanie wagi kalkulacyjnej DS-788P marki DIGI na targowiskach i w innych miejscach, gdzie nie ma dostępu do źródła zasilania jest ułatwione dzięki wytrzymałemu akumulatorowi dostępnemu w opcji. Po naładowaniu akumulator zasila urządzenie nawet do 8 godzin. Rozładowanie akumulatora sygnalizuje kontrolka na wyświetlaczu - gdy niski poziom napięcia sprawia, że urządzenie nie jest w stanie prawidłowo ważyć, wszystkie segmenty wyświetlacza gasną - z wyjątkiem kontrolki akumulatora. Po minucie waga automatycznie się wyłącza. To nie jedyne funkcje wagi DIGI DS-788P związane z kontrolą poziomu napięcia. Jeśli podczas pracy w zasilaniu sieciowym wystąpi zanik napięcia 230V, waga automatycznie przełączy się w tryb akumulatorowy. Pozwala to na sprawną obsługę urządzenia nawet w przypadku problemów z zasilaniem. Można również włączyć funkcję automatycznego wyłączania wagi, gdy urządzenie to nie jest używane przez określony czas.

Na uwagę zasługuje również możliwość zmiany waluty cen ważonych towarów na EURO oraz odporność urządzenia na czynniki zewnętrzne, takie jak wilgoć czy zabrudzenia. Waga kalkulacyjna DS-788P została wyposażona w bryzgoszczelną obudowę z wysokogatunkowego tworzywa sztucznego oraz wodoodporną klawiaturę.

Warto również wspomnieć o wysokokontrastowych, nowoczesnych wyświetlaczach LED - dla operatora i dla klienta. Współgrają one z atrakcyjnym, przyciągającym wzrok designem urządzenia i są niezwykle praktyczne.

Typ wagi Kalkulacyjna

Najważniejsze cechy produktu:

 • Dwuzakresowość ważenia - 6/15 kg oraz 15/30 kg
 • 8 klawiszy szybkiego dostępu
 • Wysięgnik
 • Współpraca z urządzeniem fiskalnym przez port RS232C (model DS-788B RS - opcja)
 • Możliwość przeliczania cen artykułów na EURO
 • Zasilanie: sieciowe lub akumulatorowe (opcja, do 8h)
 • Czytelny wyświetlacz LED
 • Wskaźnik poziomu wyczerpania akumulatora
 • Funkcja automatycznego wyłączania wyświetlacza
 • Szalka ze stali nierdzewnej
 • Nowoczesny design

Producent:

DIGI

Zakres ważenia:

6/15 kg

15/30 kg

Dokładność ważenia:

Dla zakresu 6/15 kg - e=2/5 g

Dla zakresu 15/30 kg - e=5/10 g

Minimalne obciążenie:

Dla zakresu 6/15 kg - 40 g

Dla zakresu 15/30 kg - 100 g

Wymiary:

Waga: 354x375x450 mm

Szalka: 340x243 mm

Wyświetlacz:

LED; masa: 5 cyfr

Wilgotność, w której waga może pracować:

15 - 85% RH (nie skondensowana)

Temperatura, w której waga może pracować:

Od -10°C do +40°C

Zasilanie:

Sieciowe

Akumulatorowe (w opcji)

Pobór mocy:

AC 230 V, 80 mA; 50/60 Hz; 18 W lub 6 V DC, 250 mA (akumulator 5 Ah); 1,5 W

Akumulator do wag DS-788

Model DS-788B bez wysięgnika (niższa cena)

Model DS-788B RS z portem RS bez wysięgnika (inna cena)

Model DS-788P RS z portem RS i z wysięgnikiem (inna cena)

Powiązane urządzenia