Wydrukuj tę stronę
wtorek, 20 lipiec 2021 23:38

W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.

Branże zobowiązane przepisami do wymiany kas na online’owe już zainstalowały i wdrożyły urządzenia nowego typu. Firmy, które tego nie zrobiły, muszą jak najszybciej dopełnić wymogu określonego przez przepisy. W przeciwnym wypadku muszą liczyć się z konsekwencjami karno-skarbowymi.

 

Kasy online łączą się z CRK – w jaki sposób?

Na sposób komunikacji z systemem CRK należy zwrócić uwagę jeszcze na etapie wyboru kasy lub drukarki fiskalnej. Nie wszystkie modele bowiem dysponują każdym dostępnym łączem komunikacyjnym. Taką wszechstronną kasą fiskalną jest np. Posnet BINGO MAX Online. Tak naprawdę im więcej sposobów komunikacji, tym lepiej. Dzięki temu przedsiębiorca w sposób optymalny dopasuje rozwiązanie do potrzeb swojego sklepu czy punktu usługowego.

Kasa fiskalna Posnet BINGO MAX Online, ale też wiele innych urządzeń tego typu, łączy się z CRK na cztery sposoby:

Ethernet

Wi-Fi

USB

modem 3G (opcja)

W zależności od możliwości, jakimi dysponuje firma, wykorzystujemy więc rozwiązania dostępne na miejscu – sieć stacjonarną, Wi-Fi czy komputer, do którego podłączamy się za pomocą USB.

polaczenia z crk

 

Tańsze kasy online a połączenie z CRK

Zdecydowana większość małych, prostych kas dysponuje tylko niektórymi z dostępnych połączeń. Jednakże dla firm takich jak salony fryzjerskie i kosmetyczne, warsztaty samochodowe, lokale gastronomiczne, kluby fitness czy gabinety lekarskie są one w zupełności wystarczające. Jednym ze standardów jest Wi-Fi. Po wyjęciu z pudełka kasę można z zasadzie natychmiast podłączyć do sieci.

A co w przypadku, gdy w naszym sklepie lub punkcie usługowym nie ma ani internetu stacjonarnego, ani Wi-Fi? Najlepiej wtedy od razu zapytać serwisanta o model wyposażony w opcjonalny modem 3G. Dzięki niemu możliwe jest połączenie z CRK za pośrednictwem sieci GSM. Przy takim rozwiązaniu nie ma żadnych ograniczeń – nawet sprzedawca pracujący w terenie połączy się z internetem w dowolnym miejscu i o każdej porze.

Warto też wspomnieć, iż niektóre modele kas online, np. Posnet ERGO Online, umożliwiają modułową rozbudowę. Oznacza to, iż nawet zakupiona podstawowa wersja może zostać wzbogacona o dodatkowe opcje komunikacyjne. Załóżmy, że przy zakupie planowaliśmy korzystać z Wi-Fi, jednak w trakcie pracy z jakichś przyczyn przestało być ono dostępne. W takim wypadku niewielkim kosztem można rozbudować kasę np. o modem 3G.

O tym, w jaki sposób kasy online łączą się z CRK, warto pomyśleć odpowiednio wcześniej. Jeśli jednak już dokonaliśmy zakupu, a dostępne opcje nie do końca trafiają w potrzeby naszej działalności, nie ma powodu do zmartwień! Wystarczy zapytać naszego serwisanta kas fiskalnych online w Warszawie lub innej miejscowości o wprowadzenie dodatkowych rozwiązań. Specjalista z pewnością kompleksowo zadba o potrzeby naszej firmy!

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę!

Czytany 171 razy

Artykuły powiązane