E-księgowość - Biuro Rachunkowe online

 

 Jak dotrzeć do klientów, którzy mają coraz wyższe wymagania? Klientów nie zawsze świadomych różnic w jakości usług świadczonych przez biura rachunkowe? Przede wszystkim trzeba zaproponować im coś, co raz na zawsze rozwiąże problemy we współpracy z księgowym.

 

Analizy przeprowadzone przez jednego z największych producentów oprogramowania dla firm wykazały, iż aż 60% klientów jako główną niedogodność wskazuje dowożenie dokumentów do biura. Kolejna pod względem wielkości grupa zwróciła uwagę na niedostateczną komunikację. Zaledwie co czwarty ankietowany - na błędy w dokumentach.

 

Nowoczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań.

 

Takim rozwiązaniem jest właśnie e-księgowość.

 

Korzyści z e-księgowości dla klienta to m.in.:

 

Ograniczenie kosztów związanych m.in. dostarczaniem dokumentów do biura

Szybsza i lepsza komunikacja

Stały, zdalny dostęp do własnych dokumentów, raportów i rozliczeń

 

Korzyści z e-księgowości dla biura rachunkowego to m.in.:

 

Ograniczenie czasu obiegu dokumentów

Zminimalizowanie ryzyka błędów w dokumentacji

Automatyzacja pracy

Lepsza komunikacja z klientem – ograniczenie telefonów i maili na rzecz kontaktu przez system

 

 

Czym jest e-księgowość – tak naprawdę?

 

E-księgowość, nazywana też księgowością elektroniczną czy księgowością zdalną, to nowoczesna forma komunikacji biura rachunkowego z klientem. Dzięki narzędziom dostarczanym przez wiodących producentów oprogramowania, przekazywanie dokumentów i informacji stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Ważne!
E-księgowość to znaczenie więcej niż usługa oferowana często przez banki, nazywana często właśnie księgowością elektroniczną czy zdalną. Prawdziwa e-księgowość bazuje na rozliczeniach dokonywanych przez doświadczonego księgowego. Tymczasem banki dają swoim klientom włącznie aplikację do samodzielnych rozliczeń – bez wsparcia, bez wiedzy, bez odpowiedzialności za błędy, które tacy użytkownicy nierzadko popełniają.

Prawdziwa e-księgowość to nowoczesna usługa świadczona przez biuro rachunkowe. Klient uzyskuje pełne wsparcie księgowego – zarówno w zakresie rozliczeń, wiedzy merytorycznej, jak i informacji o aktualnych regulacjach prawnych. A te zmieniają się często z tygodnia na tydzień.

 

 

E-księgowość bazuje na narzędziach informatycznych, stworzonych z myślą o biurach rachunkowych oraz przedsiębiorcach rozliczających się samodzielnie. Podstawą jest szybkie wprowadzanie dokumentów do systemu księgowego. Doskonałym rozwiązaniem jest tu Portal Biura stworzony przez firmę InsERT. To system przeglądarkowy – nie wymaga instalowania i może być obsługiwany na dowolnym urządzeniu, w każdym miejscu na świecie, gdzie tylko dociera internet.

 

Jak wygląda cały obieg dokumentów i informacji pomiędzy przedsiębiorcą a księgowym?

 

Przedsiębiorca wgrywa dokumenty do Portalu Biura – mogą być w dowolnym formacie: tekstowym, PDF, a nawet w zwykłej grafice (klient robi np. zdjęcie faktury smartfonem).

Księgowy od razu ma do nich dostęp – na ich podstawie w zintegrowanym programie Rachmistrz lub Rewizor dokonuje rozliczeń – w dużej mierze zautomatyzowanych.

Na Portalu Biura klient otrzymuje informację zwrotną np. o kwocie VAT do zapłaty, kwocie podatku dochodowego, ale też zbliżających się terminach (np. zapłaty składek ZUS czy rozliczenia z biurem księgowym).

Gdy dokument trzeba poprawić, klient otrzymuje informację o wymaganych zmianach – oprócz komunikatu w Portalu Biura, otrzymuje też wiadomość e-mailową.   

Czytany 1508 razy