Portal Biura

 

to wygodna aplikacja webowa, będąca miejscem kontaktu klienta z biurem rachunkowym

 

 

portalbiura komunikacja

 

Forma pracy biur rachunkowych i przedsiębiorców dynamicznie się zmienia. Sytuacja związana z pandemią COVID-19 przyspiesza proces, który trwał już od jakiegoś czasu – przeniesienia komunikacji z osobistej na zdalną. Portal Biura to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu praca księgowego jest szybsza i łatwiejsza.

 

Czym jest Portal Biura

 

Portal Biura to wygodna aplikacja działająca w przeglądarce internetowej, będąca pośrednikiem między biurem rachunkowym a klientem. To obecnie najłatwiejszy i najszybszy sposób przekazywania danych. Działa dwustronnie: klient wysyła dokumenty do rozliczenia, a biuro rachunkowe przesyła informacje o obowiązkach, kwotach podatku do zapłaty, należnościach itp.

 

Portal Biura to dodatkowy moduł do programów księgowych Rewizor oraz Rachmistrz nexo. Skorzystasz z niego także za pośrednictwem aplikacji Biuro nexo.

Moduł zawiera dwie usługi: Raporty oraz Dokumenty. Zarówno biuro rachunkowe, jak i klient zyskują szereg praktycznych funkcji.

Księgowy nie musi już dzwonić i wysyłać maili do swoich klientów z informacjami np. kwocie podatku VAT czy wynagrodzeniach pracowników. W Portalu Biura udostępnia m.in.:

 

 • informacje o kwotach podatków i składkach ZUS do zapłacenia wraz z parametrami przelewów
 • szczegółowe informacje o podatku dochodowym i podatku VAT
 • informacje o wynagrodzeniach pracowników
 • podsumowania miesięczne poszczególnych typów podatków wraz z rozrachunkami i wynagrodzeniami
 • szczegółowe raporty

 

Co zyskasz jako biuro rachunkowe

 

Zastanawiałeś się kiedyś, ile zaoszczędziłbyś czasu, gdyby twoi klienci zawsze na czas dostarczali do biura wszystkie dokumenty?

Ile razy w ciągu miesiąca musisz dzwonić do spóźnialskich lub informować roztrzepanych o brakach w dostarczonej dokumentacji?

Czy zdarza się, że wysyłasz po kilka razy te same maile z informacjami np. o kwocie VAT do zapłaty, bo klienci niechcący je kasują?

Wciąż odpowiadasz na te same pytania?

 

Z Portalem Biura wszystkie te problemy odejdą w zapomnienie. Elektroniczna wysyłka dokumentów to coś, o czym twoi klienci marzyli od dawna. Dzięki uproszczonej komunikacji nie muszą oni gromadzić teczek z dokumentami i zbierać się w nieskończoność, by w końcu pojechać do biura. Koniec z przesyłkami zaginionymi na poczcie. Dokumenty zyskasz szybciej, rozliczysz je łatwiej, a cała komunikacja na linii biuro-klient odbywać się będzie w jednym miejscu.

Jako biuro rachunkowe określasz, jaką drogą i jakiego rodzaju powiadomienia otrzymuje klient. Zyskujesz też wgląd w wysłane klientowi raporty i dokumenty. Dzięki temu w razie potrzeby możesz analizować je z nim na bieżąco.

 

 

 Poznaj dwa moduły Portalu Biura

 

Moduł Dokumenty - Usługa umożliwia:

 • Automatyczne pobieranie przesłanych przez klienta dokumentów do programów księgowych.
 • Dostęp do przesłanych przez klienta dokumentów w jednym miejscu.
 • Wygodne wprowadzanie otrzymanych dokumentów.
 • Automatyczne informowanie klienta o postępie prac nad danym dokumentem.

 

Moduł Raporty - Usługa umożliwia:

 • Publikowanie raportów finansowo-księgowych.
 • Wgląd w raporty i dokumenty wysłane danemu klientowi.
 • Możliwość ustawienia automatycznych powiadomień (mail lub SMS) dla klienta o nadchodzących terminach podatkowo-składkowych, dostarczenia dokumentów, rozliczenia z biurem czy wysyłce raportów.

 

Każda z usług może działać niezależnie. Jednak razem stanowią kompleksowe rozwiązanie dla biur rachunkowych obsługujących małe i średnie firmy.

Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Rozpocznij pracę z Portalem Biura z naszym wsparciem! Dobrze znamy potrzeby biur rachunkowych i ich klientów, ponieważ sami od lat działamy w tej branży. Krok po kroku przeprowadzimy cię przez proces wdrażania Portalu Biura i udostępniania go klientom. Nawet jeśli do tej pory nie stosowałeś nowoczesnych rozwiązań informatycznych, pokażemy ci, że są one prostsze niż myślisz!

 

 

 

Co zyska klient biura rachunkowego

 

Portal Biura to coś, na co skrycie czekali wszyscy klienci biur rachunkowych. Szczególnie ci zapracowani, którzy najchętniej wszystkie formalności załatwialiby online. Wysyłka dokumentów z domu lub z biura to dla nich przede wszystkim ogromna oszczędność czasu:

Błyskawicznie wysyłają faktury, umowy i inne dokumenty w formie pliku PDF lub zdjęcia.

Nie muszą drukować dokumentów, które otrzymali elektronicznie

Oszczędzają czas i pieniądze na dowóz dokumentacji do biura rachunkowego

Zyskują łatwy dostęp do danych raportowych

W Portalu Biura klient ma wgląd w bieżące prace biura rachunkowego nad dokumentami. Wie, które i w jakim momencie zostały zaakceptowane. W razie potrzeby otrzymuje informację o odrzuceniu dokumentu – niewłaściwie wypełniony, zostaje odesłany z odpowiednia adnotacją, dzięki czemu klient może szybko wprowadzić poprawki i wysłać go ponownie.

Informacje o nadchodzących terminach i obowiązkach klient zyskuje w jednym miejscu. Jeśli zapomni np. kiedy trzeba wysłać jakieś dokumenty, nie musi dzwonić do biura – wystarczy, że zaloguje się do Portalu.

 

Sprawdź, co dają klientom biur dostępne moduły programu:

 

Moduł Raporty

Usługa umożliwia:

Dostęp do danych raportowych udostępnianych przez biuro rachunkowe:

 • podsumowanie ewidencji VAT oraz zapisów szczegółowych sprzedaży i zakupu,
 • podsumowanie rozliczeń klienta wraz ze szczegółami zobowiązań i należności,
 • podsumowanie ksiąg rachunkowych, a dla księgowości uproszonych, również w ich poszczególne zapisy,
 • wynagrodzenia pracowników,
 • podsumowanie zobowiązań wobec instytucji prawnych oraz swoich pracowników, wraz z danymi niezbędnymi do wykonania przelewów.

 

Sprawne operowanie na udostępnionych raportach – wyszukiwanie, sortowanie, filtrowanie, a jeśli potrzebna jest bardziej wnikliwa analiza – eksportowanie danych (do formatu csv), a także ich wydruk.

Dostęp do najważniejszych terminów – nie tylko ustawowych, ale też tych wynikających z umowy z biurem (dostarczenie dokumentów, rozliczenie itp.)

Ustawienie i konfigurację powiadomień o nadchodzących czynnościach - poprzez sms lub e-mail.

Monitorowanie wykonanych zadań dot. czynności podatkowo-składkowych oraz zobowiązań wobec biura rachunkowego.

 

Moduł Dokumenty

Usługa umożliwia:

Przesyłanie do biura rachunkowego poprzez chmurę:

 • zdjęć dokumentów (np. zrobionych za pomocą smartfona),
 • dokumentów w formacie PDF.

Opisywanie przesyłanych dokumentów.

Śledzenie postępu pracy nad dokumentami.

 

 

Dla kogo jest Portal Biura

 

Portal Biura to nowoczesne rozwiązanie dla biur rachunkowych. Aplikacja jest zintegrowana z programami InsERT nexo – Rachmistrz, Rewizor i Biuro nexo. Korzystać z niej mogą użytkownicy posiadający Abonament na ulepszenia.

Biuro rachunkowe może wysłać swoim klientom zaproszenie do korzystania z Portalu Biura. Klienci mogą bezpłatnie aktywować usługę i rozpocząć sprawną współpracę z biurem. Z programu mogą korzystać zarówno użytkownicy programów InsERT (np. Subiekt nexo, Subiekt 123), jak i klienci, którzy tych aplikacji nie posiadają.  

 

Jak działa Portal Biura

 

Aby uruchomić usługę, należy podłączyć do programu konto InsERT biura rachunkowego. Przed zatwierdzeniem całej operacji trzeba pamiętać o zaakceptowaniu regulaminu.

Udostępnianie klientom dostępu do Portalu Biura jest bardzo proste. Wystarczy podać adres e-mail klienta i zaznaczyć aktywne usługi. Klient otrzyma mailowe zaproszenie, które musi zaakceptować. Po kliknięciu w link zostanie przeniesiony do konta InsERT. Jeśli je posiada, wystarczy się zalogować. Jeśli nie – może bezpłatnie stworzyć nowe konto. Przed ostatecznym założeniem konta konieczne jest zatwierdzenie regulaminu i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

 

Program Biuro nexo PRO

 

Biuro nexo to nowoczesny program dedykowany biurom rachunkowym i doradcom podatkowym. Stanowi integralny składnik systemu InsERT nexo – wspiera codzienną pracę na programach takich jak Rachmistrz, Rewizor nexo itp. Dzięki pracy na jednej bazie wiele czasochłonnych procesów w biurze rachunkowym zostaje uproszczonych i skróconych. Użytkownik ma dostęp do wszystkich mechanizmów platformowych, takich jak m.in. InsMAIL, Sfera, biblioteka dokumentów, wydruki, zestawienia, własne pola, flagi i wiele innych.

 

 

Z Biuro nexo zyskujesz:

 

 • Prostsze i szybsze wykonanie typowych czynności księgowego: rozliczanie klientów, śledzenie postępu prac w comiesięcznej ich obsłudze itp.
 • Łatwiejszą komunikację z klientami poprzez dedykowany porta;
 • Zautomatyzowaną pracę na wielu podmiotach InsERT nexo

 

 

 

Program Rachmistrz nexo PRO

 

Rachmistrz nexo PRO to nowoczesny program do obsługi uproszczonej księgowości. Powstał z myślą o biurach rachunkowych oraz przedsiębiorstwach samodzielnie dokumentujących działalność, rozliczających się w formie księgi przychodów i rozchodów lub ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych.

Program Rachmistrz nexo PRO stanowi część systemu InsERT nexo PRO. W skład tego zintegrowanego pakietu wchodzą m.in.:

Subiekt nexo PRO - system obsługi sprzedaży i gospodarki magazynowej,

Rewizor nexo PRO - system finansowo-księgowy, 

Gratyfikant nexo PRO - system kadrowo-płacowy,

Gestor nexo PRO - system zarządzania relacjami z klientami 

Rachmistrz nexo PRO to rozszerzona wersja Rachmistrza nexo – wyposażona w te same funkcjonalności, wyróżnia się większą elastycznością i szerszymi możliwościami.

Z programem do uproszczonej księgowości Rachmistrz nexo PRO zyskujesz:

 • własne raporty i wydruki,
 • opisywanie zdarzeń gospodarczych na własny sposób (np. dodatkowymi transakcjami VAT),
 • rozliczanie rozrachunków ratalnie lub ewidencjonowanie je według własnych typów
 • analizy zapisów według różnorodnych cech z wykorzystaniem tzw. pól własnych,
 • punkty rozszerzeń i Sferę dla Rachmistrza nexo – funkcje pozwalające na wprowadzenia własnych rozwiązań.

 

 

 

Program Rewizor nexo PRO

 

 

Rewizor nexo PRO to program dedykowany biurom rachunkowym oraz firmom z własnym działem księgowym, przeznaczony do prowadzenia pełnej księgowości w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Program Rewizor nexo PRO stanowi część zintegrowanego pakietu w ramach systemu InsERT nexo. W jego skład wchodzą:

Subiekt nexo PRO - system obsługi sprzedaży i gospodarki magazynowej,

Rachmistrz nexo PRO – program do prowadzenia uproszczonej księgowości,

Gratyfikant nexo PRO - system kadrowo-płacowy,

Gestor nexo PRO - system zarządzania relacjami z klientami 

Wersja Rewizor nexo PRO rozszerza możliwości programu Rewizor nexo – idealnie sprawdza się w biurach rachunkowych i firmach, które potrzebują niestandardowych rozwiązań. Elastyczny, otwarty system finansowo-księgowy posiada pełną funkcjonalność wersji standardowej. Ponadto został wyposażony w wiele dodatkowych rozwiązań.

Z programem do obsługi pełnej księgowości Rewizor nexo PRO zyskujesz m.in.:

 • wielopoziomowe konta kartotekowe,
 • własne raporty i wydruki,
 • możliwość opisywania zdarzeń gospodarczych na własny sposób (np. dodatkowymi transakcjami VAT),
 • analizy zapisów według różnorodnych cech wykorzystując tzw. pola własne,
 • rozliczanie rozrachunków ratalnie lub ewidencjonowanie je według własnych typów
 • punkty rozszerzeń i Sferę dla Rewizora, dzięki którym możesz realizować indywidualne rozwiązania, dostosowane do specyfiki działalności
Czytany 2384 razy