wtorek, 22 lipiec 2014 00:00

Programy do fakturowania

Oceń ten artykuł
(9 głosów)

Jeśli rozpoczynasz działalność gospodarczą lub dopiero ją rozkręcasz wiesz dobrze, jak ważna jest dla Ciebie redukcja kosztów. Małe punkty handlowe i niewielkie punkty usługowe skupiają się przede wszystkim na prostej sprzedaży przy minimalnym nakładzie środków.

Jednym z ważnych kroków do sukcesu małych i średnich firm jest wybranie prostego, a jednocześnie praktycznego programu do obsługi sprzedaży. Programu, który nie będzie posiadał wielu dodatkowych funkcji, niepotrzebnych początkującemu lub dopiero rozkręcającemu działalność przedsiębiorcy. Nie ma co ukrywać, że jedną z najważniejszych cech programu do fakturowania dla małych firm jest jego cena. Zakup oprogramowania nie może zrujnować budżetu przedsiębiorcy.

Nie bez powodu jednymi z najczęściej wybieranych programów do fakturowania są mikroSubiekt dla Windows oraz Small Business Mini - te proste programy obsługi sprzedaży pomogły już setkom firm wdrożyć skuteczne rozwiązania, usprawnić obsługę klienta i zwiększyć zysk przedsiębiorcy.

 

Dla kogo te programy? Specyfika i rodzaje działalności

 

Proste i niedrogie aplikacje do wystawiania faktur zostały stworzone przede wszystkim z myślą o małych firmach handlowo-usługowych, które nie mają obowiązku prowadzenia gospodarki magazynowej. Programy te nie obsługują magazynów - zawdzięczają temu swoją prostotę i atrakcyjną cenę. Możliwości programu zredukowano także o funkcje prowadzenia rozliczeń z kontrahentami oraz wykonywanie inwentaryzacji. Niewielkie firmy zazwyczaj z powodzeniem radzą sobie z tymi zadaniami bez wspomagania ze strony programu komputerowego.

Small Business Mini oraz mikroSubiekt dla Windows świetnie sprawdzają się np. w kancelariach prawnych, biurach projektowych, warsztatach samochodowych oraz innych punktach usługowych. Również niewielkie placówki handlowe z powodzeniem wykorzystują te proste i praktyczne programy dla firm.

Programy do fakturowania zostały stworzone dla osób na różnym poziomie umiejętności obsługi aplikacji komputerowych. Nie oszukujmy się - nie każdy przedsiębiorca jest ekspertem w dziedzinie obsługi komputera. W niewielkich firmach nierzadko pracują członkowie rodziny, którzy wspólnie tworzą biznes. Aby więc program do fakturowania spełniał swoje zadanie, musi być prosty w obsłudze. Powinien dać się bez problemu obsłużyć zarówno osobie dobrze zorientowanej w środowisku Windows, jak i osobie, która zna podstawy obsługi programów komputerowych. Polecane przez nas programy mikroSubiekt dla Windows i Small Business Mini właśnie takie są - łatwe w obsłudze zarówno dla użytkownika zaawansowanego, jak i dla osoby, która w podstawowym zakresie zna się na programach komputerowych. Dzięki temu do wystawiania faktur i korzystania z innych funkcjonalności oprogramowania będziemy mogli zatrudnić osobę średniozaawansowaną w kwestiach techniki.

 

Współpraca z drukarką fiskalną

 

Proste programy do fakturowania powinny trafiać w potrzeby tych firm, u których dla prawidłowego funkcjonowania niezbędna jest praca z drukarką fiskalną. Dzięki takiemu rozwiązaniu za pomocą aplikacji do fakturowania przedsiębiorca prowadzi ewidencję sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej i rolników ryczałtowych - wystawia i drukuje paragony fiskalne dla tego typu klientów. To praktyczne rozwiązanie umożliwia prostą ewidencję sprzedaży detalicznej - bez konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

 

Przedsiębiorstwo rośnie - co dalej?

Oczywiście celem każdego przedsiębiorcy jest rozwijanie swojego biznesu. Dążymy do tego, aby sprzedaż była coraz większa, faktury wystawiane coraz liczniej i na coraz wyższą kwotę. Zwiększa się obrót i zyski. Wielu właścicieli firm obawia się, że gdy ich niedrogi i prosty program do fakturowania przestanie zaspokajać potrzeby rozwijającej się firmy, będzie trzeba wymienić go na droższy - od postaw instalować i konfigurować. Jeśli biznes rozwinie się szybko, wydatek na prosty program do wystawiania faktur może się wydawać niepotrzebnym kosztem poniesionym na początku działalności.

Na szczęście producenci oprogramowania wyszli naprzeciw potrzebom rozwijających się firm - aplikacje takie jak Small Business - Mini czy mikroSubiekt dla Windows można w prosty sposób rozwinąć do bardziej zaawansowanych programów - Small Business Sprzedaż czy Subiekt GT. Niewielkim nakładem kosztów z łatwością rozszerzymy nasz program o funkcjonalności, których wymaga nasza rozwijająca się firma. Przejście z jednego programu do drugiego zostało maksymalnie ułatwione - tak aby przedsiębiorca mógł za niewielką cenę zapewnić sobie wsparcie bardziej zaawansowanego programu.

 

Integracja z księgą przychodów i rozchodów

 

Sukces każdego - nie tylko niewielkiego - przedsiębiorstwa w ogromnej mierze zależy od prawidłowego i szybkiego obiegu informacji. Aby maksymalnie uprościć proces wymiany danych między programem do fakturowania a programem księgowym, aplikacje Small Business Mini i mikroSubiekt dla Windows wyposażono w możliwość eksportu danych do tego typu programów. Na przykład MikroSubiekt dla Windows przesyła dane do programu Rachmistrz GT lub Rewizor GT w formacie EDI++. Również Small Business Mini umożliwia eksport danych do programu obsługującego księgę przychodów i rozchodów.

Właściciele niewielkich firm często sami zajmują się prowadzeniem księgi przychodów i rozchodów lub zlecają prowadzenie księgowości zaufanemu biuru rachunkowemu. W tym pierwszym przypadku samodzielne prowadzenie księgi zajmuje przedsiębiorcy sporo czasu, dlatego tak ważne jest, aby stosowany program do obsługi sprzedaży przyczynił się do maksymalnej oszczędności tego czasu. Z kolei integracja programu do fakturowania z księgą przychodów i rozchodów prowadzoną przez biuro rachunkowe przyczynia się do minimalizacji błędów i redukcji kosztów.    

 

MikroSubiekt dla Windows

 

Ten prosty program go fakturowania jest kontynuatorem linii produktów znanych i cenionych na rynku - to uproszczona wersja programu Subiekt GT marki InsERT. Oprogramowanie to zostało przygotowane z myślą o małych firmach handlowo-usługowych, które nie wymagają programu obsługującego magazyny. Dzięki dostosowaniu funkcji programu do potrzeb małych działalności, mikroSubiekt dla Windows spełnia wszystkie wymagania przedsiębiorcy, pozwala na efektywne zarządzanie sprzedażą przy minimalnym nakładzie czasu i środków.

 

Najważniejsze cechy programu:

 • Obsługa faktur, faktur korygujących oraz paragonów - dzięki tym funkcjom wykonasz wszystkie najważniejsze operacje związane z prowadzeniem działalności
 • Współpraca z drukarkami fiskalnymi - za pomocą programu dokonasz fiskalizacji sprzedaży - MikroSubiekt dla Windows współpracuje z wieloma różnymi modelami drukarek
 • Eksport danych do systemów księgowych - Rachmistrz GT, Rewizor GT
 • Funkcja Rozlicz umożliwiająca uproszczoną obsługę ewidencji dokumentów nierozliczonych
 • Sporządzanie wielu podstawowych zestawień: sprzedaż wg asortymentu, sprzedaż w okresie, bilans itp.
 • Obsługa kartotek towarów, usług i kontrahentów
 • Możliwość przypisania do kontrahenta domyślnej formy płatności
 • Funkcja umożliwiająca zbiorczą zmianę stawek VAT w kartotekach towarów
 • Przypisanie towarom domyślnych marż

Jak widać, program do wystawiania faktur mikroSubiekt dla Windows z jednej strony jest prosty i posiada tylko niezbędne funkcje, a z drugiej ma wystarczające możliwości, aby zapewnić przedsiębiorcy skuteczną obsługę sprzedaży.

 

Small Business - Mini

 

To jeden z najpopularniejszych w Polsce programów do fakturowania dedykowanych małym firmom handlowo-usługowym, które poszukują prostej aplikacji do zarządzania sprzedażą. Small Business - Mini jest uproszczoną wersją oprogramowania Small Business Sprzedaż, przeznaczoną do fakturowania w obrocie krajowym. Producent tego programu - firma Sympleks - przewidziała możliwość szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa stosującego Small Business Mini i umożliwiła użytkownikom proste przejście z tej uproszczonej wersji programu do aplikacji Small Business Sprzedaż.

Najważniejsze cechy programu:

 • Obsługa faktur krajowych, korekt, paragonów, faktur dla osób, zwrotów do paragonów, WZ, wydań zafakturowanych
 • Współpraca z drukarkami: drukarką zwykłą i drukarką paragonową
 • Współpraca z urządzeniami: skanerem kodów kreskowych, wagą elektroniczną, klawiaturą ekranową itp.
 • Funkcje serwisowe: usuwanie danych, przelicz magazyn
 • Połączenie ze zdalnym serwisem
 • Przychody i rozchody wewnętrzne w menu tabele
 • Magazyny w menu tabele
 • Lista kontrahentów: spis firm, spis osób fizycznych

 

Jaki program do fakturowania wybrać? Gdzie kupić?

 

Wybór programu do wystawiania faktur to istotna sprawa, dlaczego trzeba dokonać go z głową. Najlepiej udać się do autoryzowanego partnera różnych firm produkujących oprogramowanie. Oprócz sprzedaży autoryzowany dealer zapewni nam również wdrożenie programu, czyli dostosowania jego funkcjonalności do potrzeb konkretnie naszej działalności. Ponadto autoryzowany partner zapewni szkolenie z obsługi aplikacji oraz późniejszą opiekę serwisową. Jeśli w przyszłości biznes się rozwinie i będziemy chcieli zyskać dostęp do zaawansowanych funkcji programów Small Business Sprzedaż i Subiekt GT - nasz sprzedawca i serwisant sprawnie i skutecznie przeprowadzi nas przez ten proces.

 

BUCHCOM Programy dla firm Warszawa - zobacz naszą ofertę!

Czytany 4642 razy Ostatnio zmieniany środa, 23 lipiec 2014 08:25