środa, 08 lipiec 2015 11:08

Ekrany dotykowe - wstęp Wyróżniony

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Urządzenia wyposażone w ekrany dotykowe stosuje się podczas sprzedaży w rozmaitych firmach handlowych i usługowych. Niejeden przedsiębiorca decyduje się na taki sprzęt dla swojego biznesu. Dlaczego? To proste. Ponieważ obsługa sprzedaży z wykorzystaniem urządzeń dotykowych jest szybka i sprawna.

Myślisz o ekranie dotykowym dla swojego punktu handlowo-usługowego restauracji, sklepu, magazynu? W ofercie Buchcom znajdziesz wiele monitorów i terminali POS wykorzystujących technologie dotykowe. Domyślamy się, że wybór odpowiedniego urządzenia to nie taka prosta sprawa. Wiemy też, że od tego wyboru zależy naprawdę dużo – komfort operatora, sprzedawcy, kasjera przez kolejne lata użytkowania, ale też zadowolenie klienta z profesjonalnej obsługi. Dlatego chcemy Ci pomóc w jak najlepszym wyborze. Mamy dla Ciebie poradnik, z którego dowiesz się m.in. jak działają ekrany dotykowe i jakie są rodzaje urządzeń do obsługi sprzedaży przez dotyk No i oczywiście najważniejsze: jak dopasować sprzęt z ekranem dotykowym do potrzeb firmy.   

Zaczynamy od spraw zasadniczych.

Czym są ekrany dotykowe?

Wydaje się, że jest sprawa oczywista – ekrany dotykowe to po prostu urządzenia stworzone do obsługi za pomocą palca. Zamiast myszki czy klawiatury dotykowo wybieramy interesujące nas funkcje, przeglądamy pliki, zdjęcia itd. Znamy to z codziennej rzeczywistości, działają tak nasze osobiste mobilne urządzenia – smartfony czy tablety. Jednak, gdy przychodzi co do czego i mamy wyposażyć w ekrany dotykowe miejsce pracy, sprawa się trochę komplikuje. Inne wykorzystanie ekranów, zmienia  perspektywę i kryteria wyboru. Chodzi o to, żeby sprzęt, w który zainwestujemy służył nam bez problemu przez lata. Lata intensywnej eksploatacji. Powinien być wytrzymały, ergonomiczny i dostosowany do branży, która się zajmujemy. Ekran dotykowy będzie doskonałym narzędziem pracy, jeśli odpowiednio dobierzemy go do środowiska pracy.

Warto pamiętać, że nie ma jednego, uniwersalnego rodzaju ekranu dotykowego, który znakomicie sprawdzi w każdych warunkach. Przyjrzyj się monitorom dotykowym ELO. Na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają bardzo podobnie. Jednak, poza rozmiarem ekranu i rodzajem mocowania, różni je od siebie bardzo ważny czynnik - technologie dotykowe.

Technologia w jakiej został wykonany ekran, a więc panel dotykowy urządzenia, to sprawa najważniejsza! Różnice w technologiach są na tyle znaczące, że ekran świetnie działający w jednych warunkach, może okazać się koszmarem w innych. Dlatego koniecznie zorientuj się, jakie technologie dotykowe, wykorzystuje się w monitorach dotykowych i terminalach POS.

CHCĘ TERAZ PRZECZYTAĆ, JAKIE SĄ RODZAJE TECHNOLOGII DOTYKOWYCH

Powiedz nam, co robisz, a my powiemy Ci jaki ekran wybrać!

Wiesz, że ekrany dotykowe to jedne z najwygodniejszych narzędzi pracy w wielu branżach. Masz pewną wiedzę na temat rodzajów technologii dotykowych. Kolejny krok to dopasowanie odpowiedniej technologii do Twojego miejsca pracy. Jak to zrobić? Pomyśl, w jakich warunkach będziesz wykorzystywał monitor lub terminal POS z ekranem dotykowym? Kto będzie z niego korzystał? Jak działa aplikacja sprzedażowa, którą wybrałeś do obsługi w swoim punkcie? Różne branże mają swoje specyficzne potrzeby. Inny ekran sprawdzi się w fastfoodzie, pizzerii czy restauracji. Inny w fabryce, kinie lub hotelu. Jeszcze inny w hipermarkecie, w którym zaplanowano stanowiska samoobsługowe dla klientów. Nie wspominając już o ekranach w placówkach medycznych z diagnostyką obrazową czy zastosowaniach w przestrzeni publicznej – muzeach, centrach handlowych.

Chcemy, żebyś osiągnął sukces w wyborze sprzętu dla siebie. Od tego zależą przecież zyski Twojej firmy! W poradniku na stronie Buchcom znajdziesz to, czego Ci potrzeba: praktyczne wskazówki, jakie czynniki brać pod uwagę przy doborze ekranu dotykowego. Damy Ci też przykłady, które monitory dotykowe sprawdzą się w danej branży.

CHCĘ SIĘ DOWIEDZIEĆ, JAK WYBRAĆ EKRAN DOTYKOWY DLA SWOJEJ BRANŻY 

Czytany 5643 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 24 sierpień 2015 11:10