Wydrukuj tę stronę
wtorek, 25 maj 2021 07:56

Transakcje bezgotówkowe z kasą online w salonie urody

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Czy przechodząc na online, warto wprowadzić w salonie urody płatności bezgotówkowe? Zdecydowanie tak! Udostępnienie klientkom i klientom takiej opcji przyczyni się do podniesienia renomy salonu. Sprawdź, jakie rozwiązania w tym zakresie oferuje lider na rynku urządzeń fiskalnych – firma Posnet.

Już od 1 lipca 2021 r. podatnicy świadczący m.in. usługi fryzjerskie i kosmetyczne muszą rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Dla większości z nich oznacza to konieczność wymiany obecnych urządzeń na nowe – wyposażone w funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas.

 

Transakcje bezgotówkowe w salonie urody

Według danych publikowanych przez Związek Banków Polskich, w całym kraju używamy aż 38 mln kart płatniczych. Z kolei Narodowy Bank Polski przeprowadził sondaże, zgodnie z którymi aż 54% konsumentów woli płacić kartą niż gotówką. Niewątpliwie przyczyniły się do tego zachęty udzielane w czasie pandemii, by ograniczyć użycie gotówki. Trzeba też przyznać, iż transakcje elektroniczne są dla nas po prostu wygodniejsze.

Choć terminale płatnicze są już powszechne w miejscach usługowych, wciąż mamy pod tym względem sporo do zrobienia. Na milion osób w Polsce przypada 14 tys. terminali, podczas gdy średnia europejska wynosi 21 tys. urządzeń. Brak możliwości zapłacenia kartą czy telefonem rodzi kłopotliwe sytuacje – szczególnie, gdy nowy klient zakładał, że w salonie urody będzie miał taką możliwość.

 

Kasa fiskalna online i terminal płatniczy

Wymiana kas fiskalnych na urządzenia online’owe w salonie urody to dobra okazja do wprowadzenia również terminala płatniczego. Wiodący producent kas fiskalnych – firma Posnet – oferuje wygodne i atrakcyjne cenowo rozwiązania, które doskonale sprawdzą się w salonie urody.

Netpay to nowoczesny terminal płatniczy, który współpracuje z kasami fiskalnymi Posnet i Fawag. Obsługuje płatności kartami magnetycznymi, chipowymi i zbliżeniowymi oraz BLIK, Google Pay i Apple Pay. Co więcej, Netpay udostępnia internet kasie fiskalnej online. Urządzenia łączą się ze sobą przez Wi-Fi lub kabel USB.

 

Kasa, drukarka fiskalna online i terminal płatniczy w jednym

Alternatywą dla dwóch lub trzech osobnych urządzeń jest POSPAY Online – to innowacyjne połączenie kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online oraz nowoczesnego terminala płatniczego. Wszystko dostajemy w kompaktowej obudowie o wyjątkowo atrakcyjnym designie. Fiskalny terminal płatniczy obsługuje się za pomocą wygodnego ekranu dotykowego.

Warto przy tym pamiętać, iż salony urody wymieniające kasy na online’owe mogą skorzystać z ulgi do 700 zł na zakup urządzenia. Dodatkowo przy wprowadzeniu w działalności pierwszego terminala płatniczego można też skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Przy zakupie POSPAY Online mogą nam przysługiwać obie te ulgi.

 

Czytaj więcej o POSPAY Online

 

Czytaj więcej o Netpay

 

Zobacz też: Mała kasa fiskalna online do salonu kosmetycznego

Czytany 562 razy

Artykuły powiązane