sobota, 31 lipiec 2021 22:50

Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

Kasy fiskalne online to urządzenia wzbogacone nie tylko o funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), ale też o szereg innych udoskonaleń. Zgodnie z przepisami dotyczącymi wymogów technicznych, zapisują one dane nie na zewnętrznym nośniku danych, ale w bezpiecznej pamięci chronionej. W standardzie pozwalają m.in. na wydruk numeru NIP nabywcy na paragonie oraz pełne ewidencjonowanie zaliczek. Posiadają też ustandaryzowany protokół komunikacyjny do terminala płatniczego.

 

Kasa online i terminal płatniczy

Ujednolicony protokół komunikacyjny pozwala podłączyć do kasy terminal płatniczy na zasadzie „plug and play”. Użytkownik nie musi się już zastanawiać, czy wybrany przez niego model urządzenia online współpracuje z tym czy innym terminalem. Na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych kas fiskalnych oraz prostych i wygodnych w użyciu terminali, które doskonale trafią w potrzeby małych i średnich sklepów oraz punktów usługowych.

Połączeniem często wybieranym m.in. przez sklepy spożywcze, piekarnie, butki itp., a także lokale gastronomiczne, warsztaty samochodowe, salony fryzjerskie czy obiekty noclegowe jest kasa lub drukarka fiskalna oraz terminal płatniczy Netpay.

 

Kasa fiskalna BINGO MAX Online + Terminal płatniczy Netpay

Netpay to prosty w obsłudze, a zarazem niezwykle funkcjonalny terminal płatniczy z dotykowym panelem obsługi. Wyglądem nieco przypomina smartfon i jest równie intuicyjny w użyciu. Netpay udostępnia kasie online internet – dzięki temu użytkownik już nie musi zastanawiać się nad sposobem połączenia urządzenia z siecią.

Do tego jedna z najbardziej popularnych średnich kas fiskalnych stacjonarnych – Posnet BINGO Online. Takie połączenie sprawdza się w warsztatach samochodowych, małych i średnich sklepach, obiektach noclegowych, małych gastronomiach i wielu innych placówkach handlowych i usługowych.

 

Kasa fiskalna FAWAG Lite Online + Terminal płatniczy Netpay

Propozycja dla osób szukających budżetowego rozwiązania stacjonarnego. Kasa fiskalna FAWAG Lite Online to tani model urządzenia wyposażonego we wszystkie funkcje nowoczesnej kasy online. Intuicyjne menu, niezawodne i szybkie mechanizmy, czytelne wyświetlacze – to tylko niektóre z wielu zalet FAWAG Lite Online.

Kasa FAWAG Lite Online i terminal płatniczy Netpay tworzą nowoczesne, praktyczne i w pełni kompatybilne połączenie. Podobnie jak w pierwszym zestawie, użytkownik nie musi szukać połączenia kasy z Internetem – dostęp do sieci udostępnia Netpay.

 

POSPAY Online

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online to aż trzy urządzenia w jednej obudowie – kasa online, drukarka online oraz terminal płatniczy. Wszystko to dostajemy w formie nowoczesnego urządzenia z dotykowym panelem obsługi. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się m.in. w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, klubach fitness, szkołach jazdy, firmach budowlanych, gabinetach lekarskich i wielu innych punktach usługowych, a także w małych sklepach, butikach itp.

Warto przy tym pamiętać, iż przedsiębiorcy wprowadzający w działalności swój pierwszy terminal płatniczy mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Dodatkowo nowym podatnikom oraz wymieniającym urządzenie na online’owe ze względu na nałożony przepisami obowiązek przysługuje ulga do 700 zł na zakup urządzenia.

 

Kasy fiskalne online współpracujące z terminalami płatniczymi – zobacz naszą ofertę!

Czytany 1548 razy

Artykuły powiązane

 • Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać? Sprzedaż sezonowa – jaką kasę fiskalną wybrać?

  Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim – sprzedaż sezonowa. Dla wielu przedsiębiorców ciepłe miesiące to okres największego (a czasem nawet jedynego w całym roku) zarobku. Otwierając sezonowy biznes pamiętaj, że obowiązują Cię przepisy dotyczące posiadania kasy fiskalnej. Sprawdź, jaka kasa fiskalna najlepiej sprawdzi się w sprzedaży sezonowej!

 • Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich? Kasy online od 2023 r. – obowiązkowe dla wszystkich?

  Wraz z końcem 2022 r. z półek serwisów fiskalnych znikną kasy fiskalne z elektroniczną kopią paragonu. To dalszy ciąg reformy fiskalnej prowadzonej w Polsce od 2019 roku. Co w praktyce oznacza dla przedsiębiorców? Czy musimy obowiązkowo wymienić urządzenia na kasy online od 2023 r.?

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje? Zakup kasy online po terminie a ulga 700 zł. Czy przysługuje?

  Terminowe rozpoczęcie ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy online jest jednym z podstawowych warunków uzyskania ulgi do 700 zł za każde urządzenie. W praktyce jednak zdarzają się różne sytuacje – choroba, trudności z zakupem urządzenia, czy znane z ubiegłych lat zamknięcie branż ze względu na pandemię. Czy w takich okolicznościach zakup kasy online po terminie przekreśla prawo do ulgi 700 zł? W znalezieniu odpowiedzi pomocne będą interpretacje indywidualne.

 • Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe? Kasy online 2023 – czy będą obowiązkowe?

  Nowelizacja ustawy o VAT wprowadziła terminy, po których nie będzie już można kupić kasy z elektronicznym lub papierowym zapisem kopii. Czy oznacza to, że kasy online 2023 roku będą obowiązkowe? Sprawdź aktualne przepisy!