sobota, 31 lipiec 2021 22:50

Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

Kasy fiskalne online to urządzenia wzbogacone nie tylko o funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), ale też o szereg innych udoskonaleń. Zgodnie z przepisami dotyczącymi wymogów technicznych, zapisują one dane nie na zewnętrznym nośniku danych, ale w bezpiecznej pamięci chronionej. W standardzie pozwalają m.in. na wydruk numeru NIP nabywcy na paragonie oraz pełne ewidencjonowanie zaliczek. Posiadają też ustandaryzowany protokół komunikacyjny do terminala płatniczego.

 

Kasa online i terminal płatniczy

Ujednolicony protokół komunikacyjny pozwala podłączyć do kasy terminal płatniczy na zasadzie „plug and play”. Użytkownik nie musi się już zastanawiać, czy wybrany przez niego model urządzenia online współpracuje z tym czy innym terminalem. Na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych kas fiskalnych oraz prostych i wygodnych w użyciu terminali, które doskonale trafią w potrzeby małych i średnich sklepów oraz punktów usługowych.

Połączeniem często wybieranym m.in. przez sklepy spożywcze, piekarnie, butki itp., a także lokale gastronomiczne, warsztaty samochodowe, salony fryzjerskie czy obiekty noclegowe jest kasa lub drukarka fiskalna oraz terminal płatniczy Netpay.

 

Kasa fiskalna BINGO MAX Online + Terminal płatniczy Netpay

Netpay to prosty w obsłudze, a zarazem niezwykle funkcjonalny terminal płatniczy z dotykowym panelem obsługi. Wyglądem nieco przypomina smartfon i jest równie intuicyjny w użyciu. Netpay udostępnia kasie online internet – dzięki temu użytkownik już nie musi zastanawiać się nad sposobem połączenia urządzenia z siecią.

Do tego jedna z najbardziej popularnych średnich kas fiskalnych stacjonarnych – Posnet BINGO Online. Takie połączenie sprawdza się w warsztatach samochodowych, małych i średnich sklepach, obiektach noclegowych, małych gastronomiach i wielu innych placówkach handlowych i usługowych.

 

Kasa fiskalna FAWAG Lite Online + Terminal płatniczy Netpay

Propozycja dla osób szukających budżetowego rozwiązania stacjonarnego. Kasa fiskalna FAWAG Lite Online to tani model urządzenia wyposażonego we wszystkie funkcje nowoczesnej kasy online. Intuicyjne menu, niezawodne i szybkie mechanizmy, czytelne wyświetlacze – to tylko niektóre z wielu zalet FAWAG Lite Online.

Kasa FAWAG Lite Online i terminal płatniczy Netpay tworzą nowoczesne, praktyczne i w pełni kompatybilne połączenie. Podobnie jak w pierwszym zestawie, użytkownik nie musi szukać połączenia kasy z Internetem – dostęp do sieci udostępnia Netpay.

 

POSPAY Online

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online to aż trzy urządzenia w jednej obudowie – kasa online, drukarka online oraz terminal płatniczy. Wszystko to dostajemy w formie nowoczesnego urządzenia z dotykowym panelem obsługi. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się m.in. w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, klubach fitness, szkołach jazdy, firmach budowlanych, gabinetach lekarskich i wielu innych punktach usługowych, a także w małych sklepach, butikach itp.

Warto przy tym pamiętać, iż przedsiębiorcy wprowadzający w działalności swój pierwszy terminal płatniczy mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Dodatkowo nowym podatnikom oraz wymieniającym urządzenie na online’owe ze względu na nałożony przepisami obowiązek przysługuje ulga do 700 zł na zakup urządzenia.

 

Kasy fiskalne online współpracujące z terminalami płatniczymi – zobacz naszą ofertę!

Czytany 729 razy

Artykuły powiązane

 • Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie Wymiana kasy na online po obowiązującym terminie

  Kasy fiskalne online to coraz częstszy widok w polskich firmach. Od 2020 r. kilka dużych grup podatników wymieniło posiadane urządzenia na kasy online’owe, ponieważ zobowiązał ich do tego ustawodawca. Ustalony odgórnie harmonogram wskazywał, która branża i w jakim terminie ma wdrożyć pracę na nowych sprzętach. Co w przypadku, gdy przedsiębiorca wymienił kasę na online po obowiązującym terminie?

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Kto musi mieć kasę online w 2022 r.? Kto musi mieć kasę online w 2022 r.?

  Kasy fiskalne online stopniowo wypierają z rynku starsze modele urządzeń – kasy z elektroniczną kopią paragonu. Modele z kopią papierową spotkamy już bardzo rzadko, a w sklepach nie ma ich już od prawie 3 lat. Niektórzy podatnicy wciąż mają wybór – mogą używać kas online lub urządzeń z kopią elektroniczną. Sprawdź, kto musi mieć kasę online w 2022 r.!

 • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

  Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

 • Kasy fiskalne w 2022 r. – jakie kary za brak płatności bezgotówkowej i integracji z terminalem? Kasy fiskalne w 2022 r. – jakie kary za brak płatności bezgotówkowej i integracji z terminalem?

   

  Od 1 stycznia 2022 r. każdy przedsiębiorca, który ewidencjonuje sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej, musi zapewnić klientom opcję płatności bezgotówkowej. Z kolei z początkiem lipca zacznie obowiązywać wymóg integracji kasy z terminalem dla właścicieli urządzeń online. Jakie konsekwencje poniosą podatnicy, którzy nie dostosują się do tych obowiązków?