sobota, 31 lipiec 2021 22:50

Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

Kasy fiskalne online to urządzenia wzbogacone nie tylko o funkcję przesyłu danych do Centralnego Repozytorium Kas (CRK), ale też o szereg innych udoskonaleń. Zgodnie z przepisami dotyczącymi wymogów technicznych, zapisują one dane nie na zewnętrznym nośniku danych, ale w bezpiecznej pamięci chronionej. W standardzie pozwalają m.in. na wydruk numeru NIP nabywcy na paragonie oraz pełne ewidencjonowanie zaliczek. Posiadają też ustandaryzowany protokół komunikacyjny do terminala płatniczego.

 

Kasa online i terminal płatniczy

Ujednolicony protokół komunikacyjny pozwala podłączyć do kasy terminal płatniczy na zasadzie „plug and play”. Użytkownik nie musi się już zastanawiać, czy wybrany przez niego model urządzenia online współpracuje z tym czy innym terminalem. Na rynku dostępnych jest wiele funkcjonalnych kas fiskalnych oraz prostych i wygodnych w użyciu terminali, które doskonale trafią w potrzeby małych i średnich sklepów oraz punktów usługowych.

Połączeniem często wybieranym m.in. przez sklepy spożywcze, piekarnie, butki itp., a także lokale gastronomiczne, warsztaty samochodowe, salony fryzjerskie czy obiekty noclegowe jest kasa lub drukarka fiskalna oraz terminal płatniczy Netpay.

 

Kasa fiskalna BINGO MAX Online + Terminal płatniczy Netpay

Netpay to prosty w obsłudze, a zarazem niezwykle funkcjonalny terminal płatniczy z dotykowym panelem obsługi. Wyglądem nieco przypomina smartfon i jest równie intuicyjny w użyciu. Netpay udostępnia kasie online internet – dzięki temu użytkownik już nie musi zastanawiać się nad sposobem połączenia urządzenia z siecią.

Do tego jedna z najbardziej popularnych średnich kas fiskalnych stacjonarnych – Posnet BINGO Online. Takie połączenie sprawdza się w warsztatach samochodowych, małych i średnich sklepach, obiektach noclegowych, małych gastronomiach i wielu innych placówkach handlowych i usługowych.

 

Kasa fiskalna FAWAG Lite Online + Terminal płatniczy Netpay

Propozycja dla osób szukających budżetowego rozwiązania stacjonarnego. Kasa fiskalna FAWAG Lite Online to tani model urządzenia wyposażonego we wszystkie funkcje nowoczesnej kasy online. Intuicyjne menu, niezawodne i szybkie mechanizmy, czytelne wyświetlacze – to tylko niektóre z wielu zalet FAWAG Lite Online.

Kasa FAWAG Lite Online i terminal płatniczy Netpay tworzą nowoczesne, praktyczne i w pełni kompatybilne połączenie. Podobnie jak w pierwszym zestawie, użytkownik nie musi szukać połączenia kasy z Internetem – dostęp do sieci udostępnia Netpay.

 

POSPAY Online

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online to aż trzy urządzenia w jednej obudowie – kasa online, drukarka online oraz terminal płatniczy. Wszystko to dostajemy w formie nowoczesnego urządzenia z dotykowym panelem obsługi. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się m.in. w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, klubach fitness, szkołach jazdy, firmach budowlanych, gabinetach lekarskich i wielu innych punktach usługowych, a także w małych sklepach, butikach itp.

Warto przy tym pamiętać, iż przedsiębiorcy wprowadzający w działalności swój pierwszy terminal płatniczy mogą skorzystać z dofinansowania w ramach programu Polska Bezgotówkowa. Dodatkowo nowym podatnikom oraz wymieniającym urządzenie na online’owe ze względu na nałożony przepisami obowiązek przysługuje ulga do 700 zł na zakup urządzenia.

 

Kasy fiskalne online współpracujące z terminalami płatniczymi – zobacz naszą ofertę!

Czytany 382 razy

Artykuły powiązane

 • Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować? Raporty fiskalne z kasy rejestrującej – kiedy należy je drukować?

  Wykorzystywanie urządzenia fiskalnego w firmie wiąże się z wieloma obowiązkami. Poza bieżącym ewidencjonowaniem sprzedaży i generowaniem paragonów fiskalnych, przepisy obligują podatników m.in. do wykonywania raportów w określonych terminach. Kiedy należy drukować raporty fiskalne z kasy rejestrującej?

 • Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB Połącz kasę z komputerem i nie płać za transmisję danych – kasy online z komunikacją przez USB

  Użytkownicy kas i drukarek fiskalnych online muszą zapewnić swoim urządzeniom stały dostęp do internetu. Za pośrednictwem sieci kasy online’owe wysyłają dane w sposób ciągły i automatyczny do Centralnego Repozytorium Kas. Wybierając urządzenie, należy zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z internetem. Jedną z opcji jest połączenie przez USB. Jak działa i dlaczego jest tańsze niż inne?

 • Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens? Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens?

  Bazarki, targowiska, uliczne stragany – zarówno sprzedawcy, jak i konsumenci są przyzwyczajeni do faktu, że w takich miejscach nie zapłacą kartą. Jednocześnie w najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa to właśnie one zostały przez respondentów wskazane jako takie, w których najbardziej brakuje opcji płatności bezgotówkowej. Czy rzeczywiście opłaca się wprowadzać możliwość płatności kartą na bazarze i targowisku?

 • Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać? Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

  Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.

 • W jaki sposób kasy online łączą się z CRK? W jaki sposób kasy online łączą się z CRK?

  Jedną z nowych, ważnych funkcji wprowadzonych w kasach fiskalnych online jest komunikacja z Centralnym Repozytorium Kas (CRK). Aby urządzenie wysyłało dane do administracji skarbowej w sposób ciągły i automatyczny, musi być na stałe połączone z Internetem. Poznaj sposoby, w jakie kasy online łączą się z CRK i wybierz rozwiązanie najlepsze dla twojej działalności.