poniedziałek, 26 lipiec 2021 22:45

Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.

Nowi przedsiębiorcy oraz sprzedawcy wymieniający kasę fiskalną najczęściej decydują się na urządzenie online’owe – chociażby ze względu na prawo do skorzystania z ulgi do 700 zł. Wybierając sprzęt trafiający w potrzeby firmy, trzeba zwrócić szczególną uwagę na sposób komunikacji z Internetem.

 

Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM

Urządzenia fiskalne online dysponują czterema opcjami komunikacyjnymi:

 • LAN/Ethernet
 • USG podłączone do komputera z Internetem
 • Wi-Fi
 • GSM

Przy czym nie każdy model został wyposażony we wszystkie wymienione łącza. Dla przedsiębiorców mobilnych, którzy nie zawsze mogą korzystać z internetu stacjonarnego lub Wi-Fi, najlepszą opcją będzie kasa fiskalna wyposażona w modem GPRS z kartą SIM. Dzięki niemu łączy się z siecią w dowolnym miejscu - wystarczy tylko do dostęp do sieci komórkowej.

Transmisja danych odbywa się automatycznie. Sprzedawca może obsługiwać klientów nawet w nietypowych miejscach, np. na stoiskach z pamiątkami w oddalonych od zabudowań, turystycznych miejscowości.

 

Kasy online z modemem GPRS

Pamiętajmy jednak, iż w większości przypadków moduł GPRS z kartą SIM jest opcją, nie standardem. Dlatego najlepiej od razu przy zakupie zapytać serwisanta o wzbogacenie urządzenia o takie rozwiązanie. Przedstawiamy trzy nowoczesne kasy online wyposażone w opcjonalny modem GPRS:

POSPAY Online – to połączenie kasy online, drukarki online oraz terminala płatniczego. Dzięki małym gabarytom i wytrzymałemu akumulatorowi doskonale sprawdzi się w pracy mobilnej. Nowoczesny w swoim designie, wyróżnia się prostotą obsługi za pomocą dotykowego panelu operatora. Tylko POSPAY Online łączy w sobie funkcjonalność trzech urządzeń w jednej obudowie.

POSPAY Online wysyła dane do CRK za pośrednictwem Wi-Fi lub sieci GSM. Dołączona w zestawie karta GSM została uwzględniona w abonamencie.

 

ERGO Online – mała, funkcjonalna kasa fiskalna online sprawdzi się w wielu firmach. Ceniona nie tylko za wytrzymałość i niezawodność, ale też za prostotę obsługi, kasa ERGO Online daje możliwość modułowej rozbudowy. Jedną z dostępnych opcji komunikacyjnych jest modem GPRS z kartą SIM. To rozwiązanie optymalne dla mobilnych sprzedawców i usługodawców oraz wszystkich przedsiębiorców działających w miejscach o utrudnionym dostępie do internetu.

 

MOBILE Online – najmniejsze kasa fiskalna na rynku, od wielu lat cieszy się niezmienną popularnością wśród mobilnych sprzedawców. Lekka i zgrabna, z wytrzymałym akumulatorem, została wyposażona w intuicyjne menu i niezawodne, szybkie mechanizmy. W standardzie łączy się w siecią przez Wi-Fi lub Bluetooth. W opcji – z modemem GPRS z kartą SIM i anteną wewnętrzną lub zewnętrzną.

 

Jeśli wciąż masz wątpliwości, jaka kasa fiskalna online okaże się najlepsza dla twojej firmy, poproś naszego serwisanta o darmowe wsparcie w wyborze. Wyspecjalizowani w kompleksowej obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw, dopasują rozwiązanie optymalne dla każdej firmy.

 

Kasy fiskalne online Warszawa – zobacz naszą ofertę!

Czytany 1349 razy

Artykuły powiązane

 • Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać? Kasa fiskalna online a brak internetu – co grozi? Czy mogę sprzedawać?

  Awaria, brak zasięgu czy utrudniony dostęp do sieci teleinformatycznej z innych przyczyn – taka sytuacja okazuje się wyjątkowo kłopotliwa dla właścicieli kas fiskalnych online. Czy mogą prowadzić sprzedaż? Czy zostaną ukarani mandatem za brak przesyłu danych do CRK? Sprawdź, jak kwestię – kasa fiskalna online a brak internetu – rozwiązują przepisy!

 • Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX – szybka, wytrzymała i nowoczesna

  Nowa drukarka fiskalna Posnet Thermal HX dołączyła do urządzeń rejestrujących z rodziny Thermal. Co, wraz z pojawieniem w sprzedaży nowoczesnego sprzętu, zaproponował klientom wiodący producent kas i drukarek? W potrzeby których branż trafi Posnet? Poznaj główne zalety drukarki Thermal HX.    

 • Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet Pierwsza na rynku drukarka fiskalna z e-paragonem! To produkt Posnet

  E-paragony funkcjonują już od 2021 r. w przepisach i… do tej pory tylko tam. Jak dotąd bowiem nie było na polskim rynku urządzenia fiskalnego wyposażonego w funkcję przesyłania paragonów elektronicznych. Sytuacja ta zmieniła się za sprawą Thermal XL 2 Online S firmy Posnet.

 • Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens? Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens?

  Bazarki, targowiska, uliczne stragany – zarówno sprzedawcy, jak i konsumenci są przyzwyczajeni do faktu, że w takich miejscach nie zapłacą kartą. Jednocześnie w najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa to właśnie one zostały przez respondentów wskazane jako takie, w których najbardziej brakuje opcji płatności bezgotówkowej. Czy rzeczywiście opłaca się wprowadzać możliwość płatności kartą na bazarze i targowisku?

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.