sobota, 28 sierpień 2021 22:52

Płatności bezgotówkowe na bazarze – czy terminal płatniczy na targowisku naprawdę ma sens?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Bazarki, targowiska, uliczne stragany – zarówno sprzedawcy, jak i konsumenci są przyzwyczajeni do faktu, że w takich miejscach nie zapłacą kartą. Jednocześnie w najnowszym sondażu przeprowadzonym na zlecenie Fundacji Polska Bezgotówkowa to właśnie one zostały przez respondentów wskazane jako takie, w których najbardziej brakuje opcji płatności bezgotówkowej. Czy rzeczywiście opłaca się wprowadzać możliwość płatności kartą na bazarze i targowisku?

Jeszcze do niedawna tzw. białe plamy w płatnościach bezgotówkowych miały charakter geograficzny. Niektóre regiony Polski oporniej niż inne przekonywały się o korzyściach z udostępnienia klientom opcji płatności kartą. Ostatnie badania wskazały jednak na zmianę podejściach zarówno przedsiębiorców, jak i ich klientów. Dziś patrzymy na tę kwestię bardziej z perspektywy branżowej.

 

Gdzie Polakom brakuje płatności bezgotówkowych?

Terminale płatnicze znajdziemy już prawie w każdym większym sklepie i punkcie usługowym. Proces udostępniania konsumentom opcji płatności kartą przyśpieszyła pandemia i zachęty rządu oraz środowisk medycznych do maksymalnego ograniczenia obrotu gotówką. Jednak w pewne miejscach tendencja ta nie dotarła. To przede wszystkim bazarki, targowiska i stragany uliczne.

Co ciekawe, aż 48% respondentów w badaniu przeprowadzonym przez Fundację Polska Bezgotówkowa wskazało je jako miejsca, w których chcieliby płacić kartą, ale nie mają takiej możliwości. Zaraz po nich pojawiły się m.in. toalety publiczne oraz małe zakłady rzemieślnicze.

 

Polacy nie mają gotówki

Prawda jest taka, iż Polacy w każdym wieku coraz rzadziej mają przy sobie gotówkę. Wszechobecność płatności bezgotówkowych jest dla nas bardzo wygodna – dziś kartą możemy zapłacić nie tylko za zakupy w markecie, ale też za gazetę w kiosku, bilet na autobus, dowóz zamówionego w restauracji jedzenia, a nawet przesyłkę kurierską.

W praktyce oznacza to niestety utratę części klientów przez podatników zajmujących się handlem na bazarkach i targowiskach. Patrząc na to z drugiej strony, wprowadzenie terminala płatniczego w takich miejscach może znacząco zwiększyć konkurencyjność punktu sprzedażowego! To dla wielu przedsiębiorców niepowtarzalna szansa, by pozyskać nowych klientów.

 

Problemy z terminalem płatniczym na bazarze

Większość przedsiębiorców handlujących na bazarach i targowiskach wskazuje na problemy techniczne, które mogą się wiązać z taką zmianą. Pierwsza to brak dostępu do energii elektrycznej. Druga – brak dostępu do sieci teleinformatycznej.

Na wszystkie te wątpliwości mamy jednak rozwiązanie. Prześledźmy, jak producenci wychodzą naprzeciw potrzebom firm z różnych branż na przykładzie fiskalnego terminala płatniczego POSPAY Online. To unikalne połączenie kasy fiskalnej online, drukarki fiskalnej online oraz terminala płatniczego. Warto bowiem przypomnieć, iż obowiązek posiadania urządzenia fiskalnego dotyczy zdecydowanej większości przedsiębiorców – także tych handlujących na bazarach. Jedynie nieliczna grupa podatników osiągających niskie obroty ze sprzedaży detalicznej może korzystać ze zwolnienia z kas, na warunkach określonych w przepisach.

 

Płatności bezgotówkowe na bazarze – POSPAY Online

Fiskalny terminal płatniczy POSPAY Online został wyposażony w dwa wytrzymałe akumulatory litowo-jonowe, które pozwalają na całodzienną pracę bez konieczności ładowania urządzenia. Gdy jeden akumulator się rozładuje, drugi przejmuje jego funkcje.

A co z dostępem do internetu? To oczywiste, iż na bazarach nie ma dostępu do sieci stacjonarnej. Zwykle też brakuje Wi-Fi. POSPAY Online wychodzi naprzeciw tym potrzebom – łączy się z internetem m.in. przez sieć GSM. Przy czym stałą i szybką transmisję danych zapewnia producent urządzenia – firma Posnet. Połączenie odbywa się za pomocą dołączonej do zestawu karty SIM i jest uwzględnione w cenie abonamentu.

Do tego POSPAY Online jest lekki, mały, wygodny i bardzo nowoczesny. Obsługuje się go za pomocą praktycznego panelu dotykowego. To znakomite rozwiązanie, które pozwoli jednocześnie spełnić wymogi ustawodawcy w zakresie rejestrowania sprzedaży na kasie fiskalnej oraz wyjść naprzeciw rzeczywistym potrzebom konsumentów. Wypełnienie „białej plamy” to świetny sposób na podniesienie konkurencyjności firmy – warto to zrobić już teraz!

 

Więcej o POSPAY Online!

Czytany 648 razy

Artykuły powiązane

 • Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym? Jak kasa online współpracuje z terminalem płatniczym?

  Wymiana urządzeń na kasy fiskalne online to dobra sposobność do wprowadzenia w działalności również terminala płatniczego. Tym bardziej, że dzięki ujednoliconemu protokołowi komunikacyjnemu każda kasa i drukarka online współpracuje z takim urządzeniem. Podpowiadamy, jaki sprzęt najlepiej sprawdzi się w sklepie lub punkcie usługowym.

 • Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać? Kasa fiskalna online z wysyłką danych przez sieć GSM – jaką wybrać?

  Sprzedaż mobilna, punkt handlowy czy usługowy bez dostępu do Internetu – to tylko niektóre specyficzne okoliczności, w jakich może znaleźć się polski przedsiębiorca. Jeszcze do niedawna brak połączenia z siecią nie musiał być problemem. Dziś właściciele kas fiskalnych online mają obowiązek zapewnić urządzeniom przesył danych do systemu CRK. Z pomocą przychodzą kasy fiskalne online z komunikacją przez GSM.

 • Pospay Online dla branży budowlanej Pospay Online dla branży budowlanej

  Dosłownie kilka dni dzieli wyznaczone branże od wdrożenia kas fiskalnych online – jedną z nich jest branża budowlana. Pospay Online to urządzenie, które pozwala na prowadzenie sprzedaży zgodnie z przepisami. Ale nie tylko. Jedna obudowa kryje trzy funkcjonalności – kasy, drukarki i terminala płatniczego. Dlaczego warto pomyśleć o Pospay Online, jeśli świadczymy usługi budowlane?

 • 5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim 5 powodów, dla których warto mieć terminal płatniczy w salonie fryzjerskim

  Obowiązkowa wymiana obecnych urządzeń rejestrujących na kasy fiskalne online to świetna okazja do wprowadzenia w salonie dodatkowych rozwiązań. Jednym z nich jest terminal płatniczy – przez wielu uznany za standard jakości obsługi klienta, przez innych odkładany jako inwestycja „na lepsze czasy”. Poznaj 5 ważnych powodów, dla których terminal płatniczy w salonie fryzjerskim warto wprowadzić już teraz!

 • Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług Kasy Posnet online – najlepszy wybór dla usług

  Prowadzisz punkt usługowy? Salon urody, klub fitness, lokal gastronomiczny, warsztat samochodowy, a może kancelarię prawną lub firmę budowlaną? To już ostatnie chwile na wymianę urządzeń starego typu na kasy fiskalne online! Przekonaj się, dlatego warto wybrać kasy Posnet online – nowoczesne modele cenione przez małych i dużych usługodawców z wielu różnych branż.