Wydrukuj tę stronę
wtorek, 30 listopad 2021 23:16

Portal Biura – jak usprawnić księgowość w Biurach Rachunkowych?

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Na pozór wydaje się, że księgowość w małej firmie jest sprawą prostą. Jednak wielu przedsiębiorców decyduje się na współpracę z biurem rachunkowym już na starcie. Właściciele niedużych biznesów wolą zapłacić za usługę i mieć pewność, że rozrachunki, wyliczenia podatku czy obowiązkowych składek są przeprowadzane prawidłowo. Inny powód to oszczędność czasu – czasu, który można poświęcić na rozwijanie sprzedaży, zamiast na śledzenie przepisów i bieżących zmian w regulacjach podatkowych. Portal Biura to program, która pozwala jeszcze bardziej usprawnić prowadzenie księgowości  – zarówno od strony podatnika, jak i biura rachunkowego.

 

Czas to pieniądz – potrzebny księgowy dla małej firmy

Niektórzy przedsiębiorcy decydują się na samodzielne prowadzenie księgowości, zwłaszcza jeśli firma jest nieduża i dopiero startuje. Znakomita większość właścicieli, nawet jednoosobowych działalności gospodarczych, nawiązuje jednak współpracę z księgowym. Powodów można wymienić kilka, ale najważniejszym jest oszczędność czasu.

 

Pilnowanie zmian w przepisach oraz nowości, które wprowadza ustawodawca, skrupulatne dbanie o poprawność rozliczeń z kontrahentami i administracją skarbową – czynności te od laika wymagają poświęcenia wielu godzin, uwagi i niejednokrotnie – nerwów. Godzin, które lepiej przeznaczyć na rozwijanie biznesu i powiększanie sprzedaży. Już samo generowanie i dostarczanie dokumentacji bywa czasochłonne, dlatego nowocześni przedsiębiorcy szybko odnajdują się w elektronicznym obiegu dokumentów. Dobry księgowy to skarb – pozwala oszczędzić czas i nerwy – a skoro, jak mówią, czas to pieniądz – finalnie korzystnie wpływa też na budżet małej firmy.

 

Elektroniczny obieg dokumentów – jeszcze większe oszczędności

portal biura aplikacja dla klienta

 

Niejeden przedsiębiorca z ulgą odetchnął, gdy biuro rachunkowe zaproponowało współpracę zdalną. Osobisty kontakt z księgowym nie stanowi problemu – wsparcie specjalisty jest raczej postrzegane jako zaleta. Uciążliwością dla klientów, w przypadku tradycyjnego modelu księgowości, bywa raczej comiesięczne dostarczanie dokumentów sprzedażowych i kosztowych w formie papierowej. Osobiste przywożenie faktur lub wysyłanie ich pocztą jest absorbujące i wydłuża cały proces obsługi księgowej.

Elektroniczny obieg pozwala na przerzucenie komunikacji na telefon oraz e-mail. W sytuacji pandemii i konieczności ograniczenia kontaktów osobistych, przekazywanie dokumentacji w formie cyfrowej jest praktyką, które nie tylko dodatkowo oszczędza czas, ale też podwyższa bezpieczeństwo.

 

E-księgowość – jeszcze bardziej usprawnia księgowość w małej firmie

 

Czy można zrobić coś jeszcze, żeby lepiej prowadzić księgowość w małej firmie? Owszem – rozwiązaniem, które pozwala na dodatkowe usprawnienia jest tzw. e-księgowość. W księgowości internetowej zarówno właściciel firmy, jak księgowy wykorzystują dedykowane narzędzia IT.

 

PB dokumenty Rachmistrz nexo

 

Klient loguje się do swojego konta na platformie otwieranej w przeglądarce i wprowadza do systemu dokumenty sprzedażowe i kosztowe. Biuro rachunkowe – otrzymuje je w czasie rzeczywistym, pracując na kompatybilnym z platformą programie. Informacje o wyliczonej kwocie podatku czy składek „wracają” do przedsiębiorcy tą samą drogą – może je łatwo odnaleźć w wersji systemu, z którego korzysta. Cała dokumentacja, potrzebne dane znajdują się w jednym miejscu i firma ma do nich stały dostęp. Za pomocą aplikacji można też tworzyć szczegółowe analizy i generować raporty.

Dobrym programem do e-księgowości, który umożliwia wymienione działania, jest Portal Biura. Co istotne nie jest to aplikacja do samodzielnego prowadzenia księgowości, ale do kontaktu z księgowością. Klient nie tylko zyskuje dostęp do programu w ramach abonamentu, ale także pełne wsparcie i obsługę biura rachunkowego.

 

Portal Biura - dowiedz się więcej!

Czytany 293 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 02 grudzień 2021 16:19

Artykuły powiązane