środa, 31 sierpień 2022 22:32

Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto?

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

W dobie przymusowej cyfryzacji wielu dziedzin życia polskiego przedsiębiorcy wprowadzanie zmian jest nieuniknione. Wykorzystanie nowych technologii pozwala księgowym utrzymać się na rynku, nawet pomimo dużej konkurencji. Jakie rozwiązania rzeczywiście przynoszą korzyści biurom, a jakie są jedynie naciąganiem na kolejne zakupy? Pod lupę wzięliśmy Portal Biura w biurze rachunkowym – system InsERT do komunikacji na linii biuro-klient.

Współczesny przedsiębiorca jest klientem wymagającym. Oczywiście zależy mu na rzetelnym i terminowym prowadzeniu rozrachunków, jednak nie jest to jego jedyna potrzeba. Kwestie związane z dokumentami firmy chce mieć „całkowicie z głowy” – nie zastanawiać się nad nimi, nie poświęcać im nadmiernej uwagi. Komunikacja z biurem rachunkowym ma mu zajmować minimum czasu. Jak księgowy może wyjść naprzeciw takim potrzebom?

 

Portal Biura w biurze rachunkowym

Portal Biura w biurze rachunkowym nie jest programem księgowym ani nawet sprzedażowym. To platforma zaprojektowana z myślą o usprawnieniu komunikacji pomiędzy klientami biura a księgowymi. Tym ostatnim zapewnia znaczną oszczędność czasu, dzięki czemu mogą bardziej skupić się na najważniejszych zadaniach.

Sprawdziliśmy Portal Biura pod kątem jego funkcjonalności. Zaskoczyła nas łatwość uruchomienia platformy. Dostępna jest dla biur rachunkowych wykorzystujących w swojej pracy systemy Rachmistrz nexo, Rewizor nexo oraz ich wersje GT. Wystarczyło kliknąć w prawym górnym rogu w ikonę „PB”, a następnie aktywować usługę w oknie „Status licencji usług”, w sekcji „Raporty”.

Przyjazny interfejs i prostota obsługi to kolejne zalety, jakie niewątpliwie ma Portal Biura w biurze rachunkowym. Pozostaje jednak zasadnicze pytanie: czy rozwiązanie to przynosi księgowemu rzeczywiste korzyści?

 

Czy warto korzystać z Portalu Biura

Księgowi pracujący od kilku miesięcy z Portalem Biura przede wszystkim zwracają uwagę na oszczędność czasu. Dzięki aplikacji dokumenty błyskawicznie trafiają do programu księgowego w formie pliku PDF lub zdjęcia. Po wczytaniu do portalu są one automatycznie odczytywane przy pomocy systemu OCR. Rozwiązanie to znacznie przyśpiesza pracę – OCR rozpoznaje kwoty, kontrahenta, numer dokumentu itp.

Dzięki Portalowi Biura księgowi mogą sprawniej niż kiedykolwiek wcześniej komunikować się ze swoimi klientami. System automatycznie informuje ich m.in. o nadchodzących terminach podatkowo-składkowych, terminach dostarczenia dokumentów, rozliczeniach czy wysyłce raportów. Usługa Dokumenty pozwala na automatyczne pobieranie do programu księgowego wszystkich plików wgranych do Portalu przez klienta. Księgowy ma do nich dostęp w jednym miejscu.

Klient jest automatycznie informowany o postępie prac nad danym dokumentem. Wzbudza to zaufanie do biura rachunkowego i daje przedsiębiorcy poczucie kontroli nad własnymi rozrachunkami. A zaufanie, jak wiadomo, stanowi bardzo dużą wartość w relacjach pomiędzy księgowymi a ich klientami.

 

Wartość nie tylko dla księgowego

Korzystanie z Portalu Biura okazuje się bardzo praktyczne nie tylko dla biur rachunkowych, ale też dla przedsiębiorców korzystających np. z udostępnionego programu Subiekt 123. Przyjrzyjmy się bliżej chociażby Usłudze Raporty.

Usługa Raportów pozwala na publikowanie raportów finansowo-księgowych dla klientów biura rachunkowego. Daje też wgląd w raporty wysłane danemu klientowi, a także udostępnia opcję automatycznych powiadomień mailowych lub sms-owych o dostępności raportu. Nie trzeba już dzwonić do klienta czy pisać maila np. o podatku do zapłaty lub oczekiwanym zwrocie. Dodatkowo księgowi użytkujący program Biuro nexo mają możliwość zbiorczego wysyłania raportów do wszystkich klientów.

Portal Biura wraz z programami InsERT pozwala na więcej, ale optymalne korzyści uzyskamy tylko przy dobrym wdrożeniu systemu. Warto skorzystać w tym zakresie z pomocy specjalisty. Nasi doświadczeni eksperci oferują wdrożenia programów InsERT dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego biura rachunkowego. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz ich możliwości!

 

Zobacz też: Odzyskiwanie należności od kontrahenta z InsERT nexo i GT!

Czytany 538 razy

Artykuły powiązane

 • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

  Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

 • InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę! InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę!

  Prosty, przyjazny i w przystępnej cenie. MikroSubiekt to program do ewidencjonowania sprzedaży, który miał wielu zwolenników wśród małych przedsiębiorców. Miał – ponieważ producent systemu, firma InsERT, kończy sprzedaż tego produktu 30 września 2022 r. Obecni użytkownicy mikroSubiekta mogą jednak bezpłatnie przejść na najnowszą wersję innego programu, to ostatni dobry moment na przeprowadzenie tej zmiany.

 • Odzyskiwanie należności od kontrahenta z InsERT nexo i GT! Odzyskiwanie należności od kontrahenta z InsERT nexo i GT!

  Odzyskiwanie należności to jedna z największych uciążliwości w firmie. Długotrwałe, często nieskuteczne negocjacje, które zabierają pracownikom czas. Brak płynności finansowej. A w końcu problem, który wielu przedsiębiorców powstrzymuje przed stanowczymi działaniami – obawa przed utratą dobrych relacji z klientem… Wszystko to wiedzą twórcy systemów InsERT. Dlatego teraz możesz skorzystać z odzyskiwania należności w programach linii nexo i GT!

 • Faktura ustrukturyzowana usprawni księgowość dla firm Faktura ustrukturyzowana usprawni księgowość dla firm

  Wprowadzona od 1 stycznia faktura ustrukturyzowana obecnie jest dla polskich przedsiębiorców wyborem, nie przymusem. Rząd wprowadzi jednak obowiązek jej stosowania – i to już od 2024 roku. Choć jak każda zmiana przeraża podatników, dla biur rachunkowych może być dużym odciążeniem. Sprawdź, jak system KSeF i faktura ustrukturyzowana usprawnią księgowość dla firm.