środa, 31 sierpień 2022 22:32

Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

W dobie przymusowej cyfryzacji wielu dziedzin życia polskiego przedsiębiorcy wprowadzanie zmian jest nieuniknione. Wykorzystanie nowych technologii pozwala księgowym utrzymać się na rynku, nawet pomimo dużej konkurencji. Jakie rozwiązania rzeczywiście przynoszą korzyści biurom, a jakie są jedynie naciąganiem na kolejne zakupy? Pod lupę wzięliśmy Portal Biura w biurze rachunkowym – system InsERT do komunikacji na linii biuro-klient.

Współczesny przedsiębiorca jest klientem wymagającym. Oczywiście zależy mu na rzetelnym i terminowym prowadzeniu rozrachunków, jednak nie jest to jego jedyna potrzeba. Kwestie związane z dokumentami firmy chce mieć „całkowicie z głowy” – nie zastanawiać się nad nimi, nie poświęcać im nadmiernej uwagi. Komunikacja z biurem rachunkowym ma mu zajmować minimum czasu. Jak księgowy może wyjść naprzeciw takim potrzebom?

 

Portal Biura w biurze rachunkowym

Portal Biura w biurze rachunkowym nie jest programem księgowym ani nawet sprzedażowym. To platforma zaprojektowana z myślą o usprawnieniu komunikacji pomiędzy klientami biura a księgowymi. Tym ostatnim zapewnia znaczną oszczędność czasu, dzięki czemu mogą bardziej skupić się na najważniejszych zadaniach.

Sprawdziliśmy Portal Biura pod kątem jego funkcjonalności. Zaskoczyła nas łatwość uruchomienia platformy. Dostępna jest dla biur rachunkowych wykorzystujących w swojej pracy systemy Rachmistrz nexo, Rewizor nexo oraz ich wersje GT. Wystarczyło kliknąć w prawym górnym rogu w ikonę „PB”, a następnie aktywować usługę w oknie „Status licencji usług”, w sekcji „Raporty”.

Przyjazny interfejs i prostota obsługi to kolejne zalety, jakie niewątpliwie ma Portal Biura w biurze rachunkowym. Pozostaje jednak zasadnicze pytanie: czy rozwiązanie to przynosi księgowemu rzeczywiste korzyści?

 

Czy warto korzystać z Portalu Biura

Księgowi pracujący od kilku miesięcy z Portalem Biura przede wszystkim zwracają uwagę na oszczędność czasu. Dzięki aplikacji dokumenty błyskawicznie trafiają do programu księgowego w formie pliku PDF lub zdjęcia. Po wczytaniu do portalu są one automatycznie odczytywane przy pomocy systemu OCR. Rozwiązanie to znacznie przyśpiesza pracę – OCR rozpoznaje kwoty, kontrahenta, numer dokumentu itp.

Dzięki Portalowi Biura księgowi mogą sprawniej niż kiedykolwiek wcześniej komunikować się ze swoimi klientami. System automatycznie informuje ich m.in. o nadchodzących terminach podatkowo-składkowych, terminach dostarczenia dokumentów, rozliczeniach czy wysyłce raportów. Usługa Dokumenty pozwala na automatyczne pobieranie do programu księgowego wszystkich plików wgranych do Portalu przez klienta. Księgowy ma do nich dostęp w jednym miejscu.

Klient jest automatycznie informowany o postępie prac nad danym dokumentem. Wzbudza to zaufanie do biura rachunkowego i daje przedsiębiorcy poczucie kontroli nad własnymi rozrachunkami. A zaufanie, jak wiadomo, stanowi bardzo dużą wartość w relacjach pomiędzy księgowymi a ich klientami.

 

Wartość nie tylko dla księgowego

Korzystanie z Portalu Biura okazuje się bardzo praktyczne nie tylko dla biur rachunkowych, ale też dla przedsiębiorców korzystających np. z udostępnionego programu Subiekt 123. Przyjrzyjmy się bliżej chociażby Usłudze Raporty.

Usługa Raportów pozwala na publikowanie raportów finansowo-księgowych dla klientów biura rachunkowego. Daje też wgląd w raporty wysłane danemu klientowi, a także udostępnia opcję automatycznych powiadomień mailowych lub sms-owych o dostępności raportu. Nie trzeba już dzwonić do klienta czy pisać maila np. o podatku do zapłaty lub oczekiwanym zwrocie. Dodatkowo księgowi użytkujący program Biuro nexo mają możliwość zbiorczego wysyłania raportów do wszystkich klientów.

Portal Biura wraz z programami InsERT pozwala na więcej, ale optymalne korzyści uzyskamy tylko przy dobrym wdrożeniu systemu. Warto skorzystać w tym zakresie z pomocy specjalisty. Nasi doświadczeni eksperci oferują wdrożenia programów InsERT dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego biura rachunkowego. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz ich możliwości!

 

Zobacz też: Odzyskiwanie należności od kontrahenta z InsERT nexo i GT!

Czytany 82 razy

Artykuły powiązane

 • Odzyskiwanie należności od kontrahenta z InsERT nexo i GT! Odzyskiwanie należności od kontrahenta z InsERT nexo i GT!

  Odzyskiwanie należności to jedna z największych uciążliwości w firmie. Długotrwałe, często nieskuteczne negocjacje, które zabierają pracownikom czas. Brak płynności finansowej. A w końcu problem, który wielu przedsiębiorców powstrzymuje przed stanowczymi działaniami – obawa przed utratą dobrych relacji z klientem… Wszystko to wiedzą twórcy systemów InsERT. Dlatego teraz możesz skorzystać z odzyskiwania należności w programach linii nexo i GT!

 • Faktura ustrukturyzowana usprawni księgowość dla firm Faktura ustrukturyzowana usprawni księgowość dla firm

  Wprowadzona od 1 stycznia faktura ustrukturyzowana obecnie jest dla polskich przedsiębiorców wyborem, nie przymusem. Rząd wprowadzi jednak obowiązek jej stosowania – i to już od 2024 roku. Choć jak każda zmiana przeraża podatników, dla biur rachunkowych może być dużym odciążeniem. Sprawdź, jak system KSeF i faktura ustrukturyzowana usprawnią księgowość dla firm.

 • Elektroniczna ewidencja dla ryczałtowców – od kiedy obowiązkowa? Elektroniczna ewidencja dla ryczałtowców – od kiedy obowiązkowa?

  Powszechna (i obowiązkowa!) cyfryzacja życia przedsiębiorców nie omija tych, którzy korzystają z różnych podatkowych preferencji. Kolejną grupą, którą nowe przepisy zobligują do prowadzenia ewidencji w formie elektronicznej, są podatnicy rozliczający się na zasadzie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Sprawdź, od kiedy elektroniczna ewidencja dla ryczałtowców będzie obowiązkowa!

 • Portal Biura – teraz także dla linii InsERT GT Portal Biura – teraz także dla linii InsERT GT

  Innowacyjne narzędzie usprawniające komunikację pomiędzy przedsiębiorcą a biurem rachunkowym – Portal Biura – teraz działa także w linii InsERT GT! Poznaj funkcjonalność tego rozwiązania i dowiedz się, dlaczego warto w pełni wykorzystać potencjał e-księgowości! Portal Biura dla linii InsERT GT.

 • Większa wydajność firmy dzięki Modułowi Automatyzacji z InsERT nexo! Większa wydajność firmy dzięki Modułowi Automatyzacji z InsERT nexo!

  Jak zwiększyć zyski firmy, gdy sprzedawanie taniej się nie opłaca, a na poszukiwanie nowych klientów brakuje czasu? Przedsiębiorcy od lat szukali rozwiązań, które pozwoliłyby oszczędzić czas pracowników i pozwolić im skupić się na zwiększeniu sprzedaży. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi Moduł Automatyzacji - innowacyjne narzędzie w programach linii InsERT nexo. Sprawdź, dlaczego warto go wybrać!