czwartek, 19 maj 2022 10:28

Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Pliki JPK, elektroniczna ewidencja, faktury ustrukturyzowane – cyfryzacja na dobre zagościła w życiu współczesnego polskiego przedsiębiorcy. Aby zachować konkurencyjność na rynku, biuro księgowe musi dziś nie tylko rzetelnie świadczyć swoje usługi, ale też wychodzić naprzeciw potrzebom klienta, który chce wszystko załatwić szybko i najlepiej elektronicznie. Dowiedz się, jak przygotować biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

Korzystanie z usług biura rachunkowego niesie przedsiębiorcom wiele korzyści. W Polsce aż 65% firm zleca wykonywanie swoich rozrachunków właśnie księgowym z zewnętrznego biura. Generuje to oszczędność czasu, zmniejsza koszty zatrudnienia, ale też daje podatnikowi pewność prawidłowo prowadzonej księgowości i powala przenieść odpowiedzialność za naliczanie podatków na biuro. Czym sprawniej prowadzona jest taka usługa, tym większa satysfakcja klienta biura rachunkowego.

 

Na czym polega cyfrowa księgowość

Digitalizacja, która zdominowała współczesną gospodarkę, niesie ze sobą korzyści nie tylko dla przedsiębiorców, ale też dla biur rachunkowych. Przede wszystkim dlatego, że wyjście naprzeciw potrzebie lepszej komunikacji na rynku klient-biuro zwiększa konkurencyjność biura rachunkowego. Według raportu “Accounting Software Market” przygotowanego przez Fortune Business Insights z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na platformy do zarządzania danymi i ich przetwarzanie w czasie rzeczywistym.

Wykorzystanie narzędzi do szybkiego przetwarzania dokumentów to wygoda i oszczędność czasu dla przedsiębiorcy i księgowego. Dzięki nowoczesnym systemom praktycznie całkowicie rezygnujemy z konieczności ręcznego wprowadzania danych z papierowych dokumentów. Wszystkie faktury, umowy itd. klient wprowadza w formie cyfrowej. Służą do tego takie platformy jak Portal Biura.

Nowoczesne systemy informatyczne całkowicie digitalizują kontakt pomiędzy księgowym a jego klientem. Księgowy otrzymuje wszystkie dokumenty wgrane na platformie. Zostają one zaimportowane z Portalu Biura do systemu księgowego, w tym wypadku Rachmistrz nexo lub Rewizor nexo dla pełnej księgowości. Księgowy pracuje w systemie – tu wykonuje rozrachunki.

 

Zalety cyfrowej księgowości

Tradycyjne biuro rachunkowe dobrze wie, jakie problemy generują opóźnienia z dostarczeniem dokumentów przez klienta. Brak wszystkich danych, faktury donoszone „na ostatnią chwilę”, a potem problem z wyliczeniem należnego podatku na czas. Gdy mieliśmy wielu takich spóźnialskich klientów, pracownicy biura pracowali w stresie, a to nie przekładało się na jakość usług.

Cyfrowa księgowość w biurze rachunkowym ogranicza ten problem do minimum. Klientowi znacznie łatwiej jest wgrać faktury do Portalu Biura niż drukować, zbierać i zawozić lub wysyłać kurierem dokumenty do biura. Dzięki automatyzacji praca księgowego jest szybka, sprawna, a błędy ograniczone do minimum.

 

Przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość!

Aby zwiększyć konkurencyjność biura rachunkowego w dobie powszechnej cyfryzacji, trzeba przede wszystkim wyposażyć je w nowoczesne narzędzia – platformy do szybkiego kontaktu i przetwarzania danych. Jeden z najbardziej funkcjonalnych, a przy tym najbardziej intuicyjnych pod względem obsługi systemem dostarcza firma InsERT. Oprócz systemów księgowych, takich jak Rachmistrz nexo czy Rewizor nexo, platformy do komunikacji z klientem Portal Biura, funkcjonują w nim także narzędzia dla klienta. Takim programem jest np. Subiekt nexo lub jego prostszy odpowiednik – Subiekt 123. W zależności od wielkości firmy, jej specyfiki i potrzeb, biuro może dostarczyć narzędzie do współpracy we wspólnym systemie. To ogromna korzyść dla obu stron.

Już dziś przygotuj swoje biuro rachunkowe na cyfrową księgowość! Poznaj ofertę InsERT i wybierz rozwiązanie najlepiej trafiające w potrzeby firmy swojej i firm swoich klientów!

 

Zobacz również: Zamień mikroSubiekta na program Subiekt 123 – teraz zupełnie za darmo!

Czytany 415 razy

Artykuły powiązane

 • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

  Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

 • Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

  Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

 • InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę! InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę!

  Prosty, przyjazny i w przystępnej cenie. MikroSubiekt to program do ewidencjonowania sprzedaży, który miał wielu zwolenników wśród małych przedsiębiorców. Miał – ponieważ producent systemu, firma InsERT, kończy sprzedaż tego produktu 30 września 2022 r. Obecni użytkownicy mikroSubiekta mogą jednak bezpłatnie przejść na najnowszą wersję innego programu, to ostatni dobry moment na przeprowadzenie tej zmiany.

 • Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto? Portal Biura w biurze rachunkowym. Czy rzeczywiście warto?

  W dobie przymusowej cyfryzacji wielu dziedzin życia polskiego przedsiębiorcy wprowadzanie zmian jest nieuniknione. Wykorzystanie nowych technologii pozwala księgowym utrzymać się na rynku, nawet pomimo dużej konkurencji. Jakie rozwiązania rzeczywiście przynoszą korzyści biurom, a jakie są jedynie naciąganiem na kolejne zakupy? Pod lupę wzięliśmy Portal Biura w biurze rachunkowym – system InsERT do komunikacji na linii biuro-klient.

 • Odzyskiwanie należności od kontrahenta z InsERT nexo i GT! Odzyskiwanie należności od kontrahenta z InsERT nexo i GT!

  Odzyskiwanie należności to jedna z największych uciążliwości w firmie. Długotrwałe, często nieskuteczne negocjacje, które zabierają pracownikom czas. Brak płynności finansowej. A w końcu problem, który wielu przedsiębiorców powstrzymuje przed stanowczymi działaniami – obawa przed utratą dobrych relacji z klientem… Wszystko to wiedzą twórcy systemów InsERT. Dlatego teraz możesz skorzystać z odzyskiwania należności w programach linii nexo i GT!