wtorek, 18 październik 2022 19:06

Nowe technologie w biurze rachunkowym – postaw na sprawdzone narzędzia

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Postęp technologiczny nieustannie zmienia codzienność – wpływa na nasze życie prywatne i zawodowe. Cyfryzacja firm z jednej strony stanowi usprawnienie, z drugiej wiąże się z wyzwaniami dla przedsiębiorców, w tym także dla biur rachunkowych. Wydaje się jednak, że nowe technologie są nieuniknione, jeśli nie chcemy zostać w tyle i stale świadczyć usługi na poziomie oczekiwanym przez klientów.

 

Nowe technologie, nowy standard

Prowadzenie biura rachunkowego to wymagające zadanie, zwłaszcza w ostatnich latach. Więcej niż wcześniej zmian w przepisach wymaga od księgowych nieustannych szkoleń. Pandemiczny i post pandemiczny model funkcjonowania firm i zatrudnienia – wymagał i wciąż wymaga sporej elastyczności. Pędzący postęp technologiczny wymaga z kolei wdrożenia nowych narzędzi zarówno do ewidencjonowania sprzedaży, jak i rozliczania jej przez księgowych.

Rzeczywistość nie pozostawia wyboru. Jeżeli dane biuro chce utrzymać się na rynku, musi zaoferować nowoczesną formę współpracy zarówno dotychczasowych klientom, jak i tym potencjalnym. Rozwiązania online’owe to podstawa działania współczesnego biznesu. Oszczędzają czas i ułatwiają komunikację między przedsiębiorstwami, w tym także pomiędzy firmą i obsługującym ją biurem rachunkowym. W przypadku e-księgowości, praktycznym narzędziem jest Portal Biura.

 

Portal Biura – narzędzie dla e-księgowości

Jakiś czas temu firma InsERT zaproponowała przedsiębiorcom Portal Biura. System, który służy przede wszystkim do komunikacji na linii biuro-klient, komunikacji całkowicie zdalnej, z dowolnej lokalizacji. Księgowość internetowa prowadzona z pomocą Portalu Biura to wygoda zarówno dla klienta, jak i biura rachunkowego. Firma nie musi dostarczać dokumentów, drukować faktur, przekazywać teczek – pliki PDF, skany lub zdjęcia są ładowane do aplikacji i błyskawicznie mogą zostać przekazane księgowym. Łatwo też można do nich wrócić, jeśli pojawi się taka potrzeba w późniejszym czasie. Informacje zwrotne o rozrachunkach przekazywane są tą samą drogą i również przechowywane w tym samym miejsce, a więc w aplikacji.

 

Nowe technologie w biurze rachunkowym – korzyści dla księgowego

Jak wygląda korzystanie z Portalu Biura z perspektywy biura rachunkowego? Czy poza możliwością zaoferowania wymagającym klientom nowoczesnej formy komunikacji i profesjonalnej usługi, księgowi zyskują coś jeszcze? Otrzymywanie dokumentów za pośrednictwem Portalu Biura również stanowi dużą wygodę. Klientom łatwiej jest dostarczać je na czas, gdy mogą to zrobić sprawnie (np. wykonując zdjęcia) i przekazać komplet faktur drogą elektroniczną.

Co więcej, biuro rachunkowe, które pracuje na kompatybilnym z platformą oprogramowaniu InsERT, odczuje oszczędności wynikające z automatyzacji procesu wprowadzania danych – po wczytaniu do portalu są one odczytywane przy pomocy systemu OCR. Znacznie przyśpiesza to pracę, ponieważ OCR rozpoznaje kwoty, kontrahenta, numer dokumentu itp. Wspomniane informacje o rozrachunkach, podatkach czy terminach także przesyłane są do klienta automatycznie, nie wymagają więc od księgowego prowadzenia korespondencji mailowej osobno z każdym klientem.

Z zalet Portalu Biura mogą korzystać firmy, które w swojej pracy wykorzystują systemy Rachmistrz nexo, Rewizor nexo oraz ich wersje GT.

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne biuro rachunkowe bez rozwiązań elektronicznych. Rosnące wymagania technologiczne i oczekiwania przedsiębiorców mogą wywołać niepokój u księgowych, którzy na co dzień zmagają się z nieustannymi nowelizacjami przepisów. Przejrzysta strategia, dobre narzędzie od sprawdzonego producenta i otwartość na zmiany, których nie można uniknąć, pozwoli utrzymać wysokie standardy świadczenia usług i utrzymać się na konkurencyjnej pozycji wśród innych firm.

 

Więcej o Portalu Biura przeczytasz w tym artykule

Czytany 823 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 18 październik 2022 19:11

Artykuły powiązane

 • Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF! Faktura ustrukturyzowana w programach InsERT. Przygotuj się na KSeF!

  Już na pół roku czynni podatnicy VAT obowiązkowo rozpoczną korzystanie z KSeF. Choć termin ten może wydawać się odległy, warto już teraz przygotować się na zmiany. Korzystasz z programów takich jak Subiekt GT, Subiekt nexo czy Subiekt 123? Sprawdź, jak będzie wyglądać faktura ustrukturyzowana w programach InsERT!

 • Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46 Zmiany w programach InsERT nexo – wersja 46

  Firma InsERT – wiodący producent oprogramowania dla firm – na bieżąco wprowadza uaktualnienia do swoich systemów. Zmiany mają na celu dostosowanie funkcjonalności programów do nowych przepisów i regulacji ustawodawcy, ale też stanowią odpowiedź na bieżące potrzeby użytkowników. Sprawdź, jakie zmiany w programach InsERT nexo prowadza wersja 46.

 • Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award! Producent programów dla firm – InsERT – w finale konkursu HRA Star Award!

  Oprogramowania dla firm InsERT cieszy się niesłabnącą popularnością. Znany i ceniony producent od lat jest też doceniany przez ekspertów z branży. Dowodzi tego chociażby zakwalifikowanie do finału HRA Star Award – prestiżowego konkursu organizowanego w ramach konferencji Strategie HR. Sprawdź, czym wyróżnił się InsERT!

 • Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO Kolejna innowacja od InsERT: POS - interfejs dotykowy dla Subiekta nexo i nexo PRO

  Technologie dotykowe otaczają nas niemalże wszędzie. Znajdują swoje zastosowanie zwłaszcza w przestrzeni miejskiej. Kioski samoobsługowe, ściany interaktywne, tablice informacyjne w centrach handlowych i rozrywkowych. Od lat sprzęty z ekranami dotykowymi stanowią także ważne narzędzie w obsłudze sprzedaży w branży gastronomicznej, w sklepach czy np. na stacjach benzynowych. Subiekt nexo i Subiekt nexo PRO to popularne programy, które m.in. umożliwiają wystawianie dokumentów handlowych – faktur i paragonów. Firma InsERT wypuściła na rynek nowy moduł systemu, POS - interfejs dotykowy.             

 • InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę! InsERT kończy sprzedaż mikroSubiekta – ostatni moment na wymianę!

  Prosty, przyjazny i w przystępnej cenie. MikroSubiekt to program do ewidencjonowania sprzedaży, który miał wielu zwolenników wśród małych przedsiębiorców. Miał – ponieważ producent systemu, firma InsERT, kończy sprzedaż tego produktu 30 września 2022 r. Obecni użytkownicy mikroSubiekta mogą jednak bezpłatnie przejść na najnowszą wersję innego programu, to ostatni dobry moment na przeprowadzenie tej zmiany.