poniedziałek, 03 luty 2014 22:12

Zmiana serwisu kasy fiskalnej

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Nie podoba Ci się, w jaki sposób serwis fiskalny reaguje na Twoje wezwania? A może masz wątpliwości co do jakości wykonywanych przeglądów technicznych? Oszczędzisz sobie zbędnych zmartwień, gdy zmienisz serwis fiskalny na lepszy. Nie daj sobie wmówić, że zgodnie z przepisami nie możesz tego zrobić. Możesz zmienić serwis fiskalny - wymaga to tylko dopełnienia pewnych formalności.

 

Regulacje dotyczące zmiany serwisu fiskalnego zawarte są w § 14 ust. 3 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 14 marca 2013 r. w sprawie kas rejestrujących:

3. Zmiana podmiotu prowadzącego serwis kas niewynikająca z naruszenia warunków jego prowadzenia może być dokonana, na wniosek podatnika, za zgodą podmiotu prowadzącego serwis główny, z tym że nie może on odmówić zgody na zmianę prowadzącego serwis kas, jeżeli warunki cenowe i miejsca jego świadczenia są korzystniejsze dla podatnika. O dokonanej zmianie podatnik zawiadamia właściwego naczelnika urzędu skarbowego w terminie 7 dni od dnia jej dokonania.

Zmiana serwisu fiskalnego jest możliwa przede wszystkim wtedy, gdy podmiot ten nie przestrzega warunków prowadzenia serwisu. Jednak jak wynika z powyższej zacytowanego przepisu, masz prawo do wnioskowania o zmianę serwisu nawet wtedy, gdy nie łamie on zasad określonych w przepisach.

 

Aby zmienić serwis fiskalny, musisz dopełnić poniższych formalności:

1. Złożyć w serwisie głównym wniosek o zmianę podmiotu prowadzącego serwis kasy

Serwis główny to producent lub importer danego typu kas fiskalnych. W Polsce takim serwisem głównym będzie np. firma Posnet, Novitus, Emar itp. Rozpatrzenie wniosku zazwyczaj podlega opłacie, choć nie we wszystkich przypadkach. We wniosku podaj numery kas, dla których chcesz zmienić serwis. Koniecznie napisz też, z jakiego powodu wnioskujesz o taką zmianę: Może to być np. niska jakość usług, słaba kontaktowość serwisu lub inny powód. Choć przepisy tego nie wymagają, dobrze byłoby poinformować obecny serwis o swojej decyzji - wniosek opatrzony podpisami i pieczęciami „starego” i „nowego” serwisu często jest rozpatrywany szybciej.

 

Gdy otrzymasz zgodę serwisu głównego na zmianę serwisu kas:

2. Zawiadom naczelnika urzędu skarbowego o zaistniałej zmianie

Masz na to 7 dni od dokonania zmiany. Zawiadomienie musi mieć formę pisemną, jednak przepisy nie określają jego dokładnego wzoru.

Szczegółowe regulacje dotyczące kosztów zmiany serwisu, czasu oczekiwania na rozpatrzenie wniosku i innych formalności są inne w zależności od ustaleń danego serwisu głównego. Jeśli wiec planujesz złożyć wniosek o zmianę serwisu kas, najlepiej wcześniej skontaktuj się z producentem lub importerem i dowiedz się, jakich formalności dopełnić, aby zmiana została dokonana najsprawniej.

Jeśli wybierzesz nasz serwis fiskalny BUCHCOM, przestaniesz mieć wątpliwości co do jakości świadczonych usług. Skończą się Twoje problemy z serwisem, do którego nie można się dodzwonić. Nie będziesz już oczekiwał w nieskończoność na interwencję w razie awarii kasy. Świadczymy usługi najwyższej jakości dlatego, że naszą misją jest wspieranie przedsiębiorców takich jak Ty w zdobywaniu zaufania klientów. Wiesz przecież, że dobrze funkcjonujące urządzenia to wyższa jakość obsługi klienta. A wyższa jakość obsługi klienta to zadowolony klient, który poleci Twój sklep kolejnym klientom. To jeszcze nie wszystko - gdy wybierzesz nasz serwis, przestaniesz obawiać się kontroli skarbowych, ponieważ Twoja kasa będzie zawsze sprawna i spełniająca wymogi fiskusa.

 

Nie czekaj - zmień serwis fiskalny teraz. Współpracujemy z wiodącymi producentami i importerami kas w Polsce, dlatego jesteśmy w stanie pomóc Ci przy dopełnianiu niezbędnych formalności. 

Czytany 13119 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 kwiecień 2014 13:40