środa, 05 grudzień 2012 00:00

Szkolenie dla użytowników kas fiskalnych

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Szkolenie z obsługi kasy fiskalnej w Warszawie

Sklep i Serwis Kas Fiskalnych w WarszawieNie każdy nowy użytkownik kasy fiskalnej od razu zna wszystkie funkcje tego urządzenia i umie je doskonale obsługiwać. Nawet jeśli w przeszłości mieliśmy do czynienia z kasą fiskalną, nowe urządzenie może być zupełnie inne.

W zależności od marki i modelu kasy czy drukarki fiskalne mają inne menu, inne skróty klawiszowe, inaczej wprowadza się pozycje sprzedażowe itd. Zawsze warto skorzystać z odpowiedniego szkolenia.

Jak to wygląda i kto organizuje takie szkolenia z obsługi kasy fiskalnych w Warszawie?

 

Za darmo w Warszawie

Jeśli chodzi o szkolenia z obsługi kasy fiskalnej Warszawa daje użytkownikowi naprawdę dużySzkolenie w Serwisie kas fiskalnych na Ursynowie wybór. Najlepiej skorzystać ze szkolenia oferowanego przez uprawniony serwis kas fiskalnych z Warszawy, u którego dokonaliśmy zakupu i który zajmie się fiskalizacją, a w przyszłości będzie przeprowadzał przeglądy techniczne naszego urządzenia.

Niewątpliwie największą zaletą szkoleń prowadzonych przez serwis jest nieodpłatność. Częścią oferty serwisów jest przeprowadzenie darmowego szkolenia z obsługi kasy fiskalnej w Warszawie.

W zależności od ustaleń takie spotkanie może odbyć się u podatnika lub w siedzibie serwisu.

Zbiórka na szkolenie

W szkoleniu przeważnie może wziąć udział dowolna ilość osób. Oczywiście należy zachować Szkolenie z obsługi kas fiskalnych w Warszawierozsądek i nie zapraszać sąsiadów. Jednak na to spotkanie powinien przybyć każdy pracownik naszej firmy, który ma lub będzie miał do czynienia z obsługą kasy fiskalnej.

Warszawa to miasto, w którym chyba najłatwiej rozwinąć firmę – kto wie, czy w przyszłości nie będziemy mieli kilku kas fiskalnych, które przecież będzie musiało obsługiwać kilku kasjerów? Warto wcześniej przemyśleć tę sprawę, by nasza firma jak najlepiej skorzystała ze szkolenia z obsługi kasy fiskalnej.

Niech kursanci robią skrupulatne notatki, które później przydadzą im się podczas trybu testowego. Tryb ten obowiązuje między uruchomieniem kasy a fiskalizacją. W tym czasie można drukować dowolną ilość paragonów i wydruków, ponieważ nie zapisują się one w pamięci kasy i nie płacimy podatku od tych transakcji.

Nauka od podstaw

Czego możemy się spodziewać po takim szkoleniu? Przede wszystkim wyjaśnienia istotnych pojęć związanych z pracą kasy fiskalnej i samą kasą. Serwisant powie nam, czym jest moduł pamięci i dlaczego nie wolno nic z nim robić, co rozumieć przez numer unikatowy i gdzie go umieścić, jak włączyć kasę i tak dalej.Kasy fiskalne szkolenie na ursynowie

Nie spodziewajmy się jednak, że otrzymamy informacje dotyczące wewnętrznych mechanizmów pracy kasy. W rzeczywistości ani nie jest to nam potrzebne, ani tego nie wykorzystamy, ponieważ zwykły użytkownik nie ma prawa ingerować w mechanizmy kasy fiskalnej.

Z pewnością jednak na szkoleniu z obsługi kasy fiskalnej w Warszawie dowiemy się, jak operować menu, drukować paragony, wprowadzać nowe pozycje sprzedażowe, drukować raporty dobowe i miesięczne oraz co zrobić w przypadku ewentualnych nieprawidłowości.

Serwisant powinien też przynajmniej mniej więcej przybliżyć nam treść obowiązujących przepisów, a już na pewno wytłumaczyć nam, jakie są obowiązki użytkownika.

Pamiętajmy, iż pierwsze szkolenie jest darmowe, a za każde kolejne będziemy musieli zapłacić. Nie oznacza to oczywiście, że nie możemy poprosić o taką usługę później, na przykład dla nowo zatrudnionych pracowników. W takim wypadku należy się jednak liczyć z opłatą.

Czytany 8845 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 15 lipiec 2014 18:57