wtorek, 08 kwiecień 2014 16:36

Jaką drukarkę fiskalną wybrać?

Oceń ten artykuł
(16 głosów)

Kupujesz drukarkę fiskalną? Gratulacje - ten wybór wzmocni pozycję Twojej firmy na rynku i przyczyni się do osiągania większych zysków. Stanie się tak, gdy wybierzesz drukarkę dopasowaną do Twoich konkretnych potrzeb.

Aby osiągnąć największe korzyści z pracy Twojej drukarki, będziesz musiał dobrze dobrać do niej oprogramowanie, z którym będzie współpracowała. Dopiero takie połączenie maksymalnie zwiększy jakość obsługi klienta, poprawi wydajność pracy kasjerów i pozwoli zyskać zaufanie klientów. Na rynku dostępne są programy dla sklepów, marketów, hoteli, punktów gastronomicznych oraz wielu innych placówek handlowych i usługowych.

Będziesz miał pewność, że Twoja drukarka najlepiej współpracuje z programem komputerowym, jeśli udasz się do sprawdzonego salonu sprzedaży. Wiele sklepów sprzedaje tylko drukarki fiskalne. Nasz salon sprzedaży BUCHCOM ma dla Ciebie wszystkie urządzenia i programy, których potrzebujesz. Od 12 lat pomagamy początkującym i rozwijającym się przedsiębiorcom maksymalnie zwiększyć zyski ze sprzedaży. Jak to robimy? Przez najlepsze z możliwych dopasowanie urządzeń i programów do potrzeb danej działalności. Wiemy też, jaka drukarka fiskalna i jakie oprogramowanie jest najlepsze właśnie dla Ciebie. Nie wierzysz? Sprawdź nas.

 

Decydując się na konkretny model drukarki, zwróć uwagę na kilka istotnych czynników:

 

Rodzaj działalności

To pierwszy, najważniejszy czynnik. Istotna jest branża w jakiej działasz oraz wielkość Twojej firmy. Czynniki te wpływają na rodzaj sprzedawanych przez Ciebie towarów lub usług oraz na ich liczbę. Zupełnie inna drukarka fiskalna sprawdzi się w gabinecie dentystycznym, gdzie rejestruje się kilkanaście usług, a zupełnie inna w dużym markecie, gdzie rejestruje się kilkaset tysięcy towarów. Jesteś lekarzem, prawnikiem, prowadzisz sklep, aptekę, supermarket? Jeśli tak, wybierz urządzenie dedykowane Twojej branży - wiodący producenci oferują sprawdzone drukarki, przetestowane przez najlepiej prosperujące korporacje.

Na to, jaką drukarkę wybierzesz, ma wpływ również sposób, w jaki prowadzisz działalność. Masz stacjonarny sklepik? Sprzedajesz w kiosku? Masz aptekę? Hurtownię? Sklep internetowy? A może przemieszczasz się od klienta do klienta lub od jednego punktu sprzedaży do drugiego? Od odpowiedzi na te pytania zależy, czy najlepsza dla Ciebie będzie drukarka mobilna, sklepowa, czy na przykład apteczna. Najlepiej jednak zapytaj zaufanego specjalistę - będzie wiedział, jakie urządzenie sprawdzi się właśnie w Twojej firmie.

 

Elektroniczna kopia paragonu

Unikniesz problemów z urzędem skarbowym, jeśli wybierzesz drukarkę fiskalną z elektroniczną kopią paragonu. Większość przedsiębiorców użytkujących drukarki z tradycyjną, papierową kopią nie zdaje sobie sprawy, że za 2-3 lata przechowywanie rolek z kopiami stanie się dla nich dużym problemem. Obecnie, zgodnie z przepisami kopie paragonów fiskalnych trzeba przechowywać przez 5 lat od zakończenia roku, w którym upłynął termin płatności podatku z danej sprzedaży. W przypadku kopii papierowych dotyczy to zadrukowanych rolek. W przypadku kopii elektronicznej - maleńkiej karty SD/SDHC lub microSD/microSDHC, umieszczonej na stałe w drukarce. Na jednej karcie o pojemności 2GB (a są nawet większe!) zmieścisz tyle danych, co na 3.330 rolkach papierowych! Wyobraź sobie wszystkie te rolki, które musiałbyś przechowywać przez 5 lat. Z elektroniczną kopią paragonu zapomnisz o tym problemie. Kopia elektroniczna to nie tylko brak problemów z przechowywaniem, to także oszczędność pieniędzy. W jaki sposób, skoro drukarki z elektroniczną kopią są nieco droższe od tych z papierową? W bardzo prosty - oszczędzisz na zakupie dodatkowych rolek, oszczędzisz czas na wycieczki do sklepu po rolki, oszczędzisz czas na ich wymianę. Na dłuższą metę po prostu oszczędzisz. A przecież lubisz oszczędzać, prawda?

Wspomnieliśmy jednak o problemach z urzędem skarbowym. Widziałeś kiedyś wyblakły paragon? Gdy leży na słońcu, blaknie bardzo szybko. Gdy leży w ciemnej, bezpiecznej szufladzie, też blaknie. Kontrola skarbowa może zarządzać od Ciebie przedstawienia kopii paragonów z ostatnich lat. Jeśli będą nieczytelne, możesz mieć poważne problemy. Może teraz Twoje kopie wydają się być widoczne, jednak co będzie za 4 lata? Za 5 lat? Nie narażaj się na kłopoty - kup drukarkę fiskalną z elektroniczną kopią paragonu.

 

Cena

Namówimy Cię na oszczędzanie. Chyba, że nie trzeba Cię do tego namawiać? Owszem, cena drukarki fiskalnej jest bardzo istotnym czynnikiem. My też nie lubimy przepłacać i nie chcemy, żebyś Ty przepłacał. Cena drukarki sporo nam o niej mówi - czym wyższe parametry techniczne, tym urządzenie jest droższe. Jeśli więc nie potrzebujesz 250.000 pozycji w bazie towarowej, bo świadczysz tylko 12 różnych usług, to nie kupuj drukarki za 3.000 zł, tylko kup tańszą. Jeśli jednak masz szeroki asortyment lub dużą rotację towarów (albo jedno i drugie) nie daj się namówić na kupno bardzo taniej drukarki! Zbyt mała baza towarowa to problem, którego rozwiązaniem nierzadko może być tylko wymiana urządzenia na nowe. A to dodatkowy, duży koszt. Jak już wspominaliśmy - nie chcemy, żebyś przepłacał. Bądź więc rozsądny, kierując się ceną, i weź pod uwagę najpierw wszystkie czynniki, o których była mowa wcześniej.

 

Rodzaje drukarek fiskalnych:

Drukarki mobilne (przenośne)

Jak sama nazwa wskazuje, drukarki mobilne zostały stworzone do przenoszenia z miejsca na miejsce. Jesteś lekarzem, który wynajmuje gabinet, by przyjmować pacjentów prywatnie? Lekka, mała drukarka mobilna znacznie ułatwi Ci pracę. A może jesteś prawnikiem, który przemieszcza się między kancelarią, sądem i innymi miejscami świadczenia usług? Najmniejsza drukarka fiskalna zmieści się w kieszeni Twojej marynarki! Ze względu na niewielkie gabaryty i atrakcyjny wygląd drukarki mobilne często wykorzystywane są także w niewielkich punktach handlowych i usługowych, hurtowniach, a także w sklepach internetowych.

 

Drukarki sklepowe

W połączeniu z oprogramowaniem sprzedażowym zainstalowanym na komputerze drukarki sklepowe tworzą niezwykle wydajny i nowoczesny duet, który podniesie jakość obsługi klienta w Twoim sklepie. Masz szeroki asortyment? A może częstą rotację towarów? Drukarki sklepowe wyróżniają się dużą bazą towarową, do której możesz wprowadzić dziesiątki, a nawet setki tysięcy pozycji. W połączeniu z dobrze dobranym oprogramowaniem drukarka sklepowa znacznie usprawni pracę Twoich kasjerów, dzięki czemu oszczędzisz czas pracy Twoich pracowników, nie pogarszając przy tym ich wydajności.

 

Drukarki apteczne

Jesteś właścicielem nowoczesnej apteki? Wybierz urządzenie dedykowane, a osiągniesz maksymalne zyski ze sprzedaży. Drukarki apteczne są inne niż wszystkie tego typu urządzenia - posiadają dodatkowe funkcje, przydatne wyłącznie w aptekach i hurtowniach farmaceutycznych. Skorzystasz z szerokiego wyboru formatek niefiskalnych, takich jak odpisy recept, zamówienia na leki robione, wyceny leków, refundacje, receptury i wiele innych. Pomyśl, ile czasu zaoszczędzą Twoi farmaceuci, gdy będą mogli automatycznie tworzyć tego typu wydruki.

 

Słowo przestrogi

Ty też lubisz oszczędzać? Jeśli tak, możesz zastanawiać się nad kupnem drukarki używanej. Przedsiębiorcy wystawiają swoje używane urządzenia na portalach aukcyjnych i w serwisach ogłoszeniowych. Używane bywają nawet kilka razy tańsze od nowych. Ale czy rzeczywiście? Tak naprawdę kupno używanej drukarki fiskalnej to bardzo zły pomysł. Przede wszystkim będziesz musiał ponieść koszty wymiany modułu fiskalnego - to co najmniej kilkaset złotych. Wymiana modułu jest niezbędna, ponieważ w starym wpisany jest numer NIP poprzedniego właściciela. Poza tym na używaną drukarkę nie dostaniesz ulgi z urzędu skarbowego, która wynosi nawet 700 zł. Weź pod uwagę wszystkie te koszty i policz, czy za używaną drukarkę w rzeczywistości nie przepłacisz, zamiast zaoszczędzić. Poza tym licz się z utratą lub skróconym okresem gwarancji oraz tym, że poprzedni właściciel mógł nie użytkować drukarki tak, jak powinien. O wiele bardziej opłaca się kupić nową drukarkę - w rzeczywistości nawet połowę tańszą od używanej - i cieszyć się urządzeniem nowym i w pełni sprawnym.

 

Sprawdź, jak odebrać ulgę na drukarkę fiskalną w 2014 r.

 

Kup drukarkę w autoryzowanym serwisie fiskalnym, ponieważ zapewni Ci on wymaganą przepisami fiskalizację i opiekę posprzedażową: regularne przeglądy techniczne, interwencje w razie awarii itp. Nasz serwis fiskalny BUCHCOM posiada uprawnienia nadane przez producentów takich jak Posnet, Novitus, Emar, Sharp, Elkom czy Innova. Już od 12 lat wspieramy przedsiębiorców w prowadzeniu sklepów i punktów usługowych, które zyskują coraz to więcej zadowolonych klientów. Przestaniesz bać się kontroli skarbowej, jeśli Twoja drukarka fiskalna i inne urządzenia zaczną spełniać najwyższe normy prawne. Z nami to osiągniesz - jesteśmy po to, aby Ci w tym pomóc.  Sprawdź!

Czytany 11311 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 24 kwiecień 2014 14:54