czwartek, 20 luty 2014 00:00

Która kasa fiskalna jest najlepsza dla Ciebie?

Co powinieneś wiedzieć o kasach fiskalnych, 

żeby wybrać odpowiednią dla Twojego rodzaju działalności?

 

Kupujesz swoją pierwszą kasę fiskalną? Jeśli dopasujesz ją do potrzeb Twojej działalności, podniesiesz jakość obsługi klienta w Twoim punkcie sprzedażowym i ułatwisz pracę swojemu kasjerowi. Uda się to, jeśli najpierw poznasz różne rodzaje kas i przemyślisz, która najlepiej sprawdzi się właśnie w Twojej firmie. Być może wszystkie kasy wydają Ci się podobne. Zadziwi Cię, jak takie prozaiczne urządzenia mogą się różnić od siebie.

Podobno rozmiar ma znaczenie. Z pewnością jest tak w przypadku kas fiskalnych. Nie zawsze chodzi tylko o to, ile miejsca jest na stanowisku kasjerskim. W grę wchodzi również wiele innych czynników. Jakich? Zobacz:

djmedia:13

==============KASY MOBILNE==============


 

Podróżujesz ze swoją kasą? Jesteś lekarzem, prawnikiem, prowadzisz handel obwoźny? Dzięki kasom fiskalnym mobilnym Twoja praca będzie lekka i satysfakcjonująca. Ten rodzaj kas został przeznaczony przede wszystkim do sprzedaży mobilnej: wszystkie tego typu urządzenia są niewielkich rozmiarów i małej wagi. Mają też ergonomiczny kształt. Podróżowanie z nimi to przyjemność. Najlepiej jednak poznać kasy fiskalne mobilne na przykładach:

Posnet Mobile HS EJ


Zobacz, jaka jest maleńka. To najmniejsza kasa na rynku. Nie zajmie dużo miejsca w teczce. Zmieści się nawet w kieszeni i w damskiej torebce. Przypomina trochę telefon komórkowy - i jest równie prosta w obsłudze. Została wręcz stworzona dla lekarzy, którzy przenoszą swoją kasę fiskalną z jednego gabinetu lekarskiego do drugiego lub składają domowe wizyty swoim pacjentom. Kasa dla lekarzy Posnet Mobile HS EJ jest też bardzo funkcjonalna - ma szybki mechanizm drukujący, pojemną bazę, do której można wprowadzić nazwy towarów i usług, a także elektroniczną kopię paragonu.

 

najczęściej wybierana przez lekarzy. Lekka, poręczna, wygodna w obsłudze.

kasa dla lekarzy 

DOBRA DLA ZAKŁADÓW KOSMETYCZNYCH I FRYZJERSKICh - nie zajmie Ci wiele miejsca.

Posnet-mobile-HS-EJ-u-fryzjera-kosmetyczki 

odpowiednia DLA PRAWNIKÓW. ZAJMUJE NIEWIELE MIEJSCA A waży tyle, co MAŁY tablet.

Posnet-mobile-HS-EJ-u-prawnika

Mobile HS EJ to również kasa fiskalna dla prawników. Trzymana w teczce lub w kieszeni, kasa mobilna zostanie wyjęta i użyta wtedy, kiedy będzie taka potrzeba. Nie musisz martwić się o jej akumulator, ponieważ jest bardzo wytrzymały - kasa dla prawników Mobile HS EJ będzie podróżować z Tobą między kancelarią prawną, sądem, siedzibą klienta i wieloma innymi miejscami i z pewnością szybko się nie rozładuje. 

A może prowadzisz handel obwoźny? Odwiedzasz ludzi w ich domach i proponujesz im produkty? Jeśli tak, mobilna kasa fiskalna Posnet Mobile HS EJ to rozwiązanie również dla Ciebie! Dużo podróżujesz, ciągle jesteś na nogach, więc nie możesz nosić zbyt ciężkiego urządzenia. Kasa fiskalna do handlu obwoźnego musi być lekka, mała i wygodna - właśnie taka jak ta!

 

sprawdzi się w gabinecie STOMATOLOGICZNYM.

Posnet-mobile-HS-EJ-w-gabinecie-u-dentysty

 

Elzab K10


 

 

To pierwsza kasa na rynku wyposażona w panel dotykowy. Widzisz to urządzenie o nowoczesnych kształtach? Jeśli lubisz nowinki technologiczne i chcesz, aby Twoja firma postrzegana była jako nowoczesna, wybierz mobilną kasę fiskalną  Elzab K10. To kasa fiskalna dla prawników i lekarzy, a także wszystkich innych podatników, którzy poszukują urządzenia małego, które można przenosić z miejsca na miejsce. Elzab K10 sprawdzi się w gabinetach lekarskich, kancelariach prawnych, jak również małych punktach handlowych i usługowych, a także na targowiskach oraz w sprzedaży obwoźnej. Niewielkie rozmiary i niska waga czynią z niej urządzenie niezwykle praktyczne. Kasa fiskalna mobilna Elzab K10 przypomina nieco urządzenie mobilne do użytku osobistego, takie jak tablet czy smartfon - Twoi klienci będą zaskoczeni nowoczesnością Twojej działalności. Kasę Elzab K10 podłączysz też do innych urządzeń, takich jak np. czytnik kodów kreskowych. 

elzab-k10-wersje-kolorystyczne

Zwróć uwagę na ciekawe warianty kolorystyczne tej mobilnej kasy fiskalnej. Jak widzisz producent dba nie tylko o jakość obsługi Twojego klienta, ale również o Twoje potrzeby estetyczne. Kasa jest dostępna w 3 nowoczesnych opcja kolorystycznych: czarna, szara, a nawet biała. Zobacz też, jakie kolory zdobią urządzenie na obwódkach. Elzab K10 to najbardziej zróżnicowana kolorystycznie kasa fiskalna mobilna. Jak to mówią - do wyboru, do koloru.

 

idealna DLA OSÓB PROWADZĄCYCH HANDEL. Trudne warunki nie są jej straszne.

elzab-k10-targowisko-bazar

Kasa fiskalna w sprzedaży obwoźnej i na targowiskach musi być wygodna i wytrzymała. Elzab K10 została wyposażona w smycz, dzięki której będziesz obsługiwał klientów z łatwością, mając kasę fiskalną zawsze przy sobie - to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Dzięki wytrzymałej obudowie sprawdzi się nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Podczas deszczu nie będziesz obawiał się, że Twoje urządzenie ulegnie zniszczeniu. Obsługiwanie kasy zakurzonymi rękoma również jej nie zaszkodzi, ponieważ Elzab K10 jest odporna na zabrudzenia. 

 

świetny wybór dla lekarza. prosta, lekka, niezawodna.

elzab-k10-stomatolog-lekarz

Elzab K10 to także kasa fiskalna dla lekarzy, która sprawdza się w wielu gabinetach lekarskich. Jeśli podróżujesz między różnymi gabinetami lub odwiedzasz pacjentów w ich domach, z pewnością docenisz mały rozmiar i wygodny kształt tej kasy mobilnej. 

Świadczysz usługi prawne? Dzięki kasie fiskalnej dla prawników Elzab K10 zaczniesz obsługiwać klientów jeszcze lepiej i sprawniej. Urządzenie to zmieści się w większej teczce. Wiele renomowanych kancelarii prawnych wyposaża swoich adwokatów w kasy fiskalne mobilne Elzab K10.

 

w sam raz DLA SZKOŁY JAZDY. 

elzab-k10-nauka-jazdy

Jeśli lubisz oszczędzać, z pewnością zainteresuje Cię elektroniczna kopia paragonu, w którą została wyposażona kasa fiskalna dla prawników i lekarzy Elzab K10. Dzięki temu rozwiązaniu oszczędzisz 50% pieniędzy, które wydawałbyś na rolki papieru do kas tradycyjnych. Oszczędzisz sobie także kłopotu z przechowywaniem rolek kopii paragonów przez 5 lat.

 

Novitus Nano E


Podoba Ci się ta kasa fiskalna mobilna? Nie jesteś wyjątkiem - to eleganckie i praktyczne urządzenie ma wielu zwolenników wśród lekarzy, prawników, akwizytorów oraz przedstawicieli innych profesji. Dzięki wąskiej obudowie z powodzeniem zmieści się ona w teczce czy w większej torbie. Kasę fiskalną mobilną Novitus Nano E znajdziesz w wielu profesjonalnych gabinetach lekarskich. Jeśli jesteś lekarzem,  wykorzystasz ją zarówno w pracy w terenie - na przykład gdy dojeżdżasz do pacjenta, jak i stacjonarnie w gabinecie lekarskim.

Jesteś prawnikiem? Novitus Nano E to również kasa fiskalna dla prawników. Producent zaprojektował ten model kas właśnie z myślą o kancelariach prawnych. Nano E nie zajmie wiele miejsca na biurku, a dzięki małej wadze tej kasy mobilnej podróże z kancelarii prawnej do sądu, z sądu do klienta itd. nie będą dla Ciebie uciążliwe. Jeśli kasa fiskalna w kancelarii prawnej, to koniecznie Novitus Nano E.

Oczywiście lekarze i prawnicy to nie jedyne profesje, które wykorzystują mobilną kasę Nano E. Jeśli tylko  potrzebujesz urządzenia lekkiego i małego, które będziesz mógł nosić ze sobą, Nano E to rozwiązanie właśnie dla Ciebie! Ta kasa fiskalna w handlu obwoźnym sprawdza się jak żadna inna. Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi będziesz mógł używać jej długo, a na pewno się nie rozładuje. Prosta obsługa ułatwi i uprości pracę. Duża baza towarów i usług zapewni Ci pracę na lata, nawet jeśli masz szeroki asortyment albo Twoje towary lub usługi często się zmieniają.

Nie tylko rozmiar ma znaczenie - liczy się też kolor. Jeśli również dla Ciebie jest on ważny, wybierz kasę mobilną Novitus Nano E w takim kolorze, który pasuje do reszty Twoich urządzeń, wystroju Twojego punktu sprzedażowego czy usługowego, a nawet… Twojej torebki. Mobilna kasa fiskalna Nano E może być zarówno grafitowa, jak i jasnoszara. Takie kolory pasują do większości innych barw. Zadbaj o swoje potrzeby estetyczne i kup taką kasę, która będzie Ci się podobała.

Spokojny sen bez obaw o kontrole skarbowe zapewni Ci elektroniczna kopia paragonu - niezwykle wygodne rozwiązanie, dzięki którym zaoszczędzisz 50% kosztów rolek papieru kasowego i 100% miejsca, które w innym wypadku musiałbyś wykorzystywać na przechowywanie przez 5 lat zadrukowanych rolek. Podoba Ci się kasa fiskalna mobilna Novitus Nano E? Sprawdź, czy jest to kasa stworzona dla Ciebie!

==============KASY PRZENOŚNE==============

Szukasz urządzenia, które sprawdzi się w trudnych warunkach pracy? Handlujesz na targu,  prowadzisz sprzedaż obwoźną, a może masz mały punkt usługowy i nie potrzebujesz dużej kasy? Jeśli którekolwiek z tych zdań pasuje do Ciebie, pomyśl o kasie fiskalnej przenośnej. Czym się ona różni od kasy mobilnej? Różni się tym, że nie służy do podróżowania z nią w teczce czy kieszeni. Można natomiast stosować ją w trudnych warunkach i z powodzeniem przenosić z miejsca na miejsce. Taka kasa fiskalna przenośna musi mieć wytrzymałą obudowę i być odporna na brud, kurz i zachlapania. Bardzo ważny jest również wytrzymały akumulator. Zobacz przykład kasy przenośnej szczególnie często wybieranej przez przedsiębiorców:

Posnet Mobile EU


 

Małe gabaryty, MOCNY akumulator, odporna obudowa, PROSTA obsługa wszystko, czego potrzebujesz w przenośnej kasie fiskalnej, ma właśnie Mobile EU. Urządzenie to sprawdza się w pracy na targowiskach, w mobilnych punktach gastronomicznych, mobilnych punktach usługowych oraz we wszystkich innych miejscach, gdzie potrzebne jest urządzenie pod każdym względem wytrzymałe.

 

DOBRA DO HANDLU NA TARGU. DUŻO POTRAFI WYTRZYMAĆ.

Posnet-mobile-EU-warzywniak-bazar-stragan

Dzięki wytrzymałemu akumulatorowi przenośnej kasy fiskalnej Mobile EU będziesz mógł pracować przez wiele godzin bez konieczności podłączenia urządzenia do źródła zasilania. Jeśli pracujesz w trudnych warunkach - niskich lub wysokich temperaturach, w narażeniu na wilgoć, brud i kurz - nie będziesz musiał obawiać się uszkodzenia kasy, ponieważ została ona wyposażona w wytrzymałą obudowę. Dzięki silikonowej osłonce na klawiaturę unikniesz zalania czy zanieczyszczenia wnętrza urządzenia.

 

DLA SZKOLENIOWCÓW. zŁA POGODA NIE JEST DLA NIEJ STRASZNA.

Posnet-mobile-EU-trener-szkolenia

 

ODPOWIEDNIA DLA małej gastronomii.

Posnet-mobile-EU-gastronomia-bar-bistro

 Przenośną kasę fiskalną Posnet Mobile EU cenią też właściciele małych sklepów czy małych gastronomii. Kasa ta została wręcz stworzona dla usług małej gastronomii. Jeśli prowadzisz bar, budkę z hot-dogami lub inny punkt gastronomiczny, docenisz niewielkie wymiary tej kasy, jej odporność i łatwość obsługi.

 


==============KASY MAŁE==============


 

Prowadzisz stacjonarny sklep lub punkt usługowy, ale nie potrzebujesz dużej, zaawansowanej technologicznie kasy? Dzięki kasie fiskalnej małej oszczędzisz miejsce na stanowisku kasowym i pieniądze na zakup urządzenia. Kasy fiskalne małe spełniają dwie najważniejsze potrzeby niewielkich punktów sprzedażowych - z jednej strony są stosunkowo tanie, a z drugiej posiadają wszelkie funkcjonalności kas sklepowych. Po odliczeniu ulgi 700 zł na zakup pierwszego urządzenia, wydatek na małą kasę okazuje się wręcz nieodczuwalny. Zobaczmy kilka opisów kas fiskalnych małych wraz z przykładami ich zastosowania:

Posnet Bingo HS EJ


 

Dzięki tej kasie fiskalnej Twój sklep lub punkt usługowy podniesie swoją renomę - wszystko dzięki prostej i sprawnej obsłudze oraz atrakcyjnemu designowi urządzenia. To jedna z ulubionych kas przedsiębiorców prowadzących małe gastronomie - jest niewielka, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. Posiada na tyle dużą bazę towarów i usług, że można spokojnie wprowadzić w niej wszystkie nazwy potraw, przekąsek oraz napojów. Często zobaczysz kasę fiskalną małą Bingo HS EJ w barach szybkiej obsługi, budkach z hot-dogami, lodziarniach, a nawet kawiarniach i cukierniach. Tę małą kasę podłączysz do innych urządzeń, takich jak na przykład waga elektroniczna czy czytnik kodów kreskowych.

Małe kasy fiskalne sprawdzają się też w małych sklepach. Sprzedajesz stałe pozycje w swoim handlu? Nawet jeśli masz ich stosunkowo dużo, Bingo HS EJ może się okazać rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. W bazie nazw towarów i usług zaprogramujesz aż 4.000 pozycji. To mało na hipermarket, ale wystarczająco na niewielki sklepik.  Bingo HS EJ zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu znajduje zastosowanie na bardzo ograniczonych powierzchniowo stanowiskach kasjerskich.

A może prowadzisz niewielki punkt usługowy, np. myjnię samochodową, salon fryzjerski czy szkołę jazdy? Dzięki kasie fiskalnej małej Bingo HS EJ rejestrowanie sprzedaży okaże się wygodne i szybkie. Dzięki dużej bazie towarowej będziesz mógł rozszerzyć gamę swoich usług lub zacząć sprzedawać towary bez obaw, że zabraknie Ci miejsca na programowanie nazw.

Szukasz kasy fiskalnej dla lekarza? Dzięki Bingo HS EJ szybko i w prosty sposób wydrukujesz paragon w gabinecie dentystycznym czy innymi prywatnym gabinecie lekarskim. To kasa fiskalna dla tych lekarzy, którzy przyjmują pacjentów w jednym gabinecie i nie muszą podróżować z urządzeniem między różnymi miejscami. Wielu renomowanych lekarzy wybiera kasę małą Bingo HS EJ do swoich gabinetów. Na wielu z nich wpływ miały nie tylko parametry techniczne urządzenia, ale również jego atrakcyjny wygląd. Bingo HS EJ dostępna jest w dwóch ciekawych wariantach kolorystycznych - szara lub z ekstrawaganckimi pomarańczowymi wstawkami. Jako lekarz po zakupie kasy będziesz wprowadzał do pamięci nazwy usług medycznych. Jeśli masz ich całkiem sporo pamiętaj, że powinny jednoznacznie informować pacjenta o tym, za jaką usługę zapłacił.

Posnet Bingo HS EJ to kasa, którą znajdziesz w wielu kancelariach prawnych. Jakimi zaletami przyciąga ona prawników? Przede wszystkim jest mała i łatwa w obsłudze. Kasa fiskalna w kancelarii prawnej musi być też elegancka. Większość prawników bardzo dba o wizerunek kancelarii, dlatego też ceni sobie klasyczny design. Taka właśnie jest kasa fiskalna Bingo HS EJ.

Co jeszcze cenią sobie właściciele kas fiskalnych, nie tylko prawnicy? Elektroniczną kopię paragonu, dzięki której oszczędzają czas i pieniądze. Wydasz nawet 50% mniej na rolki z kopiami paragonów, oszczędzisz też miejsce na ich magazynowanie przez 5 lat. Na jednej karcie SD o pojemności 2GB zmieścisz tyle danych, co na 3.330 tradycyjnych rolkach. Zabezpieczysz informacje kopiując dane z karty na dowolny inny nośnik, np. płytę CD czy pendrive. Kasa Posnet Bingo HS EJ to bardzo popularne rozwiązanie, które już przyczyniło się do wzrostu zysków w wielu sklepach, punktach usługowych, u lekarzy i prawników. Zadbaj o jakość swojej obsługi klienta i spodziewaj się coraz większych korzyści.

Novitus Mała Plus E


 

Lubisz kompaktowe urządzenia o klasycznym wyglądzie? Kasa fiskalna Mała Plus E jest typowym urządzeniem do małych sklepów i punktów usługowych. Wygląda jak klasyczna sklepowa kasa fiskalna, jednak ma o wiele mniejsze gabaryty, dzięki czemu z powodzeniem wykorzystasz ja nawet na niewielkich stanowiskach kasjerskich. Kasa fiskalna Mała Plus E sprawdzi się zarówno w małych sklepach, jak też w niewielkich punktach usługowych.

Prowadzisz myjnię samochodową, salon kosmetyczny, a może inny punkt usługowy, który nie wymaga zastosowania kasy fiskalnej o bardzo wysokich paramentach technicznych? Dzięki taniej i funkcjonalnej kasie fiskalnej Novitus Mała Plus E podniesiesz jakość obsługi Twojego klienta i zaoszczędzisz. W jaki sposób?

Urządzenie zostało wyposażone w elektroniczną kopię paragonu - maleńką kartę SD, na której zapisują się dane z Twojej sprzedaży. Co oszczędzasz dzięki temu? Przede wszystkim pieniądze na zakup tradycyjnych rolek papieru kasowego - odejdzie Ci aż 50% kosztów, ponieważ będziesz kupował tylko rolki na oryginały. To jeszcze nie wszystko - kolejna oszczędność związana jest z miejscem, które musiałbyś przeznaczyć na archiwizowanie rolek papierowych kopii przez 5 lat od zakończenia roku, w którym upłynął termin płatności podatku z danej sprzedaży.

Obawiasz się utraty danych zapisanych w formacie elektronicznym? Nie tylko Ty się tym martwisz - wielu podatników wychodzi z założenia, że elektroniczne przechowywanie danych jest mniej bezpieczne. Obawy te są jednak zupełnie bezpodstawne. Dlaczego? Po pierwsze, ze względu na możliwość kopiowania danych dowolną ilość razy na dowolne nośniki - z pewnością łatwiej zgubić rolkę papieru, niż utracić dane zapisane na dysku komputera, płytach CD, dyskach zewnętrznych czy pamięciach przenośnych. Po drugie, karty są odpowiednio zabezpieczone przez producentów. Więcej obaw powinni mieć podatnicy użytkujący kasę z dodatkową rolką tradycyjnego papieru, który blaknie pod wpływem słońca i jest zupełnie nieodporny na zabrudzenia czy zalania.

Gdzie jeszcze sprawdzi się kasa fiskalna Mała Plus E? Jeśli jesteś lekarzem poszukującym kasy fiskalnej, z pewnością zainteresują Cię duże możliwości tego urządzenia. W bazie towarowej Małej Plus E możesz zaprogramować aż 3.000 nazw swoich usług. Jedna nazwa może mieć nawet 40 znaków - dzięki temu nazwy usług medycznych drukowane na paragonie będą precyzyjne. W Twoich pacjentach wzbudzi to zaufanie, ponieważ będą mieli pewność, za jaką usługę zapłacili. A zaufanie pacjentów to przecież priorytet każdego lekarza, także tego przyjmującego w gabinecie prywatnym.

Jesteś prawnikiem świadczącym usługi najwyższej jakości? Jeśli musisz mieć kasę fiskalną zadbaj o to, aby również to urządzenie było najwyższej jakości. Kasa fiskalna Mała Plus E znakomicie sprawdza się w kancelariach prawnych. Jako prawnik zapewne cenisz sobie poważny i klasyczny wygląd - Twoja kancelaria ma wzbudzać zaufanie, więc nie możesz pozwolić sobie na ekstrawagancję. Kasa fiskalna Mała Plus E firmy Novitus z ekstrawagancją nie ma nic wspólnego - wygląda klasycznie,  ma elegancki szary kolor i proste kształty. Ponadto drukuje paragony szybko, a jej obsługa jest wyjątkowo prosta.

Jednak najlepiej kasa fiskalna Novitus Mała Plus E sprawdza się po prostu w małych sklepach. Wykorzystują ją właściciele kiosków, sklepów z pamiątkami, cukierni, małych piekarni i wielu innych placówek handlowych. Mała Plus E bardzo szybko drukuje paragony - to usprawnia proces obsługi klienta i bardzo ułatwia pracę kasjerów. Dzięki sporym możliwościom komunikacyjnym kasę fiskalną Mała Plus E podłączysz do innych urządzeń, takich jak waga sklepowa, czytnik kodów kreskowych czy komputer - dzięki temu stworzysz mały, lecz funkcjonalny i praktyczny system sprzedażowy.

 


==============KASY ŚREDNIE==============


 

Otwierasz nowy punkt handlowy i spodziewasz się wielu klientów? Jeśli nie ma to być wielki hipermarket, lecz średni sklep, najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie będzie kasa fiskalna średnia. Jak sama nazwa wskazuje, takie urządzenie nie jest małe, ale nie zalicza się też do drogich, rozbudowanych kas systemowych. Spełni potrzeby średnich sklepów i punktów usługowych. Prostota obsługi takiej kasy przyczyni się do sprawniejszej i szybszej pracy kasjera. Szybki mechanizm drukujący nie pozwoli, aby klient zniecierpliwił się w oczekiwaniu na paragon. Duża baza towarowa pozwoli Ci wprowadzić do pamięci kasy fiskalnej średniej tysiące pozycji. Co jeszcze? Zobacz na przykładach, jakie dodatkowe korzyści przyniosą Ci kasy fiskalne średniej wielkości:

Posnet NEO EJ


 

Masz spore wymagania i poszukujesz kasy fiskalnej, która je spełni? Posnet NEO EJ to nowoczesna kasa średnia, która poradzi sobie nawet w warunkach intensywnej eksploatacji. Stworzona dla wymagającego handlu kasa fiskalna NEO EJ pojawia się w najróżniejszego rodzaju sklepach: monopolowych, wielobranżowych, cukierniach, kawiarniach i w wielu innych. Co wyróżnia ten model kasy średniej Posnet?

Masz szeroki asortyment? A może towary w Twoim sklepie często się zmieniają? Jeśli przynajmniej na jedno z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, potrzebujesz kasy fiskalnej o dużej bazie towarowej. Posnet NEO EJ dostępna jest w dwóch wersjach: Wersji Standard i wersji Plus. W bazie wersji Standard zaprogramujesz 7.500 nazw towarów i usług, natomiast w wersji Plus aż 15.000 nazw. Pamiętaj, że jednoznaczne nazwy towarów i usług to nie tylko wymóg prawny, ale też konieczność, jeśli chcesz zyskać zaufanie swoich klientów. Dzięki kasie fiskalnej średniej Posnet NEO EJ Twoi klienci nigdy nie będą mieli wątpliwości, za jakie towary zapłacili. A Twoi kasjerzy unikną wielu pomyłek.

Nowoczesne stanowisko kasjerskie - nawet w średnim sklepie - najczęściej wyposażone jest nie tylko w kasę fiskalną dla handlu, ale również w inne urządzenia bardzo poprawiające jakość obsługi klienta. Jednym z takich urządzeń jest czytnik kodów kreskowych. Dzięki temu urządzeniu nawet klient robiący duże zakupy zostanie błyskawicznie obsłużony i wyjdzie z Twojego sklepu zadowolony. Co zrobi później? Wróci do Twojego sklepu, bo będzie wiedział, że zostanie obsłużony na najwyższym poziomie. Dzięki czytnikowi kodów kreskowych unikniesz pomyłek w sprzedaży. Takie pomyłki zdarzają się, gdy kasjer wprowadza sprzedaż ręcznie.

Kolejnym sprzętem, który podłączysz do kasy fiskalnej dla handlu Posnet NEO EJ, jest waga elektroniczna. Bez tego urządzenia nie obędą się średnie sklepy, w których ofercie są np. warzywa i owoce. Dzięki precyzyjnej wadze sklepowej obsługa będzie sprawna, a towary dokładnie zważone. Nowoczesne wagi posiadają wyświetlacze zarówno dla kasjera, jak i dla kupującego, dzięki czemu klienci na bieżąco kontrolują swoje zakupy.

Natomiast dzięki podłączeniu kasy do komputera stworzysz niewielki system sprzedażowy. Taki system znacznie usprawni procesy sprzedażowe w Twoim średnim sklepie. Wszystko to kasa fiskalna dla średnich sklepów Posnet NEO EJ zawdzięcza swoim dużym możliwościom komunikacyjnym. Trzy standardowe porty RS232 i port USB to jeszcze nie wszystko - po zastosowaniu multipleksera powiększysz je o dodatkowe dwa porty RS232 i jeden port PS. Natomiast konwerter LAN-RS umożliwi podłączenie kasy fiskalnej do sieci Ethernet, która pozwala na komunikację bezprzewodową. Jak widać, dzięki tej zaawansowanej technologicznie średniej kasie fiskalnej stworzysz naprawdę rozbudowany i funkcjonalny system sprzedaży. Zapewni Ci on obsługę klienta na najwyższym poziomie, a jak wiadomo, zadowolony klient to klient, który wraca do Twojego sklepu, więcej kupuje i poleca go innym.

Jeśli lubisz oszczędzać, zainteresuje Cię również elektroniczna kopia paragonu, w którą została wyposażona kasa fiskalna średnia NEO EJ. Zapewne wiesz, że kopie paragonów masz obowiązek archiwizować - i to przez 5 lat od zakończenia roku, w którym upłynął termin płatności podatku z danej sprzedaży. Technologia elektronicznej kopii wykorzystuje maleńką kartę SD umieszczoną w urządzeniu, na której zapisują się wszystkie kopie - zamiast na dodatkowej rolce papieru kasowego. Nie musisz archiwizować tych wszystkich rolek - na jednej karcie o pojemności 2 GB zapisze się tyle danych, co na 3.330 tradycyjnych rolkach. To oszczędność miejsca, czasu i pieniędzy. Jeśli kasa fiskalna do średniego sklepu, to tylko z elektroniczną kopią paragonu.

Novitus Sento E


 

Dla osób, które cenią sobie prostotę, a zarazem ogromną funkcjonalność, została stworzona kasa fiskalna dla średnich sklepów Novitus Sento E. Spójrz na jej design - jest prosta, elegancka i ergonomiczna w obsłudze. Nie zajmuje wiele miejsca, dzięki czemu znajdzie zastosowanie nawet na stosunkowo niewielkich stanowiskach kasjerskich. Ta kasa fiskalna średnia najlepiej sprawdza się w małych i średnich sklepach oraz punktach usługowych. Jeśli świadczysz usługi gastronomiczne, na przykład prowadzisz restaurację lub bar, kasa Sento E jest wręcz stworzona dla Ciebie. Kasa fiskalna średnia w małej gastronomii to najlepsze rozwiązanie. Ma na tyle dużą bazę towarów i usług, że z powodzeniem wprowadzisz w jej pamięci nazwy usług gastronomicznych. Twój klient będzie dokładnie wiedział, za jakie potrawy i napoje zapłacił.

Dzięki kasie fiskalnej średniej Novitus Sento E stworzysz bardzo praktyczny niewielki system gastronomiczny. Usprawni on procesy sprzedażowe w Twoim punkcie usługowym. Wszystko to dzięki dużym możliwościom komunikacyjnym tej nowoczesnej kasy średniej. Dodatkowe urządzenia podłączysz do dwóch portów USB i dwóch portów RS232 - oznacza to, że kasa Sento E współpracuje jednocześnie aż z czterema dodatkowymi urządzeniami. Przede wszystkim z komputerem. Bez komputerów świat nie mógłby dziś funkcjonować, a podłączenie kasy do wysokiej jakości sprzętu przyczyni się do znacznego podwyższenia jakości obsługi klienta.

Komputer to nie wszystko. Kolejnym urządzeniem jest czytnik kodów kreskowych. W gastronomii rzadko się go używa, ale w średnim sklepie już jak najbardziej. Nad wyborem czytnika warto się zastanowić. Wielu bez zastanowienia wybiera najtańsze produkty, co nie zawsze okazuje się korzystne i często niestety wpływa na pogorszenie jakości obsługi klienta, zamiast na jej poprawienie. Dzięki dobremu czytnikowi kodów kreskowych klient zostaje obsłużony szybko i bardzo sprawnie. Efekt - wychodzi ze sklepu zadowolony i na pewno do niego wróci. Wysokiej jakości skaner sczytuje kody nawet z dużej odległości, nawet niewyraźne czy uszkodzone. Zapewne nie raz widziałeś sytuacje, gdy klient musiał czekać na kasjera, który poszedł sprawdzić niedziałający kod jakiegoś towaru. To nie do pomyślenia w Twoim sklepie. Twoi klienci mają być zadowoleni. Dlatego dobrze przemyśl zakup czytnika kodów kreskowych i wybierz urządzenie wysokiej jakości.

Jeśli w swoim średnim sklepie sprzedajesz produkty spożywcze, takie jak np. warzywa i owoce, wybierz dobrą wagę sklepową. Kasa fiskalna średnia Sento E nawiązująca współpracę z szybko ważącą wagą elektroniczną to kolejny krok to obsługi klienta na najwyższym poziomie. I w tym przypadku korzyść dają rozbudowane możliwości komunikacyjne tej kasy fiskalnej - w zależności od rodzaju wagi można ją podłączyć do portu USB lub RS232.

Zastawiałeś się kiedyś, co się stanie, jak w Twoim sklepie czy punkcie usługowym zabraknie prądu? Dla Sento E to żaden problem. Dzięki awaryjnemu akumulatorowi wydrukujesz nawet 6.000 paragonów. Wprawdzie klientom będzie trochę ciemno, ale za to być może tylko w Twoim sklepie będą mogli zrobić zakupy. Brak prądu to nie przeszkoda dla dalszego prowadzenia sprzedaży.

Jak każda nowoczesna kasa fiskalna średnia, Novitus Sento E ma też elektroniczną kopię paragonu. Oszczędzisz 50% kosztów wydatkowanych na zakup rolek papieru kasowego.  Sento E drukuje paragony szybko, a w nazwie towaru czy usługi wprowadzisz nawet 40 znaków i dodatkowo 3 linie po 30 znaków opisu. Jeśli więc poszukujesz sprawdzonego rozwiązania do Twojego małego lub średniego sklepu albo punktu usługowego, wybierz kasę fiskalną średnią Novitus Sento E i zdobywaj coraz większe zaufanie klientów.

 


==============KASY SYSTEMOWE==============


 

Poszukujesz rozwiązań, które usprawnią procesy sprzedażowe i obieg informacji w Twojej firmie? Masz średni lub duży sklep albo wymagający punktu usługowy? Dzięki kasie fiskalnej systemowej podniesiesz jakość obsługi klienta, a co za tym idzie więcej zarobisz. Obieg informacji w Twojej firmie będzie sprawniejszy. Zminimalizujesz ilość pomyłek kasjerskich i oszczędzisz mnóstwo czasu Twoich pracowników. Kasy fiskalne systemowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały przeznaczone do pracy w systemie sprzedaży. Czym jest taki system i jakie korzyści przynosi? System sprzedaży to zespół urządzeń, które współpracują ze sobą. Kasa fiskalna systemowa podłączona jest do komputera. Dodatkowo współpracuje z innymi urządzeniami. Najlepiej jednak zobaczyć na przykładach, jak pracują kasy fiskalne w systemie sprzedaży.

Posnet NEO XL EJ


 

Prowadzisz średni lub duży sklep, w którym dziennie pojawiają się setki klientów? Potrzebujesz więc kasy fiskalnej systemowej stworzonej do intensywnej eksploatacji. Taka właśnie jest kasa NEO XL EJ firmy Posnet. Wyposażono ją w szybki i bardzo wytrzymały mechanizm drukujący, który przetrwa nawet największe oblężenie dużego sklepu.

Kasa fiskalna NEO XL EJ została stworzona do pracy w systemie sprzedaży. Dzięki ogromnym możliwościom komunikacyjnym podłączysz do niej nie tylko komputer, ale też wiele innych dodatkowych urządzeń. Zacznijmy jednak od komputera. Jeśli prowadzisz duży sklep lub nawet sieć sklepową, potrzebujesz odpowiedniego oprogramowania do zarządzania sprzedażą. Kasa fiskalna systemowa współpracuje z tym programem, dzięki czemu sprzedaż jest o wiele szybsza, wygodniejsza, a Twoi pracownicy oszczędzają mnóstwo czasu. Dzięki zautomatyzowaniu wszystkich procesów praca jest wydajniejsza, a pomyłki tak rzadkie, że już chyba rzadsze być nie mogą. Warto przemyśleć wybór oprogramowania dla sklepu, a już na pewno skonsultować się ze specjalistą.

Kolejnym sprzętem, który możemy podłączyć do systemu sprzedaży z kasą fiskalną do dużego sklepu NEO XL EJ, jest waga elektroniczna. Dzięki temu, że wszystkie urządzenia współpracują ze sobą, kasjer wkłada w ważenie minimum wysiłku - po prostu kładzie produkty na szalce, a waga sklepowa zlicza należność. To kolejny krok ku jeszcze szybszej i jeszcze wydajniejszej obsłudze klienta. Koniecznie też wprowadź w swoim systemie sklepowym czytnik kodów kreskowych - każda nowoczesna sieć sklepowa i wszystkie renomowane duże sklepy mają to urządzenie. Dzięki skanerowi kodów obsługa jest sprawna, szybka, a klienci zadowoleni. Jeśli wybierzesz dobry czytnik, unikniesz problemów ze sczytywaniem zgniecionych i uszkodzonych kodów - profesjonalne skanery świetnie dają sobie radę z takimi mankamentami.

A może prowadzisz punkt gastronomiczny? Masz restaurację, bar lub pub? Znakomitym rozwiązaniem dla Ciebie będzie system gastronomiczny. Dzięki takiemu systemowi będziesz mógł dopasować stosowane oprogramowanie i sprzęty do potrzeb Twojej gastronomii. Kasa fiskalna Posnet NEO XL EJ w systemie gastronomicznym współpracuje z programem komputerowym dostosowanym do potrzeb dokładnie tego typu usług. Producenci oprogramowania dla gastronomii znają specyfikę i potrzeby tej branży, dlatego zaproponowali rozwiązania idealne właśnie dla firm prowadzących bary, fast-foody czy eleganckie restauracje.

System gastronomiczny połączysz z systemem hotelowym, dzięki czemu powstanie niezwykle funkcjonalny system gastronomiczno-hotelowy. Oczywiście nie stosujesz dwóch programów komputerowych - producenci oferują Ci gotowe rozwiązania dla hoteli zapewniających usługi gastronomiczne.  Wyobraź sobie, że zarządzasz wszystkim z poziomu jednego systemu - na komputerze masz zainstalowany program do zarządzania sprzedażą, pokojami, restauracją i wszelkimi innymi elementami niezbędnymi w hotelu. Kasa fiskalna systemowa Posnet NEO XL EJ zapewnia Ci efektywną i wygodną sprzedaż. Wszystko w jednym miejscu. Oszczędzasz dzięki temu mnóstwo czasu, który w innym wypadku musiałbyś poświęcić osobno na każdy z tych elementów. A jak wiadomo, oszczędność czasu to również oszczędność pieniędzy. Jakość obsługi Twojego klienta poprawia się diametralnie, dzięki czemu masz coraz więcej zadowolonych gości. Zadowoleni goście wracają do Twojego obiektu, polecają go innym, piszą pozytywne opinie na forach internetowych. Zastosowanie systemu sprzedaży - czy to systemu gastronomicznego, czy gastronomiczno-hotelowego - to w prostej linii droga do większych zysków, nawet dwa razy większych.

Kasa fiskalna systemowa Posnet NEO XL EJ ma również mnóstwo innych niezwykle cenny zalet, takich jak chociażby elektroniczna kopia paragonu fiskalnego - kolejny krok do jeszcze większej oszczędności. Urządzenie jest dostępne w dwóch wersjach - Standard i Plus. Równią się one wielkością bazy towarów i usług. W wersji Standard zaprogramujesz 30.000 nazw towarów i usług, natomiast w wersji Plus aż 60.000 nazw. Ta nowoczesna kasa fiskalna systemowa swoje ogromne możliwości komunikacyjne zawdzięcza bezprzewodowemu łączu Ethernet oraz aż 4 portom RS232. NEO XL EJ to zdecydowanie kasa dla wymagających. Zastosuj ją w swoim dużym sklepie, punkcie gastronomicznym czy hotelu i patrz, jak Twoje zyski rosną. 

 

Czytany 19392 razy Ostatnio zmieniany piątek, 11 lipiec 2014 17:44

Artykuły powiązane

 • Kasa fiskalna przy najmie prywatnym – czy jest obowiązkowa? Kasa fiskalna przy najmie prywatnym – czy jest obowiązkowa?

  Najem prywatny w świetle przepisów ustawy o VAT uznawany jest za prowadzenie działalności gospodarczej. Wynajmujący natomiast staje się podatnikiem VAT, choć jednocześnie może korzystać ze zwolnienia z tego podatku. Sprzedaż na rzecz osób fizycznych nieprowadzających działalności gospodarczej zasadniczo powinna być rejestrowana na kasie fiskalnej. Wynajmujący może jednak korzystać ze zwolnień z tego obowiązku.

 • Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty! Integracja kasy online i terminala – obowiązkowy termin przesunięty!

  Zgodnie z zapisami Polskiego Ładu do dnia 1 lipca 2022 roku przedsiębiorcy mieli zintegrować dwa wykorzystywane w firmach urządzenia: kasę fiskalną online i terminal płatniczy. Kilka tygodni temu Ministerstwo Finansów podjęło jednak decyzję, że termin ten zostanie przesunięty.

 • Kasa fiskalna a obowiązkowe płatności bezgotówkowe – nowe przepisy w 2022 r. Kasa fiskalna a obowiązkowe płatności bezgotówkowe – nowe przepisy w 2022 r.

  Już od kilku tygodni obowiązuje większość zapisów ustawy zwanej Polskim Ładem. Z dokumentu tego wynikają dla użytkowników kas fiskalnych ważne zmiany. Jedna z nich dotyczy przyjmowania zapłaty bezgotówkowo. Przedsiębiorca musi zapewnić swoim klientom taką formę płatności, jeśli prowadzi ewidencję z wykorzystaniem kasy.

 • Raporty fiskalne – czy drukować, gdy nie było sprzedaży? Raporty fiskalne – czy drukować, gdy nie było sprzedaży?

  Sporządzanie raportów fiskalnych to obowiązek każdego właściciela kasy rejestrującej. Z przepisów jasno wynika, że należy regularnie generować raporty dobowe i miesięczne. A co w sytuacji, gdy danego dnia nie było sprzedaży lub gdy z powodu sezonowej przerwy czy dłuższego urlopu, przez cały miesiąc nie rejestrowaliśmy przychodu? Czy wtedy również należy drukować raporty fiskalne?

 • Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego Kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego

  Lekarze i stomatolodzy już od 1 lipca 2021 r. muszą obowiązkowo rejestrować sprzedaż za pomocą kasy fiskalnej online. Jakie urządzenie najlepiej sprawdzi się w takiej działalności? Wielu lekarzy przekonało się, iż praktycznym rozwiązaniem jest kasa online z terminalem do gabinetu lekarskiego.